Imena Ulica

Dupont

Domaćin
Poruka
4.644
Zanima me da li u BG(posto ga slabo poznajem)ulice imaju imena "stranih" Licnosti,Drzava,Gradova itd...kao na primer-Americka Ulica itd...
 
Poslednja izmena:
Zanima me da li u BG(posto ga slabo poznajem) ima imena "stranih" Licnosti,Drzava,Gradova itd...kao na primer-Americka Ulica itd...

Знам да постоје Француска, Џона Кенедија, Јурија Гагарина, Џорџа Вашингтона, Руска, Гандијева, Нехруова, Љермонтова, Гогољева, Тургењева, Париска, Сарајевска,Загребачка, Адмирала Гепрата, Макензијева, Рузвелтова, Цара Николаја Другог...
 
Знам да постоје Француска, Џона Кенедија, Јурија Гагарина, Џорџа Вашингтона, Руска, Гандијева, Нехруова, Љермонтова, Гогољева, Тургењева, Париска, Сарајевска,Загребачка, Адмирала Гепрата, Макензијева, Рузвелтова, Цара Николаја Другог...

a znaš da ima i Varaždinska al je u nekoj perifernoj pripi2dini (izvin¨te što psujem):mrgreen: pa kad sam bio nije mi se dalo ić....al sledeći put idem obavezno da uslikam tablu gde (nadam se) na čirilici piše Varaždinska ulica...:)

a ko zna možda kojeg zemljaka sretnem u toj ulici...:)
 
Poslednja izmena:
Знам да постоје Француска, Џона Кенедија, Јурија Гагарина, Џорџа Вашингтона, Руска, Гандијева, Нехруова, Љермонтова, Гогољева, Тургењева, Париска, Сарајевска,Загребачка, Адмирала Гепрата, Макензијева, Цара Николаја Другог...

Dalmatinska, Makedonska, , Skender-begova (plus Palata Albanija), onda ulice koje nose imena gradova FYR, mrzi me da nabrajam, Caplinova, Bajronova, Garsije Lorke, Patrisa Lumumbe, ma koliko hoces mrzi me da kucam i da se prisecam..
 
Poslednja izmena:
Džordža Vašingtona, Džona Kenedija, Golsvordijeva, Karnegijeva, Poenkareova, Venizelosova, Francuska, Ruska, Otona Župančiča, Zagrebačka, Ohridska, Prespanska, Skadarska, Makenzijeva, Cara Nikojaja II, Franca Rozmana, Maksima Gorkog, Kičevska, Bojanska, Jevrejska, admirala Geprata, Husova, Darvinova, Čarli Čaplina, Pasterova, Dalmatinska, Pariska, Donska, Dijega Rivere...
ne mogu sada više, ali ima još mnooooggooooo...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Знам да постоје Француска, Џона Кенедија, Јурија Гагарина, Џорџа Вашингтона, Руска, Гандијева, Нехруова, Љермонтова, Гогољева, Тургењева, Париска, Сарајевска,Загребачка, Адмирала Гепрата, Макензијева, Рузвелтова, Цара Николаја Другог...

:eek:Pravilnikom Krstarice zabranjeno je koristiti tuđe (aktivne) avatare:rtfm:
avatar149056_3.gif
 
Da li je to tako i u drugim gradovima?Sta mislite da li u svetu postoje ulice sa nasim imenima?

a čuj da niste raketirali Zagreb možda bi i bila neka ulica imenom Beogradska

koliko se sećam za vreme Juge je bilo masa ulica vaših gradova....eno u Dubrovniku glavna plaža kraj hotela Excelsior tik u stari grad zvala se Beogradsk plaža i na ulazu verovali ili ne prodavao karte pravi Beograđanin:neutral:
 
a čuj da niste raketirali Zagreb možda bi i bila neka ulica imenom Beogradska

koliko se sećam za vreme Juge je bilo masa ulica vaših gradova....eno u Dubrovniku glavna plaža kraj hotela Excelsior tik u stari grad zvala se Beogradsk plaža i na ulazu verovali ili ne prodavao karte pravi Beograđanin:neutral:
:eek::eek:A sto sad mene napadas?Nisam mislio samo na Hrvatsku...
 
a čuj da niste raketirali Zagreb možda bi i bila neka ulica imenom Beogradska
koliko se sećam za vreme Juge je bilo masa ulica vaših gradova....eno u Dubrovniku glavna plaža kraj hotela Excelsior tik u stari grad zvala se Beogradsk plaža i na ulazu verovali ili ne prodavao karte pravi Beograđanin:neutral:

a chuj da smo raketirali Zagreb josh uvek bi ga obnavljali..zna se ko je i chime "raketirao" zabreg grad, a to nismo bili mi vetj krajishnici kao odmazdu za oluju..mosh' misliti shta otjesh, ali ja im ne zameram...uostalom vashe ulice zovite ih kako god hotjete..
 

Back
Top