Srbija, zemlja staraca bez dece

WEISHAUPT

Iskusan
Banovan
Poruka
6.825
Braćo Srbi! Da li znate da u ovoj zemlji živi 1.000.000 ljudi i nešto više od toga koji jednostavno nemaju šanse da se zaposle. Mogu da dube na glavi, da udaraju glavom u zid, da skaču sa Brankovog mosta – ali posla nema! Po svim kriterijumima ti ljudi mogu da budu samo višak stanovništva. A u Srbiji se stalno trubi o beloj kugi!!!

Nekada se problem viška stanovništva rešavao ratovima. Kad sam ja bio klinac, na Zemlji je živelo 5 milijardi ljudi; sada nas ima blizu 7 milijardi. Gde je tu bela kuga?! To što se govori o smanjenju i opadanju broja Srba samo po sebi govori o tome da je taj narod nesposoban da opstane u svojoj zemlji, čija se vlada u nekoliko prethodnih saziva svim silama trudi da ne opstane.

Inače, u svetu živi 12.600.000 i nešto više Srba. Skoro sam čitao jednu obimnu knjigu, „Narodi sveta”. Verovali ili ne, vrsni etnolozi našeg doba izbrojali su 5.200 i nešto naroda i poređali ih po broju. Na toj svojevrsnoj top listi Srbi se nalaze na 141 mestu, Hrvati su sa 5.100.000 i nešto više žitelja na 183 mestu, a Crnogorci sa nešto preko 1.000.000 na 357 mestu. Postoji više od dve hiljade naroda čiji ukupan broj ne prelazi 100.000 žitelja. Ali niko od njih nije toliko oboleo od paranoje da bi dizao dreku na sav glas kako izumire. Na poslednjem mestu nalazi se jedan narod u Indiji koji broji svega 2 pripadnika. I ta dva čoveka žive na različitim krajevima Indije, nikada se nisu sreli i popričali na svom maternjem jeziku. Kad oni budu umrli – izumreće i njihov narod.

Srba ima više od Šveđana, koji nisu baš mali evropski narod, i od Finaca, i od Norvežana, i od Danaca, i od mnogih drugih. Ali niko od njih nije opterećen time što njihova prosečna porodica ima 1 dete ili 2 dece i što se broj pripadnika njihovog naroda decenijama ne povećava. Kako čovek koji u civilizovanoj evropskoj zemlji živi, recimo, u trosobnom stanu, može da ima više od dvoje dece. Gde će da ih smesti da spavaju? Da li treba da spavaju na podu kao svinje? Kao što rade neka plemena u Aziji i Africi? Dozovimo se u pamet!

Mi smo bolestan narod koji živi u truloj državi čija vlada pospešuje njeno truljenje! Od svih naroda, jedino Srbi psuju boga. Na mnogo mesta se govori kako se svi narodi u našem okruženju množe a da samo Srbi ostaju na istom broju. Pa svi ti narodi su u svetskim ratovima pognuli glavu i bili prvo na strani Nemaca, a onda kad su videli da nemački brod tone prešli su na stranu saveznika. (Za razliku od nas koji vičemo – „Bolje rat nego pakt! Bolje grob nego rob!” – a onda nam je đavo kriv kad dobijemo grob.) A Srbi su se uvek sukobljavali sa najvećim svetskim silama i užasno nastradali. Nekad je to bila Turska, pa Austrija (od 1867. Austorugarska), pa Nemačka i njeni saveznici, pa NATO pakt... Pa naravno da taj narod ne može da napreduje u smislu povećanja stanovnika.

Ako se naš svet kreće ka tome da se narodi ujedinjuju i da se granice potiru, te da na kraju svi govore jednim jezikom, zašto bismo se mi svađali sa samima sobom kako izumiremo a na top listi naroda ispod nas se nalazi još njih 5000???!!!...
 
Mislim da se bela kuga "racuna" ne po broju radnih mesta, vec po prirodnom prirastaju. Zna se koliki je prirastaj potreban za obnovu nacije.

Frka je u tome sto kod nas ima mnogo penzionera. Nemojte pogresnod a me shvatite, nemam nsita protiv njih, ali ih ima vise od radnos psoobnog stanovnistva. To je frka.

Ali ok, kapiram da je tema ironicna.
 
cak i ako ste nepopravljivi egoista bela kuga znaci da sutra kad ostarite necete moci da primite penziju jer ce biti 10 puta vise starih od mladih.

zato svako treba da napravi od nas makar po 3 dece ako nista drugo da bi sutra imao ko u njegovo ime da uplacuje pare u penzioni fond :)
 
cak i ako ste nepopravljivi egoista bela kuga znaci da sutra kad ostarite necete moci da primite penziju jer ce biti 10 puta vise starih od mladih.

zato svako treba da napravi od nas makar po 3 dece ako nista drugo da bi sutra imao ko u njegovo ime da uplacuje pare u penzioni fond :)

Pa zano sam ja Jerry da si genije, :lol: al sad sam se opet uverio ! :lol:

Dao si jedan sasvim praktičan aspekt budućnosti ! :wink:
 
Apsolutno netačno. Imamo milion ljudi koji nemaju gde da se zaposle. Oni su po svim merilima višak stanovništva. To je kod nas. Inače, u svetu oko 3 milijarde ljudi predstavlja višak.

ti ljudi nemaju da se zaposle ne zato sto su visak vec zato sto su demokrate totalno upropastile i rasprodale sve firme u ovoj zemlji koje su bilo sta proizvodile.

ti ljudi su visak jer zahvaljujuci katastrofalnoj makroekonomskoj politici demokrata mi vise skoro nista ne proizvodimo vec samo uvozimo.

to jednostavno nije prirodno stanje i zato propadamo.

resenje je u otvaranju novih fabrika i novih radnih mesta a ne u ubistvu par miliona ljudi u srbiji....

kakve gluposti valjas ti crnogorcino strasno...
 
Markowac, na žalost već je izvesno da ćete imati vladu sa radikalima, pa ćemo videti vas na deluu. A to što veliš da su demokrate sve uništile si se malo zeznuo: uništio je Milošević 90-tih. Sve što je mogao. Uništio je i ono što ni budala ne bi umela da uništi.
 
Nas prvenstveni problem kao srba i jeste bio u tome sto na nase jedno dete dodje na Kosovu deset albanske. A u Vojvodini prirastaj u minusu.

Tacno je da nas Zemlja sve teze izdrzava u smislu resursa, ali sacica Srba tamo ili 'vamo nece to da promeni. Mozda samo ako se racuna "nas i Rusa 110 miliona", kao sto neki vole da posmatraju ;)
 

Back
Top