tri hard diska u jednom pc

rjovica

Početnik
Poruka
43
Imam

SATAII 160gb hitachi
IDE 160gb wd
SATAII 500gb wd

ploca msi k9 am2
napajanje 400w


U pocetku su sva tri dobro radila, sada rade samo dva od po 160gb, ovaj od 500 je prvo hteo samo u kombinaciji sa jednim od ova dva , a sada nece nikako.

Kada se pokrene racunar, a prikacen je disk od 500gb, prilikom prepoznavanja diskova, zakoci ga za 20-tak sekundi, i uopste ga ne prepozna, kada se udje u bios, takodje ga ne prepozna. Pre nekoliko dana hteo je dase pokrene posle par puta, ali sada nikako.

Disk je ispravan sa svim podacima na njemu, ucitavao se normalno, posle par neuspesnih pokusaja.

Da li je u pitanju napajanje ili nesto drugo?
 
Ja imam 3 harda i jedan DVD rezac sve je SATA.
Ni XP ni Vista ne prave problem.
Da ti nije riknuo taj hard?
Probaj ga na drugom kompu (kod druga npr)


Ranije je hteo da proradi posle nekoliko restartovanja, i to u kombinaciji sa drugim sata diskom, pre toga u kombinaciji sa ide diskom, sada nikako ni samostalno ni sa drugim diskom. Mislim da je jos ispravan, jer prosli put kada nije hteo da proradi, pokazivao je iste simptome (usporena detekcija diskova, windows se sam od seba restartuje), ali kada ja uspeo da se ucita, sve je bilo na njemu. Inace uzet je pre mesec dana, i koristio sam ga da snimam olimpijadu preko Dreambox 500s i mreze, popunjen je oko 400gb. na nemu se nalaze mpeg fajlovi i preko 20gb, posto se desavalo da ga ostavim preko noci da snima.

Da li bi pomoglo akobi uzeo kuciste za externi hard disk i prikacio ga preko usb. Na nekim forumima su mi rekli da je mozda napajanje, mada sada kada iskljucim IDE DVDRW i oba manja diska iz napajanja, nece da se ucita.
 
Tako je i meni WD od 250 GB pravio probleme, i onda je samo jednog dana crko...
Generalno gledano kupovina HDD je lutrija,znam za slucajeve kad su ljudi vracali na
reklamaciju HDD dan,dva posle kupovine.Ne znam da li je to samo kod nas slucaj,jer
mi uvozimo sve i svasta samo gledajuci da bude sto jeftinije ili je tako i napolju slucaj.
BTW-hard diskovi se dele na dve vrste:
1-pokvarene ...
i
2-one koje ce se tek pokvariti...
 
Tako je i meni WD od 250 GB pravio probleme, i onda je samo jednog dana crko...
Generalno gledano kupovina HDD je lutrija,znam za slucajeve kad su ljudi vracali na
reklamaciju HDD dan,dva posle kupovine.Ne znam da li je to samo kod nas slucaj,jer
mi uvozimo sve i svasta samo gledajuci da bude sto jeftinije ili je tako i napolju slucaj.
BTW-hard diskovi se dele na dve vrste:
1-pokvarene ...
i
2-one koje ce se tek pokvariti..
.
Ma nemoj :roll:
 

Back
Top