Naši fudbaleri u stranim klubovima u nemilosti?
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Naši fudbaleri u stranim klubovima u nemilosti?

Početnik
    Učlanjen
    21.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Naši fudbaleri u stranim klubovima u nemilosti?

Behu to lepa vremena kada smo uživali u kreativnim igrama naših fudbalera dok su igrali u našim klubovima. Ti vrsni fudbaleri: Žigić, Purović, Vukčević, Stepanov-golman, Stojković-golman, Tošić, Lazović, Stanković i mnogi drugi dizali su fudbalske navijače na noge. Dodjoše neki kvazi menadjeri i prodadoše te vrsne fudbalere i golmane za velike pare( o transferima samo Bog i oni koji su ih prodali znaju pravu istinu). Ti dečaci, divni mladići se pogubiše po inostranim klubovima? Cilj, FSS je bio da ih samo prodaju i da se deo novca slije u kasu FSS. U ovom trenutku !4 naših fudbalera( ne svojom krivicom) greju klupu za rezervne igrače? Da li su oni baš tako loši?...ili su odjednom zaboravili da igraju fudbal. Nija moguće da ih neki klub kupi za nekoliko miliona eura, a onda ih stavi na klupu za rezerve. Nešto tu nije logično? Ili su strani klubovi kupili " škart ", ili je stvoren jedan lobi protiv srpskih fudbalera, da ih unize, ponize i unište im karijeru. U prilog toj tvrdnji navodim primer crnaca koji su preplavili Evropu i evropski fudbal, za stan, hranu i malo džeparca. Mnogi od njih kada šutiraju ne znaju koji je protivnički gol a koji je njihov. Ali, oni igraju. Za sve to vreme naši fudbalski funkcioniri u FSS nisu našli za potrebno da tih 14 zlatnih momaka uzmu u zaštitu. A, postoje mehanizmi?! Njima je bilo bitno da ih prodaju, uzmu novac i puste ih niz vodu da se " podave" pred njihovim očima. Retko ko zna kakve traume ti momci doživljavaju. Zar nije dovoljno kada jedan Žigić kaže : " Dotakao sam nogama dno ". Hej ljudi iz FSS, zaštitite taj naš fudbalski kapita ( tih 14 momaka).l!!!

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Naši fudbaleri u stranim klubovima u nemilosti?

Ti naši superpotencijali sada kusaju upravo posljedice onih svojih "podviga" protiv Azarbejdžana, Kazahstana, Holandije, Argentine, Obale Slonovače, Kroacije, Rapida, Sparte, onog golmana iz Livorna, Petah Tikve, Selte, PSV-a, Bazela, Arisa...
    Svakom iole upućenom u ova dešavanja jasno je da osim časnih izuzetaka većina naših nekadašnjih uzdanica nakon onog debakla na SP-u nikada neće više moći da računa da će se u očima istinskih fudbalskih stručnjaka vratiti na put stare slave!!! Da sam u pravu, najbolje pokazuje primjer Nemanje Vidića koji je valjda imao tu sreću da bude povrijeđen i da ne učestvuje u profesionalnom blamiranju naše repke na SP!!! Donekle od tih "ZASLUŽNIH" likova sa SP-a opstao je još i valjda Stanković, al' sigurno da ni on više nije onako ime kao što je to bio prije 3 godine!!!
    Dakle, ništa nas ne treba da čudi što su nam reprezntativci na klupama svojih klubova kad svi znamo da su ih tamo poslali likovi poput reprezentativaca Kazahstana!!! Iza sebe, u takmičarskom ciklusi imamo jedno katastrofalno izdanje repke na SP i jedno odsustvovanje sa EP zahvaljujući kvalifikacijskom brukanju čak i u mečevima protiv apsolutnih autsajdera!!! Ima toga još podosta, al ne želim dalje da se vraćam na ostale naše međunarodne nastupe u zadnjih 10 godina!!!
    Ne vjreujemo više sami u sebe, pa zašto bi onda i drugi vjerovali u nas???
    Poslednji put ažurirao/la gost 66630 : 02.09.2008. u 01:08

Iskusan
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    340

Mislim da po ovom pitanju nema nikakvih svjetskih zavjera protiv Srbije, jer i druge zemlje poput Hrvatske, Poljske, Češke, Bugarske imaju sličan problem. Klinac čim zabije par golova za svoju momčad ili veže tri dobre tekme odmah gleda kako će se prodati van i osigurati egzistenciju, a onda ga objeručke čekaju brojni menadžeri, paraziti spremni da ga "usmjere". Tako klinci završavaju po bespućima Rusije, Ukrajine, Švicarske, a tu i tamo i lige petice. Većina vani brzo shvati da se nogometom moraju ozbiljno baviti i maksimalno raditi da bi opstali, a baš im se i ne da jer su puni para i qraju dobre p....pa godinama sjede na klupi, vrate se u maticu anonimniji nego što su otišli van.

Meni se čini da je vama problem što niste izgradili kult reprezentacije, baš ko što veli Rainbow niti im je dovoljno stalo, a ni navijači ne vjeruju. Ma brate mili moš izgubiti, ali dobiti 6 komada pa to je sramota...e o tome vam pričam....

Mi smo ipak više srasli s tom našom repkom, jedva čekamo utakmice, euforično slavimo pobjede, tragično proživljavamo poraze, ali prije svega volimo i vjerujemo...stvorili smo imidž (ne u smislu velesila, već jaka repka s kojom nitko ne voli igrati i koja je uvijek prisutna i ambiciozna) i baš me zanima dal bi Krkić odbio Hrvatsku da je Hrvat

Al sve se to brzo mijenja, da maznete Francuze u Parizu već bi to bila druga pjesma, vjera bi se brzo vratila...baš vam treba jedan jaki skalp da se dignete, ne sjećam se da ste koga iz vrha pobijedili ikad....
    Poslednji put ažurirao/la Car Zg : 02.09.2008. u 09:07

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Većina fudbalera, tih krasnih fudbalera,su trenutno su na pripremama u Kovilovu. To je to što Srbija ima. Oni su nas frenetično dizali na noge, a sada njih 14 fudbalera sedi na klupi. Nešto nije logično? mi, ili ne znamo šta je fudbal, ili su oni za kratko vreme zaboravili kako se igra fudbal. Oni su profesionalci. Sve svoje obaveze ispunjavaju profesionalno, odradjuju treninge koje njihovi stručnjaci koncipiraju, ali to nije dovoljno. Naši igrači su prodati i priča je završena . Njihovi ntreneri nemaju nikakvu korist od igre naših fudbalera. Njihovi treneri će staviti neke klince od kojih se očekuje da ih prodaju i pare podele igrač i trener...mada igraju lošije od naših fudbalera....prosta matematika. staviš u ekipu nekoliko starijih igrača, i 5-6 klinaca koji su za prodaju...plate trenera nisu velike u nekim zemljama.... jednostavnije je prodati 2-3 klinca iz svoje zemlje i time rešiti mnoge finansijske probleme. Za sve to vreme, naši igrači dobijaju malu minutazu, skoro nikakvu...a želutac im treba da proguta sve te nepravde. Da li nam to ZAPAD uništava naše talente. Jer, kada na Olimpijadi jedan golman za 2 minuta odbrani pred 60.000 gledalaca 2 penala, vrati se u svoj klub a to za njegovog trenera ništa ne znači. To se zove NACIONALIZAM....ili su se svi udružili protiv srpskih fudbalera. Hoće li reagovati čelnici FSS?...ili će samo čuvati svoje fotelje???

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio splav Pogledaj poruku
    Većina fudbalera, tih krasnih fudbalera,su trenutno su na pripremama u Kovilovu. To je to što Srbija ima. Oni su nas frenetično dizali na noge, a sada njih 14 fudbalera sedi na klupi. Nešto nije logično? mi, ili ne znamo šta je fudbal, ili su oni za kratko vreme zaboravili kako se igra fudbal. Oni su profesionalci. Sve svoje obaveze ispunjavaju profesionalno, odradjuju treninge koje njihovi stručnjaci koncipiraju, ali to nije dovoljno. Naši igrači su prodati i priča je završena . Njihovi ntreneri nemaju nikakvu korist od igre naših fudbalera. Njihovi treneri će staviti neke klince od kojih se očekuje da ih prodaju i pare podele igrač i trener...mada igraju lošije od naših fudbalera....prosta matematika. staviš u ekipu nekoliko starijih igrača, i 5-6 klinaca koji su za prodaju...plate trenera nisu velike u nekim zemljama.... jednostavnije je prodati 2-3 klinca iz svoje zemlje i time rešiti mnoge finansijske probleme. Za sve to vreme, naši igrači dobijaju malu minutazu, skoro nikakvu...a želutac im treba da proguta sve te nepravde. Da li nam to ZAPAD uništava naše talente. Jer, kada na Olimpijadi jedan golman za 2 minuta odbrani pred 60.000 gledalaca 2 penala, vrati se u svoj klub a to za njegovog trenera ništa ne znači. To se zove NACIONALIZAM....ili su se svi udružili protiv srpskih fudbalera. Hoće li reagovati čelnici FSS?...ili će samo čuvati svoje fotelje???
    Brateee al...

Aktivan član Grooyan (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio splav Pogledaj poruku
    . Da li nam to ZAPAD uništava naše talente. Jer, kada na Olimpijadi jedan golman za 2 minuta odbrani pred 60.000 gledalaca 2 penala, vrati se u svoj klub a to za njegovog trenera ništa ne znači. To se zove NACIONALIZAM....ili su se svi udružili protiv srpskih fudbalera. Hoće li reagovati čelnici FSS?...ili će samo čuvati svoje fotelje???

Ajoj, o cemu ti pricas... I ja mislim da ih drzi na klupi samo zato sto su Srbi. Mi nebeski narod, a tako postupaju sa nama, strasno

Elita v.v.ilic (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Car Zg Pogledaj poruku
    Mislim da po ovom pitanju nema nikakvih svjetskih zavjera protiv Srbije, jer i druge zemlje poput Hrvatske, Poljske, Češke, Bugarske imaju sličan problem. Klinac čim zabije par golova za svoju momčad ili veže tri dobre tekme odmah gleda kako će se prodati van i osigurati egzistenciju, a onda ga objeručke čekaju brojni menadžeri, paraziti spremni da ga "usmjere". Tako klinci završavaju po bespućima Rusije, Ukrajine, Švicarske, a tu i tamo i lige petice. Većina vani brzo shvati da se nogometom moraju ozbiljno baviti i maksimalno raditi da bi opstali, a baš im se i ne da jer su puni para i qraju dobre p....pa godinama sjede na klupi, vrate se u maticu anonimniji nego što su otišli van.

Meni se čini da je vama problem što niste izgradili kult reprezentacije, baš ko što veli Rainbow niti im je dovoljno stalo, a ni navijači ne vjeruju. Ma brate mili moš izgubiti, ali dobiti 6 komada pa to je sramota...e o tome vam pričam....

Mi smo ipak više srasli s tom našom repkom, jedva čekamo utakmice, euforično slavimo pobjede, tragično proživljavamo poraze, ali prije svega volimo i vjerujemo...stvorili smo imidž (ne u smislu velesila, već jaka repka s kojom nitko ne voli igrati i koja je uvijek prisutna i ambiciozna) i baš me zanima dal bi Krkić odbio Hrvatsku da je Hrvat

Al sve se to brzo mijenja, da maznete Francuze u Parizu već bi to bila druga pjesma, vjera bi se brzo vratila...baš vam treba jedan jaki skalp da se dignete, ne sjećam se da ste koga iz vrha pobijedili ikad....
    Necid iz Slavije, (Stefanovo godište 1988, igrali su jedan protiv drugoga dok su bili omladinci) prodat je u CSK za neverovatnih 100 000 000 kruna. (4 000 000 Eura)
    A takvih kao što je Necid ima u Češkoj na gomile. Stvar je samo u menadžmentu a ne i u talentu. Zato vam se čini da neko tamo negde propadne. Propadaju oni koji nisu na odgovarajućem nivou izmedju talenta i datog novca.

Aktivan član Mwaruwari (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

M-da, klasicna prica svih nasih igraca koji ne uspeju u inostranstvu- trener me mrzi, igraci su protiv mene, uprava ne moze ocima da me vidi... Ko nema kvalitet, taj nece ni da uspe. Kraj.

Elita crni lepotan (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    566

zato je i Babovic slomio vilicu saigracu i Rajkovic pljunuo sudiju, zbog te nepravde
    ko se penala lati, od penala i gine :D

Slične teme

1. Naši igrači u stranim klubovima
    Autor FLUID u forumu Fudbal
    Odgovora: 546
    Poslednja poruka: 19.10.2014., 03:54
  2. nasi drugovi su nasi.A mi njihovi vreli snovi
    Autor Bustura u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 05.04.2005., 21:38
  3. Svi nasi fudbaleri
    Autor Navijac u forumu Fudbal