OPASNI KUCNI LJUBIMCI....

pajce 1205

Poznat
Poruka
9.577
...Malo zvuči kontradiktorno.....ljubimci ali OPASNI...:eek: :D

Šalim se naravno...kakvi su - takvi su, ipak su živa bića i imaju pravo na život....
Ovde se konkretno radi o ZMIJI OTROVNICI....vrsta POSKOK...

Mnogo volim životinje kao i svi ovde naravno...Zmije hvatam odavno...naravno samo iz nekog da kažem hobija...ne osećam strah prema otrovnicama koje i iskljucivo hvatam, pokažem ih drugima i pustam na slobodu....

Ali u maju ove godine uhvatio sam ovog poskoka...lep primerak,i resio sam da ga malo zadržim na posmatranju. Imao sam na raspolaganju veliki stakleni akvarijum koji sam pretvorio u terarijum, lepo mu sredio ambijent i sada mi je eto kućni ljubimac...:eek:

...Hoću reći - predkućni , haha - jer ga držim u terarijumu ispred kuće...Možda će neko reći da sam lud jer držim ovu opasnu otrovnicu ali podosta znam o njima a i opreznostmi je na prvom mestu pa se ne bojim baš.

Želeo bih čuti neko vaše mišljenje o ovim prelepim životinjama koje su nažalost nagativno kotirane medju većinom ljudi...
Takođe bih se izvinio adminima ako neka slična tema već postoji, ja nisam video nista slicno....

Poskok se zove RILE....ima oko 70 cm....

DSCN1478-1.jpg
DSCN1476-1.jpg
DSCN1469-1.jpg
 
e pa eto...a+sada si ga videla...HEHE.....:lol::lol::lol:

SVE SU TO ŽIVOTINJE...evo ti nekoliko stvari bas vezanih za poskoka...

1. nikada , ali bas nikada neće ujesti osim ako nije iznerviran i ugrožen...

2. kada je jako iznerviran i hoce da ujede prvo pocinje jako siktati...

3. voli da se pentra po drvecu i ybog toga je jako opasan jer tada ako ujede može ujesti za vrat...a taj ujed je obicno smrtonosan...ali kažem...tesko se kani da ujede coveka.

4. jede jednog miša na 3 meseca...rentabilan, priznaćeš...:D:D
 
Ma pazi, ne volim otrovnice
Frka mi je, plassim se,a sa Pitonom sam se slikovala jos odavno i to onim albino
Medjutim otrovnica je nesto drugo!!!!
Ato ujeda samo kad mu zvezde nisu naklonjene, batali.... Jes zabole me bas da bacam pasulj u kom je fazonu....!!!!!

A jel a sta da se radi ako te ujede?
Ima li protiv otrov i koliko realno vremena imas?
 
e.....
ti da toliko volis zivotinje,ne bi zarobio tu zmiju,ja da ti kazem....
oduzeo si joj slobodu,strpao je u staklenu kutiju i sebe nazivas ljubiteljom zivotinja...
dodji ti malo kod mene na posmatranje...imam ja staklenu sobu u gajbi...trebalo bi da ti bude dovoljno.....
izvini na oshtrini ali divljim zivotinjama je mesto u prirodi a ne u tvom terarijumu.
divlje zivotinje se vole izdaleka a ne u sobi,ispred kuce i slichno.
kako si mogao da uzmes zmiju koja zivi vec ko zna koliko dugo tamo gde joj je i mesto i da je strpas u staklo???????
izvini jos jednom
 
Draga moja...ti me lepo iskritikova...da ti objasnim....

Stvarno sam ljubitelj yivotinja...i prirode....poseti moj profil, videces...oseca se to...

Tačno..u pravu si...jeste trenutno zarobljen ali BIĆE OSLOBOĐEN...
Uhvatio sam ga na sred asfaltnog puta..da sam prosao samo sa autom neko bih ga već zgazio ili ubio...jer oni kada se sunčaju na asfaltu ili negde neće da se pomeraju....

TADA POSTAJU LAKO RANJIVI....

..DALJE....veliki sam ljubitelj fotografije....iskoristo sam ga malo da ga fotografišem, da mu malo pratim ponašanje...koliko je samo dece posetilo njega...gledali ga i stekli neko saznanje o njima...mislili su da je bauk do sada...

...Kuća mi je neposredno pored skole...ušiteljica je dovela grupu đaka i pokazala im ovog poskoka...mislim da je to ipak nesto znacilo toj deci....Da ti ne objasnjavam dalje...i sama znas koliko ljudi dryi zmije po terarijumima pik ko zna koliko godina...i koliko niuh dryi ko zna koje sve životinje zarobljenje...

OVOM POSKOKU JA SAM PRODUZIO ZIVOT - A NARAVNO DA ĆE BITI PUŠTEN NA SLOBODU....

u svakom slučaju HVALA NA KRITIKAMA....:D :D :D
 
moje misljenje je da te u neku ruku volim jer nisi rekao da ih ubijas.jer si rekao da kakve god da su imaju pravo na zivot.bas lepo,podrzavam.
ali upravo si ti sam sebi kontradikoran..kazes -pravo na zivot,pustas na slobodu a tu si iz ciste zabave ostavio i oduzeo joj bas ono o cemu navodno pricas i podrzavas.
pravo na zivot i slobodu!
njen zivot nije u akvarijumu..kao sto ni tvoj nije u nekoj sobi na posmatranju..

sad sam ja kontardiktorna..ali psi su toliko pripitomljeni danas da ne umeju da zive bez coveka.velika je razlika izmedju domacih pripitomljenih zivotinja i onih koje to nisu.
 
Ma pazi, ne volim otrovnice
Frka mi je, plassim se,a sa Pitonom sam se slikovala jos odavno i to onim albino
Medjutim otrovnica je nesto drugo!!!!
Ato ujeda samo kad mu zvezde nisu naklonjene, batali.... Jes zabole me bas da bacam pasulj u kom je fazonu....!!!!!

A jel a sta da se radi ako te ujede?
Ima li protiv otrov i koliko realno vremena imas?

AKO TE UJEDE....najvažnije, ne uplasiti se, ne praviti paniku, truditi se da sto sporije dises da bih krv sporije strujala telom i otrov se sporije sirio...vremena ima ako ujede za nogu recimo, oko 2 do 3 sata da se dobije serum....naravno sve zavisi od raznih drugih faktora....

Trenutno se od seruma koristi ANTIDOT i ja ga imam kod sebe...

treba imati u vidu cinjenicu da kod nas ima vise vrsta poskoka...Najjopasniji je onaj u kanjonima reke GRADAC kiod Valjeva..tkz. Gračanski Poskok...
 
ok,super...ali sada je vec skoro septembar...kada nameravas da ga pustis?

evo to odgovora....Ybog prirode posla kojim se bavim nisam nasao vremena letosd da ostavrim ono sto sam nameravao...a to je sledece...

...da uhvatim onog velikog guštera..poznatog kao zelembać...u mom kraju ga tako zovu....

On mu je omiljena hrana...a cuo sam priče kako on zelembaća prvo hipnotiše na neki način...pa ga onda pojede...e to upravo želim da snimim kamerom i onda da ga pustim...

Medjutim kao sto si primetila, već je septembar, imam jos jako malo vremena...jer njemu treba neko vreme da nadje skloniste gde ce da prezimi....ako to ne uspem...postoji mogucnost da preyimi u terarijumu gde bih mu obezbedio sve optimalne uslove NARAVNO...pa do proleća i tada bih ga pustio...ali i dalje imam vremena da ga pustim i sada. Obavesticu vas NARAVNO...RILE ce sigurno preživeti i ponovo puzati nekim kamenjarom....:lol::lol:

i nemoj reći da ti je sad žao zelembaća...:lol: pa sve je to borba...opstanak..priroda...lanac ishrane....
 
moje misljenje je da te u neku ruku volim jer nisi rekao da ih ubijas.jer si rekao da kakve god da su imaju pravo na zivot.bas lepo,podrzavam.
ali upravo si ti sam sebi kontradikoran..kazes -pravo na zivot,pustas na slobodu a tu si iz ciste zabave ostavio i oduzeo joj bas ono o cemu navodno pricas i podrzavas.
pravo na zivot i slobodu!
njen zivot nije u akvarijumu..kao sto ni tvoj nije u nekoj sobi na posmatranju..

sad sam ja kontardiktorna..ali psi su toliko pripitomljeni danas da ne umeju da zive bez coveka.velika je razlika izmedju domacih pripitomljenih zivotinja i onih koje to nisu.

Mina...srce, nije iz čiste zabave...slobodno mogu reći..iz EDUKATIVNIH razloga više...

Veruj mi...mnogo sam zmija uhvatio golim rukama...i posle par minuta ih pustio...sada sam samo želeo da ovog poskoka koji je ekstra primerak zbog veličine malo približim deci u pogledu da nemaju strah od ymija kakav im roditelji usadjuju i mogu ti reci da sam u tome dosta uspeo i kod starijih ljudi...jer RILA je od kako je kod mene videlo mnnooogooo ljudi i svi su promenili mislenje o ymijama kada su videli kako ja bez ikakvog stzraha zavlacim ruku i sipam mu vodu u mali bazencic koji se vidi na slici a on je pored.
 
e kad smo kod toga
ici cemo na Taru a pas voli da zabada nos gde treba i gde ne...pa bih ja za svaki sluchaj kupila antidot...da ne brinem.....
pa me zanima gde to mogu da nabavim i kako se daje


ICI CES NA TARU...Moju omiljenu destinaciju...tamo u profilu imas sliku na jednoj steni...ja sa aparatom u ruci...e to je najveci vrh Tare....i tu ih ima dosta..poskoka...

za serum, da ne raglabam sada ovde...obajsnicu ti kako da nabavis...ali ne boj se, nece ti to trebati...to uglavnom imaju uz sebe oni sto hvataju zmije za institut Torlak...
 
ICI CES NA TARU...Moju omiljenu destinaciju...tamo u profilu imas sliku na jednoj steni...ja sa aparatom u ruci...e to je najveci vrh Tare....i tu ih ima dosta..poskoka...

za serum, da ne raglabam sada ovde...obajsnicu ti kako da nabavis...ali ne boj se, nece ti to trebati...to uglavnom imaju uz sebe oni sto hvataju zmije za institut Torlak...

ma ne znas ti mog psa.......
ta se zavlachi svuda....
odkud ja znam da je nece napasti neki ako ga prepadne...
kada su tatu i burazera mog dechka napadali(tachnije ovi naidju na zmiju pa je ubiju(ua)) u gustoj travi,shanse da pas naleti na jednu su milion puta vece
 
ma ne znas ti mog psa.......
ta se zavlachi svuda....
odkud ja znam da je nece napasti neki ako ga prepadne...
kada su tatu i burazera mog dechka napadali(tachnije ovi naidju na zmiju pa je ubiju(ua)) u gustoj travi,shanse da pas naleti na jednu su milion puta vece


ovo cu da ti citiram...reci nekog prirodnjaka....

Пустите змију на миру.
Многи људи доживели су непријатност само
зато што су јурили да убију змију
која их ничим није угрожавала.
 
Meni je cool to shto si uradio ,mislim da si je na neki nacin (mislim na "Rileta") zashtitio...
ja to malo razumem jer zvim u Cacka ovde se sharka pojavila u shkolskom dvorishtu osnovne shokle u gradu, uzem centru...Ja bila klinka i uhvatila je i ubacila u majcu,odnela profesorki i biologije zena pala sa stolice,kad je doshla sebi htela da je ubije i ubaci u onu tecnost ...Ja naravno nisam dala(plakala sam,bacala se) i odnela je kuci pa mi se mama onesvestila onda sam joj obecala da cu sa nekim starijim da odem i da je vratim :) ,naravno ne u shkolsko dvorishe...i tako je i bilo pustili smo je tu u okolini Cacka..
Drugi put sam videla sharku blizu nashe vikendice na Rudniki ,suncala se na betonu ,takoce je bila situacija da se nalazi blizu ljudi i gde naseljenos nije bila mala,morala sam da prijavim da sam je videla jer je bila blizu livade de se kosilo :cry: zamislite da sam precutala i da je nekoga ujela,a da je oterama nesmem ko zna ko bi koga tu terao...
KAo shto ti rece (pokretacu ove teme ;)) kad se suncaju JAKO SU RANJIVE ma nije me konstatovala a bila sam na metar od nje ,nije me ni pogledala...Kraj ove price ne zelim da pricam...
A poskoka sam videla malog u shumi u prirodnom okruzenju ,bez panike smo napustili shumu :) ...nema shta velicanstveno ih je videti kad miruju u prirodnom okruzenju..
E i da reci ljudima da poskok neskace :D .. mislim neskace ono ko zeka :)

E da i ja kao ljubitelj zivotinja zaista volim sve zivotinje bez izuzetka ,naravnio i ove opasne :)
 
Poslednja izmena:
dobro si me podsetila...POSKOK nikako ne skače niti to može...

on se samo jako trza i izbacuje telo strahovitom brzinom napred koliko mu to dužina i oslonac na tlu (ostatak tela) dozvoljavaju....

...NE MOŽE DA SKOČI...

...i još nesto sto verovatno mnogi znaju...ti kažes...videla si poskoka i napustila si šumu...
Sada se ja cepam od smeha...pa dok si napustača tu šumu od straha od nekog malog poskoka...prosla si neposredno bliyu pored nekoliko šarki, poskoka itd...

Zmija ima svuda...uvek kada smo u prirodi one su blizu nas ali se naravno sklanjaju...
Kada bih one napadale, kidisale na čoveka, pa ne bih nam bilo spasa...:D
 
"Sada se ja cepam od smeha...pa dok si napustača tu šumu od straha od nekog malog poskoka...prosla si neposredno bliyu pored nekoliko šarki, poskoka itd...
"

Nije to bio strah to je fino i kulturno nalevo u krug :) polako i bez panike marsh nazad ...nije meni isto videti je tamo gde mi vladamo(na zalost) (naseljena mesta) i u prirodi ...
A i onu shraku shto sam uhvatila,moram da ti odam tajnu da sam mislila da je beloushka (nemoj nikom da kazesh:D)lol...pa i u onu majcu shto sam je ubacila pribila sam je uz stomak SAM ME BOG POGLEDAO ...shta zna dete sedmi razred :)
 

Back
Top