Wien-Bec

Da li je inostransvo samo za "odabrane"?

  • Naravno da nije.

    glasova: 4 100,0%
  • Slobodni smo gradjani.

    glasova: 0 0,0%
  • I mi smo deo Sveta i Evrope.

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    4
  • Anketa je zatvorena .
kad vam ukinu vize nemo da dolalite u austriju
idite u italiju ili nemacku ali nemojte u austriju

Поздрав теби Миланче и свима који прате ову тему!
Имао сам краћи проблем око нет провајдера, али сам и даље овде јер е маилом добијам обавештења, када неко остави коментар. Е да, хвала форуму на честитки за мој рођендан!
Слажем се са тобом нетреба ићи у Aустрију "Главом кроз зид", Верујем биће укинуте визе од Нове године, па ко може и воли нек изволи, барем као туриста, препоручио бих ако ми дозволите вечерњи воз на релацији: Београд преко Будимпеште па у Беч, има шта видети и доживети, али моја препорука вратити се своме дому, својој породици. То говори моје искуство на овим путовањима.
 
Neko je postavio pitanje u vezi vencanja u Becu pa se nadam da mogu biti od pomoci. Ja sam se udala za austrijskog drzavljanina pre tri meseca. Vencali smo se u Srbiji i onda sam predala u ambasadi u Beogradu zahtev za familijarnu i za posetilacku vizu (u isto vreme). Nakon tri dana (kada otisla da podignem pasos i odgovor za posetilacku vizu), rekli su mi da su mi odobrili posetilacku na 3 meseca (toliko sam i trazila) ali da kada odem u Bec, u magistratu da podnesem zahtev za izdavanje boravisne vize. I proslo je sedam dana od kada sam podnela zahtev i zvali su me da dodjem da je podignem jer mi je odobrena i da mi daju kupone za ucenje jezika.
Najznacajnije je (govorim o udaji) da je suprug(a) njihov drzavljanin, da ima svoj stan i da mu je prosek plate ok i samim tim da ima zdravsteno osiguranje. Napisala sam za prosek plate ok jer zaista ne znam sta je po njima dovoljno ali pouzdano znam da postoji neka granica ispod koje nece da uzimaju u obzir razmatranje vize.
Ukoliko je nekome potrebna neka informacija, tu sam da pomognem. Godinama sam putovala ovamo i sada sam konacno tu, pa znam kako je !
Pozdrav svima!
 
Neko je postavio pitanje u vezi vencanja u Becu pa se nadam da mogu biti od pomoci. Ja sam se udala za austrijskog drzavljanina pre tri meseca. Vencali smo se u Srbiji i onda sam predala u ambasadi u Beogradu zahtev za familijarnu i za posetilacku vizu (u isto vreme). Nakon tri dana (kada otisla da podignem pasos i odgovor za posetilacku vizu), rekli su mi da su mi odobrili posetilacku na 3 meseca (toliko sam i trazila) ali da kada odem u Bec, u magistratu da podnesem zahtev za izdavanje boravisne vize. I proslo je sedam dana od kada sam podnela zahtev i zvali su me da dodjem da je podignem jer mi je odobrena i da mi daju kupone za ucenje jezika.
Najznacajnije je (govorim o udaji) da je suprug(a) njihov drzavljanin, da ima svoj stan i da mu je prosek plate ok i samim tim da ima zdravsteno osiguranje. Napisala sam za prosek plate ok jer zaista ne znam sta je po njima dovoljno ali pouzdano znam da postoji neka granica ispod koje nece da uzimaju u obzir razmatranje vize.
Ukoliko je nekome potrebna neka informacija, tu sam da pomognem. Godinama sam putovala ovamo i sada sam konacno tu, pa znam kako je !
Pozdrav svima!

kolko te kostalo vencanje ?
 
ljudi jel moze neko da mi pomogne,ja bih hteo da upisem posdiplomske studije iz oblasti umetnosti u Bechu,slab sam sa internetom pa bi mi dobrodosla bilo kakva informacija ili link,gde bih mogao detaljnije da se informisem,stranice maticnih fakulteta uglavnom su na nemackom a i cuo sam da za srpske studente imaju neke beneficije:)
 
Kako javljaju mediji od 19. Decembra ove godine, ukidanje viza pa ko ima para neka krene barem turisticki, ja se skoro vratih iz Grcke, jug je sada za mene mesto najbolje.
Ukidanje viza, dakle, kako javljaju 19. Decembra a tog dana je i sv. Nikolaj Mirlikijski cudotvorac, zastitnik putnika i moreplovaca.
 
E sada znam da postavim video pa i ovde nek zapeva pesma Juzna pruga
Ja ako Bog da krenuo bi 18. večernjim vozom za Beč, ako negrešim mađarska granica negde oko ponoći i nebi trebalo da traže vizu! Pa onda Budimpešta i dolazak u Beč, poseta dvorcima: Belveder, Šenbrun, Prater... Dakle 19. u evropskoj uniji bez vize, ali ja ipak sa stranim pasošem, a braći iz Srbije puno sreće sa novim biometrijskim pasošem, nebi smelo biti nikakvih problema pretpostavljam.
Kontakt:
sms broj:
+381631130252
(ne podržava glas)
pa izvolite, možemo krenuti zajedno.
miron
 
Ево да се и ја огласим после једног одређеног времена.
Укинуше визе за већину земаља, што је наравно добро.
Ја сам и пре укидања виза уместо на Запад отишао на Југ.
Ове године и по други пут а реч је о Грчкој,
па стога одлазим привремено из ове теме: WIEN-BEC,
а прикључујем се темама о Грчкој.

 
Poslednja izmena:
Ja posle 15 godina posetio Beč opet, bio u 2. bicirku, nije se mnogo promenio. Kafa u Princ kafeu + vodka 0,02 = 4.20 eura, pa ko moze i voli neka izvoli.

Da li se hvalis kako si imao 4.20 eura ili se zalis kako ti je skupo?

P.S. kad bolje razmislim, kako si ti uopste uspeo da sakupis tih 4.20 eura, mnogo je to para. Vidi se da ne izlazis iz svog sela.
 
Da li se hvalis kako si imao 4.20 eura ili se zalis kako ti je skupo?

P.S. kad bolje razmislim, kako si ti uopste uspeo da sakupis tih 4.20 eura, mnogo je to para. Vidi se da ne izlazis iz svog sela.

Vidiš - Kronislave, moje "selo" kako si ga nazvao je za mene vrednije od Beča ili mesta u kome ti živiš, zarad tvoje informisanosti obišao sam celu bivšu Jugoslaviju i mesta kao što su Pula - Split - Šibenik - Beč po 17. put, London, a pored ovakvih komentara naravno da je daleko bolje putovati na Jug - Grčku, gde sam bio 5 puta...
 
Vidiš - Kronislave, moje "selo" kako si ga nazvao je za mene vrednije od Beča ili mesta u kome ti živiš, zarad tvoje informisanosti obišao sam celu bivšu Jugoslaviju i mesta kao što su Pula - Split - Šibenik - Beč po 17. put, London, a pored ovakvih komentara naravno da je daleko bolje putovati na Jug - Grčku, gde sam bio 5 puta...

Mora da se salis.
Ne razumem kakve veze ima da li si ti bio u Splitu sa cenom kafe u Becu.
Ja sam te pitao da nam objasnis sta si hteo da nam kazes svojim komentarom. Da li si hteo da se pohvalis kako si imao 4.20 eura da sebi platis kafu ili kukas kako si mnogo platio.
Tvoje selo je pomenuto da bih ti pojasnio da je moguce da je sljivovica u lokalnol birtiji pola eura, ali to ne znaci da je ta cena univerzalna za ostatak sveta.
Jos manje mi je jasna teza "da je zbog komentara bolje putovati na jug u Grckoj"??? Ja bih ti preporucio da putujes jos juznije do neke od centralno africkih drzava, mozda ti tamo kafa bude jos jevtinija.
 
Говорио сам мало у "загонеткама". Беч је предиван Град, бих тамо 17 пута, али ме пут ипак даље углавном води пут Грчке и Свете горе. Хвала на разумевању, Кониславе и хајде ако познајеш више Беч, да унапредимо ову тему коју сам лично започео.
 

Back
Top