Taktiziranje, da ili ne?

Zvezda vodilja

Zainteresovan član
Poruka
301


Dragi forumasi interesuje me jedan specijalni deo koji se zove taktika, u musko-zenskim odnosima. Dakle upoznate se sve ide na neki OK nacin, obecava i onda dodje onaj period kada pojedini pocinju sa taktikama. Ne javljaju se od jednom, dan-dva-tri, pa je onda sev super i normalno, pa onda kao puno rade pa opet sve normalno i tako...razumete vec na sta mislim?

Sta radite u takvim situacijama? Da li ste vi jedni od pomenutih "takticara" ili to radite drugacije ili ni ne radite uopste?

Ja licno to ne kapiram niti volim niti imam vremena da nekome drzim kosku pred facom i da ga sve vreme navlacim tako sto cinim da mu koska izmacinje sve za pola koraka, stalno...mislim da od toga nema vajde a i nemam vremena za to?

Dakle sta vi radite ako vam stave kosku pred facu i da li ste oni koji to radite drugima? I sta se time gubi a sta dobija?

Lj vas Pozdrav.
 
Уа за тактике...:thumbdown:

Сад се сетих једног школског... тај је мученик још увек сам...
вечито је лупао главу, да ли да назове два или три или пет дана након што узме телефон..
да ли да пристане да иде у позориште ако је он рекао да би у биоскоп.. :roll:
да ли ће ако буде по њеном он бити шоња...
да ли да се виђају сваки или сваки пети дан...:roll:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Uf sjecam se pocetka zabavljanja sa mm.....on je taktizirao....:mrgreen:....ja nisam primjecivala,a bila sam skrooooz spontana....ono prvi put da sam da nisam imala neki grc u stomaku,nisam se opterecivala,pa ni dan danas da l' ce neku drugu pogledati,gdje ide sta radi....imala sam neko poverenje,ne znam kako da objasnim,ali nikad me nije izneverio(mislim poslije ovog}....ali poslije par mjeseci zabavljanja priznao mi neke sitne lazi,tj jos u vrijeme muvanja,kao zezao se kao isao u plesnu skolu,muzicku...ma svasta tako nesto misleci da mi je bitno....ali imala sam i pratnju,provjeru,ispite neke....a ja stvarno nista primjetila.....iskreno tada zamalo da bude zbogom zauvijek....sad mi drago sto nisam to uradila....
 
ne podnosim nikakve igre u bilo kakvom odnosu i gledam da na vreme to stavim do znanja drugoj strani... al yb-ga svi tvrde pazar i pokushavaju da glume neshto... kad shvate da u stvari ne prolazi to shto rade ili da ima kontra efekat od ochekivanog, obichno vec bude kasno...
 
Ne taktiziram, bar ne u onom ruznom smislu na koji si ovde, verujem, mislila.
Ali ja uglavnom nisam spontana osoba... pa bi se za dosta mog ponasanja moglo reci da je taktiziranje. Evo primer: moj muz je skroz spontan covek, nikada ne taktizira, uvek kaze sta misli (ako misli da je vredno pomena) i uvek se ponasa bas onako kako se oseca. A sad se i on i ja osecamo grozno, dosao takav period, oboje imamo probleme, a imamo i neke zajednicke probleme. Mene hvata uzas od pomisli da sad i ja pocnem da se ponasam tacno onako kako se osecam, jer bih u tom slucaju pokupila sav namestaj iz stana na gomilu, polila bih ga benzinom i zapalila. Za pocetak. Dakle, taktiziram: posto je vec on u groznom stanju, ja se ponasam kao da nisam, i pumpam u nas odnos energiju koju objektivno nemam - cilj taktike je da mu pomognem da dodje k sebi (muzu).
Ja mislim da je ovo taktiziranje, i da je nuzno, i da nije ruzno.
 
Dragi forumasi interesuje me jedan specijalni deo koji se zove taktika, u musko-zenskim odnosima. Dakle upoznate se sve ide na neki OK nacin, obecava i onda dodje onaj period kada pojedini pocinju sa taktikama. Ne javljaju se od jednom, dan-dva-tri, pa je onda sev super i normalno, pa onda kao puno rade pa opet sve normalno i tako...razumete vec na sta mislim?

Sta radite u takvim situacijama? Da li ste vi jedni od pomenutih "takticara" ili to radite drugacije ili ni ne radite uopste?

Ja licno to ne kapiram niti volim niti imam vremena da nekome drzim kosku pred facom i da ga sve vreme navlacim tako sto cinim da mu koska izmacinje sve za pola koraka, stalno...mislim da od toga nema vajde a i nemam vremena za to?

Dakle sta vi radite ako vam stave kosku pred facu i da li ste oni koji to radite drugima? I sta se time gubi a sta dobija?

Lj vas Pozdrav.


Beži, spasavaj se! To je moja prva misao, čim mi se samo učini da neko taktizira samnom, pa čak i kad je u poslu reč! (nismo svi isti)
Ja ne taktiziram, spontana sam koliko mi to dozvoljavaju pravila ponašanja (neću ga svaki čas cimati pred ispit, ili zvati oko 4 ujutro jer mi se prohtelo da mu čujem glas.. I to isto očekujem i od drugih.
Nije obavezno slučaj, ali često se iz takve jedne osobe koja taktizira, kasnije razvije opasan manipulator, koji je u stanju da čoveku iskida živce na froncle, dok ne shvati da je trebalo davno raskinuti.
Meni taktiziranje izgleda kao da se osoba koja taktizira postavlja u neki "viši" položaj od partnera.
 
Pa nije nas se bas nesto puno upisalo....izgleda je veca "brojka" koji podrzavaju :mrgreen:

Ja mozda nisam ni imala vremena nauciti kako da taktiziram,eto nisam ni primjetila kod njega dok mi nije rekao....mlado glupo......a opet mozda jesam nekad i sama ...nesvjesno....je li to moguce....:mrgreen::lol:
 


Dragi forumasi interesuje me jedan specijalni deo koji se zove taktika, u musko-zenskim odnosima. Dakle upoznate se sve ide na neki OK nacin, obecava i onda dodje onaj period kada pojedini pocinju sa taktikama. Ne javljaju se od jednom, dan-dva-tri, pa je onda sev super i normalno, pa onda kao puno rade pa opet sve normalno i tako...razumete vec na sta mislim?

Sta radite u takvim situacijama? Da li ste vi jedni od pomenutih "takticara" ili to radite drugacije ili ni ne radite uopste?

Ja licno to ne kapiram niti volim niti imam vremena da nekome drzim kosku pred facom i da ga sve vreme navlacim tako sto cinim da mu koska izmacinje sve za pola koraka, stalno...mislim da od toga nema vajde a i nemam vremena za to?

Dakle sta vi radite ako vam stave kosku pred facu i da li ste oni koji to radite drugima? I sta se time gubi a sta dobija?

Lj vas Pozdrav.

То раде клинци, зато што мисле да тако треба (због сопствене несигурности) ...не верујем да се тако понашају одрасли...:confused:

А ја иначе исувише матора да бих се трошила на такве глупости...тако да бих пре одустала него што бих имала живаца да играм нечије игрице.
 
То раде клинци, зато што мисле да тако треба (због сопствене несигурности) ...не верујем да се тако понашају одрасли...:confused:

А ја иначе исувише матора да бих се трошила на такве глупости...тако да бих пре одустала него што бих имала живаца да играм нечије игрице.

Eto ti ga sad....:lol:....ja mislila treba iskustva za to.....:mrgreen:
 
Па не знам...нисам нешто налетала на такве случајеве...тако да немам искуства у томе....упркос годинама.:mrgreen:

Ја само претпостављам. Не знам зашто би неко ко је свестан себе и својих квалитета и мана имао потребе да нешто фолира, завлачи, игра игрице...
Верујем да постоје такви људи...али ја не бих имала живаца за то....


Знам кад смо били клинци са 16-17 година - онда је било важно ко кога први зове, када треба пристати да изађеш са неким, колико дуго треба да му (јој) ''удараш чежњу'', које вече смеш да пустиш да ти завуче руку под мајицу...и тако то...:mrgreen::lol:
 
Знам кад смо били клинци са 16-17 година - онда је било важно ко кога први зове, када треба пристати да изађеш са неким, колико дуго треба да му (јој) ''удараш чежњу'', које вече смеш да пустиш да ти завуче руку под мајицу...и тако то...:mrgreen::lol:
Што стаде, таман је постало интересантно...:lol: :mrgreen:
 
Slazem se, te stvari su za klince, ali naslucujem da ih igraju i stariji. Ali nisu ljudi krivi, prosto su nauceni da treba uvek biti na oprezu, da ne bi na kraju bio povredjen. U fazonu, taktiziracu sa njim dok ne budem sigurna da me voli... Ali to ne ide tako.

Medju mladjom populacijom, narocito zenskom, cesto se moze cuti maksima "moram da zadrzim svoje JA", pa se zbog toga cesto prave da nisu kod kuce i kada jesu, odbijaju da se vide sa momkom ako je on hteo da idu negde, ali hoce da nametnu da se izadje amo gde su one predlozile, pa ih onda testiraju, da li on hoce da joj nesto ucini (cula sam za slucaj devojke koja je preko pola grada zvala momka po kisi da dodje po nju automobilom da bi ona predala pismo u postu koja joj je 200m od kuce. I on je dosao! I sad, kao, on je pacenik a ona ima svoje JA).

Samo sto ja na to drugacije gledam. Ne mislim da je taj momak pacenik, lepo je to sto je uradio, iako je bilo nerazumno, ali uradio je to jer je voli. Sad, verujem da je pogresio jer ga je doticna devojka ismejala. Trebalo je da nadje nekoga kome bi takve stvari znacile.

Sta hocu da kazem? Treba se okanuti taktiziranja, igrica i "imam svoje JA" natezanja. Niste budale ako u pola noci odete do voljene osobe da joj donesete, recimo, palacinke. Naravno da takve stvari treba da se rade. Medjutim, treba pronaci osobu koja ce to isto da uradi za vas. I stvar je resena da tako kazem :D
 
zavrsice karijeru
u nizerazrednom vratniku:)))
mada ja u odnosima sa kolegama ne taktiziram
pokazesh im zube s vremena na vrieme
i plashim ih isto
srbi su fala bogu priglupi pa se boje raznih stvari
a zenama je bitno da imas neki dobar auto
sad je auto ko konj u srednjem vijeku
ali to nije tema danasnje emisije:)
 

Back
Top