Tumor na bubregu

dlekic

Početnik
Poruka
47
Zamolio bih za tri pitanja :

1.Zanima me da li tumor na bubregu ili nadbubregu može da se vidi na skeneru CT ili na ultrazvuku i da li je tako sigurno moguće dijagnostizirati tumor ili su potrebne dodatne analize ?

2.Ako neko ima tumor na bubregu da li to mora de se pokaze kroz neki los rezultat u krvnoj slici ?

Da li postoje tumor markeri koji pokazuju postojanje tumora bas na bubregu ?

3.Zanima me koji parametri krvi su vazni da bi se njihovim ocitavanjem
uocio nepravilan rad bubrega u opstem slučaju ?
 
Pod 3. da, postoje parametri u krvi koji ukazuju sa losu funciju bubrega.
Za sve ostalo sto si pitao odgovor je zavisi.
Konkretizuj svoje pitanje a u tome neka ti pomogne lepljiva tema "pre postavljanja pitanja obavezno procitati..."
 
Ovako, moj muz je pre 3 godine operisao tumor na bubregu. Inace ima 32 godine i slucajno ga je otkrio. Prvo je izbacio slucajno posle dosta bola kamencic iz bubrega, a kasnije je otisao slucajno na ultrazvuk da vidi da nema jos kamenja. Kad tamo ima sta da vidi, tumorska promena. Posle tog pregleda odradjen je CT i konacno receno da ima tumorsku promenu koju dok se ne otvori ne zna se kakva je. Inace su svi parametri krvne slike bili dobri, mada urea i kreatinin u krvi pokazuju na nepravilan rad bubrega. Posle operacije u Novom Sadu kod divnog prof.dr Gorana Marusica gde je odstranjen taj deo tkiva cekali smo patohistoloski nalaz.Nalaz je rekao da je to bio adenokarcinom koji je bio u kapsluli velicine 4 cm i srecom nije nigde krenuo. Nije imao ni zracenja ni hemoterapije i do dana danasnjeg se super oseca i hvala Bogu dobro je. Naravno kontrole su bile na 3 meseca pa sada su vec i na 6. Pozdrav
 

Back
Top