Canon A60 Olympus C350

uber_nuss

Obećava
Poruka
55
Prijatelji..

Prodaje li neko Canon A60 ili Olympus C350?

Ili mozhe da mi preporuchi aparat do 200 eura
sa optickim zumom koji pri sobnom osvetljenju
ne pravi mutne i granulisane forografije!

Koja su vasa iskustva sa ovim digitalcima?
 
Pa po testovima na netu Canon je bolji izbor. Pogledaj oglase u novimama (npr novosti oglasi za podrucje BG ili gradjanski glasnik za NS). Od svercera se A60 u novembru 2003 mogao kupiti za 220eur. Sad je verovatno jeftinije. Ja imam A70 i super sam zadovoljan. A sto se tice slika u sobi, bez blica mozes lepo slikati samo nepomicne motive sa aparatom na stativu. Sa blicem canon snima lepo do 4-4.5 metara ali ako zumiras, to rastojanje se smanjuje. Skroz zumirano, objektiv omogucuje snimanje sa blicem do max 2.5-3 metra.
 
E pa Gost-u,posto vidim da se bas razumes u digitalne fotoaparate resih da te zamolim za pomoc.Treba mi aparat do nekih 200 eura i sa dobrim fotkama.Preporucuju mi HP photosmart 735,da li znas nesto o njemu? To je naravno preporuka prodavca! Mozes li ti nesto da mi preporucis osim Canon-a?
Unapred hvala.
 
Pa mislim da je canon najbolji sto se kod nas moze naci a misljenje je formirano citajuci sajtove sa interneta. Imam A70 i on je skroz ok ali malo sam radio sa drugima sem sa nekim Olympusom od 1000eur koji nije za poredjenje. Za ozbiljna snimanja i dalje koristim analogni aparat sa izmenjivim objektivima. Digitalnog Canona sam uzeo prvenstveno jer sam nasao svercovani po povoljnoj ceni (280eur u oktobru kada je kod nas u veleprodaji kod uvoznika bio preko 400eur) a hvale ga na raznim review sajtovima vise nego sve ostale.
Za do 200eur, pogledaj male oglase i sta nude sverceri. Cene su znatno povoljnije nego u radnjama medjutim, tesko je nesto preporuciti jer se cene menjaju bukvalno dnevno pa ono sto je nekada bilo lose za 300-tinak ojra sada je skroz ok ako kosta 200-tinak. Npr, u oktobru je HP735 bio preko 300eur a toliko ne vredi. Sada je cena u NS kod BPComputers 171eur (mislim da je to bez poreza) sto je ok za ovakav aparat. Ali opet preporucujem Canona. Pogledaj i Fuji ako nadjes kod nas njihove amaterske modele.
 
uber_nuss:
Prijatelji..

Prodaje li neko Canon A60 ili Olympus C350?

Ili mozhe da mi preporuchi aparat do 200 eura
sa optickim zumom koji pri sobnom osvetljenju
ne pravi mutne i granulisane forografije!

Koja su vasa iskustva sa ovim digitalcima?
Šta god poredio sa Canonom nije fer samo da znaš :) no ono što hoću da kažem je uzmi Canon-a, nećeš se kajati.
 
Milow:
uber_nuss:
Prijatelji..

Prodaje li neko Canon A60 ili Olympus C350?

Ili mozhe da mi preporuchi aparat do 200 eura
sa optickim zumom koji pri sobnom osvetljenju
ne pravi mutne i granulisane forografije!

Koja su vasa iskustva sa ovim digitalcima?
Šta god poredio sa Canonom nije fer samo da znaš :) no ono što hoću da kažem je uzmi Canon-a, nećeš se kajati.

millowane srbine. Stvar je u tome sto ne zelim da dam lopovima 250 jura kad preko grane svuda ima za oko 150!!! sramota kako deru
 
Cene su nize samo u USA. I to drasticno nize nego bilo gde u svetu. U Evropi je sva foto i video oprema bar 20-30% skuplja nego u USA. Pogledajte samo najave nove fotoopreme. Najavljena cena u USA je npr. 1000$ sto je po zvanicnom kursu 840eur a najavljena cena za Evropu je 1100eur. U Grckoj je npr. foto oprema jos skuplja nego kod nas. Predpostavljam da je u pitanju poreska politika. Povoljno mozete proci samo ako vam neko donese direktno iz USA ili iz Evrope ali da za Evropu obavezno uzme onaj povracaj poreza (melverstojer u Nemackoj ili afa u Madjarskoj). Ako neko zna neke pilote ili stjuardese :D moze probati da nabavi iz fri-shopova na aerodromu na bliskom istoku ili u Singapuru. Tamo su takodje povoljne cene. Mozete i poruciti sa pojedinih sajtova koji salju opremu u SCG
http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home/
ali vam se naplacuju troskovi transporta a kako cete proci sa nasom carinom, neka vam je bog (ili veza na carini) u pomoci. Bilo je i slucajeva da su paketi "kalirali" na carini ili u nasoj posti pa ljudi ostajali bez mem. kartica, baterija, kablova...
 
uber_nuss:
Prijatelji..

Prodaje li neko Canon A60 ili Olympus C350?

Ili mozhe da mi preporuchi aparat do 200 eura
sa optickim zumom koji pri sobnom osvetljenju
ne pravi mutne i granulisane forografije!

Koja su vasa iskustva sa ovim digitalcima?
Bavim se prodajom digitalnih fotoaparata
te pogledaj link
http://chemer.on.neobee.net/
a ljudi koji hvale Canon su naravno u pravu
s tim sto ti hvalospevi nisu opravdani kad je u pitanju serija A60/70/80 (nedovoljan kvalitet optike)
mnogo su kvalitetnije, sto se krajnjeg proizvoda tj fotografije tice, serije A20/30/40
Jace serije Canona tipa S ili G su besprekorne
I jos nesto da dodam Nemojte kupovati Fotoaparate jer imaju puno MPX trazite dobru optiku
ajd pozdrav
 

Back
Top