Sekte
Strana 1 od 12 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 279

Tema: Sekte

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Podrazumevano Sekte

Ovo je nešto što jednako ugrožava sve međusobno netrpeljive strane, pravoslavce, katolike i muslimane.
    Sekte su usmerene protiv sve tri konfesije.

Iako su sekte organizacije koje se trude da ponište tradicionalne konfesije i njihove vrednosti, njihov primarni silj je politički.
    Sekte su produkt svetskih hegemona, koji služi kao sredstvo razbijanja religioznosti naroda i država, kao preduslov za stvaranje svetskog poretka u kome će čoveku biti važno samo šta gospodari sveta žele.

Dokaz tome je to što nijedna država ne može ništa da učini radikalnije, kako bi smanjila štetno dejstvo sekti. Ako to pokuša, doživljava strašan pritisak "svetske" javnosti, i biva optužena za kršenje ljudskih prava.
    Čak ni Izrael, sa najmoćnijom i najradikalnijom službom bezbednosti, iako zna za načine i centre delovanja sekti, ne sme ništa da uradi po tom planu.

Ako pogledamo Balkan, videćemo koje su sekte najzastupljenije. Ne satanističke ili budističke ili neke tako egzotične, već pseudohrišćanske i pseudoislamske.
    Hrišćane, kako pravoslavne, tako i katolike, na pogrešan put se trude da odvuku sekte tipa Jehovini svedoci, a muslimane sekte tipa Vehabije.

Kada pogledamo samo hrišćane, pseudohrišćanske sekte imaju neuporedivo više uspeha među katolicima, nego među pravoslavnima. Mada, nije zanemarljiv nihov uspeh ni među pravoslavnima.
    To se kod katolika verovatno lakše "prima" zbog viševekovne doktrine Vatikana, po kojoj se religija sa svojim učenjem i obredima menja i modernizuje, dok su pravoslavni ortodoksi, te kao takvi teško pristaju na promene.

Elem, šta nam je činiti?
    Smatram da bi borba morala biti ujedinjena u okviru sve tri tradicionalne konfesije, kako bi dala pravi efekat.
    Od državnih aparata se ne može očekivati pomoć, jer državi su vezane ruke zbog pritisaka spolja.

Država samo može da sankcioniše satanističke i sl. sekte, ali one, iako najbrutalnije, nisu i najopasnije. Mali broj ljudi će se odreći Boga u korist đavola i prihvatiti učenje satanista.
    Najopasnije su pseudo sekte koje propovedaju odanost bogu, ali na destruktivne i autodestruktivne načine, po državu, naciju i svakog pojedinca koji se upeca u njihovu mrežu, kao i njihove porodice.

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Podrazumevano Re: Sekte

Kod nas je stanje mnogo gore nego bilo gde na zapadu jer su nam i dalje ko i za vreme komunjara najvece sekte politichke stranke.

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio Derer Pogledaj poruku
    Kod nas je stanje mnogo gore nego bilo gde na zapadu jer su nam i dalje ko i za vreme komunjara najvece sekte politichke stranke.
    Ajde mi nabroji koje su stranke bile za vreme komunjara!

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Samo jedna,tim gore.
    Ali su sve danashnje iz nje izmilele zato su i takve..ko ta sekta od koje su nastale.

Elita
    Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pre mesed dana u pioniru 5000 sektasha....Jehovini svedoci

Iskusan kaai79 (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    126

Bila tem kako se najlakse obogatiti ,eto jedan od nacina osnovati sektu.

Primećen član
    Učlanjen
    16.05.2008.
    LOondon, UK, Jahta na Crnom moru, Mirovna misija u Gruziji - Juzna Osetija
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Donqihote Pogledaj poruku
    Ovo je nešto što jednako ugrožava sve međusobno netrpeljive strane, pravoslavce, katolike i muslimane.
    Sekte su usmerene protiv sve tri konfesije.

Iako su sekte organizacije koje se trude da ponište tradicionalne konfesije i njihove vrednosti, njihov primarni silj je politički.
    Sekte su produkt svetskih hegemona, koji služi kao sredstvo razbijanja religioznosti naroda i država, kao preduslov za stvaranje svetskog poretka u kome će čoveku biti važno samo šta gospodari sveta žele.

Dokaz tome je to što nijedna država ne može ništa da učini radikalnije, kako bi smanjila štetno dejstvo sekti. Ako to pokuša, doživljava strašan pritisak "svetske" javnosti, i biva optužena za kršenje ljudskih prava.
    Čak ni Izrael, sa najmoćnijom i najradikalnijom službom bezbednosti, iako zna za načine i centre delovanja sekti, ne sme ništa da uradi po tom planu.

Ako pogledamo Balkan, videćemo koje su sekte najzastupljenije. Ne satanističke ili budističke ili neke tako egzotične, već pseudohrišćanske i pseudoislamske.
    Hrišćane, kako pravoslavne, tako i katolike, na pogrešan put se trude da odvuku sekte tipa Jehovini svedoci, a muslimane sekte tipa Vehabije.

Kada pogledamo samo hrišćane, pseudohrišćanske sekte imaju neuporedivo više uspeha među katolicima, nego među pravoslavnima. Mada, nije zanemarljiv nihov uspeh ni među pravoslavnima.
    To se kod katolika verovatno lakše "prima" zbog viševekovne doktrine Vatikana, po kojoj se religija sa svojim učenjem i obredima menja i modernizuje, dok su pravoslavni ortodoksi, te kao takvi teško pristaju na promene.

Elem, šta nam je činiti?
    Smatram da bi borba morala biti ujedinjena u okviru sve tri tradicionalne konfesije, kako bi dala pravi efekat.
    Od državnih aparata se ne može očekivati pomoć, jer državi su vezane ruke zbog pritisaka spolja.

Država samo može da sankcioniše satanističke i sl. sekte, ali one, iako najbrutalnije, nisu i najopasnije. Mali broj ljudi će se odreći Boga u korist đavola i prihvatiti učenje satanista.
    Najopasnije su pseudo sekte koje propovedaju odanost bogu, ali na destruktivne i autodestruktivne načine, po državu, naciju i svakog pojedinca koji se upeca u njihovu mrežu, kao i njihove porodice.
    Obozavam sekte. Ja sam Srpkinja, pravoslavka, slavim Bozic i Uskrs i Slavu idem u nasu Srpsku crkvu redovno. Ja postujem svog popa. Nabroj ti nama koje su to sekte, da se mi sacuvamo od njih. Posebno mi pravi pravoslavci, da ne upadnemo u njihovu demonsku zamku.

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1310

Gro tih nesrecnika potice iz Amerike - svedoci, mormoni, adventisti, sijentolozi. Verovatno zato sto im je drzava zasnovana od strane religioznih manijaka koje su isutirali iz Engleske vo vremja ono. Tradicija, bato!

Inace, ko je zaludan i kome je dosadno, a nije glupi vo koga za cas obrlate - svratite to sijentologa, gledajte onaj film sto ce da vam puste, pa ih malo zezajte, postavljajte pitanja, pitajte ih sta ce im onaj krst na zidu kad su otvoreni i za muslimane i budiste, pitajte dal ima otkrovenja i u naucnoj fantastici sto je pisao Habard, te fore. To su neka od najfarsicnijih iskustava u mom zivotu, dok me na kraju nisu sa uzasom zamolili da odem. U svakom slucaju, vrlo je poucno.

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Jos niko nije spomenuo najvecu sektu od svih...

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1310

A pa da Hektoriuse, u pravu si. Bilo bi jako zabavno zezati se i sa najvecom sektom od svih, SKJ, i ici na njihove seanse, slusati naklapanja na njihovim sastancima, "odluke" koje su im vec doneli u komitetu, kritiku, samokritiku... ih, pa ja bih mnogo voleo da mogu to da gledam. Zabavljao bih se beskrajno.

Na zalost, u danasnje vreme ostaju samo sijentolozi ako neko uziva u glupostima i praznim ritualima.

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio Победоносцев Pogledaj poruku
    A pa da Hektoriuse, u pravu si. Bilo bi jako zabavno zezati se i sa najvecom sektom od svih, SKJ, i ici na njihove seanse, slusati naklapanja na njihovim sastancima, "odluke" koje su im vec doneli u komitetu, kritiku, samokritiku... ih, pa ja bih mnogo voleo da mogu to da gledam. Zabavljao bih se beskrajno.

Na zalost, u danasnje vreme ostaju samo sijentolozi ako neko uziva u glupostima i praznim ritualima.
    Ne ne, mislim na jednu koja hoce samo pare i moc, kao i sve ostale uostalom....ali ima najvise podanika...cak vise i od SKJ...puno puno vise...

Primećen član Slack Bladder (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio hektorius Pogledaj poruku
    Jos niko nije spomenuo najvecu sektu od svih...
    Krv i čast ?

Domaćin Корнелије (avatar)
    Učlanjen
    25.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Ne ne, mislim na jednu koja hoce samo pare i moc, kao i sve ostale uostalom....ali ima najvise podanika...cak vise i od SKJ...puno puno vise...
    DS? NVO-i?

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Neeee... jel moguce da niko ne zna? Nemojte se ogranicavati samo na Srbiju, vec na ceo svet...skoro...

Ističe se
    Učlanjen
    08.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Microsoft?

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio sax83 Pogledaj poruku
    Microsoft?
    Jos bi se i slozio, ali posto je njihov Br.1 prestao sa profesionalnim zivotom i dao se samo u humanitarni rad sa svojih par milijardi dolara danacija svake godine, ta varijanta otpada...

Next...

Domaćin Корнелије (avatar)
    Učlanjen
    25.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Masoni?

Elita peti ligament (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Citat Original postavio L D Project Pogledaj poruku
    Obozavam sekte. Ja sam Srpkinja, pravoslavka, slavim Bozic i Uskrs i Slavu idem u nasu Srpsku crkvu redovno. Ja postujem svog popa. Nabroj ti nama koje su to sekte, da se mi sacuvamo od njih. Posebno mi pravi pravoslavci, da ne upadnemo u njihovu demonsku zamku.
    Vaskrs

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio NSCZ Pogledaj poruku
    Masoni?
    Njih nema tako puno, i poput scientology, mogu samo guzonje unutra...

Next...

Primećen član
    Učlanjen
    16.05.2008.
    LOondon, UK, Jahta na Crnom moru, Mirovna misija u Gruziji - Juzna Osetija
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Da, da VASKRS!

Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Njih nema tako puno, i poput scientology, mogu samo guzonje unutra...

Next...
    Mozda SPC? Vise ne znam koga zelis da uvrijedis...

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio peti ligament Pogledaj poruku
    Mozda SPC? Vise ne znam koga zelis da uvrijedis...

Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Ah da...Bog na zemlji

Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Citat Original postavio L D Project Pogledaj poruku
    Pravi istinski vernici su načisto sa sobom, što se tiče pogleda na religiju. Njih sektaši ni ne opsedaju. Njima je plodno tle među onima nedefinisanim i neizgrađenim vernicima. A, takvih je na području bivših komunističkih država najviše.
    Oni bi jadni da budu verujući, a ne znaju kako. Niko ih kroz sazrevanje tome nije učio.
    E, onda im jednog dana na vrata pozvoni "dvojka" Jehovinih svedoka, pa mu "objasne" neke stvari i on napokon "progleda".

Opasnost su i za adolescente koji tragaju za nečim duhovnim, a roditelji tom aspektu dečijeg sazrevanja ne pridaju pažnju. Tu su odmah sektaši da ih uvedu u svet duhovnosti.

Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Citat Original postavio Победоносцев Pogledaj poruku
    Gro tih nesrecnika potice iz Amerike - svedoci, mormoni, adventisti, sijentolozi. Verovatno zato sto im je drzava zasnovana od strane religioznih manijaka koje su isutirali iz Engleske vo vremja ono. Tradicija, bato!

Inace, ko je zaludan i kome je dosadno, a nije glupi vo koga za cas obrlate - svratite to sijentologa, gledajte onaj film sto ce da vam puste, pa ih malo zezajte, postavljajte pitanja, pitajte ih sta ce im onaj krst na zidu kad su otvoreni i za muslimane i budiste, pitajte dal ima otkrovenja i u naucnoj fantastici sto je pisao Habard, te fore. To su neka od najfarsicnijih iskustava u mom zivotu, dok me na kraju nisu sa uzasom zamolili da odem. U svakom slucaju, vrlo je poucno.
    O, Pobedonoscev, pa ti mora da si lovaran. Oni samo takve primaju u svoje redove.

Slične teme

1. SEKTE
    Autor dragan93 u forumu Zanimljivosti
    Odgovora: 1024
    Poslednja poruka: 24.04.2014., 20:12
  2. SEKTE : .........!!!
    Autor xxxLORENCIOxxx u forumu Religija
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 14.12.2008., 23:11

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor