Zasto Patimo???

ooo

Primećen član
Poruka
512
Ajde ovako....

Nekada davno, jako davno....covek je trazio nacin da manipilise velikim narodnim masama.
Prvo je pogledao od cega je covek sacinjen. Od Duha (misli, logika, inteligencija), Duse (osecanja, emocije) i tela (cula).
Da bi kontrolisao Duh podigao je skole koje bi coveka usmerile u odredjenom pravcu (nauka)
Da bi kontrolisao Dusu izmislio je tehniku koja bi ponizila njegove emocije i ucinila ga poslusnim (religija)
Da bi kontrolisao Cula izmislio je materijalnu vrednost za koju bi covek sebi kupovao zadovoljstva koja mu je pre toga nametnuo(zlano, novac).

Ovo su bili suptilniji nacini manipulacije od primene sile, koja je takodje i dalje postojala.

Spojivsi sva tri ogranicio je zamisljenim linijama mesto svoje vladavine gde bi te zakone mogao i da sprovodi.(drzava)

Tako da smo mi svi toliko izmanipulisani, bez sopstvenih misli, zelja, osecanja. Ceo svoj zivot provodimo radeci za drzavu i one koji nju sacinjavaju. Dok se oni sa jedne strane bave svim mogucim mafijaskim poslovima, sa druge strane glume ugledne gradjane i pozrtvovane politicare. Obican narod se muci i pati, zivi na krajnjim ivicama bede u nadi da ce biti bolje, dok je ustvari sve gore i gore. Zivot, danasnjeg coveka se pretvorio u svakodnevne brige oko mnostva stvari. Brige donose stresove i samim tim jos vece brige. Ljudsko bice koje je u patnji i mukama ubrzo toliko oslabi da postane podlozno mnogim bolestima. Ljudi oko nas umiru u patnji, duse su im pune ocajanja jer nema svetlih tacaka u njihovim zivotima.....

Pitam ja vas sta treba uciniti i biti slobodan covek,
raditi ono sto volis, biti sa ljudima koje volis. Zivot provoditi u miru i sreci ne strahujuci od bede, napasnika, bolesti. Ne biti u strahu od buducnosti. Sta to treba promeniti da bi narod bio srecan, da bi se ljudsko srce ispunilo radoscu i kao takvo zivelo. Da li se treba vratiti prirodi i provoditi vise vremena u njoj. Da li je spas jludske rase u povratku samom sebi i stisavanju prevelikih zelja i ambicija.....

Ja neznam, a vi?
 
Tesko je postici sve sto si nabrojao,ali si i sam dao neke odgovore.Mislim da pojedinac ne moze da menja svet,ali moze da menja sebe!Ja problem koji si naveo sagledavam kao problem pojedinca!Kad bi svako stao za tren,pogledao duboko u sebe,radio na sebi i trudio se da bude bolji covek,svet bi mogao da se promeni za jedan dan!S druge strane da li je moguce da 7 milijardi ljudi ili kolko nas sada vec ima na planeti TO STVARNO I UCINI!TO JE JEDNOSTAVNO NEMOGUCE!Jednostavno patnju treba prihvatiti kao sastavni deo ljudskog zivota.Da li si razmisljao -kakav bi svet bio da je u njemu sve savrseno ,i da patnje nema ?
:(
 
Pa i ja znam sta je potrebno, ali sta uraditi. Kako objasniti svakom coveku sta treba da uradi, zasto bi te poslusao. A kakav bi svet bio da nema patnje. Pa idealan. Mada ne mislim na patnju u svim mogucim oblicima. Normalno je, da ako se zaletim u pomracenoj sobi da sto pre dodjem do kreveta i lupim kolenu u stolicu, i da zbog tog bola patim. Mislim na patnju koju ljudi nanose jedni drugima.
 
Pa ,u teoriji (teze ce to u praksi)osnovni uslovi da dete bude normalno kasnije (da nema zelju da povredjuje druge)je da bude prihvaceno i voljeno.Da mu se usadi klica ljubavi,jer samo ona moze spasiti njegovo srce.Ako se seme ne zasadi na vreme,posle sve ide teze!Znaci ljudi koji imaju decu,imaju moc,ali ako i oni nemaju vec usadjeno seme????Vidis,to ti je vrzino kolo!
A ovako da utices na ljude mozes,ali neces nikad uspeti da utices na sve!Ali ako si uticao pozitivno bar na jednog,taj ce uticati bar na jos jednog...i tako ce tvoj uticaj da se nesvesno siri...
A sto si ti tako depresivan danas?
 
tamo sam gde....:
Ako ste spremni da stavite na kocku citav
svoj zivot,dobicete natrag novi,cist kao suza,
i postacete zaista slobodni,zauvek.(A.D.Melo)razmisli malo...ti mozes...ali svi ne mogu..ljudi su razliciti,svako gleda iz svog ugla..
Jooooj, sto mi se ovo svidja :) Evo, ja sam spremna...npr. da odem iz grada na selo, na planinu, u divljinu neku, i da zauzvrat dobijem novi zivot, cist kao sto je tamosnja izvorska voda. :idea: Ali imam jednu dilemu. Da li bih time svojoj deci uskratila (mnogobrojne) mogucnosti koje imaju u gradu? S jedne strane bih ih zastitila od patnje i kojecega (osim klice ljubavi usadila jos neka semena, kako kaze divlja-u-srcu), a sa druge... :?:
 
"jedan stari hodocasnik isao je usred zime
preko mosta u podnoznju Himalaja kada je
pocela kisa.Cuvar prelaza mu je rekao:"Kako ces,dobri covece,stici gore po ovakvom nevremenu?"Starac mu je veselo odgovorio:"Moje srce je vec stiglo tamo,ostatku mene lako je da ga prati."
(A.D.Molo)
 
tamo sam gde....:
"jedan stari hodocasnik isao je usred zime
preko mosta u podnoznju Himalaja kada je
pocela kisa.Cuvar prelaza mu je rekao:"Kako ces,dobri covece,stici gore po ovakvom nevremenu?"Starac mu je veselo odgovorio:"Moje srce je vec stiglo tamo,ostatku mene lako je da ga prati."
(A.D.Molo)
Razumela. Ipak...srce i dalje uplaseno :?
 
Viva:
Jooooj, sto mi se ovo svidja :) Evo, ja sam spremna...npr. da odem iz grada na selo, na planinu, u divljinu neku, i da zauzvrat dobijem novi zivot, cist kao sto je tamosnja izvorska voda. :idea: Ali imam jednu dilemu. Da li bih time svojoj deci uskratila (mnogobrojne) mogucnosti koje imaju u gradu? S jedne strane bih ih zastitila od patnje i kojecega (osim klice ljubavi usadila jos neka semena, kako kaze divlja-u-srcu), a sa druge... :?:

Ja sam prosle godine, prodao stan u Krusevcu i kupio kucu na Jastrepcu, 50m od palninarskog doma. Veruj mi ono sto ti priroda moze pruziti grad nikako nece. Ni tebi ni tvojoj deci. Mada je malo nezgodno decu odvojiti od prijatelja, ako ih imaju(vezano za godine). Ali moje detinjstvo na Jastrepcu, veruj mi, nista ne moze da zameni. Cist vazduh, potok, branje biljaka i pecuraka..... :D :D :D :D :D
 
ooo:
Tako da smo mi svi toliko izmanipulisani, bez sopstvenih misli, zelja, osecanja. svetlih tacaka u njihovim zivotima.....?


pa zasto se onda okreces veri koja negira tvoja osecanja, misli, stavove....?
i gresis, ima nas koji imamo sopstvene misli i zelje i osecanja i mnogo svetlih tacaka zivotu, ma sta ti mislio o tome.


ooo:
Pitam ja vas sta treba uciniti i biti slobodan covek,
raditi ono sto volis, biti sa ljudima koje volis.
Ja neznam, a vi?

pa bas to...budi slobodan, budi sa ljudima koje volis i radi ono sto volis da radis. u cemu je problem? ti nemas za to vremena....moras da pesacis 14h.....?
 
ooo:
Viva:
Jooooj, sto mi se ovo svidja :) Evo, ja sam spremna...npr. da odem iz grada na selo, na planinu, u divljinu neku, i da zauzvrat dobijem novi zivot, cist kao sto je tamosnja izvorska voda. :idea: Ali imam jednu dilemu. Da li bih time svojoj deci uskratila (mnogobrojne) mogucnosti koje imaju u gradu? S jedne strane bih ih zastitila od patnje i kojecega (osim klice ljubavi usadila jos neka semena, kako kaze divlja-u-srcu), a sa druge... :?:

Ja sam prosle godine, prodao stan u Krusevcu i kupio kucu na Jastrepcu, 50m od palninarskog doma. Veruj mi ono sto ti priroda moze pruziti grad nikako nece. Ni tebi ni tvojoj deci. Mada je malo nezgodno decu odvojiti od prijatelja, ako ih imaju(vezano za godine). Ali moje detinjstvo na Jastrepcu, veruj mi, nista ne moze da zameni. Cist vazduh, potok, branje biljaka i pecuraka..... :D :D :D :D :D
Tako sam nesto i ja mislila da uradim. Za decu me ne brine toliko odvajanje od prijatelja (jer su jos uvek dovoljno mali) vec me vise brine njihovo kasnije skolovanje. Za koju godinu bi trebalo (oni sami ili zajedno sa mnom) da se vrate u grad? A od cega ti zivis na Jastrepcu? Nadam se da nisam nepristojna sto te to pitam, pitanje je zbog moje licne orijentacije. Pretpostavljam da bih morala da osnujem neku vrstu seoskog domacinstva da bih prehranila porodicu?
 
Imam 20.kompjutera koji umrezeni cine divnu igraonicu....
Nemam nista od zivotinja osim dve mace

ALi ako zelis uopste se nije tesko snaci........Recimo naucis se grncariji, ili obradi drveta, ili vec... pravis, prodajes, a nije naodmet ni cuvati zeceve, pilice.....
Sve opravdavam sto je vezano sa prirodom i zivotom u njoj......
Sto se tice deteta, veruj mi i to vreme do skoloovanja, ce mu mnogo znaciti.... Pricam iz licnog iskustva....
 
Anakin koje su to licne misli i osecanja kojasu licno tvoja i da ih niko drugi nema? Nesto tvoje, univerzalno..

Ja radim ono sto volim, druzim se sa ljudima koje volim itd.....ali vecina ne..ovde ne resavamo probleme onih koji to sve imaju vec onih koji nista od toga nemaju....Lako je biti sebican i misliti samo na svoju srecu.....
 
ooo:
Imam 20.kompjutera koji umrezeni cine divnu igraonicu....
Nemam nista od zivotinja osim dve mace

ALi ako zelis uopste se nije tesko snaci........Recimo naucis se grncariji, ili obradi drveta, ili vec... pravis, prodajes, a nije naodmet ni cuvati zeceve, pilice.....
Sve opravdavam sto je vezano sa prirodom i zivotom u njoj......
Sto se tice deteta, veruj mi i to vreme do skoloovanja, ce mu mnogo znaciti.... Pricam iz licnog iskustva....
Cak i ako je tesko, tek se u takvom, prirodnom okruzenju, suočavamo sa pravim zivotom i istinskim vrednostima, pa i sa patnjom u krajnjoj liniji. Zaista mislim da se, cak i ako je patnja sastavni deo zivota, u prirodi pati manje ili ako nista drugo - zdravije. Thanks. :)
 
Dualnost nam opet kaze suprotno od slobode jeste zakon.....
To znaci da oni koji svojom svescu prihvate zakon bice slobodni.

Ovde je sada rec o 10 Bozijih zapovesti, pretpostavljam, jer onaj ko ih ispunjava nikada nece biti rob sospstvene savesti...
 

Back
Top