Izgubljen pasos sa americkom vizom

ivanhoe74

Početnik
Poruka
2
Juce mi je neko ukrao ili sam izgubio torbicu sa svim dokumentima ukljucujuci i pasos u kome je bila vazeca americka viza. Viza je dobijena 5 avgusta ove godine i bila je na tri godine sa vise ulazaka. Kako ise procedura radi dobijanja nove vize. Treba da putujem pocetkom oktobra. Sto se tice vadjenja novog pasosa to nece biti problem, ali me interesuje da li to sto je pasos sa vizom ukraden ili izgubljen ima uticaja na dobijanje nove vize. Da li moram da apliciram ispocetka ili se viza samo prenosi u novi pasos s obzirom da sam prosao onu kontrolu sa ostavljanjem otisaka prstiju. Unapred hvala na odgovoru
 
Evo informacija, raspitao sam se, pa mzda nekom zatreba. Posto moze jos uvek da se izvadi stari pasos, to traje kratko, oko nedelju dana (objavljivanje da je pasos izgubljen i da se izvadi novi). Postupak za dobijanje nove vize u novoizvadjenom pasosu je isti kao i za vizu dobijenu prvi put, s tim sto treba poneti i izvestaj iz policije da je prijavljen nestanak starog pasosa, i po mogucstvu fotokopija starog pasosa i stranice sa vizom. Ako ovo poslednje nema, nije toliko vazno. Sve ovo ne mora da se radi ako se izgubljeni pasos nadje u medjuvremenu, pa cak i ako je vec izvadjen novi pasos a stari postao nevazeci. Vazno je da je viza na njemu vazeca, i u tom slucaju se na put nosi novi pasos bez vize i stari nevazeci u kome se nalazi viza.
 

Back
Top