Da li ste znali ovo o mleku

Ne pijem mleko, ne volim jogurt, ni pavlake, ni kajmak, ni margarin, ni mekanog sira.
kotzen.gif

Volim samo tvrd sir, nista vise.
bigstar.gif
 
Čisto i radoznalosti otišla sam na taj sajt.
Ej bre, pa to su neki verski zaluđenici!
Pa ako neće da sisaju kravu neka sisaju sisu svoje majke.
Odkada postoji čovečanstvo hranili su se mlekom što ovaca, što koza i krava itd.itd.
Pa ako su ti tyv. vernici sa tog foruma iole malo upoznati sa Biblijom i hrišćanstvom u globalu, znaju kako su valjda živeli i čime su se hranili sveti narodi Izraeljski i ostali.

Ljudi, daj urazumite se!
 
zaprepashchena:
Čisto i radoznalosti otišla sam na taj sajt.
Ej bre, pa to su neki verski zaluđenici!
Pa ako neće da sisaju kravu neka sisaju sisu svoje majke.
Odkada postoji čovečanstvo hranili su se mlekom što ovaca, što koza i krava itd.itd.
Pa ako su ti tyv. vernici sa tog foruma iole malo upoznati sa Biblijom i hrišćanstvom u globalu, znaju kako su valjda živeli i čime su se hranili sveti narodi Izraeljski i ostali.

Ljudi, daj urazumite se!


Zašto bi bili verski zaluđenici, a mi pravoslavci nismo?

Ja isto ne pijem mleko stoke jer mi je odvratno. A i znam da čovek nije pio mleko od kada postoji čovjeka na zemlji. Čitaj malo bolje knjigu Postanja!

Evo i ovo sam našao - Istina o mleku - http://www.prijatelji-zivotinja.hr/html/mlijeko.html
 
Mleko je sekret jedne zlezde koja ima specijalni molekularni filter, koji filtrira mleko. Jedan deo hormona, trombocita i ostalog, ipak zavrsi u mleku. Taj filter kod krava koje daju 30 - 40 litara mleka dnevno je veci, pa je u njihovom mleku veca kolicina trombocita. Upravo zato zakon dozvoljava prisustvo trombocita u mleku. Ako u mleku ima trombocita, onda teoretski, a i prakticno ima i priona. To znaci da nije bezbedno jesti mleko i mlecne proizvode, osim od krava za koje se sigurno zna da pasu negde u planini, a takvih je malo. Preporucuje se da majke doje svoje bebe, a ako to nisu u stanju, da bebama daju neku bio zamenu za mleko (Bioladen u Nemackoj). Sojino mleko je odlicna zamena za mleko, ali soja koja nije genetski manipulisana.
 
Anonymous:
zaprepashchena:
Čisto i radoznalosti otišla sam na taj sajt.
Ej bre, pa to su neki verski zaluđenici!
Pa ako neće da sisaju kravu neka sisaju sisu svoje majke.
Odkada postoji čovečanstvo hranili su se mlekom što ovaca, što koza i krava itd.itd.
Pa ako su ti tyv. vernici sa tog foruma iole malo upoznati sa Biblijom i hrišćanstvom u globalu, znaju kako su valjda živeli i čime su se hranili sveti narodi Izraeljski i ostali.

Ljudi, daj urazumite se!

Ja isto ne pijem mleko stoke jer mi je odvratno. A i znam da čovek nije pio mleko od kada postoji čovjeka na zemlji. Čitaj malo bolje knjigu Postanja!

Evo i ovo sam našao - Istina o mleku - http://www.prijatelji-zivotinja.hr/html/mlijeko.html


Alo ljudi, pa o cemu vi to raspravljate. Svi ste vi pili mleko kada ste bili mali i niko vas nije pitao da li ga volite, koje ste vere ili vam je odvratno.
Pili ste ga jer je zdravo i neophodno za zivot jer sadrzi vitamina, minerala i gomilu hranljivih sastojaka bez kojih ne biste mogli disati, a kamoli raditi neke komplikovanije radnje. :x
 
Slažem se u potpunosti sa medicinarkom :D
Ako ne volite mleko, nemojte da ga pijete, bilo da ste pravoslavci, jevreji, katolici, muslimani ili vegetarijanci. Ako tako hoćete, pasite travu, jedite voćke i povrćke, ali ostavite druge na miru.
:twisted: Da je mleko toliko opasno koliko dramite, niko na svetu ne bi ga ni pio.
Od konzumiranja mleka još niko nije umro.(naravno, ako mu neko nije sipao otrov ili ga zadavio u mleku :twisted: )
 
:shock: Naprosto ne mogu da verujem koliko ima neobrazovanih ljudi. Ali to mi ne smeta mnogo. Smeta mi to sto pokusavaju da prosire svoje neobrazovanje na druge ljude. Eto zasto ja tvrdim da religija nije za svakoga.

Kao prvo, niko nikog ne tera da pijete mleko. Ako vam je odvratno, u redu. Ali zasto morate toliko da se upinjete da biste dokazali da je mleko stetno?

Jeste, bolje zna jedan tip koji sebe zove David i jedan tip koji sebe zove Zaharija na forumu koji se zove vjera.com od miliona zdravstvenih radnika sirom sveta...

Onaj jadan na onom linku kuka kako krave umiru ranije jer ih muzemo... Pa dobro, ako ti se ne svidja da zivotinje pate zbog ljudi, nemoj vise nikada da si pojeo nista sto potice od zivotinje niti obukao nista poreklom od zivotinje niti lezao na jastuku koji potice od zivotinjskih pera...

Pominje da mleko sadrzi kazein koji se 'tesko vari'. Valjao sam se od smeha! A celuloza? Celulozu covek uopste ne vari a ima je na sve strane u hrani. Nemoj vise u zivotu da sam te video da jedes narandzu!

Plus, nedavno sam u laboratoriji licno radio rudimentaran test koji se radi tako sto se kazein stavi u ekstrakt sluznice ljudskog zeluca. Ogled dokazuje da postoji enzim koji kazein pretvara u parakazein i dalje u kalcijum-parakazeinat.

Istina je da ima vitamina u vocu i povrcu. Pa jedi onda voce i povrce. Ali, oni poticu od biljke, a i biljka je zivo bice - isto kao i zivotinja. Ko ne veruje neka pogleda celije biljke i zivotinje pod mikroskopom pa neka se uveri.

Pominju neke trombocite, prione... gospode boze (a ovo koristim kao uzvik cudjenja, ne kao religioznu eksklamaciju)! Znate li vi koliko mi udahnemo bakterija DNEVNO? Koliko njih mili po nasoj kozi? Pa sta sad, treba da prestanemo da disemo kako bismo uklonili rizik da bakterije udju u nas organizam?Jesam li ja jedini kome pada na pamet da imamo imuni sistem cija je uloga da nas stiti od takvih stvari?

Da li ti je med predvidjen za ljude? Ne bih rekao. Pa onda ga nemoj jesti.

A svega ovoga ne bi bilo da je covek koji je postavio post uzeo pa mucnuo malo glavom umesto da iz slepe vere u religiju lupeta gluposti.

I da, covek NIJE jedina zivotinja koja pije nesto sto druga zivotinja izbaci iz sebe. Na primer, mravi sirom sveta piju ekskret biljnih vasi. Mada sam cuo da postoji grupa religioznih frikova medju mravima koja se zalaze da se ne pije i pokusava po mravljim forumima da raseje svoje zaludjenicke ideje...

E svacega ce se covek naslusati na ovom forumu...
 
Moj deda živeo je od rodjenja do smrti na planini na nadmorskoj visini od 1300 m,hranio se uglavnom mesom i mlečnim proizvodima, najviše mlekom ili kako je on govorio varenikom, bio je zdrav ko čelik i umro je u 114 godina. Eto kako su mlečni proizvodi štetni???
 
darkster:
:shock: Naprosto ne mogu da verujem koliko ima neobrazovanih ljudi. Ali to mi ne smeta mnogo. Smeta mi to sto pokusavaju da prosire svoje neobrazovanje na druge ljude. Eto zasto ja tvrdim da religija nije za svakoga.

Kao prvo, niko nikog ne tera da pijete mleko. Ako vam je odvratno, u redu. Ali zasto morate toliko da se upinjete da biste dokazali da je mleko stetno?

Jeste, bolje zna jedan tip koji sebe zove David i jedan tip koji sebe zove Zaharija na forumu koji se zove vjera.com od miliona zdravstvenih radnika sirom sveta...

Onaj jadan na onom linku kuka kako krave umiru ranije jer ih muzemo... Pa dobro, ako ti se ne svidja da zivotinje pate zbog ljudi, nemoj vise nikada da si pojeo nista sto potice od zivotinje niti obukao nista poreklom od zivotinje niti lezao na jastuku koji potice od zivotinjskih pera...

Pominje da mleko sadrzi kazein koji se 'tesko vari'. Valjao sam se od smeha! A celuloza? Celulozu covek uopste ne vari a ima je na sve strane u hrani. Nemoj vise u zivotu da sam te video da jedes narandzu!

Plus, nedavno sam u laboratoriji licno radio rudimentaran test koji se radi tako sto se kazein stavi u ekstrakt sluznice ljudskog zeluca. Ogled dokazuje da postoji enzim koji kazein pretvara u parakazein i dalje u kalcijum-parakazeinat.

Istina je da ima vitamina u vocu i povrcu. Pa jedi onda voce i povrce. Ali, oni poticu od biljke, a i biljka je zivo bice - isto kao i zivotinja. Ko ne veruje neka pogleda celije biljke i zivotinje pod mikroskopom pa neka se uveri.

Pominju neke trombocite, prione... gospode boze (a ovo koristim kao uzvik cudjenja, ne kao religioznu eksklamaciju)! Znate li vi koliko mi udahnemo bakterija DNEVNO? Koliko njih mili po nasoj kozi? Pa sta sad, treba da prestanemo da disemo kako bismo uklonili rizik da bakterije udju u nas organizam?Jesam li ja jedini kome pada na pamet da imamo imuni sistem cija je uloga da nas stiti od takvih stvari?

Da li ti je med predvidjen za ljude? Ne bih rekao. Pa onda ga nemoj jesti.

A svega ovoga ne bi bilo da je covek koji je postavio post uzeo pa mucnuo malo glavom umesto da iz slepe vere u religiju lupeta gluposti.

I da, covek NIJE jedina zivotinja koja pije nesto sto druga zivotinja izbaci iz sebe. Na primer, mravi sirom sveta piju ekskret biljnih vasi. Mada sam cuo da postoji grupa religioznih frikova medju mravima koja se zalaze da se ne pije i pokusava po mravljim forumima da raseje svoje zaludjenicke ideje...

E svacega ce se covek naslusati na ovom forumu...

Pitaj DIV-a iz (NIZE) on će ti objasniti o mleku - Istina koja ne zanima nikoga?!
http://www1.serbiancafe.com/diskusije/mesg/15/003392772.shtml?11

A i piše nešto o mleku čitaj na gornji link i pitaj ga ako želiš. valja čovek zna bolje nego ti.
 
Anonymous:
Pitaj DIV-a iz (NIZE) on će ti objasniti o mleku - Istina koja ne zanima nikoga?!
http://www1.*.com/diskusije/mesg/15/003392772.shtml?11
A i piše nešto o mleku čitaj na gornji link i pitaj ga ako želiš. valja čovek zna bolje nego ti.

Ne vidim zasto bi "čovek znao bolje nego ja". Nisam ja najpametniji čovek na svetu, ali umem da mislim svojom glavom. Pročitao sam tekst i želim da mi neko vrati deset minuta vremena mog života koje sam nepovratno izgubio.
Ima dosta OK ideja, ali takođe ima još više stvari izvađenih iz konteksta. Na osnovu nekoliko incidenata i par neprijatnih činjenica on pokušava da izvuče pravilo. Bolje bi ti bilo da formiraš svoje mišljenje umesto što citiraš sve i svakoga i što dozvoljavaš drugim ljudima da formiraju mišljenje umesto tebe.

Već sam vam rekao, pošto ne postoji kubni centimetar vazduha koji je bez infektivnog agensa ove ili one vrste molim sve vas koji se tako plašite mleka zbog povremenog trombocita u istom da po analogiji više ne dišete vazduh. Učinićete svet mnogo lepšim mestom i za sebe a bogami i za ostale.

Onako usput, generalno mnogo manje pažnje i kredibiliteta posvećujem porukama na ovom forumu koje postave ljudi koji se ne predstave. "Gost" može biti bilo ko. Ako neko hoće da vodi diskusiju i da stoji iza svojih stavova ne mora da se registruje, ali bar da se potpiše identično svaki put - mislim da je izvodljivo.

A od svih doktori su najčudniji... Pogotovo psihići
Ako stvarno tako misliš onda nemoj da si više u životu otišao kod doktora.
 
Anonymous:
dr:
Svi pusite,pijete,neki se i drogiraju,jedete masno,ne bavite se fizickom aktivnoscu...a ovde propagirate kako ce vas mleko kostati zivota...ovih dana forum posecuju sve neki cudni likovi :shock: .

A od svih doktori su najčudniji... :shock: Pogotovo psihići :lol:


Da, da psihijatri koji liječe bolesnika. A oni, psihijatri veći umnobolesnici od njih.

Nije, slučajno da je snimano podosta filmova na temu psihijatra. npr. "Hanibal" :shock:
 
No Nick:
Darkster, svaka cast na izlaganjima! Ja te podrzavam!
Eh, da bar imam vise takvih ljudi kao sto si ti u okruzenju, ali nazalost, slabo srecem ljude poput tebe...
No, u svakom slucaju, svaka cast!
Hvala na podršci. Što se tiče okruženja, pa valjda forumi zato služe - da stvore novo okruženje da se ljudi sa sličnim stavovia upoznaju. I međusobno podržavaju :) .

Da, još nešto a propo mleka i štetnosti uzimanja materija "tuđeg porekla"... Setite se kako medved jede med. Da li je i to protiv Božije zapovesti? A pazite, čovek pije kravlje mleko, tvorevinu drugog sisara. A medved jede med od pčele, koja ne spada ni u isti rod, ni u istu porodicu, ni u isti red, ni u istu klasu, ni u isto kolo životinja.

Jadni blasfemični medvedi... ne znaju da im se približava sudnji dan...
 

Back
Top