Vojni rok & Canada

kiborge

Početnik
Poruka
10
Nisam uspeo da nadjem odgovore na slicnu temu, pa mozda jos nekome bude korisna..

Kakva iskustva imate sa apliciranjem za Skilled Worker vizu i neodsluzenom vojnim rokom?

Imam 25god i u pola sam studiranja, sto me legalno pokriva za vojsku do 27me.
Vec sam zavrsio jedan fax i sa njim planiram da apliciram za vizu, tako da nisam ogranicen u tom smislu, ali u kom jesam?
Da li je neophodno da se "oduzim drzavi" da bi aplicirao, odnosno da li ce me odbiti ako to ne uradim.
Cuo sam da su ljudi dobijali zabrane ulaska u Srbiju ako su van sa neodsluzenim rokom..koliko je to tacno?

Iskreno racunam na obecanja nasih drzavnika da ce do 2010. vojska biti ukinuta (sto verovatno znaci do 2015.), a samim tim i moj "nicimzasluzendug":)


Unaapred hvala!
 
Kakva iskustva imate sa apliciranjem za Skilled Worker vizu i neodsluzenom vojnim rokom?

Imam 25god i u pola sam studiranja, sto me legalno pokriva za vojsku do 27me.
Vec sam zavrsio jedan fax i sa njim planiram da apliciram za vizu, tako da nisam ogranicen u tom smislu, ali u kom jesam?
Da li je neophodno da se "oduzim drzavi" da bi aplicirao, odnosno da li ce me odbiti ako to ne uradim.
Cuo sam da su ljudi dobijali zabrane ulaska u Srbiju ako su van sa neodsluzenim rokom..koliko je to tacno?

Iskreno racunam na obecanja nasih drzavnika da ce do 2010. vojska biti ukinuta (sto verovatno znaci do 2015.), a samim tim i moj "nicimzasluzendug":)


Unaapred hvala!
Nisam 100% siguran ali mislim da moras imati odsluzen vojni rok.
Medjutim, ne znam kako ces nabaciti potrebne bodove ako si vecinu vremena utrosio na studiranje, gde ti je radni staz, nikako nisi mogao sa 25 godina da zavrsis jedan fakultet, pocnes drugi i u isto vreme skupis recimo 3 godine radnog staza, sve ispod toga tesko da moze da ti donose 67 bodova ukoliko nemas Arranged employment.

Moj skolski drug je otisao za Holandiju `92 posle zavrsetka studija i nije sluzio vojsku niti se javljao na pozive, imao je zabranu ulaska ali je posle 10-tak godina poternica ukinuta, ne znam kako i zasto ali on danas slobodno ulazi u Srbiju.

Moj savet bi bio, strpljenje, odradi sve po redu, recimo civilno sluzenje, u tom slucaju bi mogao i da nastavis sa davanjem ispita.
 
Hvala Klika,

jasno mi je na sta mislis za izgubljeno vreme, ali kada sam upisivao drugi fax Kanada nije bila ni u zacecu..
U svakom slucaju nesto cu smisliti, do skora sam bio u zabludi i da sama procedura dobijanja vize traje dosta krace, tako da "strpljivo" jedino pomaze..

Jos jedna stvar koja me zanima su i te godine radnog iskustva, za koje sam po forumu citao da mogu da se laziraju. Dovoljna je potvrda od proverenog poslodavca (koji ce potvrditi) i oni ce se zadovoljiti time? Cuo sam i da je to tako jer znaju da se kod nas radilo na crno i da nemaju svi pune radne knjizice. Koliko je to sigurna varijanta i da li ako to otkriju znaci automatsko odbijanje??

tnx
 
Jos jedna stvar koja me zanima su i te godine radnog iskustva, za koje sam po forumu citao da mogu da se laziraju. Dovoljna je potvrda od proverenog poslodavca (koji ce potvrditi) i oni ce se zadovoljiti time? Cuo sam i da je to tako jer znaju da se kod nas radilo na crno i da nemaju svi pune radne knjizice. Koliko je to sigurna varijanta i da li ako to otkriju znaci automatsko odbijanje??

tnx
Sve je moguce ali......... pretpostavimo da ti zavrsis drugi fax za par godina, recimo imas 27-28 godina, apliciras za vizu i laziras 3 godine staza.
Medjutim, jednostavna matematika kaze da ti nisi nikako mogao da radis full time te tri godine i da zavrsis dva fakulteta u tim godinama. Znaci, cela stvar je providna bez obzira koliko je (ne)moguce proveriti istinitost radnog iskustva.
 
Faks koji trenutno studiram ne igra nikakvu ulogu oko cele price o Kanadi, sem sto ce mozda tamo biti nastavljen ako sve bude kako treba. Aplikacija ce da se zasniva na prvom, kao i cela prica oko trazenja posla tamo..sad, sve je to ideja..devojka i ja spremamo engleski i cim prodjemo to planiramo da apliciramo. Ako do tada ne nadjem posao laziracu radni staz, pa sta bude..moze da se skrpi 67..
 

Back
Top