Uhvati i pusti na evropski nacin
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Uhvati i pusti na evropski nacin

Obećava
    Učlanjen
    19.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Uhvati i pusti na evropski nacin

Dok se kod nas deo ribolovaca trudi da ova vid ribolova zazivi, svajcarci ga zabranjuju zakonom
    24sata:
    "...
    U Švajcarskoj je od sada zabranjeno „pecanje udicom ako pecaroš namerava da ribu vrati u vodu”, kao i korišćenje živih ribica kao mamaca
    ..."
    Ceo tekst: http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=33401

Ističe se Milan_ns (avatar)
    Učlanjen
    06.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Podrazumevano Re: Uhvati i pusti na evropski nacin

I kako će znati dal sam onesvestio moju zlatnu ribicu? Oće neki tip sedeti pored wc šolje i gledati?

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

to sam i ja pomislila juche dok sam chitala...."onesvestiti zlatnu ribicu"

Ističe se Dr.Nitro (avatar)
    Učlanjen
    17.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

vidite u kulturnim zemljama ce ljudi to i uraditi zato sto su kulturni, niko nama nije kriv sto smo MI takvi kakvijesmo .. ali ybG ija sam deo tog sveta

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

u pravu si....tamo ljudi uglavnom "slushaju sta im se kaze"

Ističe se Dr.Nitro (avatar)
    Učlanjen
    17.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Znam da jedno nisam mozda pomenuo. Imao sam u jednoj knjizi koju sam nasao iz davne 65 ili 67 godine gde je pisac pisao izmedju ostalih stvari vezanih za ribolov i nacine ocuvanja riba u prirodi. Jos tada ponavljam TADA se govorilo o sacuvanju kvaliteta ulovljene ribe jer se prevashodno mislilo na pastrmske vrste pa i klena koji se je musicario u to vreme ili pecao sistemom BRZI PEC ili uopste sistemom bez plovka. pokusacu da citiram:

Uhvacenu ribu treba poloziti na zemlji i naravno drzati je mirnu da se nebi povredila ili udarila o neki kamen i uginula, zatim uzmete iz torbe, dzepa ili sta vec spric sa iglom i odmah ispod ledjog peraja joj ubrizgate samo vazduh iz sprica u kicmenu mozdinu. Riba je u delicu sekunde mrtva.

sto se dokazalo mojim testiranjem jednog karasa na vodi. Na ovaj nacin se sprecava da se meso ustoji dok smo u ribolovu izadrzava sve potrebne hranljive sastojke mesa koji zbog stajanja mogu biti lako izlozeni raspadanju, omeknjavanju itd .. Tako usmrcenu ribu treba pokriti koprivom i staviti u drvenu korpu .. jer tada nisu ni postojale cuvarke, ali ja koristim i danas korpu .. kad musicarim ..

eto .. zanimljiv detalj !

Zainteresovan član Ivanhoa (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Vrlo brzo će se Švajcarcima ovo obiti o glavu. Zamislite da svaku kapitalnu ribu-maticu ili mužijaka ubijete kad je uhvatite !? Ma koliko vode bile bogate ribom mislim da to nije dobro osmišljeno. Postoje još neke evropske zemlje koje takođe zabranjuju vraćanje uhvaćene ribe u vodu. Drugo šta da radim sa ulovljenom ribom u sred leta ako sam je upecao 300 km od kuće ? Mada Švajcarska nema ovaj problem jer je manja od Vojvodine he, he, he... Još nešto, njihove vode obiluju najviše pastrmkom i lipljanom, pa upotreba živih mamaca, osim kedera koji je zabranjen, je pogubna po riblji fond. Ko je imao prilike da peca pastrmku na živog skakavca, glistu, crva i sl. zna da to uopšte i nije sportski jer se ova grabljivica zaleće ko luda na pomenute mamce. Kod nas je na sreću upotreba živih mamaca u lovu pastrmke i lipljena zabranjena.
    Poslednji put ažurirao/la Ivanhoa : 04.09.2008. u 07:26

Slične teme

1. Uhvati ga ako mozes!!!!
    Autor dejadejka u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 115
    Poslednja poruka: 07.10.2008., 22:49
  2. uhvati i pusti
    Autor BATA MICKO u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 05.04.2008., 10:41

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu