FIAT bi u Rusiju

Navar

Elita
Banovan
Poruka
20.280
..sta lezi iza kupovine zastave od strane fiata?
nas ugovor sa rusijom o trgovinskim povlasticama...roba proizvedena u srbiji se moze prodavati na ruskom trzistu bez carine..cilj fiata je da prodaje automobile na ruskom trzistu gde ce zbog bescarinskig uvoza biti daleko konkurentniji po ceni nego ostali evropski proizvodjaci...evropsko trziste itekako stagnira..pad kupovne moci evropejaca je itekako osetan..najvise se ogledao u masovnom odlasku npr engleza i francuza u USA pred novu godinu u shopinge..razlike u ceni izmedju USA i EU su tolike da se ljudima isplati da kupe kartu i odu do USA..rusko trziste je u zamahu..cak i GM nudi rusima HUMMER brend na prodaju..

e sad..koliko cemo mi kao drzava imati korisi od svega..sa ovakvom politikom..samo stetu
 
..sta lezi iza kupovine zastave od strane fiata?
nas ugovor sa rusijom o trgovinskim povlasticama...roba proizvedena u srbiji se moze prodavati na ruskom trzistu bez carine..cilj fiata je da prodaje automobile na ruskom trzistu gde ce zbog bescarinskig uvoza biti daleko konkurentniji po ceni nego ostali evropski proizvodjaci...evropsko trziste itekako stagnira..pad kupovne moci evropejaca je itekako osetan..najvise se ogledao u masovnom odlasku npr engleza i francuza u USA pred novu godinu u shopinge..razlike u ceni izmedju USA i EU su tolike da se ljudima isplati da kupe kartu i odu do USA..rusko trziste je u zamahu..cak i GM nudi rusima HUMMER brend na prodaju..

e sad..koliko cemo mi kao drzava imati korisi od svega..sa ovakvom politikom..samo stetu

Samo je pitanje da li 90% rusa moze da priusti sebi nov auto
 
Sada je u Rusiji odnos kupovine stranih automobila i domacih 70%-30% u korist inostranih automobila.
U Rusiji se svake godine proda 1,5 miliona novih inostranih automobila.
Do 2014 eksperti prognoziraju da ce se taj odnos pogorsati na stetu domace proizvodnje i procenat prodatih inostranih automobila ce biti 80%.
2000 g. taj odnos je bio 60%-40% u korist domace proizvodnje.
 
Sada je u Rusiji odnos kupovine stranih automobila i domacih 70%-30% u korist inostranih automobila.
U Rusiji se svake godine proda 1,5 miliona novih inostranih automobila.
Do 2014 eksperti prognoziraju da ce se taj odnos pogorsati na stetu domace proizvodnje i procenat prodatih inostranih automobila ce biti 80%.
2000 g. taj odnos je bio 60%-40% u korist domace proizvodnje.

Samo 1,5 miliona na toliko stanovnika?
 
US auto sales had beaten projections of 16.8 million auto sales with total sold in 2005 of 16,912,553 which beats the 2004 four numbers by just under a half a percent from December of last year.


Nasao sam primer za amere, znaci 10 puta vise
 
Ne, ali bar na pet god. kao nemci

Не можеш очекивати да деца до 18 година или пензионери купују аутомобиле. Жене такође већином не возе. Остаје дакле око 50 милиона потенцијалних купаца у Русији.
Кад то поделиш са 5 (на сваких 5 година као што кажеш) то је 10 милиона продатих кола. Продато је 2 милиона, дакле 20% тржишта.
 
US auto sales had beaten projections of 16.8 million auto sales with total sold in 2005 of 16,912,553 which beats the 2004 four numbers by just under a half a percent from December of last year.


Nasao sam primer za amere, znaci 10 puta vise

btw..ja sam napomenuo da je rusko trziste u expanziji..a ne da je trenutno najvece..u amera je porsat pola % a u rusa?

jos jedan btw..kina poseduje oko 40 proizvodjaca automobila..hmm

inace formulacija tog podataka koji si naveo o amerima navodi na zakljucak..o ukupnim broju kupoprodajnih transakcija..inace ameri su itekako poznati po visesmislenim formulacijama
 
Poslednja izmena:
jedna od stvari na koju sam hteo naknadno da skrenem paznju je i razvoj sada cuvenog auta yugo EFI...sa sistemom ubrizgavanja..inace ceo projekat je zasnovan na prototipu bosch-ovog motronic sistema objedinjenog bankovnog ubrizgavanja i paljenja..da dodam u to vreme vrh nemacke ponude automobila su bili mehanicki sistemi ubrizgavanja..tzv K glave..i u BMW i u mercedes i u VAG ..sa po nesto dodate elektronike..motronic sistem je usavrsen i prilagodjen primeni upravo u zastavi..a danas taj sistem se nalazi u 50% auto a sam koncept u svih 100% benzinskih vozila..
taj yugo EFI je tada imao daleko cistije izduvne gasove od mercedesa E klase..

nije da mi nemamo inzinjere i pametne tehnicare..nego neko u ovoj drzavi radi protiv iste..naime sto je morao FIAT da dodje u zastavu? sto drzava nije dala samo jednu milijardu evra iz novcanih rezervi..koje navodno imamo 8 milijardi..kao investiciju..za te pare bi u zastavi napravili bar 3 potpuno nova modela..i opet bi mogli da ih prodajemo na ruskom trzistu..sa tom razlikom sto bi zastava ubirala profit a ne FIAT..
kljucno pitanje je koliko para prima radnik u fiatu u torinu a koliko ce primati radnik u kragujevcu? i ko ce skidati kajmak na razliku u zaradama..od brat bratu 1000 euro po zaposlenom..sasvim je sigurno da vozila nece biti utoliko jeftinija..mislite o tome;)
 
uz sve ove EUforije..pitam se kako cemo mi da opstanemo u istoj..privredu nemamo..pravosudje..jos manje..ekonomija u kolapsu..

ili je sve to neko namerno ..smisljeno planski i proracunato radio ne bi li razorio kompletan drustveno-politicki..i ekonomski poredak u zemlji i tako predstavio EUforiju kao jedino resenje svih nasih problema i nedaca..

ako mi uvedemo EUforicne zakone i EUforicne propise i EUforicne modele poslovanja..nama EUforija nece ni biti potrebna..
 
btw..ja sam napomenuo da je rusko trziste u expanziji..a ne da je trenutno najvece..u amera je porsat pola % a u rusa?

jos jedan btw..kina poseduje oko 40 proizvodjaca automobila..hmm

inace formulacija tog podataka koji si naveo o amerima navodi na zakljucak..o ukupnim broju kupoprodajnih transakcija..inace ameri su itekako poznati po visesmislenim formulacijama


Pa naravno da je u expanziji kada startuje od nule...0.01 je beskonacno vece od 0. "Vozni park" u razvijenim zemljama danas je nesto o cemu crveni mogu samo da sanjaju i normalno je da nesto sto je skoro savrseno ne moze drasticno da se unapredi.
 
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

moze i to 90% ne brini se ti toliko za njih.............a i fiat je veci krsh od juga,eto taj na tvojoj slici je jugov standard,tj prepakovan i ofarban jugo...........sta ce to rusima?


Pa ne mislis valjda da bio se iko normalan brinuo za one...????

Taj tvoj post da je FIAT (ne zna se koji, ali nije ni vazno) veci krs od Yuga pokazuje da ili ne znas nista o tome o cemu pises ili namerno pises besmislice.
 
Ne, ne znas uopste, a kamoli "veoma"...a i nismo komentarisali motor vec celo vozilo. Mozda nisi cuo, postoji razlika izmedju famiije motora, tipa motora...

ma nemoj :mrgreen:

nije nego............

pa motor je 95% vozila ako si vozac i ako se razumes u automobile ovo svakako znas......

u stvari i kad jos dodamo da su yugovi delovi mnogo jeftiniji,jugo ti dodje hummer za fiata:mrgreen::mrgreen:
 
ma nemoj :mrgreen:

nije nego............

pa motor je 95% vozila ako si vozac i ako se razumes u automobile ovo svakako znas......

u stvari i kad jos dodamo da su yugovi delovi mnogo jeftiniji,jugo ti dodje hummer za fiata:mrgreen::mrgreen:


Aj' da pokusam da ti objasnim, iako nisi zasluzio.

Jesam vozac, ali to ne govori apsolutno nista o poznavanju motornih vozila.

Motor NIJE 95% vozila, daleko do toga. Jeste bitan, ali ne toliko.

Ako pokusavas da aludiras da i Yugo i Punto (ako je ono na Raletovom avataru Punto) imaju motore koji vode poreklo od FIAT-ove familije motora 128, to je samo delimicno istina, a nije mnogo ni vazno. FIAT, kao i svi drugi ozbiljni proizvodjaci automobila, danas u svoja vozila ugradjuje vise tipova motora sto jos vise umanjuje znacaj slicnosti jednog od njih sa familijom 128.

Punto je toliko daleko od 127-ice (osnove za YUGO) u svemu da je komparacija smesna.
 
Aj' da pokusam da ti objasnim, iako nisi zasluzio.

Jesam vozac, ali to ne govori apsolutno nista o poznavanju motornih vozila.

Motor NIJE 95% vozila, daleko do toga. Jeste bitan, ali ne toliko.

Ako pokusavas da aludiras da i Yugo i Punto (ako je ono na Raletovom avataru Punto) imaju motore koji vode poreklo od FIAT-ove familije motora 128, to je samo delimicno istina, a nije mnogo ni vazno. FIAT, kao i svi drugi ozbiljni proizvodjaci automobila, danas u svoja vozila ugradjuje vise tipova motora sto jos vise umanjuje znacaj slicnosti jednog od njih sa familijom 128.

Punto je toliko daleko od 127-ice (osnove za YUGO) u svemu da je komparacija smesna.

Naravno da nije smesna,prelakirani jugo.:rtfm:

motor je minimum 95% svakog vozila:rtfm:
 

Back
Top