Google Chrome, jos malo!!!

Nikolla983

Obećava
Poruka
87
Jos nekih 17 sati do pustanja njihovog open source browsera! Pored silnih spekulacija da ce se pustiti danas u 20h ipak ostaje termin za sutra ujutru!

link na kom ce moci da se skine browser je http://www.freechromethemes.com/DownloadGoogleChrome.php

Ako je neko kojim slucajem skinuo browser neka javi ovde!

Sta mislite kako ce se ovo odraziti na saradnju Google i Mozilla familija??? Sta ocekujete od ovog browsera??

Google-Chrome-Browser-Logo-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni se ne svidja....Tesko da ce ljudi tek tako preci sa FF (pa i sa Opere) na ovo cudo.

Sto se tice brzine tvrdim da nema promena.
Ne znam samo kakvu sigurnost pruza...To cemo videti vremenom. U svakom slucaju tek kroz neko duze vreme,ako ga srede,bice vredan paznje zbog samog sebe a ne zbog imena i preporuka velikog google ;)
 
Јел то до мене ил ја не могу да нађем смут скролинг? Тек сам почео да чачкам ћу му нађем још мана :p хиљаду пута сам покушао са фајер фокса да пређем на неки други бровсер, ал добре навике не треба мењати ;) И један плусић због ћирилице :D Отвара брже локације које су посећиване што значи да кеш ради свој посао.... И да приказује ми не прочитане теме које сам читао :p И нађох да нема ограничење за кеш... Само пакује, а баш ме занима докле ће...
 
Poslednja izmena:
Јел то до мене ил ја не могу да нађем смут скролинг? Тек сам почео да чачкам ћу му нађем још мана :p хиљаду пута сам покушао са фајер фокса да пређем на неки други бровсер, ал добре навике не треба мењати ;) И један плусић због ћирилице :D Отвара брже локације које су посећиване што значи да кеш ради свој посао.... И да приказује ми не прочитане теме које сам читао :p И нађох да нема ограничење за кеш... Само пакује, а баш ме занима докле ће...
Meni to radi FF :D
 
Ta brzina koju uocavate moze biti jedino posledica toga sto je Chrome manje zahtevan od recimo... FF. A manje je zahtevan jer i nudi manje. ;)

To sto vas racunar ne moze da svari FF nije do browsera nego do samog stanja racunara...

Cinjenica je da Chrome ni teoretski ni prakticno u ovom trenutku (jos i u beta fazi) ne moze ponuditi vecu brzinu od FF. Moze samo manje rama da zauzme,manje procesor da optereti,ali to je zato sto u njemu prakticno nema nista. ;)
 
Ta brzina koju uocavate moze biti jedino posledica toga sto je Chrome manje zahtevan od recimo... FF. A manje je zahtevan jer i nudi manje. ;)

Hmm, Opera nudi ko FF, ali jede manje memorije....
jbs, browser u kom otvoris par tabova i on uzme 100mb memorije....mislim na FF, to mi se nikad nije svidjalo kod njega, al jbga, za sad je najbolje sto se nudi. Videcemo sta ce biti sa ovim cudom za par meseci kada ova beta postane malo naprednija beta.
 
Ovako što se trenutne verzije Chrome-a tiče verzija je tek 0.2 , znači u fazi testiranja , s opcijama je stvarno siromašan , i nema šta ni da ponudi , prikaz je dobar i relativno brz i na širokopojasnom internetu učitava stranice jako brzo možda brže nego bilo koji drugi browser. Međutim on je žderač memorije ,otvorite par komada tabova pa će te i sami videti kako raste zauzeće memorije. Nije kompatibilan sa IE standardima , tako da će te imati problema sa prikazom na tim stranicama isto kao i FF dok je Opera relativno dobro rešila taj problem. U svakom slučaju ovo je tek Beta verzija koja je daleko od gotovoga Browsera , i on se još u ovakvom stanju ne može umešati u rat sa konkurencijom ,
Ne treba zaboraviti ni Microsoft jer su oni izbacili IE8 beta verziju kao ni to da je od prošle nedelje standard postao i Mozilin FF3.
Igre su opet otvorene!
 
Poslednja izmena:
Hah, evo skrsa prvi put :)
Bas sam menjao sliku na avataru kad ono puche....
Elem, posle 2 dana koriscenja, izgleda mi ok. Brz je, lepo renderuje stranice, osim sto ponekad malo zastrajkuje kada kliknem na plusic pored tabova ili stisnem CTRL+T (radi otvaranja novog taba).
Sve u svemu, dopada mi se, sve je zgodno lako, jednostavno, ali jos uvek necu preci na njega dok god se ne omoguce razne ekstenzije sa kojima sam navikao da radim uz FF.
 
Meni se opera , lično , ne sviđa uopšte! I zato je ni ne koristim a probao sam više puta , najviše mi je kod nje smetalo da ponekada mi nije dozvoljavala otvaranje stranica koje sam inače obilazio sa drugim browserima.
Ja sam navikao na FF i na IE (bez obzira ko šta pričao odličan je browser) i koristim ih kombinovano.
 

Back
Top