Roditeljstvo

Da li biste čuvali decu umesto supruge?

  • Da, naravno, potpuno je svejedno ko ih čuva dok je u pitanju roditelj...

    glasova: 10 76,9%
  • Pristao bih na to ako ona baš insistira ali mi uopšte ne bi bilo svejedno, kakva je to žena?

    glasova: 1 7,7%
  • Ne bih pristao na to jer ako oboje zarađujemo isto normalno je da majka bude uz svoju decu...

    glasova: 0 0,0%
  • Naravno da ne bih i dobro bih se zapitao šta joj to znači i da li sam oženio idiota.

    glasova: 2 15,4%

  • Ukupno glasova
    13
  • Anketa je zatvorena .

Nešto

Domaćin
Banovan
Poruka
4.953
Da li ste spremni da umesto supruge brinete o bebi, recimo, 3 godine i tako o drugoj a ako bude treće i o trećoj ili koliko ih je već..... što naravno podrazumeva da za to vreme ne radite, još uvek ste u braku i ona ide na posao? Podrazumeva se da su vam plate približno iste ili da pre toga niste ni radili.

Aj da vidimo.
 
Većina vas prevashodno se izjašnjava kako ne bi voleli da im dete ide u vrtić ako baš ne mora.....

Uzmimo da ne mora, tj. da vam je jedna plata dovoljna.

Onaj dečko me naveo da postavim anketu, logično. Koliko vas je spremno da se odrekne posla, penzije, pa i karijere, zbog porodice i gde su vam prioriteti?

Mislim da ne moram previše da rasplinjavam.....
 
naravno,to bi bilo bash super
ona rinta i zaradjuje a ja kod kutje udaram shljage treniram strogotju i ladim jaja i troshim ono shto zaradi
samo shto onda zeni vishe "ne bi bio privlachan kao mushkarac"...bla bla bla
 
Većina vas prevashodno se izjašnjava kako ne bi voleli da im dete ide u vrtić ako baš ne mora.....

Uzmimo da ne mora, tj. da vam je jedna plata dovoljna.

Onaj dečko me naveo da postavim anketu, logično. Koliko vas je spremno da se odrekne posla, penzije, pa i karijere, zbog porodice i gde su vam prioriteti?

Mislim da ne moram previše da rasplinjavam.....

Gde god se okrenes, sva sami prioriteti.
Cik da nekom kazes da nije prioritet.
 
moj muzz zna da bih ja crkla da ne radim.
znachi, predstavlja mi uzzivanje da gledam dete i sve...
ali sam potpuno svesna da cu se vratiti na posao kada bude trebalo.
a on, ako ne zzeli dete u obdanishte, onda neka ga chuva.
stvarno nemam nishta protiv. :D

mada kontam da bi retko koji savremeni balkanac pristao na tako neshto.
 
ne..zato šo sam se jedva zaposlio.....i mnogo mi je važno da radim...a ja svoj poso ne mogu radim od kooće.......

Većina vas prevashodno se izjašnjava kako ne bi voleli da im dete ide u vrtić ako baš ne mora.....

većina nas ...savremenih mooškaraca... se ne izjašnjava tako....neje tačno...
 
Svidj mi se razmisljanje Tsutomua..mislim da niko ne treba da bude "zrtva" nicega i da se uz zajednicki dogovor i organizaciju sve moze postici ne samo po pitanju gajenja deteta,vec svega u zajednickom zivotu.Druga je stvar ako neko sam odluci drugacije.Ja,n primer,vec imam u svojoj glavi sta i kako kada budem spremna za njega da mogu da mu poklonim sebe celu i svoje vreme. Da mu otkrivam svet na onaj najlepsi moguci nacin bez trauma i osecaja ostavljenosti koji se javlja kod dece koja idu po obdanistima..I naravno..prvo da mu nadjem tatu..:lol::lol::lol: Ne verujem da su muskarci spremni da preuzmu na sebe tu odgovornost.jednostavno zato sto prirodno nisu za to "obuceni" da ne kazem kodirani...Njihovo je da obezbede potomstvo,da brinu o njemu da nisu goli,bosi i gladni( ovo sve figurativno receno) da ga brane i cuvaju i samo pripomognu...Uostalom ni medju zivotinjama nije drugacije..malo je i kod njih primera takvih desavanja,mozda par slucajeva :D i sada ne mogu da se setim koje zivotinje su u pitanju.I covek je zivotinja,samo sto je coveku data svest sa pola mozga sto je veliko u odnosu na ostatak zivotinjskog sveta...Spremni su na saradnju i zajednicko podizanje i gajenje deteta u smislu pomaganja i to rade vrlo savesno..menjaju pelene,hrane decu,cuvaju ih kada majka ode negde,hrane ih,izvode napolje itd..ali da to rade i sede kod kuce a majka ide na posao..tesko..[
 
treba dodati da taj sto ostaje kod kuce pored cuvanja deteta takodje sprema, cisti, kuva i ide u pazar, znaci nije to ladjenje na gajbi dok zena radi, nego i muskrac radi ceo dan po kuci, samo mu niko ne daje platu za to...
 
Koliko vas je spremno da se odrekne posla, penzije, pa i karijere, zbog porodice i gde su vam prioriteti?
ja bih prosirila ovo pitanje jos jednim pitanjem - koliko vas uopste ima karijeru?
koliko vas je ulozilo 8+4+5+3 godine i doktoriralo, na primer, koliko vas zna sta znaci izaci iz struke na jedno 3 godine dok ste u uzlaznoj putanji u karijeri? (znaci ne radi se samo o vremenu koje ste vi propustili, nego sta se sve u toj oblasti novo izdesavalo dok ste bili odsutni...)

stvarno me zanima, i smucilo mi se vise zakukavanje nad zenama sponzorusama koje jedva cekaju da se udaju da ne bi radile... pricam o tipovima ljudi kojima posao nije samo nacin da zarade novac, vec vise od toga... ljudi (muskarci i zene) ostvaruju sopstvene potencijale kroz oblasti za koje su se skolovali...
 
Ne bih zapostavio ništa zbog porodice, ni porodicu zbog bilo čega, jednostavno je,
sve se može stići. Niti bih želeo ženu koja će zapostaviti nešto zbog porodice.


Najzad jedan normalan!:worth:
Ne samo u vezi porodice, već uopšte u životu, sve je stvar dobre organizacije, i dobre volje, naravno.
Sebičnim, lenjim i razmaženim ljudima, ako još uz to imaju i slabu sposobnost organizacije, sve u životu je teško, osim provoda, za koji im je neko drugi zaradio novac.
Ostali su negde u sredini, kako je već ko umno razvijen i vaspitavan kod kuće i u sredini u kojoj je odrastao.
 

Back
Top