Novi Ruski Svetski Poredak i 5 ruskih pravila !

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
41.937
_44975767_medvedev226afp.jpg




1. Medjunarodno pravo

"Rusija priznaje primat osnovnih pravila medjunarodnog prava, koje odredjuju relacije izmedju civilizovanih nacija. U okviru je ovih principa, i konceptu medjunarodnog prava, da mi unapredimo odnose sa drugim drzavama."

2. Multipolarni Svet

"Svet bi trebao biti multipolaran. Jednopolarnost je neprihvatljiva i dominacija je nedopustiva. Mi ne mozemo dopustiti svetski poredak u kojem sve odluke donosi jedna zemlja, cak i ako se radi o ozbiljnoj i merodavnoj zemlji poput Sjedinjenih Americkih Drzava. Ovakav Svet je nestabilan i prepun konflikta."

3. Nema izolacije

"Rusija ne zeli konfrontaciju sa bilo kojom zemljom; Rusija nema nameru da se samoizoluje. Mi cemo unaprediti, koliko god je to moguce, prijateljske odnose sa Evropom i Sjedinjenim Americkim Drzavama, kao i sa svakom drugom drzavom u Svetu."

4. Zastititi gradjane

"Nas neosporiv prioritet je zastita zivota i dostojanstva nasih gradjana, gde god se oni nalazili. Mi cemo nastaviti od ovoga u postizanju nasih spoljno-politickih interesa. Isto tako cemo zastititi interese svih nasih biznisa van Rusije. Svima treba da bude jasno ako bilo ko nacini agresivne korake mi cemo da odgovorimo."

5. Interesene sfere

"Rusija, kao i ostale zemlje u svetu, ima regije gde ima svoje povlascene interese. U ovim regionima, postoje zemlje sa kojima mi imamo tradicionalno prijateljske i srdacne odnose, istorijski posebne veze. Pazljivo cemo raditi u ovim regionima i unapredjivati ove prijateljske odnose sa tim drzavama, nasim bliskim susedima."

Upitan ako su ove "prioritetne regije" one koje granice sa Rusijom, odgovorio je: "Naravno regije koje granice [sa Rusijom], ali ne samo one."

Onda je naveo: "U vezi buducih pitanja, nece zavistii samo o nama. Isto tako zavisit ce o nasim prijateljima, nasim partnerima u medjunarodnoj zajednici. Oni imaju izbor."


http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/7591610.stm
 
Jel Toma procitao ovo pravilo? Javite mu, mozda nesto i nauci....Od brata Rusa....

Kljucni deo - "koliko god je to moguce" u prevodu, definitivno ne protiv svojih interesa ;) tako da bi ovo mogao pre Tadicu & Co. da prosledis, a isto tako procitaj #5 Interesne sfere i sta je odgovorio na pitanje "Jesu li u pitanju samo pogranicni regioni" ;) :ok:


p.s. kao sto sam rekao, bilo kako bilo, bice interesantno :mrgreen:
 
Kljucni deo - "koliko god je to moguce" u prevodu, definitivno ne protiv svojih interesa ;) tako da bi ovo mogao pre Tadicu & Co. da prosledis, a isto tako procitaj #5 Interesne sfere i sta je odgovorio na pitanje "Jesu li u pitanju samo pogranicni regioni" ;) :ok:


p.s. kao sto sam rekao, bilo kako bilo, bice interesantno :mrgreen:

Dokle da citate onako kako vam odgovara sta kazu Rusi i da se nadate uzalud?

Daj mi jedan dobar razlog zasto Rusiji odgovara Srbija okruzena NATO zemljama koja nije u EU.
Sta ce oni sa takvom Srbijom?

Ako njima nesto odgovara sa Srbijom, to je da nas naguraju u EU. Plus gasovod.
 
Dokle da citate onako kako vam odgovara sta kazu Rusi i da se nadate uzalud?

Daj mi jedan dobar razlog zasto Rusiji odgovara Srbija okruzena NATO zemljama koja nije u EU.
Sta ce oni sa takvom Srbijom?

Ako njima nesto odgovara sa Srbijom, to je da nas naguraju u EU. Plus gasovod.

Znas batice koliko mene boli qita hocete li vi biti u EU ili ne :roll:
Imate izbore, glasali ste, glasat cete opet, taman da izglasate da se odcepite jedni od drugih po gradskim opstinama zabole me ona stvar :D

Naravno da Rusija kao i svaka normalna zemlja prvenstveno gleda svoje interese, male zemlje moraju da gledaju da se njihovi interesi poklope sa interesima velikih jer ne mogu protiv njih, samo mi nikako nije jasno kako se to interesi danasnje (a i jucerasnje i sutrasnje) Srbije poklapaju sa onima koji su je bombardovali, razbili i jos uvek ucenjuju svim i svacim za kojekakve mrvice. Opet, mozda sam ja slep pa ne vidim kako se interesi Srbije poklapaju sa interesima NATO drzava, ali ako vi znate sto ja ne znam, svaka cast, samo napred :super:
 
Znas batice koliko mene boli qita hocete li vi biti u EU ili ne :roll:
Imate izbore, glasali ste, glasat cete opet, taman da izglasate da se odcepite jedni od drugih po gradskim opstinama zabole me ona stvar :D

Naravno da Rusija kao i svaka normalna zemlja prvenstveno gleda svoje interese, male zemlje moraju da gledaju da se njihovi interesi poklope sa interesima velikih jer ne mogu protiv njih, samo mi nikako nije jasno kako se to interesi danasnje (a i jucerasnje i sutrasnje) Srbije poklapaju sa onima koji su je bombardovali, razbili i jos uvek ucenjuju svim i svacim za kojekakve mrvice. Opet, mozda sam ja slep pa ne vidim kako se interesi Srbije poklapaju sa interesima NATO drzava, ali ako vi znate sto ja ne znam, svaka cast, samo napred :super:

Ma mogao si lepo da kazes ne odgovara im, nisi morao ovoliko da uvijas.:mrgreen:
 
_44975767_medvedev226afp-1.jpg




1. Medjunarodno pravo

"Rusija priznaje primat osnovnih pravila medjunarodnog prava, koje odredjuju relacije izmedju civilizovanih nacija. U okviru je ovih principa, i konceptu medjunarodnog prava, da mi unapredimo odnose sa drugim drzavama."

2. Multipolarni Svet

"Svet bi trebao biti multipolaran. Jednopolarnost je neprihvatljiva i dominacija je nedopustiva. Mi ne mozemo dopustiti svetski poredak u kojem sve odluke donosi jedna zemlja, cak i ako se radi o ozbiljnoj i merodavnoj zemlji poput Sjedinjenih Americkih Drzava. Ovakav Svet je nestabilan i prepun konflikta."

3. Nema izolacije

"Rusija ne zeli konfrontaciju sa bilo kojom zemljom; Rusija nema nameru da se samoizoluje. Mi cemo unaprediti, koliko god je to moguce, prijateljske odnose sa Evropom i Sjedinjenim Americkim Drzavama, kao i sa svakom drugom drzavom u Svetu."

4. Zastititi gradjane

"Nas neosporiv prioritet je zastita zivota i dostojanstva nasih gradjana, gde god se oni nalazili. Mi cemo nastaviti od ovoga u postizanju nasih spoljno-politickih interesa. Isto tako cemo zastititi interese svih nasih biznisa van Rusije. Svima treba da bude jasno ako bilo ko nacini agresivne korake mi cemo da odgovorimo."

5. Interesene sfere

"Rusija, kao i ostale zemlje u svetu, ima regije gde ima svoje povlascene interese. U ovim regionima, postoje zemlje sa kojima mi imamo tradicionalno prijateljske i srdacne odnose, istorijski posebne veze. Pazljivo cemo raditi u ovim regionima i unapredjivati ove prijateljske odnose sa tim drzavama, nasim bliskim susedima."

Upitan ako su ove "prioritetne regije" one koje granice sa Rusijom, odgovorio je: "Naravno regije koje granice [sa Rusijom], ali ne samo one."

Onda je naveo: "U vezi buducih pitanja, nece zavistii samo o nama. Isto tako zavisit ce o nasim prijateljima, nasim partnerima u medjunarodnoj zajednici. Oni imaju izbor."


http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/7591610.stm
sojic-1.jpg

Amerika već odredjeno vreme kuburi sa budžeti.
Japanska se berza ljulja kao mala ladja na uzburkanom okeanu.
Nemačka privreda posrće zbog njihovo ujedinjenje.
A bogami gospodje i gospodjo, ne cveta cveće ni u naše preduzeće.
 
1. Medjunarodno pravo
"Rusija priznaje primat osnovnih pravila medjunarodnog prava, koje odredjuju relacije izmedju civilizovanih nacija. U okviru je ovih principa, i konceptu medjunarodnog prava, da mi unapredimo odnose sa drugim drzavama."
ijaoooo.
sve sami priznavaoci međunarodnih prava, a onda rade nešto tipa "kosovo", "abhazija i osetija". ne, neću ja ništa spektakularno da zameram rusima to što sad rade u gruziji, s obzirom da se preko njih preganjaju sa zapadom, i rade isto što i zapad, al brate, makar nek ne s.e.r.u o "međunarodnom pravu".

od svih tih "branitelja i poštovaoca prava" ljudi su i izmislili atomska skloništa.
 
ijaoooo.
sve sami priznavaoci međunarodnih prava, a onda rade nešto tipa "kosovo", "abhazija i osetija". ne, neću ja ništa spektakularno da zameram rusima to što sad rade u gruziji, s obzirom da se preko njih preganjaju sa zapadom, i rade isto što i zapad, al brate, makar nek ne s.e.r.u o "međunarodnom pravu".

od svih tih "branitelja i poštovaoca prava" ljudi su i izmislili atomska skloništa.

Tačno!
Rat u Bosni je recimo počeo zato što su se svi branili.
Amerika i Rusija samo koriste muku malih naroda da se medjusobno prepucavaju.
Koliko im je stalo do mira u svetu govore najnovije bombe.
 
Srbija u RUSKOJ SFERI UTICAJA !

Sad bi te neki forumasi pitali u kojim granicama nas Rusija vidi?:hahaha::hahaha:

A Medvedev kaze sledece:
О независности Косова и кавкаских области

Свака држава индивидуално одлучује о признавању и ту не може бити никаквих колективних поступака. Узмите за пример Косово. Савршено је јасно да и у тој ситуацији има држава које се слажу са стварањем нових држава и да има оних које мисле да није време за то. Али наглашавам да се међународно право заснива на томе да нова држава, или како правници кажу, да се нова држава као субјект права ствара у тренутку признања од стране неке друге државе. Због тога су, са правне тачке гледишта, ове нове државе настале. Процес признавања може се продужити на дуги рок, али се наша позиција због тога неће мењати. Ми смо своју одлуку донели. Донели смо је бесповратно. Наш дуг је да се обезбеди мир и спокојство у том региону и ми ћемо радити на основу тога”, рекао је Медведев.

Znaci Kosovo postoji, ko ga priznao priznao, ko nije nije i cao zdravo.
 
Pa sta bi patriJote, jel ok ova ruska sfera interesa?
:mrgreen::lol:

U svetu vlada samo interes nema emocija,ako nam rusi sada odgovaraju idemo sa njima, sutra ne idemo sa drugima i zdravo.
Da li u Srbiji treba da postoji jaka Ruska struja,treba,jer nikada se nezna na koju ce stranu tas geopolitike da prevagne i na sve treba biti spreman.Postojanje i vladanje bilo koje struje,prozapadane ili proruske naravno treba da iskljuci bilo kakav revasizam i osvetu jer na kraju svi smo Srbi.
 
Ne ide to bas tako znas,neutralni uvek najgore prodju zato sto velike sile sumnjice da ce ih izdati dobiju "batine" i od jednih i od drugih.Vise sam za neki hrvatski model "mi smo sa pobednikom uvek".

Trenutno smo okruzeni EU i Nato paktom,tako da nemamo mnogo izbora,a i vlast je prozapadna, daleko je ruska ruka od nas,mrzim EU i sve sto predstavlja,ali staces to nam postade realnost.
 

Back
Top