Pomoc

notafilija

Zainteresovan član
Poruka
358
Naime ja sam iz Petrovaradina (Novi Sad) i prelistavajuci i dopisivajuci se na forumu dosao sam do ideje da ustupim zemljiste (npr 15-20 godina) na koriscenje nekoj organizaciji ili ljubiteljima zivotinja.. U pitanju je livadica od nekih 1000 m2, Dunav je blizu, suma je blizu, infrastruktura je blizu, postoji put (veci deo asfalt) do tamo. Lokacija je Petrovaradin - Sadovi.

mina21bg mi je dala savet da se obratim na http://www.zivotinjsko-carstvo.com/ ali forum im je nesto zakazao zbog upada hakera.

Molio bi sve koji znaju o organizacijama koje su validne i koje po vama nece ovo zloupotrebiti da napisu kome da se obratim.

Unapred zahvalan
 
Naime ja sam iz Petrovaradina (Novi Sad) i prelistavajuci i dopisivajuci se na forumu dosao sam do ideje da ustupim zemljiste (npr 15-20 godina) na koriscenje nekoj organizaciji ili ljubiteljima zivotinja.. U pitanju je livadica od nekih 1000 m2, Dunav je blizu, suma je blizu, infrastruktura je blizu, postoji put (veci deo asfalt) do tamo. Lokacija je Petrovaradin - Sadovi.

mina21bg mi je dala savet da se obratim na http://www.zivotinjsko-carstvo.com/ ali forum im je nesto zakazao zbog upada hakera.

Molio bi sve koji znaju o organizacijama koje su validne i koje po vama nece ovo zloupotrebiti da napisu kome da se obratim.

Unapred zahvalan

obrati se orki oni kukaju kako nemaju azil a kao hteli bi, mada ja im vise nista ne verujem, al sta ja znam mozda se poprave pa pocnu stvarno nesto da rade za zivotinje......
 
Naime ja sam iz Petrovaradina (Novi Sad) i prelistavajuci i dopisivajuci se na forumu dosao sam do ideje da ustupim zemljiste (npr 15-20 godina) na koriscenje nekoj organizaciji ili ljubiteljima zivotinja.. U pitanju je livadica od nekih 1000 m2, Dunav je blizu, suma je blizu, infrastruktura je blizu, postoji put (veci deo asfalt) do tamo. Lokacija je Petrovaradin - Sadovi.

mina21bg mi je dala savet da se obratim na http://www.zivotinjsko-carstvo.com/ ali forum im je nesto zakazao zbog upada hakera.

Molio bi sve koji znaju o organizacijama koje su validne i koje po vama nece ovo zloupotrebiti da napisu kome da se obratim.

Unapred zahvalan
bravo....
 
Da, forum životinjskog carstva ne radi, ali baš zbog toga mi se čini da me je neka Božija ruka dovela ovde!!!
Dragi moj ( moram vam se ovako obratiti a i poljubila bih vas da ste bliže) POSTOJI jedna mala ali PRAVA organizacija, tj prava osoba sa nas nekoliko prijatelja koji je pomažemo svaki na svoj način, ali je ta naša pomoć neosetna i samo kap od onoga svega što ona čini zaživotinje! Ima ih još nekoliko u Novom Sadu, kao što je Arka na prvom mestu ( ARKA-ORKA) međutim, daleko su od toga da nešto i RADE! "Naša" Dana ima preko 100 mačaka u Novom Sadu, a uz njih uvek nađe i po nekog psa, ma kako to blesavo zvučalo! Možete pogledati njene stranice na
http://www.felix-mace.com/
http://www.mica-maca.com/
Stranice su takođe pokloni, svoj sajt još uvek nema, ali ipak najiscrpnija priča stoji na životinjskom carstvu, premda možete mnogo toga saznati i sa ovih strana! Ukoliko vam se svidi priča o macama, kontaktirajte me na PM i daću vam kontakt telefon
 
obrati se orki oni kukaju kako nemaju azil a kao hteli bi, mada ja im vise nista ne verujem, al sta ja znam mozda se poprave pa pocnu stvarno nesto da rade za zivotinje......
Shvatite da je Orka ( da sada ne kudim previše) organizacija koja nema svoje životinje, a uz to bliska sistemu, te bi verovatno do sada dobili azil da su želeli!
 
Notafilija - Prava osoba za vas je Dana iz Novog Sada. Sacekajte malo, svakako treba da vidite njen rad, pre nego sto pocnete da razmisljate o nekoj drugoj organizaciji. Javicemo joj pa ce se ona javiti Vama.
 
Koliko ja znam,Izvor jeste ok,ali treba ispitati ipak
a orka,nikako....ali NIKAKO
silne pare su potrosili....nekih ne znam koliko miliona dinara koji su bili namenjeni otvaranju stacionara....stacionar nije otvoren,a para vise nije bilo...dobili su nove pare.....
i tako u krug...
 
Izvor je beogradsko udruženje a vama treba neko iz Novog Sada,a verujte da je Dana idealna osoba za tako nešto!He,he, drago mi je da se "dobar glas daleko čuje" te i Marsupilami zna za Danin mukotrpan rad!
Dana je žena koja je godinama u zaštiti, kao što godinama brine o mačkama, no, jadnika je sve više a obzirom da Novi Sad nema nikakvog azila ( najbliži je u Budisavi) i njeni resursi su se istrošili a da rešenja situacije nema ni na vidiku. Ono što ovu ženu izdvaja je odgovorno hraniteljstvo jer na njenim punktovima bilo da su u pitanju mačke koje žive u stanu ili one "na ulici" nema razlike i sve su zdrave, sterilisane i vakcinisane. Onaj ko je u ovoj priči zna koliko je teško hraniteljima sa mnogo manjim brojem životinja, te uglavnom ne stignu većinu životinja da vakcinišu dok o sterilizaciji nema ni govora.
Dani bi značio ovaj plac koji bi mogla da ogradi i budući da su mace u pitanju jedna kamp prikolica bi za početak završila posao, a našlo bi se mesta i za pse "čuvare" tog mini azila. Uh, ja se zanese...
 
@ teqilasunrise

Ajde molim te dajte mi od gospodje Danie kontakt pa da vidim i sa njom.

Stupio sam sa jednom gospodjom u kontakt koja ima iskustva sa celom pricom pa ce me uputiti tacno sta i kako i pokusace da izadje u susret.

Valjda ce neko od njih dve uspeti da napravi nesto konkretno

Hocu da ga dam na koriscenje nekom ko ce uloziti trud JA nemam ni vremena a ni srestva

Da se napravi prostor za istrcavanje pasa i slobodno setanje moglo bi ali sam isto tako svestan onoga ja sam posadio travu moje je pravo vece ja sam doneo vezbalice za pse nije nego moje pravo je vece ... Ipak smo mi ljudi i uvek ce biti nezadovoljnih ovako neka jedan postavi pravila i vidi kako moze mislim da je to bolje resenje (samo se vodim nasom poslovicom Sto babica kilava beba)

@ mina21bg Necu da vredjam nas ljubitelje zivotinja ali postoji jedna tuzna istina Puno pricamo malo radimo. Drugo ovo je manja sredina i ovde su malkice ljudi zatucani (ako nesto nekom dajes odma misle da je neka namestaljka - ili zlo) valjda smo takvi. Znam ljude koji bi mozda i zalegli za tako nesto ali posto nas ima dosta sto ljudi sto cudi a zamislite tek to< Takvu dikriminaciju sam osetio na svojoj kozi pa mislim da nebi fukcionisalo (zato Azil kojim ce upravljati puno ljudi ne moze funkcionisati)
 
Kontakt telefon i email društva
+381 64 12 69 323
dannzi@PTT.yu

Notafilija
Nisam shvatila "gospođa koja ima iskustva" ?! Da li to znači neko ko je pravio i ima nešto slično ili šta već?
Kao što ste već i sami odgovorili Mini "zajednička čorba se teško kusa", a uz to bih dodala da nije kako ona misli lako "udružiti se i smestiti životinje", već se mnogo toga treba pre uraditi , uložiti sredstva...Nemam veliko iskustvo u ovoj priči ( a ni malo:sad2::dash:) no ono što sam odmah "ukačila" je da retko ko može da se složi i sarađuje na neki normalan način! Žalosno, ali je tako!
Neću preterati ako vam ponovim da ono što Dana radi i način na koji radi izdvaja ovu ženu iz mase "hranitelja" ( što ona zapravo jeste)! To se uopšte ne može zamisliti sve dok se ne ode i ne vidi kako živi Dana sa svojom ekipom razbacanom na nekoliko punktova, ali ko god je posetio ostao je vezan neraskidivim nitima za ovu ženu i njene mace i svi se trudimo da joj pomognemo koliko god je to u našoj moći!
Možda davim, ali...Ne znam kako izgleda položaj livade i šta se sve može uraditi, ali mačke iziskuju daleko manje mesta nego psi i ne samo to već su i propisi za azil za pse mnogo rigorozniji! Sa druge strane Dana ima kompletnu opremu ( sem prikolice ili neke montažne kućice) za jedan mini azil, te bi preostalo malo toga da se doda na postojeće, ali bi zato mi organizovali radne akcije, prikupljanje sredstava i sve što treba, a nadam se da bi nam se priključilo još forumaša! Uz sve to, Dana dobija i mogućnost da legalizuje svoj rad i punktove koji bi u tom slučaju mogli da predstavljaju prihvatni centar.
Ja se unapred radujem kao malo dete i nadam da ćete usaglasiti stavove te da će Danine mace i kuce dobiti svoj miran kutak i da neće više živeti "krišom" kao sada!
 

Back
Top