Vezbanje?

Lazarosaurus

Zainteresovan član
Poruka
152
Imam jedno pitanje!
Danas sam poceo da vezbam,,pa sam hteo da vas pitam nekoliko pitanja!
Kada je najoblje vreme za vezbe?
Evo mojih vezbi:
vezbe za zagrevanje
3 serije 15 trbusnjaka,15 ledjnih,15 zenskih sklekova
20 sklekova
istezanje
Sta trebam da dodam/izbacim?
Sta da jedem pre/posle vezbanja?

Inace imam 13 godina i zadnji put kada sam se merio bio sam 175 cm visok i 60 kila tezak!:)
 
Nemoj puno voca,too much fructoze....

a ako na ovu visinu imas stomak,znaci da najverovatnije imas malo misicne mase a veci bf....znaci pazi na to da ti unos proteina bude 100-200gr na dan....
 
Jednostavno treniraj što više i gledaj da povećavaš broj ponavljanja svaki put.
Fruktoza je šećer koji dolazi iz prirode sa enzimima koje priroda obezbeđuje. Mnogo ljudi imaju lošu predstavu o voću; da goji, da je fruktoza loša, naduvava stomak i tako dalje. Moja poenta je da će organizam pre iskoristiti nutricije iz voća nego iz bilo koje hrane (mesa, pasulja, zitarice, soje, čokolade) nema razloga da naduvava stomak ukoliko se jede samo (bez mešanja hrane).
Ovaj primer ste verovatnu čuli kad neko jede trešnje ili banane misli da ga zato boli stomak, stomak ga boli od predhodne hrane, koja pomešana sa voćem stvara probleme.
Glavni razlog ovog je što voće treba da se jede samo, bez mešanja bilo kakve druge hrane. Jedino onda organizam može najbrže iskoristiti pojedeno voće u varljivom traktu.

200 grama proteina za 13-godišnjaka je puno. Njegov organizam ne bi mogao sve to iskoristiti.
 
Ako hoćeš mišićnu masu, posle treninga pojedi dva-tri jajeta... Mišić traži hranu... Daj mu proteine... Jedi voća, ono je dobro, bez obzira što svi pljuju po njemu... Izbegavaj proste UH (beli šećer, čokoladice...)
I još jedno pitanje: zašto ženski sklekovi? Od svih vrsta, ti radiš ženske... Ženski su ženski, sa smanjenim opterećenjem, da ne bi izgledale kao Biserka Šipka (bez uvrede na dotičnu, ona je sa svojim telom uradila šta je htela)...
Ako si mršav, pre treninga unesi UH, da od njih uzimaš "hranu", da ne bi telo crpilo iz mišića.
2-1-2-1-1 (radi-pauza-radi-radi-pauza)
Tako sam ja radio, pa sam izgubio 20-25 kila sala za par meseci i sad sam dobio 8 kila mišića... Ostao mi još samo stomak, tj. kardio trening za koji nemam vremena zbog faxa... :D
 
Poslednja izmena:
Jednostavno treniraj što više i gledaj da povećavaš broj ponavljanja svaki put.
Fruktoza je šećer koji dolazi iz prirode sa enzimima koje priroda obezbeđuje. Mnogo ljudi imaju lošu predstavu o voću; da goji, da je fruktoza loša, naduvava stomak i tako dalje. Moja poenta je da će organizam pre iskoristiti nutricije iz voća nego iz bilo koje hrane (mesa, pasulja, zitarice, soje, čokolade) nema razloga da naduvava stomak ukoliko se jede samo (bez mešanja hrane).
Ovaj primer ste verovatnu čuli kad neko jede trešnje ili banane misli da ga zato boli stomak, stomak ga boli od predhodne hrane, koja pomešana sa voćem stvara probleme.
Glavni razlog ovog je što voće treba da se jede samo, bez mešanja bilo kakve druge hrane. Jedino onda organizam može najbrže iskoristiti pojedeno voće u varljivom traktu.

200 grama proteina za 13-godišnjaka je puno. Njegov organizam ne bi mogao sve to iskoristiti.


Naravno da je bolja fruktoza od rafinisanog secera i prostih UH,ali ipak ne treba preterivati ni sa tim....

Zato sam i napisala 100-200gr...ma musko je on,bolje nek je vise... :mrgreen:
 
Ako hoćeš mišićnu masu, posle treninga pojedi dva-tri jajeta...
I još jedno pitanje: zašto ženski sklekovi? Od svih vrsta, ti radiš ženske... Ženski su ženski, sa smanjenim opterećenjem, da ne bi izgledale kao Biserka Šipka (bez uvrede na dotičnu, ona je sa svojim telom uradila šta je htela)...
. :D

:hahaha::hahaha:

Milane,pa ne nastaju misici tek tako...:lol: Da bi misic rastao potreban mu je testosteron,zato muskarci imaju vise misicne mase od zena....a zene imaju cak 20 puta manje test-a u organizmu...glupo je misljenje da ce devojke nabiti misice ako dignu ista teze od 2-3 kg...da se tako lako misici dobijaju,svi bismo bili ko Roni i Kim Perez...a za one "monstruozne misice" pored ishrane,treninga,supl..treba i dosta hemije u smislu AAS... ;)
 
Danas u ksoli smo iamli 2 testiranja:udaranje loptom u zid za 15 s i skakanje u dalj iz mesta!
Evo mojih rezultata:
za 15 s sam udario 15 puta!
skocio sam 180 cm!
ZA ovo prvo sam ja najbolji bio!!!
Uskoro trebamo da trcimo na 30 i 500 m!
 

Slične teme


Back
Top