Kremlj je podrio poziciju Srbije

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
tema je bez veze, po ko zna koji put se dokazuje davno znana poslovica "jadan onaj koga rusi brane a grci hrane" ali ajde mozda neki jos nisu shvatili pa...
ps. nadam se da je poslovica ispravna

Kremlj je podrio poziciju Srbije
27.Avg.2008, Izvor: Radio Slobodna Evropa

Rusko priznavanja Abhazije i Južne Osetije nije toliko usmereno ka Gruziji već je poruka Zapadu da želi da dovede u pitanje međunarodni poredak uspostavljen nakon završetka Hladnog rata, koji Moskva smatra nepravedenim, kaže za Radio Slobodna Evropa Aleksandros (Alexandros) Petersen, analitičar vašingtonskog Centra za strateške i međunarodne studije (CSIS). On smatra da je Rusija ovim potezom podrila poziciju Srbije oko Kosova, što još jednom pokazuje da se rukovodi isključivo svojim interesima a ne principima. Po njegovom mišljenju, sada će inicijativa Srbije da Međunarodni sud pravde oceni legalnost proglašenja nezavisnosti Kosova biti u drugom planu.
 
Ako je Rusija podrila, sta je onda uradio SAD i NATO, kao i vecina zemalja EU...podrzale, sa sve kasetnim bombama, krstarecim raketama i direktnim priznanjem:mrgreen:

Управо то..На крају ће бити, да није НАТО и ЕУ, отео КиМ, већ Русија..Али савремена демократска солдатеска у Србији, никако да схвати неке ствари.
 
Ako je Rusija podrila, sta je onda uradio SAD i NATO, kao i vecina zemalja EU...podrzale, sa sve kasetnim bombama, krstarecim raketama i direktnim priznanjem:mrgreen:

da, ali rusija je pricala o "principijelnosti" nepravdi i sli...
i umjesto da se drzi recenoga, ona cini isto...
znaci boli je.....i za pravdu i za medunarodno pravo..
cilj joj je bio svijetu pokazati "zube" i pokazati da je ponovo velika i da se njeni interesi nesmiju vise zaobilaziti...
 
da, ali rusija je pricala o "principijelnosti" nepravdi i sli...
i umjesto da se drzi recenoga, ona cini isto...
i...

Nisu oni Kostunica da samo pricaju, oni rade....oni brane principe ali kad vide da ih drugi ne postuju usvajaju nove principe po kojima drugi rade...,.:lol:
Hrvatska je prekrsila princip, i nema pravo da prigovara Rusima, koji krse isti taj princip...jer je to neprincipijelnost:lol:
 
tema je bez veze, po ko zna koji put se dokazuje davno znana poslovica "jadan onaj koga rusi brane a grci hrane" ali ajde mozda neki jos nisu shvatili pa...
ps. nadam se da je poslovica ispravna
:lol:vise je nego ocigledno da se nadas...

glupa mi je tvoja tema jer njome samo izazivas patriJote da izvale gomilu gluposti sa emotivnim nabojem u necemu gde emocijama, a narocito pogresno usmerenim mesta nema.
rusija stiti svoje interese i jaca svoje pozicije gde i kako moze. i upotrebice SVA sredstva koja je vode ka tom cilju. bas kao i SAD. mislim moze da se skuje prigodna poslovica i za drugu stranu - dabogda ti ameri obucavali vojsku... ako ti nije jasno ovo, mogu da nacrtam. :mrgreen:
 
Pa da, ali Rusi su nam satro prijatelji i braca i tako to. :dash:

kako bese ona druga poslovica...
pored takvih prijatelja ne ....
Dikan
Ako je Rusija podrila, sta je onda uradio SAD i NATO, kao i vecina zemalja EU...podrzale, sa sve kasetnim bombama, krstarecim raketama i direktnim priznanjem

verovatno si u pravu, ali kao sto neko rece,rusi nisu isli protiv svojih saveznika... pod uslovom da je rusija saveznik srbije
 
Nisu oni Kostunica da samo pricaju, oni rade....oni brane principe ali kad vide da ih niko ne postuje usvajaju nove principe po kojima drugi rade...,.
Hrvatska je prekrsila princip, i nema pravo da prigovara Rusima, koji krse isti taj princip...

neznam tocno ali koliko sam dosad pratila RH se u tom konfliktu drzi neutralno...bar ja nisam jos nigdje cula za nekakav sluzbeni stav...cak ni Mesic nije nista laprdao..(a to je vec nesto)
p.s. a sto se tice krsenja principa, znas ti onu narodnu
"....... tu i mali mujo"
 
:lol:vise je nego ocigledno da se nadas...

glupa mi je tvoja tema jer njome samo izazivas patriJote da izvale gomilu gluposti sa emotivnim nabojem u necemu gde emocijama, a narocito pogresno usmerenim mesta nema.

donekle si u pravu, ali ako mislis da je tema glupa, neka je moderatror prebrise.
slazem se da malo "izazivam" patrijote, ali me intresuje njihovo vidjenje ovog problema
 
donekle si u pravu, ali ako mislis da je tema glupa, neka je moderatror prebrise.
slazem se da malo "izazivam" patrijote, ali me intresuje njihovo vidjenje ovog problema
ma cuj, jedna lasta ne cini prolece... tako ni moje misljenje nije dovoljno da moderatori nesto obrisu.
nego ce biti sto strana jednog te istog - isfrustrirani srbi ce pokusavati da nemogucom, neodrzivom logikom, emotivno zapravo, opravdaju ruse.
to je tuzno gledati i smucilo mi se stalno jedno te isto.
 
pa ne trebaju ni Rusi da ginu za nas svakako ,mada to nema veze sa tim sto si pisao ,mislim ne secam se da su siptari bilo gde ginuli za SAD u istoriji pa im ovi ipak napravise kakvu ,takvu drzavu a nisu bili ni neka braca

Pa nisu oni napravili tu drzavu samo za Siptare, nego i za sebe...a ne znam da su nesto ginuli..je li poginuo neki Amerikanac od nase ruke 1999., ne secam se
Kao i Rusi Osetiju i Abhaziju..
 

Back
Top