PREZIMENA srpska ili "hrvatska"?

Rascia

Početnik
Poruka
2
na forum.hr su brzo obrisali temu i banovali me jer im istina ne odgovara,pa temu saljem ovde sa zeljom da se dosta na njoj diskutuje...

................

Posto imam telefonski imenik(2005.g.) Beograda, imam mogucnost da vidim mnoga prezimena. Tu je, uglavnom Srba, iz raznih krajeva ex-yu. Bilo bi uzasno zanimljivo da se porede prezimena iz ostalih imenika u drugim krajevima ex-yu. Da svako pita za koje ga prezime zanima,jer kad nas je vise tu vise i znamo...

Navescu prezimena sada poznatijih ljudi iz Hr i sire,i uporediti sa stanovnciima Beograda (bez prigradskih opstina).

SANADER: 2Aleksandra,Biljana,2Branslave,Branko,Danica,Dusica,Djuro,Gordana,Ilija,Jovo,Luka,Marija,Milan,Milica,Milka,Milos,Mirko,Nadezda,Nedeljko,Nina,PetarmRadmila,2Slobodana,Stanislav,Vera

MILANOVIC: oko njih 1200

MESIC: nema ih (ima manastir Mesic kod Vrsca, pa neka se javi mozda neko iz tog kraja,mozda ih tu ima ili iz Slavonije odakle su Mesici,rodjaci Stipe)

DJAPIC: Ankica, Boris, Bozidar, 2xBranka, Branko, Cvetko, Danica, 5xDusan, Franja, Ivan, Ivan, Krsta, Ljeposava, Ljubomir, 2xMarija, 5xMarko, Milan, Mile, Milorad, Mira,Mirjana, 4XMirko,, Nenad, Nikola, 2xPetar, Radmila, Radovan, Rajka, Ratko, Sladjana,, Slavica, Slobodanka, 4xStanko, Tatomir, Veljko, Vesna, Vladimir, Zlata, Zoran.

BANDIC: Biljana, Borislav, Bosko2x, Branko, Divna, Dusan3x, Ivana, Jovan, Ljubica2x, Milos, Miroslava, Novka2x, Predrag, Svetlana, Zvonimir, Zeljko2x.

TADIC: nesto ispod 600

DRASKOVIC: nesto manje od 300

SESELJ: Danilo, Gojko, Jadranko, Jovan, Milorad, Mirjana 2x, Sinisa, Vojislav (nije onaj na kojeg mislite)

SEKS: Dobrivoje

SUSAK: oko 100

GLAVAS: Antun, Dejan, Desanka, Dusan, Dusanka, Ivan, Ljuban, Milan, MIlica, Mirko, Miroslav, Nebojsa, Radmila, Sladjana, Stevo 2x, Uros.

GOTOVAC: Koviljka, Milica, Milivij, Miroslav

GOTOVINA: Djordje, Novica

FRISCIC: Goran, Ljubica

TERZIC: oko 400

......................

NOVKOVIC: oko 200

DEDIC: oko 130

VUCKOVIC: Aleksandar x2, Andra, Borislav, Branislav, Dejan, Milorad, Milutin, Radosav, Sasa, Slobodan, Stevan, Svetozar, Zoran, Zarko, Zivko, Zivorad, Zivota.

KALEMBER: Branko, Dragan x2, Dragica, Dusan, Luka, Milan, Mileva, Mirjana, Nebojsa, Olga, Predrag, Spasoje, Srdja, Vojislav, Zona.

KARAN: malo vise od 100

DRAGOJEVIC: oko 150

ROZGA: Goran, Natalija

................

TESLA: Branko, Dragan 2x, Dusan, Djuro, Jelena, Kosovka, Ljubica, Ljubomir, Marija, Milan, Milena, Milka, Milorad, Nada, Nikola x3, Petar, Radmila, Rastko, Sava, Sofija, Stana, Tomislav, Verica, Vesna, Zivko x2.

BOSKOVIC: oko 1000

............

SKORO: Dragoljub, Dusan 2x, Lazar, Ljiljana, Milan 2x, Milorad, Nadezda, Nevena, Petar 2x, Srdjan, Tatjana, Tinka, Vaso, Vera, Verka, Zivka

(Skorica ima nesto manje od 200)

PERKOVIC: nesto manje od 100

PEJAKOVIC: preko 30
 
Ne razumem temu. Možda sam glupa?! Da bi postavili tezu o "srpskom" ili "hrvatskom" prezimenu treba biti stručnjak. Btw znate li da je Stipe Šuvar bio jedan od vodećih poznavaoca prezimena "naših" krajeva, te kruži ( istinita) anegdota da je kao predavač na Sociologiji u Zagrebu jednom prilikom studenta na ispitu bez pitanja poslao kući, a na njegovo zaprepašćenje samo je odgovorio:"pročitao sam ti prezime,a vaša loza je poznata po tome da kolenima unazad svi završavaju visoke škole sa najboljim ocenama"!
NOVKOVIĆA ima i muslimana pore Srba i Hrvata
VUČKOVIĆI takođe imaju više ogranaka, a i mnogi drugi.
Ali, CVETKOVIĆA ima čistokrvnih Hrvata...
 
na forum.hr su brzo obrisali temu i banovali me jer im istina ne odgovara,pa temu saljem ovde sa zeljom da se dosta na njoj diskutuje...

................

Posto imam telefonski imenik(2005.g.) Beograda, imam mogucnost da vidim mnoga prezimena. Tu je, uglavnom Srba, iz raznih krajeva ex-yu. Bilo bi uzasno zanimljivo da se porede prezimena iz ostalih imenika u drugim krajevima ex-yu. Da svako pita za koje ga prezime zanima,jer kad nas je vise tu vise i znamo...

Navescu prezimena sada poznatijih ljudi iz Hr i sire,i uporediti sa stanovnciima Beograda (bez prigradskih opstina).

SANADER: 2Aleksandra,Biljana,2Branslave,Branko,Danica,Dusica,Djuro,Gordana,Ilija,Jovo,Luka,Marija,Milan,Milica,Milka,Milos,Mirko,Nadezda,Nedeljko,Nina,PetarmRadmila,2Slobodana,Stanislav,Vera

MILANOVIC: oko njih 1200

MESIC: nema ih (ima manastir Mesic kod Vrsca, pa neka se javi mozda neko iz tog kraja,mozda ih tu ima ili iz Slavonije odakle su Mesici,rodjaci Stipe)

DJAPIC: Ankica, Boris, Bozidar, 2xBranka, Branko, Cvetko, Danica, 5xDusan, Franja, Ivan, Ivan, Krsta, Ljeposava, Ljubomir, 2xMarija, 5xMarko, Milan, Mile, Milorad, Mira,Mirjana, 4XMirko,, Nenad, Nikola, 2xPetar, Radmila, Radovan, Rajka, Ratko, Sladjana,, Slavica, Slobodanka, 4xStanko, Tatomir, Veljko, Vesna, Vladimir, Zlata, Zoran.

BANDIC: Biljana, Borislav, Bosko2x, Branko, Divna, Dusan3x, Ivana, Jovan, Ljubica2x, Milos, Miroslava, Novka2x, Predrag, Svetlana, Zvonimir, Zeljko2x.

TADIC: nesto ispod 600

DRASKOVIC: nesto manje od 300

SESELJ: Danilo, Gojko, Jadranko, Jovan, Milorad, Mirjana 2x, Sinisa, Vojislav (nije onaj na kojeg mislite)

SEKS: Dobrivoje

SUSAK: oko 100

GLAVAS: Antun, Dejan, Desanka, Dusan, Dusanka, Ivan, Ljuban, Milan, MIlica, Mirko, Miroslav, Nebojsa, Radmila, Sladjana, Stevo 2x, Uros.

GOTOVAC: Koviljka, Milica, Milivij, Miroslav

GOTOVINA: Djordje, Novica

FRISCIC: Goran, Ljubica

TERZIC: oko 400

......................

NOVKOVIC: oko 200

DEDIC: oko 130

VUCKOVIC: Aleksandar x2, Andra, Borislav, Branislav, Dejan, Milorad, Milutin, Radosav, Sasa, Slobodan, Stevan, Svetozar, Zoran, Zarko, Zivko, Zivorad, Zivota.

KALEMBER: Branko, Dragan x2, Dragica, Dusan, Luka, Milan, Mileva, Mirjana, Nebojsa, Olga, Predrag, Spasoje, Srdja, Vojislav, Zona.

KARAN: malo vise od 100

DRAGOJEVIC: oko 150

ROZGA: Goran, Natalija

................

TESLA: Branko, Dragan 2x, Dusan, Djuro, Jelena, Kosovka, Ljubica, Ljubomir, Marija, Milan, Milena, Milka, Milorad, Nada, Nikola x3, Petar, Radmila, Rastko, Sava, Sofija, Stana, Tomislav, Verica, Vesna, Zivko x2.

BOSKOVIC: oko 1000

............

SKORO: Dragoljub, Dusan 2x, Lazar, Ljiljana, Milan 2x, Milorad, Nadezda, Nevena, Petar 2x, Srdjan, Tatjana, Tinka, Vaso, Vera, Verka, Zivka

(Skorica ima nesto manje od 200)

PERKOVIC: nesto manje od 100

PEJAKOVIC: preko 30

http://www.tportal.hr/imenik/

Evo ti pa traži.................
 

a vidiš kako masovno $eri i lažu o forumu.hr-u

nije prvi put da su otkriveni u toj laži...

pa jasno da su mu zatvorili temu kad tema već postoji....ili onomad kad sam ja onog shabana otkrio...reko mi lik da je dobio ban zato jer je imao u avataru cccc...pa mu postovao par sličica za koje ljudi ni opomenu nisu dobili...il prije njega jednom koji gleda u pasulj pa rekao da neće ići tamo jer je tamo sve puno ustasha...a onda mu ja tamo pravio društvo dok je otvorio nalog i od tada sam ga retko kad viđao ovde a bio ovde redovan forumaš

da ne nabrajam dalje....neki će se prepoznati:)
 
to ono kad je artooković bego iz države....pa uzeo prezime arnaoot........andrija arnaoot...arnaoot je retko prezime ...al srpsko...misim, sam arnaoot je šiptar.....a prezime srpsko........za glavaš znam da ima srba....i to su stradali u droogom ratu....ta priča je totalno gloopava......ima terzića srba, sa ić ima mnogo cincara.....ljotić npr...........misim, da si napiso looboorić.....pa aj...cro...
 

Back
Top