Umrla Dafina Milanović

CTAHOJKO

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.684
Beograd -- Posle duge i teške bolesti, preminula je Dafina Milanović, nekadašnja vlasnica "Dafiment banke".

Ona je preminula jutros u Beogradu u 60. godini, potvrdio je Tanjugu njen advokat Dragoslav Ognjanović. U Okružnom sudu u Beogradu Dafini se sudilo zbog zloupotrebe službenog polozaja i prisvajanje višemilonske imovinske koristi na štetu štediša "Dafiment banke", koja je radila u periodu 1991-1993. godine, po principu piramidalne štednje.

Milanovićeva je tokom višegodišnjeg suđenja negirala svoju krivicu i suštinsku ulogu u toj banci, a zbog smrti, sudski postupak protiv nje biće obustavljen.

Ona je za propast banke i smrt svoje porodice optužila pokojnog predsednika SRJ Slobodana Miloševića, navodeći da je guverner Narodne banke Jugoslavije Borislav Atanacković po njegovim nalozima diktirao poslovnu politiku "Dafiment banke".

Optužnica Okružnog tužilaštva teretila je Milanovićevu da je od 1991. do 1997. godine, zloupotrebom službenog položaja, pribavila sebi i drugima protivpravnu imovinaku korist u iznosu od 19,7 miliona nemačkih maraka, milion američkih dolara, 3,5 miliona švajcarskih franaka, 10,9 miliona austrijskih šilinga i 199,4 miliona italijanskih lira.

U optužnici je navedeno da je, u dogovoru i po ovlašćenju bivšeg guvernera Narodne banke Jugoslavije pokojnog Borislava Atanackovića, organizovala nezakonitu piramidalnu šemu štednje.

Milanovićeva je neovlašćeno raspolagala ulozima štediša, omogućila je pojedinim štedišama isplatu preko reda, a osnovala je i "Fond predsednice banke", iz čijeg trezora je nekoliko puta uzimala novac i koristila ga za svoje potrebe, navedeno je optužnici.

Vlasnica "Dafiment banke" uhapšena je krajem 2002. godine u nemačkom gradu Cvajbrikenu, a optužnica pred domaćim sudom podignuta je u oktobra 2003. godine.

"Dafiment banka" je osnovana 9. oktobra 1991. godine bez ijednog dinara na ime osnivačkog uloga i do prestanka rada, sredinom 1993. godine, prema gubim procenama, ostala je dužna štedišama oko 150 miliona evra.

Glavnica tog duga, odlukom Narodne banke Jugoslavije, redovno se vraća štedišama u godišnjim ratama od 2002. godine i trajaće do 2016. godine.

Samozvana "srpska majka" štedišama je u vreme najveće hiperinflacije u Srbiji nudila mesečne i polugodišnje kamate na štednju i do 160 odsto.

Ona je 14. jula 1993. godine vraćena sa graničnog prelaza Kelebija u pratnji policije, uz oduzimanje pasoša, i tada je izjavila kako je išla na radni sastanak, jer ima 25 kompanija u svetu koje ostvaruju profit za kamate štediša u Srbiji.

Milanovićeva je pre osnivanja "Dafiment banke" prvi put došla u sukob sa zakonom 1979. godine, kao blagajnik kluba "Mornar", i zbog "protivpravnog prisvajanja novca" osuđena je na 11 meseci zatvora, uslovno na četiri godine.

Drugi put je 1988. godine provela osam meseci u istražnom zatvoru, jer je kao šef računovodstva u preduzećima "Slavija", a potom u "Plastici" ponovo posegnula za tuđim novcem, ali nikada nije otišla na izdržavanje kazne od 2,5 godine zatvora.
 
zao mi malo babe ,nacin na koji je masovno izayebala stoku balkansku alavu na pare je ipak za svako postovanje , iako to nije bila njena ideja doduse

Vidiš, tako ti je to u našoj istoriji, neko zahebe ceo narod, sve se pokrade od naroda koji ostane gladan. Onda neko uživa u plodovima svog lopovluka godinama i umre. Ostanu Srbija i Srbi da vraćaju dugove, plaćaju, ispaštaju i dalje...

Ista priča i sa Slobom i Dafinom, sad će i Mira da rikne, Prvoslav Davinić i ostali koji su nas pokrali, a država godinama ne može da nadoknadi tu štetu...
 
Vidiš, tako ti je to u našoj istoriji, neko zahebe ceo narod, sve se pokrade od naroda koji ostane gladan. Onda neko uživa u plodovima svog lopovluka godinama i umre. Ostanu Srbija i Srbi da vraćaju dugove, plaćaju, ispaštaju i dalje...

Ista priča i sa Slobom i Dafinom, sad će i Mira da rikne, Prvoslav Davinić i ostali koji su nas pokrali, a država godinama ne može da nadoknadi tu štetu...
Ma znam ja to, al nekako ni uz najbolju volju ne moze da mi bude zao coveka koji je izgubio pare jer je hteo da dobija kamatu na stednju od 160 % mesecno ,bas naprotiv smatram da u sasvim zasluzeno izgubili svaki dinar odajem postu i Jezdi i Dafini jer su lepo pokazali u kakvoj zemlji zivimo i sa kakvim ljudima .
 
Ma znam ja to, al nekako ni uz najbolju volju ne moze da mi bude zao coveka koji je izgubio pare jer je hteo da dobija kamatu na stednju od 160 % mesecno ,bas naprotiv smatram da u sasvim zasluzeno izgubili svaki dinar odajem postu i Jezdi i Dafini jer su lepo pokazali u kakvoj zemlji zivimo i sa kakvim ljudima .

Pa to jeste, to si u pravu. Meni nije bilo žao ni mene jer sam puko 400 maraka. REkoh sebi "ispao si glup" i idemo dalje...
 
0106.jpg
 
ПИСМО ГОСПОЂА ДАФИНИ


Све сте Ви у праву,
госпођо Дафина

Можда сте и Ви
Некада
Збуњени чекали крај
Који није требао да дође
Можда још увек
Ослушкујете дах
Којим је неко
Кад и рани сумрак
У Вашем кревету
Причао о априлу
У којем сте и Ви били
И који никада
није требао да прође

Преко седам брда
и седам мора...
 
meni rodjak gastarbajter kaze u januaru te godine `vracam se za bundes nemacku, evo ti 3.000 maraka, odnesi kod dafine, imacemo za letovanje i ti i ja!`, mene bio blam da mu uzmem pare i tako ih sacuvah, ali ne odoleh nego odnesoh moje u dinarima mozda oko 500 DM, i pojela maca

ispusio sam i zajam za srbiju oko dve plate, nije skupo
 
Vidiš, tako ti je to u našoj istoriji, neko zahebe ceo narod, sve se pokrade od naroda koji ostane gladan. Onda neko uživa u plodovima svog lopovluka godinama i umre. Ostanu Srbija i Srbi da vraćaju dugove, plaćaju, ispaštaju i dalje...

Ista priča i sa Slobom i Dafinom, sad će i Mira da rikne, Prvoslav Davinić i ostali koji su nas pokrali, a država godinama ne može da nadoknadi tu štetu...

kako mi se cini to mi od porezi treba da odplacujemo dafinin lopovluk.lele sta sve u ovu drzavu moze da se radi.niko nikad ne odgovara nizasta .ispadas cisto glup ko cuskija ako i ti ne potegnes za tudju lovu
 
Ma znam ja to, al nekako ni uz najbolju volju ne moze da mi bude zao coveka koji je izgubio pare jer je hteo da dobija kamatu na stednju od 160 % mesecno ,bas naprotiv smatram da u sasvim zasluzeno izgubili svaki dinar odajem postu i Jezdi i Dafini jer su lepo pokazali u kakvoj zemlji zivimo i sa kakvim ljudima .



U pravu si!
Ja ne poznajem ni jednog chestotog choveka kome su pare ostale "zarobljene"u tim, shatro, bankama., naravno, ni malo mi ih nije zao i nije mi jasno zashto je DOSova vlada preuzela obavezu na sebe da im taj novac vrati
Sve bi ih ja uputila na Slobu i Miru Chaushesku, neka se njima zale i traze da im se vrate pare, mada teshko, veliki su to obozavaoci:worth::worth: tog zlikovachkog brachnog para da bi se usudili da njih optuze za pljachku stoleca!

 
[/U]
U pravu si!
Ja ne poznajem ni jednog chestotog choveka kome su pare ostale "zarobljene"u tim, shatro, bankama., naravno, ni malo mi ih nije zao i nije mi jasno zashto je DOSova vlada preuzela obavezu na sebe da im taj novac vrati
Sve bi ih ja uputila na Slobu i Miru Chaushesku, neka se njima zale i traze da im se vrate pare, mada teshko, veliki su to obozavaoci:worth::worth: tog zlikovachkog brachnog para da bi se usudili da njih optuze za pljachku stoleca!


kakvi zlikovci :dontunderstand:

koga su zaklali ili ubili :dontunderstand:

ne ja bi tebi dao da ti platis,ti si odgovorna isto kao i milosevic za to :rtfm:
 
Ja tim alavcima ne bi dala ni busan dinar. :rtfm: Moja prijateljica se polakomila i dala silne pare Dafini. Sad joj mi svi vracamo pare, a ona jos besna sto ne dobija i kamatu. :dash:

Не бих им ни ја дала, ал' ко ме пита... Уосталом тако су код нас сви запослени уплаћивали у фондове за стамбену
изградњу, а само неки су добили станове...:otkacio:
 

Back
Top