2 x 8800GT vs. 1 x 4870

da ne otvram novu temu.. pa da vas ovde pitam.. znaci resio ja da uzmem novu graficku tako do 120 eura... imam 1.50 giga ram, 2,66 GHz Dual, koristim neku G-force 7300 tako nesto.. sve u svemu mnogo mi koci kada radim na Shopu (i to od kada sam uzeo 22 inch monitor) pa planiram da potrosim 120 eura na graficku.. koju ? to mi vi recite...

P.S. da bude neka dobra :D da mogu da rolam STALKERA kako valja :)
 
da ne otvram novu temu.. pa da vas ovde pitam.. znaci resio ja da uzmem novu graficku tako do 120 eura... imam 1.50 giga ram, 2,66 GHz Dual, koristim neku G-force 7300 tako nesto.. sve u svemu mnogo mi koci kada radim na Shopu (i to od kada sam uzeo 22 inch monitor) pa planiram da potrosim 120 eura na graficku.. koju ? to mi vi recite...

P.S. da bude neka dobra :D da mogu da rolam STALKERA kako valja :)
Za Photoshop ti grafička uopšte nije bitna, bitno je zapravo sve ostalo osim grafičke: monitor (i njegova kalibracija), cpu, memorija, pa i HDD. Grafičku možeš i integrisanu. :-)

E za Stalkera već.... ;-)
 
Slažem se da vuče ali ipak dosta manje nego dve , s tim da dve 8800 gt su slabije od Ati 4870 , ajde de da su 9800 gt pa da kažem da je tu gde je nego nije to to


Ako se ne razumes..ti ili bilo ko ovde bolje cutite i ne prenosite lose informacije i samim tim navodeci ljude na pogresne strane.


8800 gt i 9800 gt su apsolutno identicne kartice bez ikakve razlike, nvidia je preimenovala 8800 gt u 9800 gt i korigovala cene da bi parirala ati-u u klasi sa 4850.

2 x 8800 gt ce ti dati daleko bolje perfomanse( 2 GT tuku skoro sve sve single slot kartice koje postoje ) od jedne 4870 i doslo bi te jeftinije ako pazaris kako treba ALI

preporucujem ti neku kvalitetnu 4870-cu...Saphir ili Palit.......manje ces struje trositi..ladnija ce ti soba biti ;) ...sa sli i 2 GT karte...njakas se oko drajvera...ne podrzavaju sve igre sli...jace napajanje.....itd itd......+

veoma bitna stavka..kasnija prodaja...mnogo lakse ces prodati jednu nego 2 slabije karte.


ajd uzdravlje ;)
 
Poslednja izmena:
@The_fiery_one
Pre nego što počneš da pričaš nešto prvo proveri to što pričaš Između nVidia GT8800 i Ati 4870 je cela jedna generacija razlike , a između Ati 4870 x 2 je dve generacije razlike. Ati je već sa karticom 3870 ostavio GT8800 daleko iza sebe sa performansama. Uostalom sa tom 3870 je započela dominacija ati-ja - ispred nVidie.
Jedino što je Ati imao malo problematične drajvere ali se to sve doteralo kasnije u red.
A da pogledaš možda OVO
 
Poslednja izmena:
@The_fiery_one
Pre nego što počneš da pričaš nešto prvo proveri to što pričaš Između nVidia GT8800 i Ati 4870 je cela jedna generacija razlike , a između Ati 4870 x 2 je dve generacije razlike. Ati je već sa karticom 3870 ostavio GT8800 daleko iza sebe sa performansama. Uostalom sa tom 3870 je započela dominacija ati-ja - ispred nVidie.
Jedino što je Ati imao malo problematične drajvere ali se to sve doteralo kasnije u red.
A da pogledaš možda OVO


muhahaha...o moj Boze, e al me slatko nasmeja, pravi si noob.

Prvo ako citas samo testove sa interneta onda procitaj jos koji a ne samo onaj koji ti se svidja.

Pod dva, ako nisi licno koristio i jednu i drugu kao sto sam ja to radio onda cuti. Apsolutno svi testovi na internetu nisu 100 % referentni , na jednoj je 4870 brzi a na jedno 260-ka.
Poenta je ako nisi licno koristio i uverio se u nesto nemoj pricati svakakve gluposti i ispadati neznalica kao sto sada ispadas.

pod tri.

1.Najsmesniji deo tvog posta.....Ko je rekao da je 8800 gt brzi od 4870 ?

2. Kazes jedna generacija razlike izmedju 8800 gt i 4870 a dve generacije razlike izmedju 8800 gt i 4870 x2 ? Brate pod hitno na lecenje ili odustani od dezinformacija ako nisi upucen.

4870x2 se sastoji od 2 4870 kartice...Arhiktetura je potpuno ista sa jedinom razlikom u spustenim taktovima na x2.


Mislim posle ove tvoje 'cinjenice' da je 3870 brzi od 8800 gt nemam sta da vise kazem, brate okani se ti ovoga i sledeci put pitaj nekog da ti objasni nesto pre nego pazaris neki kompjuterski deo. Smejurija.


p.s. ocligledno da si zadrti Ati-jevac...cisto da napomenem ako posto nisi svatio...ovde nije rec Ati Vs Nvidia nego nesto skroz drugo.....
 
Ajde ako ti kažeš neka ti je ali pogledaj samo OVO jedno upoređenje hd 3870 i gt 8800 . On jee kada je izašao već nosio sa gt8800 u najmanju ruku. pa pričao ti i dalje bajke za malu decu.

Inače te testove je radio Tomshardwere još 2007-e godine dok je Ati imao velike probleme sa drajverima.
 
Poslednja izmena:
ja nisam strucan, al sam imao oba modela pa sam imao bolje rezultete u 3dmarku sa 3870, ko ce ga znati :super:

Kao sto ti rece dupont 8800 je jaca min 20 % u skoro svim rez...3d mark nije niti ce ikad biti merodavan, a od pojave 3xxx serije skoro svaki ati je prema 3d marku bio brzi od pandana iz nvidia tabora...

ja uopste nemam problema pri kupovini niti me interesuje ati/nvidia/vodoo stari dobri ;) ..kupujem sta je bolje za moje pare.


Ista je situacija i sa 4850 i 8800 gt .....koliko je 8800 (9800) bio brzi od 3870 sad je toliko sporiji od karte koju je ati izbacio upravo radi velicanstvenog primerka kao sto je 8800 gt.


Trenutno mi je u kompu 4870 x2 a pre toga je bio 8800 GT...Moram da je pohvalim, nijedna kartica ( a promenio sam ih dosta , jer sam gamer to mi je hobi ) nije bila kao 8800 gt.

ovde ne pricamo o ljubavi prema nvidi ili atiu...ati je trenutno bolji i totalno nebitno...nego govorim o kartici koja se pojavila pre par godina i sa cenom od 190 e za Palit varijantu sa dual slot kulerom koji sam imao bila remek delo.

Karta koja se toliko lako klokovala, imala odlicnu cenu jos po mom misljenju nije nadmasila nijedna druga karta kada se sagleda sve sta dobijes.( konkretno moj primerak je radio brze od gtx- modela kada se klokne i to laganica..modela 200e skupljim od njega )

i zaboravite gluposti ati /nvidia...intel amd....kupujte sta je bolje u tom trenutku i uzivajte
ajd uzdravlje ;)
 

Back
Top