Ogovaranje-kad predje mjeru?

Ja pozvala Sokrata u pomoc da pojasnimo temu a odgovor u stvari treba traziti u "Dragoj Saveti" i "Veseloj svesci". Predlazem da ides na "tinejdzere", tamo ipak imaju bolju predstavu o tim stvarima. Ovde su "sredovecne" zene koje ogovarenjem smatraju samo jako zanimljive i "masne" traceve.;)
 
Слушај ти тету Хелен, ја сам чула да је њој Сократ на самрти рекао ,,Где ја стадох - ти продужи!''

Озбиљно, онај ко ти преноси трачеве, не мисли ти ништа добро.

А трачева је увек било. Онај о коме нико не трачује, тај ни не вреди много.
Има и она - За добрим коњем и блато се диже, а за лошим ни прашина неће...

А има једна лепа Чеховљева приповетка, заборавих јој име, где се главни јунак пита ко је о њему причао ово и оно, а сам тиме преноси трачеве...
 
Tracara je uvek bilo i uvek ce ih biti.Ni ti,ni ja,ni neko treci ne moze da bori protiv toga.Pa,niko nikom ne moze da zabrani da prica nesto.Cak i da pokusa,samo bi izgubio vreme i zivce.Slazem se sa tim,da taj decko nije potpuno dobronameran prema tebi.Ja kada prijateljici ili prijatelju zelim da prenesem necije ruzno misljenje,to radim na drugaciji nacin.Prvo,kazem ko je to rekao i ko lose misli.Drugo,izaberem neki suptilan nacin da to saopstim dragoj osobi,ako znam da je to moze povrediti.
Ako vec nece da ti kaze ko te ogovara-to ti govori nesto.Da on tu osobu stiti,sto nzaci da je protiv tebe.
Sigurna sam da ti to ne pada lako.Drag ti je,uzasno je kada shvatis da zivis u iluziji da ti je neko prijatelj.Ali sve to moras da prodjes,da prozivis da bi postala zrela.I naucila da procenjujes ljude i tako se zastitis od zlobnika.
 
...ili: on misli sve to o tebi, priča(ponegde) loše o tebi, a onda ti to servira kao da se radi o trećoj osobi...Zato neće i da ti kaže koja drugarica je u pitanju. Možda i nema "drugarice"...
I ne bih se ja više uključivala u ovu temu...Briga me i mene ko ogovara...
 
Mene cak i danas ogovaraju. Najnoviji trac je da sam ljubavnica izvesnoj osobi sa kojom sam izasla na pice. Meni i mojim prijateljima je smesno, a onima koji tracare zanimljivo. Ja sa njima i ne pricam, slabo ih vidjam, ma nemislim na njih, nebitni su mi. Ja njimaiz nekog meni nepoznatog razloga jesam...
Ali boli me mali prst za to...

Ko me zna zna me. Steta sto nemas iskrene prijatelje. Ja sam isto iz malog grada...isto je bilo i sa mnom, samo sto se ja ni tada nisam obazirala, moji prijatelji i ja se smejali...Cak je i moja majka slusala traceve o meni i dolazila kuci besna..."Sta sam ja radila, tad i tad"
Verujem da ti je stalo do imidza, ali uvek ima ljudi zeljnih skandala, ako se izdvajas po bilo cemu, definitivno si meta traceva..i da te utesim...ostaces celog zivota, ako ne pocnes da smisljas skandale o drugima i na taj nacin zastiis sebe...
 

Back
Top