Mentalitet Srbije

mentalitet u srba??

orijentalni , pusto turski, vazalski, podanicki, kvaran, bezobrazan, glup, zaostao , primitivan, alav,lenj, zavidan, pakostan................:think:

ali, srecom, ta polovina se koncentrisala u dssu i srsu.......pa se lako poznaju po bedzevima:mrgreen:
 
mentalitet u srba??

orijentalni , pusto turski, vazalski, podanicki, kvaran, bezobrazan, glup, zaostao , primitivan, alav,lenj, zavidan, pakostan................:think:

ali, srecom, ta polovina se koncentrisala u dssu i srsu.......pa se lako poznaju po bedzevima:mrgreen:

Objasni sta podrazumevas pod orijentalni posto se u poslednje vreme ta rec razlicito i naopako upotrebljava. Daj mi, molim te, primer orijentalnosti kod Srba. Isto molim i za pusto turski. Za ostalo se sasvim slazem osim da je takav narod samo u tim strankama koje pominjes. To ti vise jer ih ne odobravas (mislim na stranke) i dodajem: lukav, snalazljiv, duhovit, pronicljiv (osim kada smo u oblasti politike, tu nas zamlati svaka shusha) i u mnogim aspektima nestalan (sklon promeni kroz istoriju).
 
Objasni sta podrazumevas pod orijentalni posto se u poslednje vreme ta rec razlicito i naopako upotrebljava. Daj mi, molim te, primer orijentalnosti kod Srba. Isto molim i za pusto turski.

995_Grand_show_kabare.jpg


A steta sto nikad ne snimim lokalne radiostanice kada putujem kroz SRbiju....ponekad se prenem iz sna i pomislim da sam na domaku Teherana....
 
mentalitet u srbalja:think:

tradicionalne vrednosti su unistene..ne mislim na sajkace i opanke to je folklor a ne tradicija i vrednosti..a na taj koren se kaleme neke navodno evropske vrednosti..pa ono st se dobilo je dvojako..umesto bilo kakvog srpskog mentaliteta imamo turski i kavzievropski..

btw izreka tipa "nemam ja korist al on ima stetu" postoji samo u srba..i nigde vise na kugli zemaljskoj..;)
onaj vic o srpskom kazanu u paklu na najslikovitiji nacin opisuje srpski "mentalitet"
 
:mrgreen:....dok sam pisao, razmisljao sam koja ce li budaletina da se prva oglasi na ovu , klinacku foru............"jel ti to sebe opisujes???:hahaha:

yebote, pico........ti si iz posta u post sve gluplja........ovo cudo tehnike izvlaci i to malo mozga iz tebe u ekran..........:think:......gasi to, bre......:roll:

E, upravo je to taj mentalitet, ali nemoj da ga spocitavas drugome, vec pogledaj sebe.
Sto se mene licno tice, nimalo mi ne smeta, ali ti se pravis Evropejac!:o:roll:
 
Objasni sta podrazumevas pod orijentalni posto se u poslednje vreme ta rec razlicito i naopako upotrebljava. Daj mi, molim te, primer orijentalnosti kod Srba. Isto molim i za pusto turski. Za ostalo se sasvim slazem osim da je takav narod samo u tim strankama koje pominjes. To ti vise jer ih ne odobravas (mislim na stranke) i dodajem: lukav, snalazljiv, duhovit, pronicljiv (osim kada smo u oblasti politike, tu nas zamlati svaka shusha) i u mnogim aspektima nestalan (sklon promeni kroz istoriju).

 
mentalitet u srba??

orijentalni , pusto turski, vazalski, podanicki, kvaran, bezobrazan, glup, zaostao , primitivan, alav,lenj, zavidan, pakostan................:think:

ali, srecom, ta polovina se koncentrisala u dssu i srsu.......pa se lako poznaju po bedzevima:mrgreen:

e ako je ovakvo tvoje ponasanje odraz evropskog mentaliteta..ja bih radije u teheran nego u evropu:eek:
 
Šta mislite, kakav je mentalitet u prosečnog građanina Srbije?
Da li je, eventualno loš, mentalitet najveći krivac za luzerstvo Srbije?

Ja mislim da bi ovu diskusiju trebalo nastaviti na podforumu ,,Zdravlje"

Medjutim, mozda ce se tamo svesti na razgovor o PTS sindromu nacionalnih razmera, pa ja zato ipak najbolje da ostane ovde kao neizostavno pomagalo psihoanalize u terapiji samozapishavanja na daljinu po staroj recepturi nadri-psihijatrije.
 

Back
Top