Reč dve o profesorima i nastavnicima

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Дакле овако,

ЈЕКА021 је професор и жели да од вас чује шта то вама смета код ваших професора и наставника и шта бисте волели да ваши професори раде односно не раде на часовима, како да се понашају и како мислите да би школа могла да се унапреди.

Молим вас да будете озбиљни, да избегавате СВАКУ врсту спама, разговора и слично, јер ће вам ова тема бити као логор. Посипаћу вас казненим поенима без пардона за сваку зафрканцију. Сматрам да можете много помоћи и себи и другима, тако да заиста рачунам на вас ;)
 
@dovla - sjebavash me na svakom frontu, al' dobro, vreme je da me neko natera da prestanem sa glupim ponekad bolesnim porukama :mrgreen:
jedna bitna stvar koja mi smeta kod vishe profesora u mojoj srednjoj je "suvo" predavanje. Izlazhu gradivo na jedan veoma "nauchan" nachin, ako shvatate na shta mislim, poshto ja to ne znam bash objasniti. Ali razumem to, poshto su knjige od pre hrista, i tu je sve tako izlozheno, a i ne vidim bash nachin da se taj problem reshi. Dodushe moja biologicharka nekim "klinachkim" pristupom lekcijama olakshava celu stvar i kod nje je mnogo lakshe 'vatati beleske nego kod drugih profesora. E sad to je samo moje mishljenje.
to je za pochetak, ali seticu se ja josh nechega, ima tu materijala
 
Više prakse!

Đaci bubaju hemijske reakcije a da ih nikad ne vide, organe životinja čiju građu uče vide samo na slikama ili eventualno iza vrata ormara u učionici koja se nikad ne otvaraju, način predavanja društvenih predmeta je totalno suvoparan i nezanimljiv a tu tek ima prostora za kreativnost, časovi stranih jezika se svode na besomučno vežbanje gramatike, čitanje, prevode i eventualno prepričavanje (ali isključivo pismeno!), a časovi srpskog na profesorski monolog o delu ili piscu...

Sve vreme mog školovanja imala sam utisak da nastavnik/profesor dođe na čas, otalja ono što mora, oceni, i gotovo! I onda se posle čudimo što nam je omladina nezainteresovana za nauku,ili umetnost, svejedno, što nema razvijeno kritičko mišljenje, što školu shvata kao nužno zlo.
 
Sve vreme mog školovanja imala sam utisak da nastavnik/profesor dođe na čas, otalja ono što mora, oceni, i gotovo!

sa ovim se slazhem, veoma chesto steknem takav utisak na chasovima, kao da joj se zhivot smuchio, i da je doshla da ispricha 2 lekcije onako preko qrca, i da se izdere malo zato shto je neki roditelj napushio u zbornici, i da da nekog keca onako radi reda zato shto se oseca ponizhenom shto je uchenici ne slushaju
 
A, pa ja da sam profesor, samo tako bih kažnjavala neslušanje. :mrgreen:

Naravno, nije u redu dati nekom keca zato što pravi nered (ovo su radili u osnovnoj), ali ga - zato što pravi nered - prozoveš. Ako zna - super za njega. A uglavnom ne zna.

Ali bih se zato potrudila ne samo da imam šta da kažem nego da imam i KAKO da kažem.
 
ja imam svega 3 profesora koji se sa punim pravom mogu nazvati profesori...
srpski...gde profesorka TOKOM izlaganja gradiva(npr. neko knjizevno delo), daje priliku nama da ucestvujemo u diskusiji
Mnogi je dozivljavaju baukom, a meni ona to uopste nije.Obrazovana, veliki autoritet, a i pedagog. Jedino sto mi smeta jeste sto favorizuje neke ucenike.
istorija...odlicna profesorka, doduse jos malo, pa u penziju.
geografija....nasa drugarica, a ipak stroga...poseduje sve one gore pomenute kvalitete, mladja je, a i cas ume da bude veoma zanimljiv...nekako...slikovito objasni....prinudi te da zapamtis.

ovi ostali ili im raspolozenje varira, pa tako i nase ocene, ili nedovoljno strucni, losi pedagozi(Electra, jel ovo pravilno?), ili najjaci su oni premekani, koji se izvinjavaju kada ti daju losu ocenu...

ali, ubedljivo najgora stvar je kada diktira celu lekciju(pa to je mogao uraditi bilo ko)
razumem ja, treba nesto izdiktirati, ali ne sve.
 
Poslednja izmena:
Долазе све глупље генерације,које у слободама иду и предалеко,а са друге стране долазе све мекши професори који им дају још и повода...Тако да се новије генерације дегенеризују...
 
Draga deco, sta biste sve rekli svojim profesorima kada ne bi bilo kaznjivo? Sta biste im zamerili u ophodjenju sa vama i u drzanju casa? Znaci nema ocena iz vladanja ni bilo kakvih ocena ovde, nema pozivanja mame i tate, nema slanja kod direktora, nema potrebe za suzdrzavanjem (osim u granicama foruma), nema ljutnje.

He he he ja sam verovatno jedan od retkih koji imaju priliku da sve kažu nastavnicima ! U parlamentu ! Đačkom ! danas sam izabran tako da ne znam kako će to sve izgledati !
 
Ne svidja mi se to sto je ono..profesor je uvek u pravu..desavalo se dosta puta kod mene u skoli da profesor pocne da vredja nekog ucenika jer ovaj nije obrisao tablu..i to ne ono da ga opomene,nego ga bas vredja..mrcino,stoko itd..Pa je posle toga pitao da li on ima oca u kuci,a taj lik(moj ortak) ima caleta ali mu radi u Nemackoj..kada mu je odgovorio ovaj je rekao..pa da vidi se..da imas oca bio bi drugaciji.. i nije u redu takvo ponasanje..prvo zbog toga sto su profesori tu da nas uce pre svega ponasanju i da postanemo ljudi pre svega..A sta mozemo nauciti od takvih.:roll:
Citam po novinama neki likovi tuku profesore..ja bi ovom pucao u glavu!Zato sto je bezobrazan..a predaje covek sprski..ja sam se posle toga raspravljao sa njim oko tih gore pomenutih reci koje je uputio na racun ortaka..i kada sam mu rekao da nadje te reci u recniku ako uopste postoje zalepio mi je 1 i poslao kod pshihologa..ima i dobrih profesora..Koji umeju da se spuste na nas nivo tinejdzera i da rade na nekom normalnom nivou sa nama..
 
Mislim da bi trebali , kao shto Electra kaze , da daju malo vishe prakse ,
Na primer , mi nikad nismo u toku 7. razreda uradili iz radne sveske za hemiju vezbu , vec samo bubamo
, a hemijski kabinet ne lici na ono shto je u radnoj svesci napisano , jedva se deca zaiteresuju
@ Tehnicko
NE PODNOSIM GA , zato shto se ocekuje da radimo vezbe iz kompleta kuci , a ja nemam radionicu , niti imam gde da secem onom testericum , niti imam chime da secem lim , pa nadoknadjujem ocene radjenjem prezentacija , od kojih ochi bole> Mi nemamo tehnichki kabinet
Prezentacije koje kledamo pomocu projektora , i nastavnicinog lap-topa , na tabli su ono shto chini ovaj predmet , tek toliko zanimljivijim , .

Mada nema to mnogo veze sa profesorima

Jedino mi se ne svidja shto profesori kod nas uglavnom prelaze preko gradiva dosta brzo
I shto nam se stalno menjaju profesori:otkacio:
Evo 5. i 6. razred shmo imali 1. nastavnicu matematike , ja taman ostavim dobar utisak kod nje , pa ona 1. polovina 7. razreda druga nastavnica , ja taman ostavim dobar utisak kod nje , kad ono 2. polovina 7. razreda treca nastavnica , ja taman ostavim dobar utisak kod nje , kad ono 8. razred chetvrta nastavnica:otkacio:
 
Poslednja izmena:
ufff mi nemamo ni jedam kabinet, ni salu, ni projeltor, ni nishta...
mrzi me da pishem o nastavnicima, jer ima previshe...
a danas je nastavnica istorije i geosa ushla na chas i prvo shto je rekla ''stigo Shkolski Svet, u drugim odeljenjima su uzeli preko 20, nadam se da tjete vi i vishe, sem ako nishe siromashni''... i tako prvi dan posle raspusta...
 
Hroničan nedostatak prakse...
Zato sam i upisao tehničku školu a ne gimnaziju, nadajući se da će tamo biti više praktičnoh prikazivanja stvari, s obzirom da sam takav da ako me nešto zanima, to moram i da vidim izbliza i detaljno. Nažalost, ni ovamo nije bila nešto bolja situacija, pa sam sam sebi morao da držim predavanja i kreiram praksu...
 
Draga deco, sta biste sve rekli svojim profesorima kada ne bi bilo kaznjivo? Sta biste im zamerili u ophodjenju sa vama i u drzanju casa? Znaci nema ocena iz vladanja ni bilo kakvih ocena ovde, nema pozivanja mame i tate, nema slanja kod direktora, nema potrebe za suzdrzavanjem (osim u granicama foruma), nema ljutnje.

"Како ће нам ово помоћи?"
Да не буде спам,слажем се са Електром,стопостотно. :)
 
Šta, to je kao ono škole treba da uvedu malo više prakse i onda ćete vi početi da učite? :roll: Možda, ali možda i ne - ja ne bih žurio s takvom izjavom.

Malo više prakse, slažem se, jeste dobra ideja, ali sumnjam da bi došlo do značajnog opšteg zainteresovanja za učenje. Malo više prakse može olakšati posao nekim zainteresovanim đacima, ali šta je s onim koji nisu zainteresovani? Tačno je i to da neki nezainteresovani đaci mogu uvideti svrhu učenja tek kada vide kako se znanje može primeniti u praksi, ali mislim da su to veoma retki slučajevi. Informatika, recimo. I pored ogromne prakse, interesovanje nije nešto naročito.
 
@dovla - sjebavash me na svakom frontu, al' dobro, vreme je da me neko natera da prestanem sa glupim ponekad bolesnim porukama :mrgreen:
jedna bitna stvar koja mi smeta kod vishe profesora u mojoj srednjoj je "suvo" predavanje. Izlazhu gradivo na jedan veoma "nauchan" nachin, ako shvatate na shta mislim, poshto ja to ne znam bash objasniti. Ali razumem to, poshto su knjige od pre hrista, i tu je sve tako izlozheno, a i ne vidim bash nachin da se taj problem reshi. Dodushe moja biologicharka nekim "klinachkim" pristupom lekcijama olakshava celu stvar i kod nje je mnogo lakshe 'vatati beleske nego kod drugih profesora. E sad to je samo moje mishljenje.
to je za pochetak, ali seticu se ja josh nechega, ima tu materijala

To nije zbog knjiga. Predavanje zavisi uglavnom od profesora. Takve stvari se resavaju tako sto cete sa razrednim staresinom grupno razgovarati o onim predmetima koji su vam najsmarachkiji i vas razredni treba da porazgovara s doticnim profesorom o tome. A znam da takvih suvoparnih ima i mnogo me nerviraju jer im cesto ne mozes nista osim da molis Boga da vec jednom odu u penziju. Nije lose ni da se zajedno sa vise odeljenja i vase odeljenje obrati profesoru i ukaze mu na tona lep nacin. Nikako pojedinacno jer su cesto jako sujetni pa mogu da se uvrede i postanu jos gori. Sta cete. Al ima nade, posto ce se uskoro profesorski rad procenjivati na osnovu nivoa znanja djaka.
 
ne razumem kako to moze da funkcionise, jedino ako...
ocene postaju realnije(jer sto bi jedan profesor ugrozavao svoj posao, pustajuci djaka da zavrsi godinu)
pod uslovom da se znanje djaka proveri
govorim zato sto imam primer profesora, koji namerno nece djaka da obori na popravni

jer u interesu profesora je da djaci imaju sto bolje ocene
 
Više prakse!

Đaci bubaju hemijske reakcije a da ih nikad ne vide, organe životinja čiju građu uče vide samo na slikama ili eventualno iza vrata ormara u učionici koja se nikad ne otvaraju, način predavanja društvenih predmeta je totalno suvoparan i nezanimljiv a tu tek ima prostora za kreativnost, časovi stranih jezika se svode na besomučno vežbanje gramatike, čitanje, prevode i eventualno prepričavanje (ali isključivo pismeno!), a časovi srpskog na profesorski monolog o delu ili piscu...

Sve vreme mog školovanja imala sam utisak da nastavnik/profesor dođe na čas, otalja ono što mora, oceni, i gotovo! I onda se posle čudimo što nam je omladina nezainteresovana za nauku,ili umetnost, svejedno, što nema razvijeno kritičko mišljenje, što školu shvata kao nužno zlo.

Varas se. Ja na primer dajem sve od sebe da bih neko znanje prenela, ali nailazim na reakcije kod djaka da mi kazu da sam sve super objasnila, ali sto da pamte kada im u struci nece biti potrebno. Mnogo djaka misli da je zivot posle skole jedino posao koji rade, a ne razmisljaju da ce im neka znanja zafaliti mozda van tog posla.
A za prirodne nauke si u pravu. Takve stvari se resavaju relativno lako. Peticija skolskom odboru da se uvede laboratorija za taj i taj predmet i inicijativa da se nadju donatori. Prvu stvar odradjuju djaci, a drugu uprava u skoli putem ponude projekta za uvodjenje laboratorije u skolsku zgradu. Ako se svi u skoli potrude da urade i podnesu dobar projekat raznim vrstama donatora, to jako brzo ide i eto vezbi.
 
jer u interesu profesora je da djaci imaju sto bolje ocene
Mada sam imao profesorku fizike koja je bila idiot žena - delila jedinice na dobar dan i čuli smo da se time hvalila na većima.

Varas se. Ja na primer dajem sve od sebe da bih neko znanje prenela, ali nailazim na reakcije kod djaka da mi kazu da sam sve super objasnila, ali sto da pamte kada im u struci nece biti potrebno.
To je karakteristično ako predaješ predmet koji nema veze sa strukom te škole. Malo toga ćeš moći da uradiš po tom pitanju.
 
...ovi ostali ili im raspolozenje varira, pa tako i nase ocene, ili nedovoljno strucni, losi pedagozi, ili najjaci su oni premekani, koji se izvinjavaju kada ti daju losu ocenu...
ali, ubedljivo najgora stvar je kada diktira celu lekciju(pa to je mogao uraditi bilo ko)
razumem ja, treba nesto izdiktirati, ali ne sve.

Raspolozenje, kazes, varira. Pa to je dete moje zabranjeno u zakonu pod pravilnikom o ocenjivanju. Ocena mora da bude objektivna. Lepo pise u zakonima. Kada raspolozenje varira, to utice na ocenjivanje, ocene ti uticu na prijemni za faks, faks ti utice na nalazenje posla, posao na materijalnu egzistenciju, a ona na zivot. Ja jednostavno ne razumem zasto se predstavnici djaka ne bune protiv toga. Pa time se krsi zakon, deco. Potpisi iz odeljenja pa kod direktora. Ili mozda nedostaje sloge da se tako nesto pokrene. Jednog profesora neka sibnu opomenom pa ce vec biti drugacija klima.
A o diktatu, sta reci. Postavljajte pitanja. Svi profesori koji znaju svoj predmet vole pitanja i rado daju odgovore. Pa ako opet nije jasno, zamolite da jos malo pojasni, da da dobar primer itd. Pa to mu je posao. Ukoliko neko odbije, vidi gore.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top