Imam osecaj da 90% ljudi mesaju 2 sasvim suprotne stvari, i to iz zla, a nisam paranoican.

Konformizam ... zna se sta je.
Religija = suprotno od konformizam.

Kakav je to apsurd pristuan tu da mnogi ljudi misle da se religija PRIHVATA... i da pricaju kako su iz konformizma religiozni - preci, vaspitanje (*), i dr.

vaspitanje (*) = izraz koji u prevodu znaci pokusaj dresiranja ljudi koje mislis da mozes da dresiras. Kad mi neko kaze "nisam vaspitan" ja to dozivim kao "nisam dresiran", kao kompliment, ali se naljutim, ne na kompliment... naravno, vec na osobu koja nece da vidi da je dobro ne biti dresiran... a kad neko kaze da "je tako vaspitan", ja to dozivim kao "ja sam tako dresiran" i opet se ljutim na takav odgovor/izgovor za nesto.

I kakve su to religije koje imaju jednoga eksternoga boga, smestenog u polozaju u kome da su isti ti ljudi koji u njega veruju ne bi bili konformisti (ko bi bio konformista kad bi bio besmrtan...

Konformizam nije filozofija nego pokusaj da se iz straha nadje lepsa rec za nesto tako ruzno kao sto je strah.)

I kakav je to covek koji za sebe priznaje da je konformista a kaze da je religiozan? Lud, zdrav, bolestan, dusevno poremecen, psihotican, jadan, bedan? Ili nesto drugo? Ne vredjam nikoga smao postalvjam pitanje.