Komične knjige

Memoari nevidljivog čovjeka, od Hari Sejnta:ok:

ne samo da je krasi zaista odličan smisao za humor autora, nego je knjiga inače odlična...jedna od mojih omiljenih, i jedna od onih koju bih toplo preporučio...
 
Teri Pračet definitivno. Pogotovo zato što njegov humor ima dublji smisao. Čovjek je definitivno genije. Napravio je novi svijet - Disksvet, svijet u obliku ravne ploče koju nose 4 slona, a nalaze se na leđima ogromne kornjače A'Tuna (ili tako nešto). Odlične su. Opisujući taj izmišljeni svijet, Teri daje sasvim lijepe opise našeg svijeta, odnosno njegovu smiješnu stranu. Njegovi likovi nisu uobičajeni heroji kakve nalazimo u književnosti. To su ljudi sa velikim koferom mana koje se nekom igrom slučaja ili sudbinom pretvaraju u vrline i slično. U svoja djela često ubacuje neobične likove poput: čarobnjaka, vještica, SMRT (on mi je definitivno najinteresantniji), Bogovi...
Moj favorit je knjiga Dobra predskazanja. Tema knjige je apokalipsa.
 
Meni je Dzerald Darel duhovit... i
Mark Tven je duhovit,
kod Rusa "12 stolica" Iljfa i Petrova i "Moskva - Petuški" Jerofejeva, bugarski "Misija London" je plakanje od smeha, "Svejk" kod Ceha... a od nasih knjiga definitivno Nusiceva "Autobiografija" i Kovaceviceve drame...
 

Back
Top