Wien-Bec

Da li je inostransvo samo za "odabrane"?

  • Naravno da nije.

    glasova: 4 100,0%
  • Slobodni smo gradjani.

    glasova: 0 0,0%
  • I mi smo deo Sveta i Evrope.

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    4
  • Anketa je zatvorena .
Vozna karta na relaciji Beograd - Beč - Beograd je 70 eura u dinarskoj protivvrednosti. Preseda se u Budimpešti, gde se čeka oko 30 minuta, ja lično sam stigao oko 10 sati prepodne u Beč i obavio šta sam imao, povratak uveče opet preko Budimpešte. Westbanhof - zapadna železnička stanica, (kome nije poznato) - sve više i više uređena, poput Aerodroma, da nepreteram, južna - Sudbanhof je srušena, gradi se nešto novo). Nastavlja se...
 
sve mora da bude prevedeno na namackom jeziku, najbolje ti je da sve papire sredis da te ne bi vracali nekoliko puta.... sto je gubljenje vremena. ako imas spremna sva dokumenta odma ces da zavrsis.
 
Pozdrav narode, nadam se da ima ljudi koji mi mogu pomoci. Evo ovako stoje stvari, interesujem se oko iznajmljivanja smestaja u Becu (nebitan mi je bezirk), pokusao sam par puta da nazovem portira iz Wattgasse 54 16. Bezirk ali stalno mi prica kako je sve zauzeto. Interesuje me nesto najjeftinije, soba ( ili kako jos popularno nazivaju hotel za radnike). Nemam nikoga u Austriji tako da nemam nikako privremeno resenje, a i nisam u mogucnosti da placam velike provizije i kaucije. Ako neko ima neku informaciju slobodno nek prosledi na pp. Hvala unapred...
 
Pozdrav svim forumasima i posetiteljima foruma!Dugo pratim forum i sve pohvale.Imam par pitanja pa bih zamolio za odgovore i misljenja u vezi s tim.Ja i moja porodica razmisljamo o odlasku u Austriju tj. Wien kada Hrvatska udje u EU jer smo iz Hrvatske i imamo dvojno drzavljanstvo i pasose..Ako ne bude ogranicenja za rad onda smo 99 % tamo.Ako bude ogranicenja moje je pitanje sljedece: Ja u Wienu imam baku (od majke) ima 78 g.Tamo je od 1973g ima penziju i zivi sa sinom (moj ujak).On je 57g jos dosta radi pa je ona vecinom sama.Njih 2 sami zive u stanu.Nemaju Aut drzavljanstvo. DA LI ONA MOZE podnrti zahtev da ja kao njen unuk dodjem u Wien i brinem se za nju (neka vrsta nege)?Dobijem stalni boravak?Ako to moze, da li mogu da legalno radim i kasnije dovedem svoju porodicu u Wien,upisem klince u skolu itd.Ujak mi hoce pomoci i nasao mi je 2 poslodavca koja su voljna da me zaposle ali mi se cini da ta opcija da se tako zaposlim je moguca samo ako ne bude ogranicenja jer nasa zanimanja SSS nisu deficitarna u slucaju ogranicenja zaposljavanja.Imam 41g.
 
Pozdrav svim forumasima i posetiteljima foruma!Dugo pratim forum i sve pohvale.Imam par pitanja pa bih zamolio za odgovore i misljenja u vezi s tim.Ja i moja porodica razmisljamo o odlasku u Austriju tj. Wien kada Hrvatska udje u EU jer smo iz Hrvatske i imamo dvojno drzavljanstvo i pasose..Ako ne bude ogranicenja za rad onda smo 99 % tamo.Ako bude ogranicenja moje je pitanje sljedece: Ja u Wienu imam baku (od majke) ima 78 g.Tamo je od 1973g ima penziju i zivi sa sinom (moj ujak).On je 57g jos dosta radi pa je ona vecinom sama.Njih 2 sami zive u stanu.Nemaju Aut drzavljanstvo. DA LI ONA MOZE podnrti zahtev da ja kao njen unuk dodjem u Wien i brinem se za nju (neka vrsta nege)?Dobijem stalni boravak?Ako to moze, da li mogu da legalno radim i kasnije dovedem svoju porodicu u Wien,upisem klince u skolu itd.Ujak mi hoce pomoci i nasao mi je 2 poslodavca koja su voljna da me zaposle ali mi se cini da ta opcija da se tako zaposlim je moguca samo ako ne bude ogranicenja jer nasa zanimanja SSS nisu deficitarna u slucaju ogranicenja zaposljavanja.Imam 41g.

Cekaj da Hrvatska udje u EU i nemas problem,sem da nadjes posao!Ovo sa negom,moze ali za posebna oboljenja.Ako je dementna,tj ima dijagnozu,nepokretna,slogirana itd,mada i to ti je dzabe jer zivi sa sinom,tako da je ima ko paziti.Tek porodicu ne bi uspeo na baku dovesti.
 
Cekaj da Hrvatska udje u EU i nemas problem,sem da nadjes posao!Ovo sa negom,moze ali za posebna oboljenja.Ako je dementna,tj ima dijagnozu,nepokretna,slogirana itd,mada i to ti je dzabe jer zivi sa sinom,tako da je ima ko paziti.Tek porodicu ne bi uspeo na baku dovesti.

Joj cekam ,sad ce i to pa da probam da uhvatim voz koji sam napustio 91godine kada sam bio klinac.Valjda cu nesto uspeti a porodica moze i posle da dodje,ujak bi mi pomogao 100% samo ako ne bude ogranicenja jer onda nisam deficitarno zanimanje a ujak moze kod njega u firmi (trgovina za pocetak).Videcemo sta ce biti.
 
Joj cekam ,sad ce i to pa da probam da uhvatim voz koji sam napustio 91godine kada sam bio klinac.Valjda cu nesto uspeti a porodica moze i posle da dodje,ujak bi mi pomogao 100% samo ako ne bude ogranicenja jer onda nisam deficitarno zanimanje a ujak moze kod njega u firmi (trgovina za pocetak).Videcemo sta ce biti.

Uci nemacki,a posla za one koji hoce da rade uvek ima.
 
Blizu ce 5 godina kako sam zapoceo ovu temu, a tome je prethodilo mojih oko 17 putovanja u Wien - Bec, turisticke vize na jugoslovenski pasos. Sada imam dva pasosa i opet sam u Srbiji, ali posle putesestvija po Grckoj - Halkidikiju - Atosu, opet me zelja vuce ka Austriji. Opet imam malu prednost, jer sam naveo da imam i hrvatski, a udjoh i Ja na taj nacin u EU. Meni najvise odgovara ovaj vecernji Avala ekspres (presedanje u Budimpesti - 70 eura povratna). A smestaj u nekom od mnogobrojnih Hostela, pa kad sam na licu mesta da vidim sta cu dalje.
 
pozdrav svima ako neko ima saznanje da li su potrebni zavarivaci-varioci u becu? gotovo celu austriju sam prosao ali najvise mi se svidja u becu. radio sam u becu vise puta po nekoliko meseci ali na moju zalost uvek sam nailazio na prevarante koji nisu hteli da plate i ako su platili to je bilo nesto malo i sa velikim problemima. ovim putem pokusavam da se raspitam i mozda nadjem ok urednu firmu kojoj su zaista potrebni dobri i vredni radnici- varioci. ja posedujem tig-wig-konbinacija atest vozacku dozvolu B,C,E kategorije. moj br za sve info. +381 63 8 111 064 srdjan
 
Pozdrav svima!

Obracam vam se u nadi da bar neko moze da mi pomogne. Zivim u becu vec godinu dana, tacnije ovde zavrsavam master, ali na engleskom. E sad, posto sam prosle godine imala dosta obaveza na fakultetu nikako nisam mogla da radim i da studiram. Ove godine je malo drugacije, pa bih mogla da radim, ali nikako ne uspevam da nadjem bilo sta jer mi je problem nemacki. Ja sad vas pitam, da li neko zna za neke nase ljude koji drze firme, kafane sta god kojima bih mogla da se obratim za pomoc oko posla, posto ja ovde bas nikog od nasih ne znam. Stvarno mi je bas hitno da nadjem neki posao, pa bih bila zahvalna bilo kome ko bi mi odgovori ili pomogao na bilo koji nacin. Inace sam po zanimanju arhitekta, zavrsila sam fax u Srbiji, takodje mogu da radim i ako gradjevinski tehnicar jer imam zavrsenu i srednju gradjevinsku. U svakom slucaju, voljna sam da radim tako da nije bitno da li je u struci ili ne.

Unapred hvala za pomoc
Sonja :)
 
Pozdrav svima!

Obracam vam se u nadi da bar neko moze da mi pomogne. Zivim u becu vec godinu dana, tacnije ovde zavrsavam master, ali na engleskom. E sad, posto sam prosle godine imala dosta obaveza na fakultetu nikako nisam mogla da radim i da studiram. Ove godine je malo drugacije, pa bih mogla da radim, ali nikako ne uspevam da nadjem bilo sta jer mi je problem nemacki. Ja sad vas pitam, da li neko zna za neke nase ljude koji drze firme, kafane sta god kojima bih mogla da se obratim za pomoc oko posla, posto ja ovde bas nikog od nasih ne znam. Stvarno mi je bas hitno da nadjem neki posao, pa bih bila zahvalna bilo kome ko bi mi odgovori ili pomogao na bilo koji nacin. Inace sam po zanimanju arhitekta, zavrsila sam fax u Srbiji, takodje mogu da radim i ako gradjevinski tehnicar jer imam zavrsenu i srednju gradjevinsku. U svakom slucaju, voljna sam da radim tako da nije bitno da li je u struci ili ne.

Unapred hvala za pomoc
Sonja :)

Bezi od nasih,jer ces se lako naci u situaciji da radis a da ti ne plate!Za godinu dana mogla si savladati makar A1 nemackog jezika uz studiranje.Ako vec znas engleski lako ces savladati i nemacki,jer su oba germanska jezika.Sa srecom i begaj od nasih ma koliko ti se sad to cinilo kao dobro resenje!
 
Sto se tice posla kod "Nasih", ja to nebih cinio. Putovao sam od 1992. pa naovamo u Bec, nikad nisam radio niti se zadrzavao dugo. Ono sto bih i sam zeleo, jeste prijava boravka i prijava na biro za zaposljavanje u Becu, kako li oni to vec zovu, a bez znanja nemackog to ide tesko.
Evo jedna pesma - Kise jesenje...
 
Pozdrav ,
interesuje me da li vredi da pokušam da odem u Beč ne bi li tamo našao posao.Završavam za strukovnog inženjera elektroenergetike ( 180 ESPB ), prosek ocene mi je oko 9 , išao sam na takmičenja u srednjoj školi i bio na među prva tri mesta, učio sam nemački 8 godina u školi, mada planiram da ponovo upišem neki kurs nemačkog kako bih obnovio znanje jer ga dugo nisam koristio.Voleo bih da znam otprilike kakve su mi šase da nađem posao i kolika bi mi bila plata s obzirom da sam iz Srbije ,ili je bolje da ostenem i završim akademske studije i da tada odem.Hvala unapred za odgovor.
 
Pozdrav ,
interesuje me da li vredi da pokušam da odem u Beč ne bi li tamo našao posao.Završavam za strukovnog inženjera elektroenergetike ( 180 ESPB ), prosek ocene mi je oko 9 , išao sam na takmičenja u srednjoj školi i bio na među prva tri mesta, učio sam nemački 8 godina u školi, mada planiram da ponovo upišem neki kurs nemačkog kako bih obnovio znanje jer ga dugo nisam koristio.Voleo bih da znam otprilike kakve su mi šase da nađem posao i kolika bi mi bila plata s obzirom da sam iz Srbije ,ili je bolje da ostenem i završim akademske studije i da tada odem.Hvala unapred za odgovor.
Nastavi skolovanje tamo i na konju si!
 
Nemacki jezik sto bolje obnoviti - usavrsiti. Ja sam svojevremeno pisao Beckom univerzitetu i dobio formulare za skolovanje u Becu iako nisam otisao. Popunis te formulare i verovatno boravak regulisati opreko austrijske ambasade, koliko mi je poznato iz ranijih godina. Srecno
 
Kao zacetnik ove teme da kazem koju, pre mesec dana opet krenuh vozom Beograd - Budimpesta - Bec. U Budimpesti je presedanje u voz, koji polazi u 07h 10', ima besplatan bezicni internet, hrana i pice se placaju naravno. Karta je 70 evra u dinarima i ako idete na jedan dan, kao ja npr. treba imati makar 50 evra jos, ako na madjarskoj granici upitaju, a mene nisu pitali nista i dobro sam prosao na putu. Westbanhof, Sudbannhof, Belveder, Crkva Svetog Save, Katedrala Svetog Stefana, mesta meni dobro poznata, koja obicno obidjem...
 
Zna li neko kakvo li je vreme u Becu? Promenljivo, suncano?

Hladno kao u "grobu", ako nemate prijatelja tamo onda je ovako kao što sam napisao. Putujem od 1992. godine i niko mi nije pružio ruku prijateljstva osim moje drugarice koja je tragično nastradala prošle godine. Dakle elementarne nepogode i katastrofe u Beču po pitanju vremena i vremenskih prilika tj. ljudskih odnosa. "Malo morgen", što bi neko mogao da mi drukčije kaže!!!
 
Хвала на обавештењу, био сам доста пута у Храму Светог Саве у Бечу, постоји нека могућност да приватно кренем у четвртак, тако да бих у петак могао бити лично у Храму.
На фасади Храма Светог Саве у Бечу свечано је откривена спомен плоча истакнутом српском књижевнику, учитељу, монаху, филофогу и реформатору Сави Мркаљу.



http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...rivena-spomen-ploca-savi-mrkalju-u-becu-.html
 
Mrkal.jpg
 
Беч, Београд Лондон Београд
mozda je prica "zalutala" u pricu o Wien ali posto sam ovde zapoceo pricu evo kako sam prosao na putu za Englesku.
Moje iskustvo prilikom putovanja u London. Da imao sam srecu da dobijem nagradno putovanje British Airways '96. godine-povratna avionska karta na relaciji Beograd-London. Ali sta dalje ciniti, pitao se ja. Imam malo ustedjevine nedovoljno za hotelski smestaj, ipak da pokusam da dobijem i vizu mada su mnogi rekli da kao nezaposleno lice i sa 25 godina tada, mala verovatnoca da cu i dobiti vizu. Ali rekoh sebi nema sada odustajanja.
Pohadjao sam tada kurs za servisera PC racunara u Institutu Vinca i doneo odgovarajucu potvrdu, kao i potvrdu da sam clan omladinske zadruge, kada sam usao u ambasadu naidjoh na prvi salter gde mi rekose da na osnovu tih papira nemogu dobiti vizu ali ja se opet nedadoh lako, snadjoh se i rekoh da me propuste na drugi salter gde je radio engleski sluzbenik, on vide da sam dobitnik ove nagradne igre pa mi "progleda kroz prste" iako nisam imao sve papire koje inace traze. Dobio sam taj dan vizu na 6 meseci, a u Londonu sam proveo 14 dana i vratio se ali i dalje naravno volim da putujem. Mozda je ova prica poput bajke ali meni se eto na ovaj nacin ispunila zelja i mogucnost da posetim Englesku. Nisam imao finansija da ostanem duze ali kao turisti bilo je lepo. z:)
 

Back
Top