Sexualno obrazovanje

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
Drugovi i drugarice,dame i gospodo da li ste za uvodjenje sexualnog obrazovanja u nase skole i to od osnovne?
Iako sam bio za i pre, posle citanja raznih bisera na ovom podforumu od maloletnika iako im ovde mesto nije dodje mi da organizujem peticiju,protest,paradu za uvodjenje sex.obrazovanja.
Ne moze se ocekivati od roditelja koji u vecini slucajeva osim generalnog znanja gde sta ide ne znaju ni sami mnogo o sexu,da obrazuju svoju decu o necemu sto je itekako vazno.



Dakle vase misljenje?
 
Poslednja izmena:
@tema

potpuno podrzavam ako zaista bide neki liberalni koncept rada sa decom a ne da taj predmet drze neki skleroticni starci pred penziju jer skole imaju tehnoloski visak zaposlenih a ne mogu ih najuriti u penziju....:thumbdown::thumbdown::thumbdown:
 
Poslednja izmena od moderatora:
@tema

uuu pa to bi bilo sjajno.....:mrgreen:...e *** sto ne idem vise u skolu.....:dash:

e sad ozbiljno slazem se sa idejom...pa i bilo je neke price da razmisljaju to da uvedu al kad ce ko zna.....

p.s.

al ovo saxualno obrazovanje da bude obavezno ne kao izborni predmet.....
 
Poslednja izmena od moderatora:
@tema

Ziveti u slobodarskoj drzavi ili uredjenju gde nece biti predrasuda, kradja, nasilja, ubistava i rata je ideal Utopie...
Trebalo bi uvesti u skole sex. obrazovanje
Kako ?
Tesko...
Ako budem pisao ono sto mislim o drzavnoj sluzbi, opet ce me banovati jer sloboda govora ne postoji u Srbiji,a pogotovu sloboda sexa i sexualno opredeljenih
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa i ovi sto sad rade stalno strajkuju.
Al ajde da kazemo ima para za njih a sta je sa djacima?
Jos jedan cas?A sta mislis na sta ce 99% klinaca da ode ako je izborni?:p

to sto strajkuju macku o rep, ljudi moji rade par sati dnevno, tri meseca godisnjeg, a i ono kad rade je Boze sacuvaj i sakloni...i nikad im dosta
ne treba da budu izborni.oba bi trebala da su obavezna..al zali Boze, again, nase skolstvo ne zna de je pre suplje i koju rupu pre zapusiti
zaaamisli jos jedan cas :)
 
I vjeronauka i sexualno obrazovanje su uvedeni u plan i program u osnovnim skolama... bar je kod nas tako bilo
Vjeronauka od cetvrtog razreda, a sex obrazovanje u osmom...
Sex obrazovanje nije zazivjelo... par predavanja imali, mozda je cak ostalo samo na jednom, ne sjecam se... zena koja nam je drzala ta predavanja, inace, psiholog i pedagog u skoli, nije htjela da odgovara na nasa pitanja... jedno od odgovora koje nam je dala bilo je 'Sram vas bilo'...
Tako da je i bolje sto je sa tim zavrseno.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pre 37 godina u nemachkim osnovnim shkolama deca su imala seksualno obrazovanje...kod nas josh uvek ne...kako da znamo ko smo ako ne znamo kako funkcionishemo? A uchimo o pchelama?
sex nije nishta prljavo, sramotno...to je jedna od najvazznijih funkcija prirode...to shto nas priroda nagradjuje osechajem zadovoljstva radi stimulisanja ponashanja presudnog za opstanak ne treba da nas brine.
 
to sto strajkuju macku o rep, ljudi moji rade par sati dnevno, tri meseca godisnjeg, a i ono kad rade je Boze sacuvaj i sakloni...i nikad im dosta
ne treba da budu izborni.oba bi trebala da su obavezna..al zali Boze, again, nase skolstvo ne zna de je pre suplje i koju rupu pre zapusiti
zaaamisli jos jedan cas :)

Sex obrazovanje kao obavezan predmet?
Kako bi ti organizovala nastavu?
O cemu predavati?
Anatomija se obradjuje u sklopu biologije... uloga sex obrazovanja je predociti klincima znacaj upotrebe zastite, trudnoca, bolesti... a za to je sasvim dovoljno nekoliko kvalitetnih predavanja
 
Pre 37 godina u nemachkim osnovnim shkolama deca su imala seksualno obrazovanje...kod nas josh uvek ne...kako da znamo ko smo ako ne znamo kako funkcionishemo? A uchimo o pchelama?
sex nije nishta prljavo, sramotno...to je jedna od najvazznijih funkcija prirode...to shto nas priroda nagradjuje osechajem zadovoljstva radi stimulisanja ponashanja presudnog za opstanak ne treba da nas brine.

Ali ono sto je po meni najgore- na TV-u mozes da vidis mrtve i krvav asfalt iz raznih saobracajki ili obracuna kriminalaca ali kad se slucajno pojavi neko go odma ga cenzurisu :dontunderstand:
Znaci uzimanje zivota = ok
Stvaranje zivota - sex= ne valja :dontunderstand:
 

Back
Top