Profesija (Zanimanje) i uticaj na poznanstva/vezu?

Amazonka

Zainteresovan član
Poruka
170
Cesto sam se susretala kada se neka osoba bilo da je rijec o djevojci ili muskarcu ohladi kada osoba kaze svoje zanimanje/profesiju ili obrazovanje?
Znate ono: "Ja sam doktor opste prakse, advokat, pekar, vozac ili ja sam sluzbenica, med. sestra, doktorica itd. Neko vise voli med. sestre ili zene s titulom, neke djevojke vole muskarce s titolom to tako divno zvuci kada predstavljamo svojim drugovima.
Pa malo objasnite! Da li je bitnije cime se ko bavi, sta radi u poslovnom smislu da bi se uspostavilo poznanstvo ili opstala veza. Odreduje li na samom pocetku poznanstva ili veze profesija ili zanimanje bilo to titula ili neko obicno zanimanje? Ili su bitnije druge stvari: kao ponasanje u drustvu, stil oblacenja kultura uopste da bi se sve ukomponovalo! :lol: :P [/b]
 
Hmm, bas jutros sam razmisljala o tome...
Bus u kom sam bila, morao je na tren stati, jer je ulica kojom smo prolazili, na jednom mjestu bila raskopana... Kroz prozor sam ugledala mladica, zgodan i lijep, ali s krampom u ruci, kopa onu rupu...
I bas sam pomislila kako bih ga, bez obzira na izgled, u startu otkacila, jer je eto obican fizicki radnik...
Ali, u sustini, ono sto meni smeta jeste nedostatak ambicije... Ne moze da mi se dopada muskarac, koji nije ambiciozan...
Vjerovatno sam pomalo i snob...
 
Gazdarica:
Hmm, bas jutros sam razmisljala o tome...
Bus u kom sam bila, morao je na tren stati, jer je ulica kojom smo prolazili, na jednom mjestu bila raskopana... Kroz prozor sam ugledala mladica, zgodan i lijep, ali s krampom u ruci, kopa onu rupu...
I bas sam pomislila kako bih ga, bez obzira na izgled, u startu otkacila, jer je eto obican fizicki radnik...
Ali, u sustini, ono sto meni smeta jeste nedostatak ambicije... Ne moze da mi se dopada muskarac, koji nije ambiciozan...
Vjerovatno sam pomalo i snob...
Ma ne nisi snob, nego iznosi svoje misljenje i to je u redu. Svima nama mozda smeta ko je neambiciozan ako je neko fizicki radnik ili tome slicno. Ipak, treba pogledati i druge uzorke i razloge sto je to tako ili sto neko nije uspio u zivotu kako to svi kazu. Ja poznajem pojedine muckarce sa titulom, a koji su asocijalni tipovi, ne znaju se postaviti i ponasati u drustvu, da kazem glupi kao noc. Treba biti ambiciozan ali ne bolesno ambiciozan i ponizavati druge nize od sebe po profesiji. Ustvar, treba se znati postaviti kao covjek u svakom vremenu i prostoru.
 
Ma, jasno, Amazonka, ne moze se generalizovati...
Poznajem i druzim se sa masom ljudi koji su, u sustini obrazovaniji, sarmantniji i nadasve inteligentniji od nekih persona sa titulom...
Primjera radi, moj poznanik iz osnovne skole, nedavno je magistrirao, a kompletni je idiot, u svakom pogledu...
Ambicioznost koju sam navela, samo je jedna od stavki, koju gledam, odnosno koja me privlaci, na nekom muskarcu...
 
hmmmm, za'ebano pitanje, mislim da je bitno da su oboje iz slicnog miljea drustva.
i naravno bitno je da nemaju komplekse po pitanju obrazovanja, cini mi se da je gazdarica u pravu vise je to nedostatak ambicije to sto smeta.
ja sam bila u vezi gde sam bila bolja na tom polju, verujte nije ugodno , o svakom mom uspehu prica se tacno 15 sec a o njegovom ( jer su redji) danima, nije bilo fer ali to je bilo jace od njega i sto je najgore posle par godina prica se ponovila ali sa drugim tipom. meni to nije bilo bitno ali njima jeste, ono sto je meni bilo vazno jeste da vidim da se trudi da ide napred ali izgleda da su gubili volju za tim. ne znam...
 
Gazdarica:
Malo muskaraca moze da se nosi s tim da je zena obrazovanija i/ili uspjesnija u poslu od njih...
Obicno ispocetka sve izgleda ok, ali vremenom kompleksi pocnu da izbijaju na povrsinu...

U pravu si Gazdarice, malo muskaraca moze da se nosi s tim da je zena obrazovanija i uspjesnija. Jer je ovo ipak Balkana, gdje zena mora da bude domacica, dobra majka i u kuci, nazalost to je cinjenica i danas koliko god da smo savremeni i u 21. vijeku.
Jer muskarce mislim da se boje jakih, uspjesnijih zena, ali ima onih kojih takve i vole. :cry: :lol:
 
Gazdarica:
Definitivno se nema sta traziti s iskompleksiranim tipovima...
Zato i treba odmaoh na pocetku pokazati da drzis do sebe i da se cijenis... A, ako ti neko zbog takvog stava ne pridje ili od od tebe, znaci da ti i ne treba, jer nije za tebe...

Upravo tako, treba pokazati da sebe cijenis, da zna ko si i sta si. Meni se jednom desilo da mi se tip dopao i uspostavili smo kontakt i ta veza nije uspjela jer me smatrao nizom od sebe zbog profesije, a stvari tip je kompleksas jer je upisao faks zbog bivse djevojke samo da pokaze ja sam taj i taj. I naravno, otkacila sam ga i nastavila dalje. Samo jos snaznije i bolje i saznanjem sto dalje od onih kojih ne znaju da cijene neciji uspjeh i neuspje! :twisted:
 
a) Diskriminacija prema profesiji - pa to je ludilo (Tesla nikad nije zavrsi fax, recimo). Ali sa druge strane to cime se neko bavi i na kom nivou, dosta govori o toj osobi. Ako neko ima 35god, i nema posao, skolu, hobi, pasiju, ili bilo sta slicno - vrlo cesto je zgodan za izbegavanje (normalno - svakom treba dati sansu).

b)Kompleksi su potpuno demokratska institucija i resetaju redom. Cak mislim da medju obrazovanima i/ili bogatima ima vise deformiteta duse...
 
pcelica:
ti njihovi kompleksi su mi unistili previse dana u zivotu.
vise ih ne tolerisem. :shock:
ISTI SLUCAJ!Zasto se kompleksiraju ovi danasnji muskarci, nije mi jasno?!Verovali ili ne zabavljala sam se sa vise 'luzera' uvek sam imala i bolji posao, platu, uticaj od vecine njih...Samo su lecili komplekse na meni!Da mi je bilo vazno njihovo zanimanje, verovato ih ne bih NI POGLEDALA a kamoli zabavljala se sa njima.Poslednji je bio vozac trolejbusa...Boooze, koji je to kompleksas!UH!Samo kada se setim pojedinh detalja...A sto je najgore JOS UVEK GA VOLIM!
 
Amazonka:
Cesto sam se susretala kada se neka osoba bilo da je rijec o djevojci ili muskarcu ohladi kada osoba kaze svoje zanimanje/profesiju ili obrazovanje?
Znate ono: "Ja sam doktor opste prakse, advokat, pekar, vozac ili ja sam sluzbenica, med. sestra, doktorica itd. Neko vise voli med. sestre ili zene s titulom, neke djevojke vole muskarce s titolom to tako divno zvuci kada predstavljamo svojim drugovima.
Pa malo objasnite! Da li je bitnije cime se ko bavi, sta radi u poslovnom smislu da bi se uspostavilo poznanstvo ili opstala veza. Odreduje li na samom pocetku poznanstva ili veze profesija ili zanimanje bilo to titula ili neko obicno zanimanje? Ili su bitnije druge stvari: kao ponasanje u drustvu, stil oblacenja kultura uopste da bi se sve ukomponovalo! :lol: :P [/b]

ma ne bas
ja sam pre 10 minuta otkacila jednog dasu
jer je malo debeo
koji ce mi klinac bwe........;)
 
cpku:
a) Diskriminacija prema profesiji - pa to je ludilo (Tesla nikad nije zavrsi fax, recimo). Ali sa druge strane to cime se neko bavi i na kom nivou, dosta govori o toj osobi. Ako neko ima 35god, i nema posao, skolu, hobi, pasiju, ili bilo sta slicno - vrlo cesto je zgodan za izbegavanje (normalno - svakom treba dati sansu).

b)Kompleksi su potpuno demokratska institucija i resetaju redom. Cak mislim da medju obrazovanima i/ili bogatima ima vise deformiteta duse...

Mislim da fakultet nije merilo necije inteligencije, kulture....Nekome je dzabe i pet fakulteta kada nema osnovnu kulturu
 
Amazonka:
Cesto sam se susretala kada se neka osoba bilo da je rijec o djevojci ili muskarcu ohladi kada osoba kaze svoje zanimanje/profesiju ili obrazovanje?
Znate ono: "Ja sam doktor opste prakse, advokat, pekar, vozac ili ja sam sluzbenica, med. sestra, doktorica itd. Neko vise voli med. sestre ili zene s titulom, neke djevojke vole muskarce s titolom to tako divno zvuci kada predstavljamo svojim drugovima.
Pa malo objasnite! Da li je bitnije cime se ko bavi, sta radi u poslovnom smislu da bi se uspostavilo poznanstvo ili opstala veza. Odreduje li na samom pocetku poznanstva ili veze profesija ili zanimanje bilo to titula ili neko obicno zanimanje? Ili su bitnije druge stvari: kao ponasanje u drustvu, stil oblacenja kultura uopste da bi se sve ukomponovalo! :lol: :P [/b]
Briga me cak i da ne radi nista... ako meni potpuno odgovara u svim drugim stvarima...
Jos jedna socijalna tema....
Naravno da su lepo ponasanje i kultura plusevi a suprotno minusevi...
 
Interesuje me profesija, i te kako! Ne iz snobovskih razloga ( ne interesuje me da li neko ima diplomu, doktorat, lovu) nego zbog interesovanja i nacina zivota... ja zivim uglavnom kroz svoj posao i potrebno mi je da budem sa nekim ko razume sta radim i koga interesuje nesto slicno... uopste ne osecam potrebu da budem sa nekim ko ima drugacija (dijametralno) intersovanja - nemam vremena za to :)
 
Amazonka:
Cesto sam se susretala kada se neka osoba bilo da je rijec o djevojci ili muskarcu ohladi kada osoba kaze svoje zanimanje/profesiju ili obrazovanje?
Znate ono: "Ja sam doktor opste prakse, advokat, pekar, vozac ili ja sam sluzbenica, med. sestra, doktorica itd. Neko vise voli med. sestre ili zene s titulom, neke djevojke vole muskarce s titolom to tako divno zvuci kada predstavljamo svojim drugovima.
Pa malo objasnite! Da li je bitnije cime se ko bavi, sta radi u poslovnom smislu da bi se uspostavilo poznanstvo ili opstala veza. Odreduje li na samom pocetku poznanstva ili veze profesija ili zanimanje bilo to titula ili neko obicno zanimanje? Ili su bitnije druge stvari: kao ponasanje u drustvu, stil oblacenja kultura uopste da bi se sve ukomponovalo! :lol: :P [/b]

Izgleda da su lekari bas primamljivi
 

Back
Top