Ima li nekog da mi pojsani pojam 40odnevnog nebrijanja

Култно небријање...:hahaha:

Е шта вам више неће пасти на памет...:lol:

Pa nije obavezan vosak da bi se uklanjanje dlaka proglasilo kultnim. :mrgreen:

Inače, preoblačenje u drugačiju odeću (crninu, na primer), nebrijanje i slična prerušavanja imaju za svrhu da duša koja luta okolo šest nedelja ne prepozna bivše rođake. (pitam se zašto :mrgreen:).

Pokrivanje ogledala treba da spreči dušu da putuje u "Zemlju iza ogledala", a i da se ne prestravi sama od sebe.
 
Pa nije obavezan vosak da bi se uklanjanje dlaka proglasilo kultnim. :mrgreen:

Inače, preoblačenje u drugačiju odeću (crninu, na primer), nebrijanje i slična prerušavanja imaju za svrhu da duša koja luta okolo šest nedelja ne prepozna bivše rođake. (pitam se zašto :mrgreen:).

Pokrivanje ogledala treba da spreči dušu da putuje u "Zemlju iza ogledala", a i da se ne prestravi sama od sebe.

:hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
običaki su glupi, ali osećanja nisu. ako mi umre ćale, meni nije do toga da nosim crveni džemper, 'bi ga.
da sam muško, verovatno bi me mrzelo da se brijem.

Naravno..samo neko nosi crninu godinu dana..licno sam bio na mozda 2 sahrane i tuga je velika iako ne poznajemo preminulog..to su trenutci koje covek treba sto pre zaboraviti..sto manje moguce se potresati i po lepom se secati onih kojih vise nema..znam par primera da ljudima od tuge ode srcka za dragom osobom..nije zezanje.
 
e, a ja da kažem ''tako nekako'' onda bi me neko zaybavao....

Zayebavanje je relativna stvar. Tebe, recimo zayebavaju jer kažeš da su apostoli nosili bradu u znak žalosti. :)
A meni ostaje da se oslonim na pamćenje. Vidim da se do sada nisam nikada ozbiljno zayebao, jer nema prigovora od onih koji citiraju bibliju po službenoj dužnosti.
 
Zazijavalo
Re: Ima li nekog da mi pojsani pojam 40odnevnog nebrijanja

Zayebavanje je relativna stvar. Tebe, recimo zayebavaju jer kažeš da su apostoli nosili bradu u znak žalosti.
A meni ostaje da se oslonim na pamćenje. Vidim da se do sada nisam nikada ozbiljno zayebao, jer nema prigovora od onih koji citiraju bibliju po službenoj dužnosti.

Kako se ovde osećam nekako prozvanim,hajde da nešto napišem.Neću te pitati zašto misliš da Bibliju citiram po SLUŽEBENOJ DUŽNOSTI,jer ne želim da polemišem sa tobom.Samo ću probati da ti objansim da to ne činim po SLUŽBENOJ dužnosti.Prosto mi je zastrašujuće da nisi primetio ZAŠTO citiram Bibliju.A da bi se Biblija mogla citirati treba je ne samo pročitati već i nešto malo više od toga-znati.Budi pozdravljen.
 
Zazijavalo
Re: Ima li nekog da mi pojsani pojam 40odnevnog nebrijanja



Kako se ovde osećam nekako prozvanim,hajde da nešto napišem.Neću te pitati zašto misliš da Bibliju citiram po SLUŽEBENOJ DUŽNOSTI,jer ne želim da polemišem sa tobom.Samo ću probati da ti objansim da to ne činim po SLUŽBENOJ dužnosti.Prosto mi je zastrašujuće da nisi primetio ZAŠTO citiram Bibliju.A da bi se Biblija mogla citirati treba je ne samo pročitati već i nešto malo više od toga-znati.Budi pozdravljen.

OK. Samo ne znam što se ti osećaš prozvanim? Pričalica je tvoj klon?
 
Pa nije obavezan vosak da bi se uklanjanje dlaka proglasilo kultnim. :mrgreen:

Inače, preoblačenje u drugačiju odeću (crninu, na primer), nebrijanje i slična prerušavanja imaju za svrhu da duša koja luta okolo šest nedelja ne prepozna bivše rođake. (pitam se zašto :mrgreen:).

Pokrivanje ogledala treba da spreči dušu da putuje u "Zemlju iza ogledala", a i da se ne prestravi sama od sebe.



samo cu se od srca nasmejati :hahaha:
 
Svako ima prava razbijati svoje dileme i dobijati valjanije i prihvatljivije odgovore. Nezavisno kako je došlo do tog verovanja ono nema nikave veze sa Bogom niti sa preminulim. Svako verovanje za jednu osobu je validno dok ga ne nadraste svojim duhovnim razvitkom. U svetu ima bilion različitih a opet istih verovanja. Sva su ona do jednog stupnja isto što i dubak detetu. Kada ga nadraste, odbacuje ga i postaje pouzdanijim.
Jedino što je istinski vredno u životu svakog od nas je ljubav prema životu i razumevanje istog. Što više ljubavi to manje mesta ostaje za sve drugo što čoveka sputava.
 
naime na to sam naisao na jednoj stranici i valjda se radi o nebrijanju u trajanju od 40 dana posle smrti bliznjeg. zasto?

Radi se o obicaju, ali nisam siguran da je verski obicaj u pitanju. Imam utisak da je sve manje ljudi koji ga postuju i da je zastupljeniji medju seoskim stanovnistvom.
Bio sam pre mesec dana kod berberina i rekao mi je da je pre mene bio kod njega jedan covek, koji je zalio sina i godinu dana se nije ni sisao ni brijao, pa je dosao da se potsisa i obrija.
Hajde 40 dana i nekako, ali ovaj se godinu dana nije ni sisao ni brijao?!
 

Back
Top