Da li ideja braka jos uvek moze biti odrziva?

Brak je:


  • Ukupno glasova
    23
  • Anketa je zatvorena .
Kazui da svaki 5 -ti brak zavrsi razvodom, mada mislim da se stanje i pogorsalo.
Da li je u 21.veku ideja braka odrziva, zasto brak postoji, je li to samo tradicija ili nesto vise?

Uvek su se brakovi sklapali iz koristi, logicno zasto bi se inace i sklapali.
Samo sto je danas to jos daleko izrazenije, ustvari cak se i nemoguce ozeniti ako nemas para. A zene nisu spremene kao one nekad sto su bile da daju nesto zauzvrat sto su primljene u bogatu kucu.
Nekad su te zene prale noge i muzevom ocu, pa su na taj nacin odradile bogatu udaju. Postojao je balans.
 
e pa jeste neminovnost.vec sam dosta pisala o ovome na drugoj temi
a papir ti posebno olaksava zivot ako je jedno od dvoje kreten.ne mogu da garantujem ni za sebe da mi nece sutra nesto krvrcnuti u glavi,a posebno ne za druge.ljudi su zli,a ko ce da ti zabode noz u ledja ako ne onaj koji te najbolje poznaje.
a ako se to desi,lakse je sa papirom :)
 
e pa jeste neminovnost.vec sam dosta pisala o ovome na drugoj temi
a papir ti posebno olaksava zivot ako je jedno od dvoje kreten.ne mogu da garantujem ni za sebe da mi nece sutra nesto krvrcnuti u glavi,a posebno ne za druge.ljudi su zli,a ko ce da ti zabode noz u ledja ako ne onaj koji te najbolje poznaje.
a ako se to desi,lakse je sa papirom :)

e ako si ti pisala da je nevinovnost onda sigurno jeste:)
e stvarno ste blentavi vi beogradjani:)
od malih nogu samo hejtujete i ucite se da budete zli:)
 
e pa jeste neminovnost.vec sam dosta pisala o ovome na drugoj temi
a papir ti posebno olaksava zivot ako je jedno od dvoje kreten.ne mogu da garantujem ni za sebe da mi nece sutra nesto krvrcnuti u glavi,a posebno ne za druge.ljudi su zli,a ko ce da ti zabode noz u ledja ako ne onaj koji te najbolje poznaje.
a ako se to desi,lakse je sa papirom :)

ebes takav zivot ako nikom ne verujes i za sve mislis da oce da te zaebu.Bolje se odma ubijem nego da verujem samo sebi :hahaha:
 
neminovnost je u mom mikrokosmosu,a sta ces ti da radis sa tvojom buducom (nevencanom) zenom ili kako god je stvar koja se tice tvog licnog sveta.a sto se pisanja tice - identicna tema na zk,ne znam sto bih se ponavljala kad smo vodili istu diskusiju.

nismo mi beogradjani zli,samo zivimo u zlom okruzenju pa moramo da naucimo da se brinemo o sebi...a ljudi svoj pravi karakter pokazu u kriznim situacijama,do tad mozes da verujes u sarene laze....i ko ce da se brine o meni ako necu ja sama :confused:
 
Uvek su se brakovi sklapali iz koristi, logicno zasto bi se inace i sklapali.
Samo sto je danas to jos daleko izrazenije, ustvari cak se i nemoguce ozeniti ako nemas para. A zene nisu spremene kao one nekad sto su bile da daju nesto zauzvrat sto su primljene u bogatu kucu.
Nekad su te zene prale noge i muzevom ocu, pa su na taj nacin odradile bogatu udaju. Postojao je balans.

Баш ме провоцираш данас.
Ја се удала из љубави. Било је проблема али се ниједном нисам покајала или желела да се разведем. Није брак круна љубави већ дете.
А брак? Па није довољно само волети некога већ бити спреман за живот.
Ако двоје желе да проведу живот заједно, да имају децу, да деле све, зашто то да не потпишу? Чега да се плаше?
Ми нисмо имали пара али смо рекли – ј.... паре, зарадићемо. И тако је и било. У почетку мало теже али после дође све на своје место.
Кад се две особе нађу, ништа није проблем. Бориће се за своју породицу.
По мени, боље је кад пар прође и добро и зло, створи се још јача веза. Ту онда нема пребацивања и увреда већ само уважавање.
 

Back
Top