Zasto mala deca nece da jedu?

Четврто - у нашем народу још увек важи како је дете лепо само кад је буцкасто и да је дебљина показатељ здравља и једрости.

..i ne samo to..moja svekrva josh uvek smatra kako je sramota kad su deca
mrshava zato shto onda ljudi misle da su iz siromashne kuce... :(
..jednom kad smo komentarisali jednu bekanu kakva je sitna kao mrvica,
ona nam kaze "psst, jeste li normalni, mozda ih je sramota, a vi tako navalili.."
..a i moja baba je meni rekla kad sam imala 17-18 godina
da mene niko ne bi ozenio da sam zivela u njeno vreme :lol: poshto sam suvishe mrshava
i ne bih "..ni jedno mushko mogla da rodim.." :eek:
(..dakle da rezimiramo - buckaste su bogate udavache koje radjaju dechake.. :roll: )

@tema:
..na nama je da odredimo shta ce deca jesti, oni sami odredjuju koliko..
..mada..
..finci su radili istrazivanja u vrticima u kojima je jedna grupa dece jela po
nutricionistichkim propisima, a drugoj grupi je omoguceno da jedu shta god zele..
..izjednachili su se u kolichini svih neophodnih sastojaka u ishrani u roku od 8 dana...
 
Moje misljenje je zato sto im mame ne kuvaju dobro, jer koja budala ne zeli jesti ako je nesto ukusno.

Bas sam to video kod jednog malog koji je jako mrsav, ali kod nekih ljudi uvek jede dok kod kuce vrlo malo.
mala deca malo jedu jer imaju male stomake
i zato oni mogu da jedu cesto ali samo male obroke
moj sin uzme par zalogaja i dosta!
iz moje perspektive to je malo, ali valjda on zna sta mu je dosta... nece valjda namerno da se izgladnjuje
i nije nesto lud za slatkisima, kada je nesto jako slatko on se namrsti i pljune
moj sin je onako zdravo mrsav, nije skeletor, ali je malo mrsaviji nego sto treba, poslednje vreme je mnogo porastao pa nije uspeo da nabaci i nesto extra... sada je mnogo visok i vitak dasa
inace moj sin obozava sve sto mu spremim, on jednostavno uziva da ja radim stvari za njega, to je tako lepo... bas ume covek da me motivise da kuvam...jer inace nisam bas neki domacinski tip... ako me razumete...khm, khm:mrgreen:
 
Moj sin od 16. mjeseca jede JAAAKO malo,samo par zalogaja dnevno,pije mlijeko jos uvijek(sad ima 22. mj.) i dosta vode, visok je 90 cm i tezak 14kg i 780g. Svi mi govore da je mrsav,ali ja mislim da je on u granicama normale sto se tice visine i tezine. Bitno je da djeca jedu zdravu hranu, pa iako to nekad bude samo par zalogaja.
 
Moj sin od 16. mjeseca jede JAAAKO malo,samo par zalogaja dnevno,pije mlijeko jos uvijek(sad ima 22. mj.) i dosta vode, visok je 90 cm i tezak 14kg i 780g. Svi mi govore da je mrsav,ali ja mislim da je on u granicama normale sto se tice visine i tezine. Bitno je da djeca jedu zdravu hranu, pa iako to nekad bude samo par zalogaja.
iju! pa sta ja da kazem za mog... ima 17 meseci, visok je 88cm i tezak 12kg :)
tj. ima 2cm manje u visini i skoro 3kg u tezini...
 
Moj sin od 16. mjeseca jede JAAAKO malo,samo par zalogaja dnevno,pije mlijeko jos uvijek(sad ima 22. mj.) i dosta vode, visok je 90 cm i tezak 14kg i 780g. Svi mi govore da je mrsav,ali ja mislim da je on u granicama normale sto se tice visine i tezine. Bitno je da djeca jedu zdravu hranu, pa iako to nekad bude samo par zalogaja.

iju! pa sta ja da kazem za mog... ima 17 meseci, visok je 88cm i tezak 12kg :)
tj. ima 2cm manje u visini i skoro 3kg u tezini...

Vas dve bas neku cudnu decu imate.
 
Не знам да ли је неко поменуо, али у деца често осећају отпор према препуним тањирима натовареним храном.
Родитељи често сипају деци превелике количине, а кад дете види тако крцат тањир, свесно да неће моћи ни пола да поједе - почне да мрљави....
Боље је сипати помало, па макар више пута, него накркати му пун тањир.
Већ са 6-7 година дете треба допустити детету да само сипа храну себи у тањир и то онолико колико ће појести.
 
Ponekad nema veze toliko šta je i kako spremljeno. Obroci su za moje dete gubljenje vremena. Ona bi da se igra i gleda crtaće. I bez obzira na to što uvek ima našu pažnju shvatila je da ako ne jede imaće je još više dok je molimo i ubeđujemo. Zato menjam taktiku. Mada baš lepo raste i napreduje za svoj uzrast.
 
Moje misljenje je zato sto im mame ne kuvaju dobro, jer koja budala ne zeli jesti ako je nesto ukusno.

Bas sam to video kod jednog malog koji je jako mrsav, ali kod nekih ljudi uvek jede dok kod kuce vrlo malo.
Mene je mrzelo da jedem. Uvek sam više volela da se igram. A hranila sam se isključivo kuvanom hranom, za ručak, i imala vrlo redovne obroke, što je verujem dovelo do toga da imam prilično dobar imuni sistem danas i da sam relativno zdrava (izdržljiva).

Nisam volela većinu te hrane i da sam se ja pitala po ceo dan bih jela ukusnu začinjenu i brzu hranu što bi me sa druge strane pretvorilo u debeljucu.

Al' bitno je da ti natovariš mame, sve što su deca doživela ili nisu, što su pogrešila, krive su mame. A i tate ako se loše ponašaju krive su njihove mame :D lepo...
 
.....uopšte nisam osećo glad......i morali su svašta da mi čine...i da me mole i da se nerviraju, nekad i prete ......al nisam to radio s namerom....stvarno nisam bio gladan...hrana - najgora stvar na svetu........npr....dnevno sam živeo na 50 grama hrane....i tako sve negde do 12 godine...e, onda sam seo....i jeo...jeo.....po 3 ogromne šnicle za roočak....po 5 poonjenih tikvica.....nemojte da dramite...ješće dete...neće sigoorno da umre od gladi...a ima hranu pred sobom....samo stavite na sto...i tako..............al ove nove generacije...ova sitn a deca...ko da su posleratna generacija...preživela aoošvic..........hrana im je br1 u životu....čoodno nešto...i sad je baš neobično kad dete neće da jede....jer su većina žderači....
 
Poslednja izmena:
Moje dvoje dece imaju potpuno razlicite navike u ishrani. Cerka je kao mala jela sve, nikad nije bila buca, uvek onako vizljasta i puna energije. Sinko po mom misljenju jede slabo, malo, mrljavi... Ako mu se boja hrane ne svidi nece ni da zine. Ima otpor prema novitetima. Bas sam brinula jedno vreme, a i izgleda onako mrsavo. Izlozila sam svoje brige njegovoj doktorki i ona me je pitala da li je on nestasan, stalno u pokretu. Rekla sam da jeste nasta je ona rekla da oni u pedijatriji smatraju da ako je dete puno energije i stalno u pokretu, a roditelji nisu zadovoljni koliko jede, da dete zapravo jede onoliko koliko mu je potrebno, i da ne brinem da je dovoljno tezak za svoj uzrast.
 
Сећам се како је причала једна колегиница када су јој синови имали по 15-16 година:''Јаооо, кад се сетим како су мало јели кад су били мали и колико сам бринула због тога.... па како сам све са кашиком ишла за њима по цео дан и гурала им залогаје у уста....а сад......КАД ГОД ПОГЛЕДАМ ЊИМА ДУПЕ ВИРИ ИЗ ФРИЖИДЕРА!!!''

:lol::lol::lol:
 
Do pre para godina, moj dragi je uvek u restoranu sebi porucivao sopsku i "kompletirao" ručak od onoga što deci preostane. Sada više ne može u to da se uzda, da ne pominjem kako oboje dece jedu više od mene.
Inače, mislim da količina hrane koju pojedu mala deca nije toliko presudna i varira, važnije je da pojedu nešto zdravo i da ih na to niko ne prisiljava.
 

Back
Top