Problem sa grafickom
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Problem sa grafickom

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Problem sa grafickom

Pazario sam graficku XpertVision GF8800GT sa 512 DDR3, 256bit, GPU 600Mhz. Pravilno sam je postavio u PCI slot i nakon ukljucenja racunara se culo samo nepodnosljivo pistanje. Na monitoru nije bilo slike, hard disk led dioda je non-stop svetlela pa sam morao da ga rucno iskljucim. Vratio sam staru slabiju karticu i sad sve radi kako treba sa tom starom. Ne znam da li je do kartice ili neceg drugog.

Da li neko zna zbog cega se javlja taj problem? Imam napajanje od 350W pa me zanima da nije malo za racunar sa tom grafickom karticom.

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Podrazumevano Re: Problem sa grafickom

Citat Original postavio profesionalac-bgd Pogledaj poruku
    Pazario sam graficku XpertVision GF8800GT sa 512 DDR3, 256bit, GPU 600Mhz. Pravilno sam je postavio u PCI slot i nakon ukljucenja racunara se culo samo nepodnosljivo pistanje. Na monitoru nije bilo slike, hard disk led dioda je non-stop svetlela pa sam morao da ga rucno iskljucim. Vratio sam staru slabiju karticu i sad sve radi kako treba sa tom starom. Ne znam da li je do kartice ili neceg drugog.

Da li neko zna zbog cega se javlja taj problem? Imam napajanje od 350W pa me zanima da nije malo za racunar sa tom grafickom karticom.
    Pa naravno da GF8800 GT neće raditi sa 350 wati napajanja , napajanje barem od 450 wati minumum , ja ako se dobro sećam ta kartica i ima priključak za dodatno napajanje sa gornje strane kartice kao za sata hdd (ako se ne varam , možda i grešim, neka me neko ispravi) jer PCI-E slot ne može da isporuči dovoljno struje za njen normalan rad. sem toga trebalo bi pre svega deinstalirati drajvere od stare kartice da ne nastane problem pri dizanju windowsa.

PS : sem toga nisi trebao otvarati novu temu već nastaviti tamo gde smo stali!
    Poslednji put ažurirao/la snejks : 02.09.2008. u 22:18

Obećava Bulls#24 (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2008.
    Reputaciona moć
    35

XpertVision GF8800GT sa 512 DDR3, 256bit, GPU 600Mhz
    Stvarno, jako cudno sto ti se javlja problem...

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

bas si profesionalac..lock...

Domaćin Dupont (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Ne razumem zasto vecina "spara" na napajanju?Ljudi ja to odavno govorim da je Napajanje jedno od najvaznijih komponenti...i nemojte Kinesko sranye da kupujete...Samo "markirano" napajanje...

Ističe se
    Učlanjen
    08.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Ovo ne moze da bude posledica slabog napajanje vec nije povezao karticu na napajanje kao sto snejks rece ,nije kartica lepo legla u slot ili je kartica pokvarena.
    Da je do "slabog" napajanja komp ne bi se ni upalio,a monitor nije zbog navedenih uzroka gore..Dakle,napajanje je poslednja stavka navedenih problema

Namesti karticu lepo,povezi na napajanje ,ako se komp upali i ugasi sam za 5sek onda je napajanje slabo .Ako i dalje imas zvucno upozorenje onda je prvo kvar tehnicke prirode,a 350w pravog je dovoljno i za jedan ati3870 sto kod tebe ne mora da znaci

Domaćin Dupont (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio sax83 Pogledaj poruku
    Ovo ne moze da bude posledica slabog napajanje vec nije povezao karticu na napajanje kao sto snejks rece ,nije kartica lepo legla u slot ili je kartica pokvarena.
    Da je do "slabog" napajanja komp ne bi se ni upalio,a monitor nije zbog navedenih uzroka gore..Dakle,napajanje je poslednja stavka navedenih problema

Namesti karticu lepo,povezi na napajanje ,ako se komp upali i ugasi sam za 5sek onda je napajanje slabo .Ako i dalje imas zvucno upozorenje onda je prvo kvar tehnicke prirode,a 350w pravog je dovoljno i za jedan ati3870 sto kod tebe ne mora da znaci
    Sta podrazumevas pod tim pojmom?

Ističe se
    Učlanjen
    08.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio Dupont Pogledaj poruku
    Sta podrazumevas pod tim pojmom?
    Kvalitetnog napajanja ,sam si rekao...q6600,ati3870,dva harda, kod mene na chiftec 350w radi danonocno

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da, zaboravio sam da povezem karticu sa napajanjem, sad radi, HVALA!

Domaćin Dupont (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Kvalitetnog napajanja ,sam si rekao...q6600,ati3870,dva harda, kod mene na chiftec 350w radi danonocno
    Namerno sam to pitao-da vide drugi(koji misle da nam "braca" Kinezi prodaju "dobro" napajanje)...Nema bez "markiranog" Napajanja stabilnog PC-a...
    i ja imam neko "solidno"...http://geizhals.at/a244248.html

Ističe se
    Učlanjen
    08.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio Dupont Pogledaj poruku
    Namerno sam to pitao-da vide drugi(koji misle da nam "braca" Kinezi prodaju "dobro" napajanje)...Nema bez "markiranog" Napajanja stabilnog PC-a...
    i ja imam neko "solidno"...http://geizhals.at/a244248.html
    A da nemas server sa dva xeon quada ,16gb ddr2 i 6 harda?

Domaćin Dupont (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

A da nemas server sa dva xeon quada ,16gb ddr2 i 6 harda?
    Nemam......ali od "viska" glava ne boli...

Ističe se
    Učlanjen
    08.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Ma ok ,igras na duge staze...za 4god to napajanje ce da bude standard pa neces morati ni tada da bijes glavu

Domaćin Dupont (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Ma ok ,igras na duge staze...za 4god to napajanje ce da bude standard pa neces morati ni tada da bijes glavu
    Da li ce to Napajanje da izdrzi 4 godine...Pogledaj,na primer,Mercedes-nekad i sad...Sad se,izgleda,sve pravi da traje po neku godinu i cao Djaci...Recimo ovde za TV preko 10 godina(isto vazi i za Automobile) ne mozes da kupis delove...

Slične teme

1. Problem sa Ati grafickom
    Autor ndjordje91 u forumu Hardver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 30.03.2009., 14:51
  2. problem sa grafickom
    Autor 250392duki u forumu Hardver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 10.01.2008., 21:58
  3. Problem sa grafickom
    Autor spinx u forumu Hardver
    Odgovora: 29