ŽIVOT PIŠE DRAME

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.620
ONA: devojka od 30ak godina, lepo izgleda, radi ..... živi u Bgd-u.

ON: čovek od 40ak godina, izgleda sasvim prosečno, privatnik, oženjen, 4 dece (devojčicu od 3 godine, dečaka od 2 godine i blizančiće koji sada imaju 9 meseci)...žive u jednoj našoj bivšoj republici.

ONI su se zaljubili i u vezi su ..... upoznali se preko posla. Pre nego što će njegova žena da rodi blizančiće, ON ju je napustio i preselio se u neki svoj stan (zato što se čovek zaljubio). Ta žena trenutno podiže decu sama (uz pomoć još dve žene koje on plaća) i strašno mu smeta što ona ide po gradu i žali se svojim prijateljima kako joj je teško :shock:

ONA (devojka iz priče) zanemaruje činjenicu da je oženjen, a još gore zanemaruje činjenicu da on ima četvoro jako male dece ... i hoće da se preseli u njegov grad. Kad ode kod njega, on uzme decu na vikend i ona ih čuva :shock: .... Znači, pristaje na sve, zato što je zaljubljena.

E sad pitanja?
Šta mislite o svakom od navedenih likova u ovoj priči ..... čija vas sudbina najviše potresa ..... da li ONA ima budućnost sa NJIM? Kakav je on zapravo čovek? Uopšte, da li je moguća neka normalna budućnost njih dvoje, s obzirom da će on sa svojom bivšom ženom biti u kontaktu ceo život zbog dece ... i s obzirom da će debelo da plaća alimentaciju za njih? Da li je njena ''nesvest'' realna i koliko je i ONA zapravo svesna pored kakvog čoveka želi da provede život?
 
ONA: devojka od 30ak godina, lepo izgleda, radi ..... živi u Bgd-u.

ON: čovek od 40ak godina, izgleda sasvim prosečno, privatnik, oženjen, 4 dece (devojčicu od 3 godine, dečaka od 2 godine i blizančiće koji sada imaju 9 meseci)...žive u jednoj našoj bivšoj republici.

ONI su se zaljubili i u vezi su ..... upoznali se preko posla. Pre nego što će njegova žena da rodi blizančiće, ON ju je napustio i preselio se u neki svoj stan (zato što se čovek zaljubio). Ta žena trenutno podiže decu sama (uz pomoć još dve žene koje on plaća) i strašno mu smeta što ona ide po gradu i žali se svojim prijateljima kako joj je teško :shock:

ONA (devojka iz priče) zanemaruje činjenicu da je oženjen, a još gore zanemaruje činjenicu da on ima četvoro jako male dece ... i hoće da se preseli u njegov grad. Kad ode kod njega, on uzme decu na vikend i ona ih čuva :shock: .... Znači, pristaje na sve, zato što je zaljubljena.

E sad pitanja?
Šta mislite o svakom od navedenih likova u ovoj priči ..... čija vas sudbina najviše potresa ..... da li ONA ima budućnost sa NJIM? Kakav je on zapravo čovek? Uopšte, da li je moguća neka normalna budućnost njih dvoje, s obzirom da će on sa svojom bivšom ženom biti u kontaktu ceo život zbog dece ... i s obzirom da će debelo da plaća alimentaciju za njih? Da li je njena ''nesvest'' realna i koliko je i ONA zapravo svesna pored kakvog čoveka želi da provede život?


Ako je vec napustio trudnu zenu,verovatno ta devojka ima neku buducnost sa njim.
Mada,kakav je to covek koji ostavi trudnu zenu:dontunderstand:
Devojka od 30god je dovoljno svesna u sta se upusta,mada to kasnije moze da bude mnogo komplikovano,kada deca odrastu,verovatno ce oboje snositi deo krivice.
A sto se njega tice i treba da placa,i materijalno i na sve ostale nacine,toj ostavljenoj zeni je sigurno najteze.:confused:
 
U najvecem sosu je zena sa cetvoro male dece:(,on je budala,ne odgovorna i ne dorasla toj ulozi...a ta devojka nije jos svesna u sta se upetljala..igra se mame sa tudjom decom..i misli da pristaje na sve..
Samo sto to SVE podrazumeva i stvari koje njoj jos tako zaljubljenoj ne dopiru do mozga...Istina,sumnjam u kvalitet istog s obzirom u sta se upustila..
A ne da bih se postarala da mu kao bivsa zena zagorcam zivot,sve po zakonu i propisu a da ga derem za alimentaciju,pa bih mu povremeno poslala svo 4 na nedelju dana da se malo zaljubljeni par poigra mame i tate...:mrgreen:
 
Ne znam ... meni je taj trougao problematičan po svim aspektima .... ON ponajviše. Čovek kome ne prija brak sa ženom, neće praviti 4ro dece ... nego jedno i tačka ..... A on štancovao, pa mu sad kriv đavo ... Ne mogu ja da skapiram te relacije.

Ja sam za razvod, uvek, ako ljudi ne mogu da nadju zajednički jezik (bez obzira da li imaju decu ili ne) ... ali ova situacija sa 4ro male dece mi je potpuno nerazumna .... to su malte ne sve bebe ... koje ni nemaju svest o životu .....
 
ONA: devojka od 30ak godina, lepo izgleda, radi ..... živi u Bgd-u.

ON: čovek od 40ak godina, izgleda sasvim prosečno, privatnik, oženjen, 4 dece (devojčicu od 3 godine, dečaka od 2 godine i blizančiće koji sada imaju 9 meseci)...žive u jednoj našoj bivšoj republici.

ONI su se zaljubili i u vezi su ..... upoznali se preko posla. Pre nego što će njegova žena da rodi blizančiće, ON ju je napustio i preselio se u neki svoj stan (zato što se čovek zaljubio). Ta žena trenutno podiže decu sama (uz pomoć još dve žene koje on plaća) i strašno mu smeta što ona ide po gradu i žali se svojim prijateljima kako joj je teško :shock:

ONA (devojka iz priče) zanemaruje činjenicu da je oženjen, a još gore zanemaruje činjenicu da on ima četvoro jako male dece ... i hoće da se preseli u njegov grad. Kad ode kod njega, on uzme decu na vikend i ona ih čuva :shock: .... Znači, pristaje na sve, zato što je zaljubljena.

E sad pitanja?
Šta mislite o svakom od navedenih likova u ovoj priči ..... čija vas sudbina najviše potresa ..... da li ONA ima budućnost sa NJIM? Kakav je on zapravo čovek? Uopšte, da li je moguća neka normalna budućnost njih dvoje, s obzirom da će on sa svojom bivšom ženom biti u kontaktu ceo život zbog dece ... i s obzirom da će debelo da plaća alimentaciju za njih? Da li je njena ''nesvest'' realna i koliko je i ONA zapravo svesna pored kakvog čoveka želi da provede život?


U ovoj prici :
1. Pitam se kako voleti coveka koji nikog ne voli?
2. Kako planirati sa njim buducnost kad je do te mere nepouzdan da ostavi svoje 4 dece od toga dvoje i pre nego sto su se rodili?
3. Zasto ONA misli da je neko ko je jednom ostavio sve jer se zaljubio to nece uraditi ponovo?
4. Zar je bitno koliko ce on alimentacije placati u celoj ovoj prici?
5. Ima li ONA išta u glavici il je obnevidela od zaljubljenosti?
6. Šta je njoj taj covek ponudio i kakav je kad je tako zablentavila ( ej cetvoro dece dobiješ instant i to sa 99% sanse da NIKAD ne prihvate tvoju licnost i delo !!!! )

Pripisimo njenu ludost zaljubljenosti, i dajmo joj 3 meseca zivota sa njim ...Dajem sto evra da ce da se osvesti!
 
U najvecem sosu je zena sa cetvoro male dece:(,on je budala,ne odgovorna i ne dorasla toj ulozi...a ta devojka nije jos svesna u sta se upetljala..igra se mame sa tudjom decom..i misli da pristaje na sve..Samo sto to SVE podrazumeva i stvari koje njoj jos tako zaljubljenoj ne dopiru do mozga...Istina,sumnjam u kvalitet istog s obzirom u sta se upustila..
A ne da bih se postarala da mu kao bivsa zena zagorcam zivot,sve po zakonu i propisu a da ga derem za alimentaciju,pa bih mu povremeno poslala svo 4 na nedelju dana da se malo zaljubljeni par poigra mame i tate...:mrgreen:

:ok:o njoj sto je sa ozenjenim sve najgore..pada mi na pamet da bi trebalo doneti neki ostar zakon za ovakve slucajeve
 
ON - je nekontrolisan covek i to sto ima 4 dece nema veze sa ljubavlju, nego sa njegovom nesposobnoscu da ne misli samo na svoje zadovoljstvo (sto je i dokazao time sto ostavlja toliku decu). Da nije naishla ta DEVOJKA naishla bi neka druga i on bi isto uradio...
ZENA - je, verovatno, zaljubljena i laze sebe u vezi sa kvalitetom njegovog karaktera, uljuljkana je u braku, nema vremena ni za sta (osim ako nisu teski bogatashi, pa ima poslugu), misli da su joj vencani list i 4 dece glavni adut i nesumnjivo je ocajna jer gubi tlo pod nogama. Zatim, navikla se na takav zivot i tesko ce joj biti da ostane sama, tj, to nece moci nikako da podnese.
DEVOJKA - Je takodje zaljubljena i uverena da radi pravu stvar. Jednog dana moze joj se desiti isto sto i njegovoj prethodnoj zeni, jer: ko jednom neshto uradi, uradice to opet...Osim ako njegove godine kojih ima mnogo ne ucine da on ne moze toliko da svrlja. A ne znam zasto bi joj smetala njegova deca, toliki muskarci se razvedu, pa posecuju decu i placaju alimentaciju...Nenormalno bi bilo da se odrekne svoje ranije dece, jer ce se tako lako i nje jednog dana odreci.
 
I nije mi zao nikoga u ovom trouglu, sem dece.
A ne vidim cemu tako dramatican naslov "ZIVOT PISE DRAME" niko se ovde nije teshko razboleo, pa nema para za lecenje, niti je neko umro.
Sad vidim - ti kazesh: ovoj DEVOJCI ne smeta shto je on ozenjen. Pa jel on ozenjen ili je napustio zenu i razvodi se?
I placa joj pomoc u kuci i to dve zene?
Znash kako - mnogo zena ime koje muzevi ostave i odu kod neke druge i nece da mrdnu prstom da pomognu deci. Na primer, imam koleginicu, ciji se otac u 50. godini razveo od njene majke i ostavio nju i sestru, ozenio se opet i ima dete od 4 godina u tom novom braku. Ne da im ne pomaze, nego kaze da ih ne racuna za svoju decu, jer on sada ima novi zivot. Njegova prva zena se muci sa jednom platom da im obezbedi koliko - toliko normalan zivot. I ne zali se uopste.
A ta ZENA time sto se zali po gradu izaziva sazaljenje, sto joj je i cilj. Nishta vishe od toga i nece dobiti, samo ce svako reci "jadna i ostavljena". A kome to treba? Umesto da se smiri, da ostavi gorcinu, pa joj se mozda i vrati...
Muskarci tesko odustaju od svojih navika. Sanse postoje...
 
Poslednja izmena:
Da... život piše drame : )
A i ne možeš ljude naterati da vole kao ni da prestanu da kašlju : )

Žao mi je ostavljene žene... jer tužno je biti ostavljen.
Cici bi verovatno oči iskopala - baš bi je onako ONAKO lepo propustila kroz šake - tako da bi čvrsta veza u policiji jedino mogla da me spasi : )
O njemu sve najlepše, pred decom pogotovo - pare na sunce i nemamo o čemu da pričamo.
 
Da, ne kazem da joj nije tesko, ali ima novac, ima zdravlje, svi su zivi, jel tako? Neka su ta deca ziva, zdrava i vesela...A vesela mogu da budu samo ako imaju normalan zivot u kuci....Zdrava ako imaju prethodno receno i novac. Sumnjam da je ovo njegova prva prevara. I sumnjam da ona nije primetila znake, nego joj, verovatno, nije palo na pamet da ce se zaljubiti. Mislila da je to bilo kao i prethodnih puta. Proci ce ga, pa ce opet doci kuci.
Shta se sve desi ljudima, pa idu dalje.
Ovo sve drugo spada u deo zivota.
 
I ja bih rekla - pare na sunce i sevaj, metla, pali... mrš...

Jako je tužno i žalosno sve u svemu... i ta deca, ostavljena još dok nisu ni došli na svet, i ona druga; tek će se sećati tate... i žena kojoj će jednog dana neko od dece u besu reći - ti si kriva što nas je ostavio; braneći sebe od osećaja da su oni krivi.......
A krivac, ***** sebično - on će celog života da beži, i da traži nešto novo i novo, i ni on neće biti srećan, ali on ni treba da bude...
A ova druga nesrećnica. Ko je 'ebe, i ona će ostati nesrećna; ali njoj bar niko nije kriv
 
I nije mi zao nikoga u ovom trouglu, sem dece.
A ne vidim cemu tako dramatican naslov "ZIVOT PISE DRAME" niko se ovde nije teshko razboleo, pa nema para za lecenje, niti je neko umro.
Sad vidim - ti kazesh: ovoj DEVOJCI ne smeta shto je on ozenjen. Pa jel on ozenjen ili je napustio zenu i razvodi se?

Dramatičan naslov, zbog dramatične priče ... i ne vidim zašto se uvek mešate u nečiji naslov ... smatrala sam da je dobro da bude takav i tačka ....

On je svoju ženu napustio ..... živi sada sam i kao hoće da se razvede -..... Pitanje je kad će to biti i da li će se uopšte desiti .... Pošto su takvi ljudi skloni lažima. Ne bi me začudilo da ovu ONU vuče za nos, pa da onda kaže da je shvatio kako ženu ne može da ostavi.
 
ja ne znam shta je potresno...pa ostavio 4 ili jedno, jel to manje ili vishe problema...potresnije bi bilo da je on poginuo u saobracajci pa da je ta zena ostala sama bez finansijske pomoci...ili da mu veruje , da ga voli, i ceo zivot provede u bajci koja je laz, jer on ima paralelni zivot (a to se kao ne deshava)
svako svojim putem, samo shto ce ga odrati finansijski ...mislim divno bi bilo da je to mala srecna porodica, ali nije...i shta sad...svako svojim putem
ako budu pametni mogu da se sporazumeju, ali to se retko deshava...ovako ce ta otici tamo, pa ce se nadrndavati, pa ce joj zagorchavati zivot na razne nachine u besomuchnoj ideji da vrati muza, ,,u interesu dece'' , bez problema zanemarujuci shto je ochigledno ne voli..pa ce se boriti za to pre nego shto ova nova zatrudni...jer ga je onda ugasila...i onda cemo gledati TV novelu

a za sve to vreme svako od njih moze da sredi svoj zivot kako zna i ume...kad je vec puklo, spasi shta se spasti moze
 
..mislim , znam koliko prazno zvuchi kad kazesh, to je zivot i mora tako...ali sad mi deluje kao charshija se zgrazava nad nechijom dramom i ,,strepi'' svaki dan shta ce biti, uznemirena osudjuje preljubnika, preljubnicu , zali zenu...a u zivotu stvari idu svojim tokom i sr se deshavaju otkrivena ili ne

a onda ide sistem
/da je ta devojka moja drugarica, ja bi chula prichu o ogavnoj njegovoj zeni, plakala bi mi na ramenu kako je zaljubljena i kako je on chovjek njenog zivota i bori se da ga dobije spremna na sve...i onda bi mi se srce steglo, a jel' bi me chula da kazem ,,ostavi to...''

/da je ta zena moja drugarica ja bi se zgrazavala nad nekom kokoshtom koja je ,,rasturila divan brak'' u kojem je sve bilo idealno itd (mozda je azdaja, mozda sponzorusha koja ga je u'vatila i privezala decom) ali to nije bitno emotivno cu biti podrshka kako je on gad itd itd

/da je on moj prijatelj, rekao bi neku svoju prichu i ne mogu sad da mislim shta bi rekao, ali eto mozda je dobarchovek u neobranom grozdju...mozda nije pa bi mu rekla da je idiot

ali puklo je sve i shta sad...da se ubiju, pucaju, da ga vrati na silu..koji je nachin?

a puklo je sve i to je jedina istina...i shta dalje jejedino bitno

a moje zgrazavanje i osude ne vrede pish boba...i necu biti dobra osoba ako napishem jao kako je nemoralan, strashno, vidi kuchka , jadna zena...kome ce moje chudjenje da pomogne...osim zabave za popodne..
samo je smrt konachna i najstrashnija...
 

Back
Top