Oblici ispoljavanja ponižavanja i nadmoći
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Oblici ispoljavanja ponižavanja i nadmoći

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano Oblici ispoljavanja ponižavanja i nadmoći

Pošto se mnogo stvari pogrešno tumači i generalizuje, postavljam temu o oblicima i načinima ispoljavanja ponižavanja frustriranih i nefrustriranih , kao i oblici dokazivanja nadmoći samom sebi......

Naročito kod patoloških slučajeva....

Primer.....
    Čuli ste da kod muškaraca postoji seksualno iživljavanje kao iskaz dominacije nad drugom osobom.....bez obzira da li je ta druga osoba muškog ili ženskog pola....

"Da ga karam" postaje iskaz nadmoći i rasterećenje besa.
    To se vrlo često dešava i u zločinima koji imaju vremensku zadršku, tj duže traju....ne postoji odvojenost žrtve od zločinca posle učinjenog zločina....ili nasilja....

Ovo je slučaj što se u nekim zemljama često dešavaju seksualni zločini kojima seksualna pozadina nije primarna....tj silovanje koje nije razlog seksualne želje , već iskaz dominacije i izazivanja straha kod žrtve, te je strah ono što zadovoljava, nemoć takodje.....

Tu fiziološke osobine polova dolaze do izražaja, pa žene ne mogu da koriste iste metode iživljavanja i nadmoći , kroz seksualno podjarmljivanje.....
    Medjutim svi smo svedoci da i kod žena postoje oblici ispoljavanja ponižavanja i nadmoći , i to i kod onih relativno razumnih , a i kod onih patoloških oblika....

Obično je najčešći oblik ispoljavanja poniženja i nadmoći kroz oblikovanje javnog prikaza i života ličnosti....
    Tj potpuno uništenje svih društvenih , ekonomskih , emotivnih , realnih i istinitih osnova i veza osobe sa okolinom.....

Zato je totalno glupo i nerealno tumačiti statistiku seksualnih delikata nevezano za pojavu ispoljavanja ponižavanja i nadmoći....kao što je glupo i nerealno ne uzimati u obzir aktivnosti na virtuelizaciji i demagoško relativizovanom sistemu žute štampe i raznih prevara sa vezom i ispoljavanjem ponižavanja i nadmoći.....

Često se ovo drugo zove zloupotreba , krivotvorena izjava, laž, prevara, i mnogo redje je ozbiljno tumačeno ili ozbiljnije kažnjavano....

No ovde tema nije kažnjavanje i paritet i uravnoteženje muškog i ženskog gledišta, već otkrivanje što više oblika ispoljavanja muškog , ali i ženskog ponižavanja drugih osoba, i prikazivanja nadmoći radi samozadovoljstva i samopouzdanja.....

Dakle slobodno iznesite primere kojima ste prisustvovali, bez obzira što nisu baš patološki , što niko nije prešao granicu kažnjavanja ili je bio blizu.....dovoljno je da ponašanje predstavlja oblik ponižavanja, ali ne radi uspostavljanja hijararhije , znači ne radi koristi ličnog rasta na hijararhijskoj lestvici , već iz čistog samozadovoljstva....i nadmoći.....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Elita
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Oblici ispoljavanja ponižavanja i nadmoći

to samo prema seljacima
    prema normalnim ljudima sam fin ko da sam iz finske

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Cek cek upste nije tako.

Ja cu reci da ZENE mnogo vise ponizavaju muskarce nego muskarci njih. To je jednostavno pravilo. U vezi moze da bude dominantna Zena ili Muskarac.

Neko je uvek dominantan.Ali ako je ZENA dominantna onda u najvecem broju slucajeva je dominantna za svoje licne sebicne ciljeve. I za ispoljavanje licne nadmoci takodje,naravno ...

A ako je muskarac dominanan,on je dominantan jer on preuzima odgovornost za oboje. Dakle ne iz sebicnih pobuda (svaka cast izuzecima) jer on misli na oboje (ali i na sebe normalno) ....

A inace velika vecina ljudi (tipican primer:svaki lekar) se ponasaju nadmocno pre ljudima koji zavise od njih.

Dakle:
    1)Svi lekari
    2)u banci
    3) u pekari
    4) u skoro bilo kojoj prodavnici

Da ja se slazem da bi to trebalo da se kaznjava

pater.familias nije na forumu
    Dejame en paz, dejame solo, yo vivo hoy no miro para atras
    Neproveren član pater.familias (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

hahahahaaaaaaa... ha!

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Citat Original postavio hahahaha Pogledaj poruku
    Cek cek upste nije tako.

Ja cu reci da ZENE mnogo vise ponizavaju muskarce nego muskarci njih. To je jednostavno pravilo. U vezi moze da bude dominantna Zena ili Muskarac.

Neko je uvek dominantan.Ali ako je ZENA dominantna onda u najvecem broju slucajeva je dominantna za svoje licne sebicne ciljeve. I za ispoljavanje licne nadmoci takodje,naravno ...

A ako je muskarac dominanan,on je dominantan jer on preuzima odgovornost za oboje. Dakle ne iz sebicnih pobuda (svaka cast izuzecima) jer on misli na oboje (ali i na sebe normalno) ....

A inace velika vecina ljudi (tipican primer:svaki lekar) se ponasaju nadmocno pre ljudima koji zavise od njih.

Dakle:
    1)Svi lekari
    2)u banci
    3) u pekari
    4) u skoro bilo kojoj prodavnici

Da ja se slazem da bi to trebalo da se kaznjava

Auuuu! Ala si ti odlepio! Pa ti ne ne znaš kad si gladan, jedeš za svaki slučaj!
    Pomenute profesije su uslužne, i osim lekara (gde ih ima oba pola), zaista pretežno rade žene, gde su one obična niže rangirana, slabo plaćena radna snaga, i ne znam prema kome su one nadmoćne, ako boga znaš? tkacio:
    Pitam se na koji način mušterija zavisi od prodavačice ili šalterske radnice? Njih ima neljubaznih, kao i stranaka ali da su u "nadmoćnom" položaju, to je smešno! U nadmoćnom položaju je njihov gazda (najčešće muškarac, ako ćemo baš po polovima), u odnosu na njih. Ni od lekara ne zavisiš, jer možeš da izabereš drugog, pa i lekar, ako ostane bez dovoljnog broja pacijenata, takođe gubi posao.
    A stranka, ili kupac, uvek može da ode na drugo mesto i dobije bolju uslugu, čime one gube radno mesto (ako nema kupaca, radnja propada i zatvara se, a one ostaju bez posla).
    Mislim da bi trebalo da se kažnjava neviđeno lupetanje, bar bi država došla do ogromne sume novaca, koliko se kod nas lupeta, pa ostane živ!

Kakva nebulozna konstatacija: kad je muškarac nadmoćan, to je u redu, jer je on "odgovoran", a kad je žena nadmoćna, ona je sebična!
    Vidi ti šoviniste, i još se ne stidi da tako lupa!
    Što mi nisi "u dometu"...
    Mož' da bide, ali ne mora da znači...

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Ne lupa, covek ima svoje misljenje......kad zene ne lupaju , ne lupaju ni muskarci....

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Citat Original postavio Tuzni_patak Pogledaj poruku
    Ne lupa, covek ima svoje misljenje......kad zene ne lupaju , ne lupaju ni muskarci....

Dečko nema mišljenje, već problem. A i promašio je temu...Sedi, jedan!

A i tebe izgleda kači neka nevroza...u vezi žena... ko ne zna šta treba sa ženama, onda njih krivi za to, i kuka ne sve strane, a ko zna, zna!

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Ne mozes da pljujes po svima, samo zato sto ti njegovo misljenje ne odgovara....
    Ako se vec ovde javno zene ne nazivaju glupacama , robovima svoje p ili slicno , onda ne mozes ni ti da oznacavas njegovo misljenje kao problem.Mozes ga sebi tumaciti kao problem.....

Takodje ne mozes ni odmah prisivati meni lobiranje i neku nervozu, a odmah zatim i davati dokaz za one koji tvrde da kod zena nije sve najcistije....kroz iskaz "ko ne zna sta treba zenama".

To ispade da su zene toliko zamumuljene , neracionalne, neprokuzive da obican muskarac ne moze da provali sta zenama treba, i da uvek gresi ako ih tumaci kao ziva bica koja treba da jedu, piju, stvaraju porodicu i mirno zive....

Tema nije o tome, osim ako si na svom primeru zeleo/la da pokazes oblik ponisavanja i nadmoci.....

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Ne mozes da pljujes po svima, samo zato sto ti njegovo misljenje ne odgovara....
    Ako se vec ovde javno zene ne nazivaju glupacama , robovima svoje p ili slicno , onda ne mozes ni ti da oznacavas njegovo misljenje kao problem.Mozes ga sebi tumaciti kao problem.....

Pa ja njega nisam nazvala glupakom, ni robom svog k, već sam iznela svoke mišljenje da on ima problem, i ima ga, u vezi sa prihvatanjem žena kao sebi ravnopravnih ljudskih bića!

Takodje ne mozes ni odmah prisivati meni lobiranje i neku nervozu, a odmah zatim i davati dokaz za one koji tvrde da kod zena nije sve najcistije....kroz iskaz "ko ne zna sta treba sa zenama". Pa ine znate šta treba raditi sa ženama, osim - da se ne izrazim...

To ispade da su zene toliko zamumuljene , neracionalne, neprokuzive da obican muskarac ne moze da provali sta zenama treba, i da uvek gresi ako ih tumaci kao ziva bica koja treba da jedu, piju, stvaraju porodicu i mirno zive....

Samo su vama dvojici ovde na forumu takve, koliko sam ja primetila... Inače ti ne bi otvarao toliko tema sa (za tebe) "intrigantnim" pitanjima, a on ne bi navodio kao primer ženske "dominacije" prodavačice, koje su skoro pa posluga u današnje vreme! U najmanju ruku mu je primer problematičan, a ako ti to ne shvataš, počinjem da sumnjam da je on tvoj dvojnik. Zašto bi se inače našao tako očepljen što sam ja nešto odgovorila nekom ko je promašio tvoju temu?

Tema nije o tome, osim ako si na svom primeru zeleo/la da pokazes oblik ponisavanja i nadmoci.....
    Ti sam ne shvataš sopstvene teme, ili ne umeš da artikulišeš misli u jasne i nedvosmislene rečenice.
    Molim te, pročitaj sopstveni prvi post!

I kako se usuđuje da žensku "dominaciju" nazove sebičnom, a mušku "odgovornošću"!
    Jel nekome od vas dvojice palo na pamet da ste vi ti koji vređaju? A ti, bogami, iz teme u temu pokazuješ potpuno nerazumevanje za odnose među ljudima uopšte, a o odnosima među polovima da i ne govorim!
    I još smeš mene da prozivaš što ti ne povlađujem! A skoro svaki tvoj post je protkan idejom da su polovi prirodni neprijatelji, umesto da ti je palo na pamet da jedni bez drugih ne postoje!
    Na tako rigidan način, razmišljaju samo oni koji se plaže žena - to će ti reći svaki pravi muškarac, samo ih pitaj.
    Poslednji put ažurirao/la taote : 07.09.2008. u 11:43

Buduća legenda parka (avatar)
    Učlanjen
    01.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    307

ne, ali najcrnje je što sam ja iznela sličnu misao na ljisu pre par dana..
    nisam je vako baš.. razložila, ali kaže dž da bi neku već kaznio qrtzem..
    mislim.. simpa =)

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

stavljanje u izgled koorca kao krajnjeg zla.....misim da je tu kita više u fonciji osvete....zvocaj, zvocaj........al karaću te roožno......

Buduća legenda parka (avatar)
    Učlanjen
    01.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    307

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Nerazumevanje je kad dodju ljudi koji su egocentricni , okrenuti sebi i svom nacinu razmisljanja, pa onda posto su priblizni ostalima, ne vide to kao zatvorenost , vec kao pravilo i opravdanje....

Onda ti ljudi misle da je obavezno ono sto oni misle....a ne da je moguce da postoje milion razlicitih misljenja....

Tako i ovde....
    Meni je sasvim normalno da neko , neki muskarac misli da su zene samo ukras oko p, meso za razvaljivanje, cak sam u praksi video takve muskarce i takve zene, zene koje imaju takvo misljenje, a ne koje su zrtve takvog razvaljivanja....
    Takodje mi je normalno da muskarac smatra da je tacno da je muska dominacija okrenuta ka odgovornosti , a zenska ka pragmaticnoj sebicnosti....
    To je misljenje mnogih, a dokazi su prisutni i u mojoj okolini, i na jugu srbije narocito....
    Prisutni su i suprotni dokazi, recimo u Valjevskom kraju....
    Dokaze koje bih ja mogao da dodam su mnogo veca egosujeta (koju razlikujem od hijararhijske sujete, jer u prvom slucaju kazes osobi ti ne mozes, a u drugom ti nisi najbolji) kod zena nego kod muskaraca...zatim kompleksi, veza sa fizickom snagom....itd...

U menadzmentu cak postoji jasno naznaceno razlikovanje zenskog kolektiva i muskog kolektiva....tj razlicito ponasanje prema polu, motivacija prilagodjena polu.......odnos prema radu, radno vreme, etika, manipulacije sa radnom snagom razlicitog pola....
    U nekim nasim knjigama menadzmenta je to izbegnuto da se naznaci , ali britanci to potpuno jasno razlikuju, iako imaju najveci broj zena naucnika i naucnih saradnika i najjaci su po pitanju psiholoske samospoznaje....najmanje su zene pogodjene svojim slabostima i samim tim je vece poverenje u reakcije i mogucnosti , jer ima manje zavlacenja i blefiranja....

Ali ovde nije rec o tome, niti je moje misljenje ovo , vec sam samo naveo sta moze da se doda kao argument njegovim tvrdnjama i zasto njegovo misljenje nije usamljeno u Srbiji....

Problem jeste, ali ne ovde gde iznosi , vec tamo gde se javlja takvo ponasanje zena koje stvaraju kod muskarca ovakav utisak....koji jasno pokazuje nepoverenje u zensku objektivnost i sposobnost da rukovodi jednim domacinstvom na zadovoljstvo oba ucesnika ili vise njih....

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Problem jeste, ali ne ovde gde iznosi , vec tamo gde se javlja takvo ponasanje zena koje stvaraju kod muskarca ovakav utisak....koji jasno pokazuje nepoverenje u zensku objektivnost i sposobnost da rukovodi jednim domacinstvom na zadovoljstvo oba ucesnika ili vise njih....

Da li postoji takvo ponašanje muškaraca koje kod žena stvara utisak... koji jasno pokazuje nepoverenje u mušku objektivnost i sposobnost da rukovodi jednim domaćinstvom na zadovoljstvo oba učesnika ili više njih...

Ovo je čist seksistički pristup, vređanje inteligencije normalnih ljudi, i vređanje ženskog pola uopšte. I govori o potpunom nepoznavanju ljudske prirode kao takve, i otvorenom nipodaštavanju žena, koje se graniči sa drskošću, a pokazuje tendenciju ka mržnji prema ženama, što najčešće biva rezultat straha od žena i njihove (u strahu i neznanju zamišljene) nadmoći. Jadno.

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Citat Original postavio taote Pogledaj poruku
    Da li postoji takvo ponašanje muškaraca koje kod žena stvara utisak... koji jasno pokazuje nepoverenje u mušku objektivnost i sposobnost da rukovodi jednim domaćinstvom na zadovoljstvo oba učesnika ili više njih...

Ovo je čist seksistički pristup, vređanje inteligencije normalnih ljudi, i vređanje ženskog pola uopšte. I govori o potpunom nepoznavanju ljudske prirode kao takve, i otvorenom nipodaštavanju žena, koje se graniči sa drskošću, a pokazuje tendenciju ka mržnji prema ženama, što najčešće biva rezultat straha od žena i njihove (u strahu i neznanju zamišljene) nadmoći. Jadno.
    Ovde si pokazala bar tri lose osobine za domacina....

Prva je kad si pocela sa sistemom " ako moze kod njega sto ne bi i kod mene", sto nije dobar gazdovanja i upravljanja u domacinstvu.Mnogo cesca mentalna reakcija kod zena inace....kako ona, kako oni , trazenje paralelnog i istog i kod razlicitih uslova....

Drugo je pominjanje reci vredjanje inteligencije normalnih ljudi....gde se demagoski koristi rec normalni da bi se pojacao autoritet i znacaj tvrdnje, sto ukazuje svakom malo pismenijem da je u pitanju osoba sa kojom se diskusija uglavnom krece ka svadjanju........seti se samo koliko je diskusija posle reci normalan , nastavljeno kreativno , a koliko ubedjivanjem....

Zatim tu je neopisano , ali apsolutno tacno (iz ko zna kojih izvora, u ovom slucaju je i Lili dozvoljen izvor informacija) "nepoznavanje ljudske prirode".
    Jos jedan argument bez znacaja....demagosko zamlacivanje....

Nipodastavanje zena je kao sto rece jedna pametna zena Eleonora Ruzvelt, stvar koju kao unutrasnje osecanje moze da dopusti ili ne dopusti samo onaj koji tumaci.
    Ili u orginalu "niko ne moze da vas ponizi i uvredi ako mu to ne dozvolite" , s tim da tebi moram da pojasnim da se ne misli na svadjanje i nadmudrivanje sa govornikom, vec odnos prema trenutnom stanju ili situaciji u okolini....

I na kraju jedan moj utisak....u vezi straha od zena....
    Povecana opreznost, ali hajde da to definisem kao strah , kod mene je ispoljen kod nerazumnih osoba.
    Nerazumnost je prisutna i kod zena i kod muskaraca....medjutim kod zena duze traje, prelazi u vekovno treniranu lukavost podmuklosti, dok kod muskarca , bar ja, mogu da ispredem situaciju na razumnije ili jasnije stanoviste....

Naravno , da li je danas trenutak da ocekujem da zene generalno zakljuce da je nerazumnost prisutnija i cesca kod muskaraca ili zena?
    To je pitanje koje je u slicnoj kategoriji kao i "ko za sebe vise gresi u odnosu procenjena pamet - stvarna pamet, muskarci ili zene?"

Medjutim ovde je tema oblici ispoljavanja ponizavanja i nadmoci, i ovo namerno forsiranje seksualnih razlika od nekih ucesnika moze da se razmatra, ali onda nema nikakvih komentara da su seksizmi u pitanju , jer ako se analiziraju razlike onda se mora bar u startu postaviti mogucnost da postoje razlike inace moralisti ili feministi ili sovinisti nemaju sta da traze....

Jeste psiholoski moguce da se nedominantni vise osecaju u potrebi da dodju do nadmoci i eksponiranja nadmoci, tj ponizavanju i zloupotrebi.....te je stoga normalno da zene vise to cine, ali mi to nije srz teme, vec razlike u tim ispoljavanjima i ne tumacenje razlika kroz bas ovakav sovinisticko-feministicki stav koji Taote prikazuje uporno....

Oni koji misle da su zene potpuno identicne sa muskarcima nek pogledaju atletiku, nek otvaraju svoje teme i nek stvaraju svoje realnosti....
    Mene interesuje ono sto je trenutno stanje....

Veoma poznat gazela (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    144

Dokazivanje nadmoci je kad ti neko na primer da broj telefona, a onda nece da se javi, kad ti neko namerno prekida vezu kad ga zoves, nece da odgovara na poruke, a kad tebui prekipi zove te i pita zasto mu se ne javljas, u ljubavnoj vezi to je, po meni, takozvano udaranje ceznje i svaki postupak kojim neko nekome pokusava da kaze da mu je nevazan...
    Zatim, moj sef, na primer, kad pobesni ima obicaj da nam kaze da smo debili i nepismeni mentoli.
    Boj ne bije ljuto oruzje, vec boj bije srce u junaka!:@

Slične teme

1. oblici-velicine-duzine penisa
    Autor azelejas u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 15.01.2009., 15:09
  2. HELP 3d oblici u Photoshopu
    Autor zmay u forumu Multimedija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.05.2004., 17:01

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu