Čovek je sam, pa i kada je sa nekim.
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 80

Tema: Čovek je sam, pa i kada je sa nekim.

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano Čovek je sam, pa i kada je sa nekim.

Da li mislite da je tačno da smo uvek sami? Koliko su ljudi koji su sa nama uključeni u naše živote, odnosno, koliko se unose u njih? Ne mislim koliko vi pričate ili oni pričaju, već da li samo slušaju, a u stvari ih je baš briga, ili su zbilja sa vama? I u vezi sa tim, koliko mislite da je potrebno da se govori drugima? Da li je pristojno tražiti nekome da vam nešto priča, ako niste zainteresovani da učestvujete u njegovom životu? Čovek može da priča sam šta hoće. Njegovo pravo. Ali da li imate vi pravo da ispitujete, ako je veza tek na početku ili nemate nikakvih želja da je razvijate?

Ja ne ispitujem. Mislim da nije u redu. Ako želi taj nešto da kaže, kazaće. Ako ja shvatim da ga želim, pitam. Ali moje ponašanje se shvata, često, kao neprijateljsko. Koliko je prijateljski tražiti intimne detalje o nekome ko vas ne zanima, a njemu je to život? Zar je pristojno i prijateljski ćaskati sa nekim o njemu važnim pitanjima? Mislim da takve razgovore treba potezati kada se stvari prenesu na viši nivo.

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1488

Podrazumevano Re: Čovek je sam, pa i kada je sa nekim.

u sreci, blagostanju i sa veeelikim parama nikad nisi sam......a u bolesti i besparici uvek ali UVEK!!!!!
    If you are offended by the things I said, just imagine everything I hold back

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Ne mislim na fizičko prisustvo ljudi. Već na njihovo iskreno učestvovanje u tvom životu. Da li je moguće da smo svi samo na sebe skoncentrisani, a ostali su tu da bi nam popunili vreme? Prijatelji šalom i razbribrigom, saradnici poslovnom saradnjom, rodbina i porodica nekim prijatnostima i životnim stvarima, koje su navika i nužnost. A u stvari samo mislimo kako nam sve to treba da bismo se osećali bolje, mislili bolje o sebi, nego što bismo da smo zbilja sami (fizički).

Legenda Slonce (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    3610

radoznalost je osobina svih...ako neko ne iznosi svoju proslost nesto krije...ili se ne zeli secati...
    a samo nismo...verujem u Boga...
    i vanzemaljce
    zele zeka

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1488

covek je socijalno bice...bar tako naucnici kazu
    a mi iz dana u dan dokazujemo suprotno....da smo teski individualci.......kroz primere koje sam navela......

niko ne zna sta ti je u glavi osim tebe same......

pokusavm sto krace da kazem ono sto mislim jer me mrzi sad da pisem 5 strana.....spava mi se....mozda se sutra raspisem i nasiroko objasnim sta sam ovim htela da kazem......

sve u svemu svaka cast na ovakvom razmisljanju i ideji za temu u 4 ujutru......
    If you are offended by the things I said, just imagine everything I hold back

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Sve je to stvar dubine odnosa. Tj. kakvu osobu nadjes. Nema tu mudrosti.
    Realno...

Domaćin
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Čovek je sam. Čovek je uvek užasno sam.

Legenda Slonce (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    3610

covek je usamljen.
    zele zeka

Elita tara (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    404

bas zbog toga sto nije svima stalo do onog sto se desava u mom zivotu nemam potrebu ni da im pricam, pricam samo uzasno malom broju ljudi, za koje znam da me nece saslusati samo da bi saslusali, da ceucestvovati u prici... imam jednu drugaricu, i nikada je nisam shvatila, ali ona bukvalno prica samo da bi ispricala, nije joj uopste bitno kome prica, njoj je vazno da isprica, nije joj vazna ni povratna reakcija ni ucestvovanje u prici ni u njenom zovotu...
    sto se pitanja tica, uzasno sam radoznala i postavljam pitanja,ali kada vidim da se radi o necemu sto coveka boli ili necemu sto mu je uzasno intimno ne pitam...ali desi mi se npr da pitam, sasvim spontano,jer me stvarno sve i svasta zanima i onda se izvinim sto sam uopste pitala, i okrenem na salu...

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

al treća...o čemu ću da razgovaram sa bliskima ako ne o važnim pitanjima......al bez intiminih detalja....jer to nisu važne stvari...

Buduća legenda light & dark (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    412

covek je sam jer ljudi smaraju svojim glupostima
    "Ružna je to misao, ali izgleda da je tačna, ljudi se teško pokreću dok mogu da žive podnošljivo, tek kad im postane suviše teško, kad počnu da tonu, počinju da misle i da se otimaju."

Gost 131338 nije na forumu
    Some folks call it a sling blade, I call it a kaiser blade...
    Domaćin
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Treća Pogledaj poruku
    Ali da li imate vi pravo da ispitujete, ako je veza tek na početku ili nemate nikakvih želja da je razvijate?
    Mene kod ljudi koji me zainteresuju najvise interesuje sta ih odvaja od drugih ljudi i sta je bas za njih karakteristicno. A to ne mogu da budu opsta mesta, tu se podrazumeva "povredjivanje" intime.
    Mada mi se ne svidja tvoja postavka. Svako pravo upoznavanje je vrlo intimno i zahteva otvaranje, to nema veze sa pristojnoscu koju si pomenula. I sigurna sam da ljudi koji nece da se bave tudjom intimom zapravo ne zele da se zadire u njhovu i "pristojnost" im zapravo sluzi da drze ljude na distanci.

Naslov teme mi je nejasan.
    ?

Buduća legenda parka (avatar)
    Učlanjen
    01.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    307

hm.
    to o čemu se ovde govori je više usamljenost nego samoća... i to je strašno... kad si u društvu, i to još nekoga ko bi trebao da ti je blizak, a usamljen.. ne znam.. dno dna..

a što se samoće kad si u društvu tiče.. pa meni je to ok.
    bitno mi je da znam da imam to mesto unutar mene u kome mogu da budem sama do mile volje.. ne umem baš da objasnim.. hoću da kažem, meni je ok saznanje da funcionišem kao zasebna jedinka a ne polovina celine, da sam ja-ja, sama i gotovo =)

Učlanjen
    01.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    307

e.. a jel vi ovde govorite o površnim kontaktima a ja sam sasvim omanula temu?
    oO
    izgleda..

pa površni su klontakti samo ornamentika bre, tu uopšte nema mesta ovom pitanju, naravno da je čovek zu sam samcijat i tako treba i da bude.
    =)

Gost 131338 nije na forumu
    Some folks call it a sling blade, I call it a kaiser blade...
    Domaćin
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio parka Pogledaj poruku

bitno mi je da znam da imam to mesto unutar mene u kome mogu da budem sama do mile volje.. ne umem baš da objasnim.. hoću da kažem, meni je ok saznanje da funcionišem kao zasebna jedinka a ne polovina celine, da sam ja-ja, sama i gotovo =)
    I ja tako.
    Ali volim i da nisam sama. Valjda je neki balans u pitanju izmedju ta dva.
    Ne vidim toliki uzas u samoci.

Elita
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ne znam nisam sa ove planete

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5968

Ne mislim na fizičko prisustvo ljudi. Već na njihovo iskreno učestvovanje u tvom životu. Da li je moguće da smo svi samo na sebe skoncentrisani, a ostali su tu da bi nam popunili vreme? Prijatelji šalom i razbribrigom, saradnici poslovnom saradnjom, rodbina i porodica nekim prijatnostima i životnim stvarima, koje su navika i nužnost. A u stvari samo mislimo kako nam sve to treba da bismo se osećali bolje, mislili bolje o sebi, nego što bismo da smo zbilja sami (fizički).
    Ovo je tacno osim da svako misli bolje o sebi..to jes svako normalan se nece osecati samo zbog necijeg prisustva bolje..to je primer nekih ljudi koji su razliciti u raznim situacijama i sa svakim se ponasaju drugacije..slabici..nervcici
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,is attention whores,sujetne zenturace,pusacice&co,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Veoma je moguce.
    I to je realnost.
    Ljudi se sami radjaju i sami umiru.
    Ko drugachije misli je u grdnoj zabludi.

Učlanjen
    01.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    307

Citat Original postavio UnBesoDeDesayuno Pogledaj poruku
    Ali volim i da nisam sama.
    pa to nije pitanje =)

Legenda Slonce (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    3610

"dok stojim za sankom delimicno pijan
    mrzeci pomalo i sebe i druge
    ubijam lagano konjak,cigarete
    prijatelje dobre,moje verne sluge"
    zele zeka

Zainteresovan član djavolakk (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Citat Original postavio dark.lady Pogledaj poruku
    covek je sam jer ljudi smaraju svojim glupostima
    naucno je dokazano da covek dnevno od onoga sto kaze 80 % toga su gluposti, ali govor tela je vec nesto totalno drugcije

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Neko je rekao čovek se rađa sam. Ali mislim da nije istina. Tu je majka u kojoj se razvijamo dok se ne rodimo. Jednako učestvuje u rađanju i kasnije životu deteta, dok se ono ne odvoji jaslicama, vrtićima, školom, društvom. Može i da se umre uz nekoga ko se voli i ko nas voli, pa ne budemo sami, ali ne mislim fizički, već je sa nama u celini , mislima, tu. To što fizički jesmo sami, uvek, sem žene u trudnoći, nije moje pitanje niti se na to odnosi naslov.
    Inače naslov sam preuzela iz filma Kako je propao rokenrol. Upamtila sam je. Ne znam da li sam je baš citirala, ali je to suština rečenice. Nisam je razumela onda, kada sam se davila filmom. Mada, tada sam bila klinka, pa ni nisam razmišljla o ovome. Sada razumem i slažem se sa naslovom. Na žalost.
    Ne govorim o površnim odnosima. Mada onaj deo sa pristojnostima može da se odnosi na njih i uglavnom se i odnosi. Svakodnevno se susrećem sa ljudima koji mi postavljaju prilično lična pitanja. Ali isto važi i za tzv. bliske.
    Ipak, površni odnosi bi trebalo da su površni i tu se niti osećam usamljeno niti mislim o njima. Kažem šta želim i na način na koji želim i to je sve.
    Ovde mislim na one tzv. bliske ljude. Roditelje, sestre, braću, "najbolje" prijatelje, ljubav (pravu, a ne onu za par dana ili meseci).

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio SlonceIsBack Pogledaj poruku
    "dok stojim za sankom delimicno pijan
    mrzeci pomalo i sebe i druge
    ubijam lagano konjak,cigarete
    prijatelje dobre,moje verne sluge"
    Da, ovo me brine. To oslikava temu.

Zainteresovan član djavolakk (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Ja ne ispitujem. Mislim da nije u redu. Ako želi taj nešto da kaže, kazaće. Ako ja shvatim da ga želim, pitam. Ali moje ponašanje se shvata, često, kao neprijateljsko. Koliko je prijateljski tražiti intimne detalje o nekome ko vas ne zanima, a njemu je to život? Zar je pristojno i prijateljski ćaskati sa nekim o njemu važnim pitanjima? Mislim da takve razgovore treba potezati kada se stvari prenesu na viši nivo.[/QUOTE]

1. a te pitam a sta trazis sa ljudima koji te ne interesuju ?
    2. ne ispitujes - znak neiteresovanja s jedne a s druge strane bezobrazno je nekog za kog te boli ona stvar da ga sad tu nesto zapitkujes pusti ga neka nadje svoju srecu, ako vec gubis vreme bar ga gubi kvalitetno ili da nekog ko ti se dopada odmah pocnes bombardovati svojim npr problemima
    3. razgovori za pocetni nivo, razgovori za srednji korisnicki nivo, za visi, za visoki korisnicki nivo - to su bre gluposti - nije covek masina pa da mozes da se sluzis njime kao kompijuterskim programom, - - - jednostavno je nema pravila i opusteno, sa nekim se skontas odmah s nekim nikad i to ti je zivot, sta se sad tu treba nervirati oko stvari na koje ne utices,nego vidi ti lepo prvog ko ti se dopada pridji i nemoj da pricas nista napravi lepo foru kao mutava si i te fore ( ponesi papir i neko blokce) ej mozes da se provedes super a jos povedes ortaka ili ortakinju koji ce biti tvoji tumaci , napravices , ma bice ti mnogo super, opusti se, ........... i sto rece ovde negde gore Marko Watz da umiremo sami - evo a sta ako mi se desi autobuska nesreca , tad necu biti sam nikako,

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio djavolakk Pogledaj poruku
    i sto rece ovde negde gore Marko Watz da umiremo sami - evo a sta ako mi se desi autobuska nesreca , tad necu biti sam nikako,
    Uteshicesh se ostalim nastradalima?
    lol

Slične teme

1. Shta radi te kada se posvadjate sa nekim?
    Autor Maya93 u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 27.02.2008., 22:34
  2. Kada čovek ne bi imao emocije...
    Autor Lexa u forumu Filozofija
    Odgovora: 150
    Poslednja poruka: 11.11.2006., 04:20
  3. Lepo li je kada covek nista ne zna
    Autor glupisnupi u forumu Ostalo
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 07.02.2006., 15:01
  4. Kada je vreme da se čovek počne KUĆITI ?
    Autor Medo Medic u forumu Muškarci
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 07.01.2005., 00:23

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •