Sanjaju li androidi elektricne ovce a.k.a vecna lovista
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Sanjaju li androidi elektricne ovce a.k.a vecna lovista

Neproveren član
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Sanjaju li androidi elektricne ovce a.k.a vecna lovista

Ne znam da li ovo moze da prodje kao filozofska tema(neka se zakljuca ako je suvise luckasta,mada su se ovde maltene tumacile i poslanice korincanima),vise je teologija,metafizika,poziv na mastarenje...

Dakle ja mogu da skontam da je ovaj svet mozda imao tvorca(intelignetnog dizajnera)ali ne mogu da predstavim sebi besmrtnost,vecan zivot koji se proteze u eone...

Prvo mi nije jasno,sta tamo ljudi rade,da li um konstantno pliva u nekom blazenstvu,ljubavi,seratoninu,dopaminu,da li imaju neke potrebe,ili im bliskost sa Bogom sve to zadovoljava.Mislim da je Isus rekao da smo tamo svi kao andjeli,dakle tamo nema niceg sto mi ovde smatramo vrhunskim uzitkom,nema seksa,ne bi bilo potrebe za odredjenom vrstom humora(sad sam gledao Crnu Guju) itd.

Da li je to kao prvo vanmatericno bombardovanje cula,konstantno stanje neceg novog,neka vrsta zlatne kopulacije

Ako moze i neko od vernika da mi protumaci nesto sto je Isus rekao,otprilike da Bog Isaje,Avrama i Davida nije Bog mrtvih nego Bog zivih - mozda je tada mislio da Bog postoji samo za zive ne i za mrtve

S druge strane imamo muslimane koji pricaju o 72 device koje cekaju u raju ,to je ok ali i to dosadi vremenom,nije za eone,kao u onoj zoni sumraka kada neki lik stalno dobija na ruletu,ima sve cice i pita kakav je ovo raj,a lik mu odgovara pa nije ovo raj ovo je drugo mesto.

Vikinška vizija raja

Za razliku od ostalih njih odlikuje neprekidna borba i nemir,
    Stanja tako neprirodna za naše rajske vizije,
    Jer ni u Walhali bitke umrlih ratnika ne prestaju .
    Svakoga dana bog Odin priređuje gozbu za najvrednije među njima,
    I svakoga dana mrtvi se do ponovne smrti bore za svoje mesto za trpezom.
    Utešno je međutim ,
    Što ubijeni vaskrsavaju sutradan za novu bitku
    I što šanse za obred sa Bogom nikad nisu zauvek izgubljene.
    Tokom zemaljskih bitaka izabrani od Walkira za raj
    Vi niste penzionisani kada se napokon nađete u Raju.
    Naprotiv,dok ste na Zemlji između ratova imali bar malo mira
    Gore u Walhali morate se tući

Svakodnevno

Večno

I bez predaha !

Borislav Pekić - "Kako upokojiti vampira"

Meni je bliza ideja reinkarnacije,novi zivoti i stalna borba zvuci zanimljivo,ja recimo mislim da sam u proslim zivotima bio viking(sanjao sma nesto slicno gore opisanom),mornar na Pinti(gotivim jedrenje),orao i leopard...

U poslednjem Hritovom iskusenju,Viljem Defo kaze nekom matorom - Kako zamisljas da Raj izgleda,on je kao vencanje,Bog je mladozenja a covekov duh je mlada
    Jimbo kaze - Zamisli Raj u nocno vreme,da li bi i jedan clan izostao ...

Ateisti su nesumnjivo bozanstveni
    Verovatno kad ti capne mozak sledi vecni san,ali ko zna,,,

Da li je Eden zauvek izgubljen

Ovo je shvatite kao poziv na mastarenje,a ne na neko tvrdokorno prepucavanje.
    Mada mozda nikoga ovo ni ne zanima...

U potpisu El loco

Početnik
    Učlanjen
    04.09.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Sanjaju li androidi elektricne ovce a.k.a vecna lovista

E svaka vam čast šta vam sve neće pasti napamet.

Neproveren član
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa ok paravoslavac,vidim da nekima obecavas vecni zivot,mene zanima upravo to kako ga ti zamisljas,kada dodje taj dan i podignu se svi pravednici,sta onda sledi,vecni karneval u Riju,sebe vidis kao coveka ili kao andjela,napajace te ljubav Boga,naucices da sviras sve instrumente,savladaces sve borilacke vestine,objasni mi sta ces raditi u vecnosti,za tebe Eden nije izgubljen,opisi ga

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ma nmnogo si ti to olako...kao, eo, smo pozvoniš...umreš i eto te u raju....u sooštini....neko se skoro od crkvenih velikodostojnika ispalio....pa javno rekao.......da nema niša posle smrti....nego dooše lootaju....droogi hristov dolazak ide po priči..pa onda strašni sood...pa će onda valjda oni da reše gde će ko..........meni je najzanimljivija i naviše obećavajooća ideja o reinkarnaciji...al to je baš mnogo bajkovito...

Neproveren član
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Liku,nista ja nisam olako svatio,ja samo kazem da bih postojanje Boga mogao da pojmim,ali da vecan zivot ne mogu.

Evo nasao sam i sta Isus kaze,valjda kaze jer pise tako u Jevandjelju

30 Jer u uskrsnucu nece se ni vencavati ni biti vencani ;vec ce biti kao Bozji andjeli na nebu
    31 A sto se tice uskrsnuca mrtvih,zar niste citali sta je receno od Boga;receno vama
    31Ja sam Bog Avrama,i Bog Isaka,i Bog Jakova?On nije Bog mrtvih,vec zivih.

- Ovo su Dzizusove reci,pa kako ih ko protumaci

Zainteresovan član super nezgodna (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

Na pitanje, sta je u stvari Pakao a da zaobidje "vecni oganj", neki svestenik mi je dao krajnje interesantan odgovor (alternativu). Pakao je mesto u kome ce coveku sve biti dostupno i silnu ce zelju imati da sve proba i poseduje, a nikada nece moci - zbog toga ce u mukama vecnim biti.

Istog trenutka sam pomislila da mi je to mesto jako poznato... Pitam se? Mozda smo pravo iz Edena dobili sut kartu ovde, gde su "muke zive". Sve imati a nista nemati i uvek gladan za necim biti...a ljubavi vecno zeljni.

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pa body...el ti lepo reko pop...dooše lootaju...nama ništa posle smrti do droogog golaska...mada ga on nije pominjao...baš je to kao izazvalo sooper reakcije....znači, svestan ti sebe....a dooša ti kosmička svoooda ...ne hraniš se , nemaš potrebe...al to nije večan život...nego, privremen...mada, kaem ti...pop o tome ša će dalje biti posle lootanja dooše..ništa nije rekao....valjda se podrazoomeva dolazak...mada kapiram.......pa este...ša se u sooštini menja...kad nikad nećeš imati famoznih milion $...........

Neproveren član
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio super nezgodna Pogledaj poruku
    Na pitanje, sta je u stvari Pakao a da zaobidje "vecni oganj", neki svestenik mi je dao krajnje interesantan odgovor (alternativu). Pakao je mesto u kome ce coveku sve biti dostupno i silnu ce zelju imati da sve proba i poseduje, a nikada nece moci - zbog toga ce u mukama vecnim biti.

Istog trenutka sam pomislila da mi je to mesto jako poznato... Pitam se? Mozda smo pravo iz Edena dobili sut kartu ovde, gde su "muke zive". Sve imati a nista nemati i uvek gladan za necim biti...a ljubavi vecno zeljni.
    Pa to mu dodje kao onaj grcki mit,ne secam se tacno koji,gde lik stoji zedan i gladan na sredini nekog jezera sa vockom okacenom iznad njega,i kada god se sagne da popije vodu jezero presusi,a kad posegne za vockom,ne secam se sta se tacno dogodi sa vockom,valjda istruli ili tako nesto.

Neproveren član
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio moonja Pogledaj poruku
    pa body...el ti lepo reko pop...dooše lootaju...nama ništa posle smrti do droogog golaska...mada ga on nije pominjao...baš je to kao izazvalo sooper reakcije....znači, svestan ti sebe....a dooša ti kosmička svoooda ...ne hraniš se , nemaš potrebe...al to nije večan život...nego, privremen...mada, kaem ti...pop o tome ša će dalje biti posle lootanja dooše..ništa nije rekao....valjda se podrazoomeva dolazak...mada kapiram.......pa este...ša se u sooštini menja...kad nikad nećeš imati famoznih milion $...........

Znaci po tom popu duse lutaju nekim slepim orbitama,izgubljene,onda dolazi Cova,i ko u Ausvicu sledi razvrstavanje,neki(gresnici) idu u pecnicu pa kroz dimnjak,a za druge(pravednici) sledi hiljadugodisnji Rajh

Zainteresovan član super nezgodna (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

Eh, ni mitovi vise nisu kao sto su bili - samo mit. Nevolja je sto postaju stvarnost u ocima onih koji sumnjaju. Ostali spavaju i sanjaju...valjda ovce. Negde smo se preracunali...

Neproveren član
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pronasao sam taj mit,mit o Tantalu(na engleskom)

Tantalus, in Greek mythology, king of Lydia and son of Zeus, ruler of the gods. Tantalus was honored above all other mortals by the gods. He ate at their table on Olympus, and once they even came to dine at his palace. To test their omniscience, Tantalus killed his only son, Pelops, boiled him in a cauldron, and served him at the banquet. The gods, however, realized the nature of the food. They restored Pelops to life and devised a terrible punishment for Tantalus. He was hung forever from a tree in Tartarus and afflicted with tormenting thirst and hunger. Under him was a pool of water, but when he stooped to drink, the pool would sink from sight. The tree above him was laden with pears, apples, figs, ripe olives, and pomegranates, but when he reached for them the wind blew the laden branches away. The word tantalize is derived from this story.

Tamo negde svi su pohepni za ljubavlju - Jimbo

Poznat Bogart (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    139

Citat Original postavio bodyexumf Pogledaj poruku
    ali ne mogu da predstavim sebi besmrtnost,vecan zivot koji se proteze u eone...

Prvo mi nije jasno,sta tamo ljudi rade,da li um konstantno pliva u nekom blazenstvu,ljubavi,seratoninu,dopaminu,da li imaju neke potrebe,ili im bliskost sa Bogom sve to zadovoljava.
    Мада ризикујем да зађем у неку езотерију или мистику, о свести и стањима свести бих рекао то да огроман број људи није свестан себе и свог бивствовања другачије, него само кроз будно стање. Зато је и идеја било каквог другог живота или начина постојања тешко схватљива. Поприличан број људи није чак ни свестан да сваке ноћи сања. Ја сам, игром случаја, имао искуство свесности и кроз снове, и кроз оно што се зове "сан без снова" и тврдим да је људска свест непрекидна од момента рођења па све до смрти. Како и колико је она условљена физиологијом, тј. нашим телом, а дефинитивно јесте, и да ли у било каквом облику може постојати и мимо њега, и колико је заправо она сама уопште продукт самог тела, а колико можда неки сплет вибрација из окружења, то не знам и не могу да кажем.

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio bodyexumf Pogledaj poruku
    Znaci po tom popu duse lutaju nekim slepim orbitama,izgubljene,onda dolazi Cova,i ko u Ausvicu sledi razvrstavanje,neki(gresnici) idu u pecnicu pa kroz dimnjak,a za druge(pravednici) sledi hiljadugodisnji Rajh
    nije to običan pop..nego neki od velikodostojnika...pa ima na težini...on je razbio tu famu očekivanja...da dooše lootaju 40 dana nakon smrti, pa da onda sledi ta selekcija........pa idu pod žrvanj......ne, nego je to konačno.....do dolaska...e sad...nije to baš tako jednostavno....jer ne postoji niko apsolootno bezgrešan...i zavisno od teđžine sankcije mora da boode u žrvnju.....čistilištu..npr. za silovanje 2000 godina kazna.....tako da..nema ovde okajanja greha.........u onom periodu kad dooše lootaju....one su svooda...ali ništa ti nije potrebno......pa pakao nije aoošvic...više je nako...ko u konstatinu..........

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

e glaj..a ne loopa ovaj...jer ako dooše lootaju 40 dana...svrha paljenja sveća je, kao, da im osvetliš poot...al ljodi pale sveće za mrtve i posle 50 godina........tako da...kako se to predstavlja.....dooša je jedino večna...a večni žifot....je vrlo neizvesan.....misim, tvorac je neviđeni šaljivdžija........

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio super nezgodna Pogledaj poruku
    To kao ona kletva "dabogda imao pune džepove para, a nemao čime da ih izvadiš!"

Neproveren član
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma ajde da mastam malo - 9687 godine nase ere dolazi apokalipsa,sudnji dan vaskrs i dize se recimo Kolumbo iz groba.Covek avanturista,verovatno mu je najveca strast u zivotu bila da otkriva nepoznato,imao je velika muda,jer nije znao da li ce da se strovali u ponor na drugom kraju sveta,i sad vaskrsava u svetu gde je sve poznato,gde vise nema nepoznatih mora kojim bi plovio,covek bi se definitivno smorio nevidjeno(to je scenario da se vaskrsava na ovom svetu).

Jednostavno covek bez muke,konstantnih prepreka,malenih trijumfa,humora koji se radja u takvim situacijama,nije vise covek.Ko Del Boj kada se napokon obogate,lamentuje da je upravo cela ta trka,prezivljavanje bila ono sto je zanimljivo,da je to ono sto daje postojanju smek.Vecno postojanje mi se cini kao da je bez mirisa i ukusa,i jedino ako su svi totalno stondirani bezgresno na Bogu,mi to zvuci izdrzljivo...

Svidjaju mi se ovi vikinzi i ceo taj trip makljanja,makar je zanimljivo,nema penzije.

Recimo da je raj neki tanker koji plovi beskrajnim morem i gde traje vecna zurka,ja opet tamo ne bi mogao da slusam svoju omiljenu muziku,gangsta rap i Cypress Hill tesko da bi prosli kod bozanstvenog DJ-a

Ma ko zna,mozda dodje neka kometa zvana vaskresenje,pobrise nasu umornu civilizaciju,stvori nove snage,mlade,neumorne zeljne novih misterija,mitova i osecanja,nedeflorisanu svest...

I dalje nije jasno sta je Isus mislio kada je rekao da je Bog ... bog zivih a ne mrtvih,ja mislim da su Isusu trpali u usta i reci koje on nikad ne bi rekao,ako je stvarno bio inkarnirani Bog,mislim sto bi bog trucao o tome da je preljubnik onaj koji ozeni razvedenu zenu...,to je Bogu tvorcu sve lepote u univerzumu,jednostavno ispod renomea

Moj zakljucak,ukoliko posle smrti ne dolazi do nekog preobrazaja ljudske prirode,i ne pretvorimo se u recimo zvoncice i divlje decake iz Petra Pana,vecni zivot mi vise zvuci kao prokletstvo nego kao dar...

Radije bih se reinkarnirao u nekog mungosa

Why the desire for death.

A clean paper or a pure
    white wall. One false
    line, a scratch, a mistake.
    Unerasable. So obscure
    by adding million other
    tracings, blend it,
    cover over.

But the original scratch
    remains, written in
    gold blood, shining.