Wien-Bec

Da li je inostransvo samo za "odabrane"?

  • Naravno da nije.

    glasova: 4 100,0%
  • Slobodni smo gradjani.

    glasova: 0 0,0%
  • I mi smo deo Sveta i Evrope.

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    4
  • Anketa je zatvorena .

miron

Obećava
Poruka
56
Krstarica je stvarno dobar sajt! Citao sam ranije ali sada sam clan registrovan.
Da li ima beclija koji bi pruzio ruku za barem privremen posao u Becu, imam pored srpskog i hrvatski pasos. Citao sam razne poruke i trazio ali evo sada i pisem pa
da probam i ovako.
miron
 
Krstarica je stvarno dobar sajt! Citao sam ranije ali sada sam clan registrovan.
Da li ima beclija koji bi pruzio ruku za barem privremen posao u Becu, imam pored srpskog i hrvatski pasos. Citao sam razne poruke i trazio ali evo sada i pisem pa
da probam i ovako.
miron
Evo nekoliko detalja moji su poreklom iz Dalmacije a ja iako rodjen u Srbiji upisan i kao drzavljanin tamo o tome nisam ja odlucivao, takav zakon bio inace sam "najmanje" operater na PC racunarima od 1996. Pomalo znam nemacki i engleski. pozdrav svima koji ovo citate. :super:
 
Ајде има овде паметних људи, треба ми поноћ ХИТНО ЈЕ!!!

Овако, вадим визу за Аустрију и још ми само треба да преведем на немачки језик оно што је на српском. Мене занима јел ја могу то сам да преведем па да се то овери негде или морам да плаћам судског вештака да он то преведе и овери? Ајде ако је неко био у Аустрији нек ми напише како и шта треба, морам до краја недеље да предам сву документацију!
 
Dakle bilo je to ovako: Rekoh sebi idem za vikend u Wien, bio sam i ranije sve sa turistickim vizama. Naravno ranije sam obezbedio smestaj u Hostelu, dobio originalnu rezervaciju, obezbedio povratnu voznu kartu, potvrdu na odredjen iznos novaca, potvrdu da sam clan omladinske zadruge i izvestaj o primanjima u pomenutoj zadruzi, potvrdu o zdravstvenom osiguranju, trazi se i fotografija ili dve, dosta strpljenja sa Vase strane a moze i osmeh Onoj za salterom, mozda i to pomogne. Recicete mozda da sam imao i malo srece mozda i jeste tako ali vredi i za Vas da pokusate. Ja Vam zelim srecu pa javite se ako otputujete. Meni licno vise netreba viza ali nije bilo to lako ostvariti moze i o tome drugom prilikom. Miron z:)
 
Da ali zaboravljas jednu vaznu informaciju,ti imas hrvatski pasos,sa njim mozes da putujes sa lakocom dok sa srpskim nigde ako pre toga nisi trazio vizu za koju ti treba i vise od mesec dana da dobijes. :)
 
Drago mi je da se tema prati "ja sam covek iz naroda", muka mi je bila od silnih maltretiranja pred austrijskom ambasadom po kisi snegu, ali tako sam saznao za zgradu Patrijarsije. Ali da neskrecem sa teme. Dakle 15 puta sam podnosio zahtev i dobijao vizu u Beogradu ali moram priznati imao sam jedan "papir" koji je to omogucavao nije tajna kakav i to mi je od Oca kojije tamo dobio vrlo skromnu penziju, da mozda cete reci opet sam imao srecu ali iskreno bilo je to veliko maltretiranje. Naravno sa srpskim pasosem, mozda cete razumeti zasto sam se posle toliko godina odlucio i za drugo drzavljanstvo. zelja mi je da pomognem nekome ako mogu. hvala. Miron
 
mozda je prica "zalutala" u pricu o Wien ali posto sam ovde zapoceo pricu evo kako sam prosao na putu za Englesku.
Moje iskustvo prilikom putovanja u London. Da imao sam srecu da dobijem nagradno putovanje British Airways '96. godine-povratna avionska karta na relaciji Beograd-London. Ali sta dalje ciniti, pitao se ja. Imam malo ustedjevine nedovoljno za hotelski smestaj, ipak da pokusam da dobijem i vizu mada su mnogi rekli da kao nezaposleno lice i sa 25 godina tada, mala verovatnoca da cu i dobiti vizu. Ali rekoh sebi nema sada odustajanja.
Pohadjao sam tada kurs za servisera PC racunara u Institutu Vinca i doneo odgovarajucu potvrdu, kao i potvrdu da sam clan omladinske zadruge, kada sam usao u ambasadu naidjoh na prvi salter gde mi rekose da na osnovu tih papira nemogu dobiti vizu ali ja se opet nedadoh lako, snadjoh se i rekoh da me propuste na drugi salter gde je radio engleski sluzbenik, on vide da sam dobitnik ove nagradne igre pa mi "progleda kroz prste" iako nisam imao sve papire koje inace traze. Dobio sam taj dan vizu na 6 meseci, a u Londonu sam proveo 14 dana i vratio se ali i dalje naravno volim da putujem. Mozda je ova prica poput bajke ali meni se eto na ovaj nacin ispunila zelja i mogucnost da posetim Englesku. Nisam imao finansija da ostanem duze ali kao turisti bilo je lepo. z:)
 
Evo jos malo da razjasnim moja putovanja. Kada trazite Vizu morate verovati u sebe.
Moja iskustva su iz ranijih godina sa starim jugoslovenskim crvenim pasosem, vreme
"ratnih" godina. Danas se za evropsku uniju trazi sengen viza naravno. Skoro svaka
ambasada ima svoju internet stranicu, pazljivo procitajte, kakve papire traze,
naoruzajte se velikim strpljenjem i pokusajte to da obezbedite, po meni najlakse
je dobiti turisticku vizu na odredjeno vreme a sta je Vasa daljnja zelja mogu
razumeti. Srecno i javite se ako uspete.z:)
 
Malo kasnije cu preneti sta je potrebno za sezonski posao u Austriji i gde se javiti, Za nase gradjane u Srbiji, ja licno neznam da li cu uspeti jer treba znati i nemacki ili neko zna za jos neku mogucnost? :)
 
PODSETNIK
Neophodna dokumenta u postupku za izdavanje vize za sezonsku radnu snagu:
Ispunjen zahtev sa dve fotografije
Vazeci pasos + kopija svih relevantnih stranica
Stari pasos
Radna dozvola + kopija
Potvrda od poslodavca o primanjima i smestaju
*** Ukoliko smestaj nije kod poslodavca - ugovor o stanu stanodavca + njegova pismena,
kod notara overena izjava da sezonski radnik może da stanuje na toj adresi
Izvod iz maticne knjige rodjenih na srpskom + prevod + kopija
Izvod iz kaznene evidencije iz SUP-a + prevod
Sva dokumenta na srpskom treba predati sa prevodom na nemacki od strane sudskog tumaca!
Za izdavanje vize za sezonsku radnu snagu placa se iznos od EUR 75,00 prilikom predaje zahteva!
:)
 
Naravno najveci problem kako dobiti radnu vizu? Mislim treba se obratiti na adresu u Austriju i traziti sezonski posao, opet meni problem nepoznavanje dovoljno nemackog jezika, objavicu posle malo koja je to adresa.
 
http://www.ams.at/ ovo je adresa u Austriji gde se trazi sezonski posao i ja ovom prilikom trazim pomoc ko dobro zna nemacki da mi pomogne da to i zatrazim-sezonski posao naravno sa srpskim pasosem , da neko nekaze, lako je njemu ima dva drzavljanstva bez obzira viza je neophodna. :)
 
Ko je pratio ovu moju temu, zna da imam dva drzavljanstva, neki pomisle "lako je meni", ja zelim da i Vi koji imate samo jedno drzavljanstvo, za koje trebaju vize mozete kao slobodni gradjani da putujete. Ja cu uskoro kad skupim neki dinar izvaditi novi srpski pasos i iz principa traziti turisticku vizu, a zalazem se za ukidanje viza za novi srpski pasos. Verujem ova poruka ce biti "zapazena", pa Vi koji odlucujete o tome, razmislite, Srbija je dobra Zemlja i jos bolji ljudi, zasto vize??? Imamo pravo na slobodu kretanja i rada, ja hocu da radim u struci koju imam, boricu se za to pa mozda i odem negde ali bih najvise voleo ostati raditi i doprinositi u svojoj Zemlji Srbiji.:)
 
Mirone,o kakvim se sezonskim poslovima radi?I kada pocinje ta sezona,sezona za takve poslove,sta znas o tome?Jesi li siguran da na sajtu,ciji si link postavio,ima informacija o takvim poslovima?Ja ga,doduse,nisam pregledao,ne znam nemacki,ali,imam jednu net-drugaricu tamo,u Becu,pa mogu da je zamolim da pregleda ceo sajt i kaze mi cega sve tamo ima...Inace,sto se tice pdf fajla koji si postavio,skinuo sam ga i letimicno pregledaao,i,kako se meni cini,to nema veze sa trazenjem sezonskog posla,sve ono namenjeno je nasim ljudima koji su vec tamo,a bez posla su.Ili sam barem ja tako ukapirao...Hajde,javi se ovde da vidimo moze li se i sta zavrsavati za Austriju.Poz!
 
Miron pise-odgovara::) dobio sam odgovor iz Austrijske ambasade, original poruku cu objaviti uskoro! To je bilo na moj zahtev, nema razloga da ih se "plasim", toliko sam se "iznervirao" u redovima, pred njihovom ambasadom, pa to obezbedjenje...Da krenem na konkretan odgovor: Ni ja neznam dobro nemacki jezik, trazio sam pomoc tumaca, ali mislim da si dobro razumeo, oni Nas ne razumeju nude nesto sto je namenjeno za gradjane Nase ili njihove koji vec zive tamo, ajde da nadjemo zajednickim snagama konkretno informacije o sezonskim poslovima, mozda to ima na ovom sajtu ali mislim iskreno da su samo hteli da me se "otkace' zbog veceg broja poruka koje sam im uputio. Zavoleo sam strasno Wien-Bec i jedino u tom Gradu bih zeleo da nesto i da radim, ajde da razmenjujemo iskustva i trazimo savete zajednicki za ubuduce, poziv svima koji ovo citate, i tebi druze koji si postavio pitanje u ovoj rubrici. Zajedno smo jaci. ZALAZEM SE ZA UKIDANJE VIZA ZA NOVI SRPSKI PASOS!:)
 
Originalna poruka upucena austrijskoj ambasadi a glasi:
"Treci put pisem, a odgovora nema? Nisam to navikao od zemlje Austrije, otac mi je i austrijski penzioner i cesto sam putovao za Bec. Zanima me mogucnost sezonskog posla u Austriji, moguce Becu, imam dva drzavljanstva i trazio bih potom vizu ako je potrebna za tu vrstu posla, imam srpski i hrvatsko drzavljanstvo.
P.S. verujem ipak ce te vi meni odgovoriti, zahvaljujem unapred. Moj web sajt na adresi:"
moj licni web sajt jos necu objaviti iako imam poverenje i iskustvo u pogledu KRSTARICE!, ali evo skype ime: miroslav22320, Dobro dosli! - sledi odgovor ambasade, verovatno neka sluzbenica ima ime ali nece biti objavljeno.
 

Back
Top