Dekadencija i jalovost rezima ogleda se i u saobracaju

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

27E

Legenda
Poruka
52.416
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=9&status=jedna&vest=127605&datum=2008-08-31

primeri od pre nekoliko godina

na mostu gazela porodicu koja je krenula na more, otpozadi je sustigao i udario obesni vozac, poginuo je dvogodisnji decak u narucju dede, vinovnik nakon sudara vikao na nastradale "što se niste sklonili "

na dusanovcu, kod vatrogasaca, poginuo vozeci juga, na njega je velikom brzinom otpozadi naleteo bmw

nesto razmisljam vec duzr vreme, ovde kod nas se ne isplati biti zrtva, odsteta je mala a krivac cesto odlezi malo ili nimalo, "vadjenje" pocinje dolaskom policije koja te ako imas para savetuje sta da izjavis, pa dalje mazes advokate i sudije, a tek ako imas vezu

moja teza je da je sistem liberalnog kapitalizma dekadentan, jalov i neljudski, bogati ubijaju u saobracaju siromahe bez kazne, a javnost je nema i imobilisana, kratkog pamcenja, sto novinari ne iistraze sta se kasnije desilo krivcima, ma nije ih briga a i novine su liberalno-kapitalisticke
 
malo sam zaceprkao po sistemu, ukazao na bahatost i neobucenost mladih vozaca, pokazao nebrigu drzavnih organa za ono sto im je povereno, spomenuo socioloski aspekt saobracajnih nesreca, ne spominjuci saobracajnu policiju, pa ni osiguranja (direktno nasilno mesanje dinkica zatvaranjem domacih privatnih, kolika su danas osiguranja a kolike su odstete?), i drugo

ali ove rezimske zagovornike nista ne tangira, nemaju dusu ni srca, sto sam u stvari i potencirao i od njih se nista i ne moze korisno ocekivati, kao da su imele
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top