Turska muzika

Turska Muzika i njeni izrodi mutirani u nasem turbo folku su uzrok miliona propalih zapustenih mladih mozgova moje generacije,koji nisu imali snage i kapaciteta da se odupru njenom destruktivnom monstuoznom dejstvu....
Kao sto neko rece gore,500 godina je 500 godina,ostavlja tragove i okove kojih ne mozemo da se oslobodimo josh....



Prilicno ti je jasno sad sta mislim o Turskoj muzici i Turcima,jel tako?
 
Najgore je to shto se za narodnu muziku smatra turbo folk(chista turska muzika gde pevaju silikonske kurveshtije).Narodna muzika se zna shta je i ne treba je meshati sa ovim turskim sranjem.
 
Znala sam da na ovom forumu ima praznoglavaca, ali toliko da ih ima... Ne. Vi stwarno ne znate sta je prawa muzika, ali dobro. Turska muzika je jedna od najkvalitetnijih. Takodje muziku i politiku mislim da ne treba mesati. Ako niste znali, Srbija je ta koja je pokrala muziku od turske. Ja veoma dobro pratim tu muziku i znam kada je koja pesma snimljena. To sto je turbo-folk samo turska glupost... Da je turska muzika stvarno sranje ne bi se prvo, ona ni slusala ovde niti bi se prevodile ili samo note uzimale od njih.
 
Turbo - folk mesavina je klasicne narodne (kafanske) muzike , orijentalnih melodija i ritmova , kao i euro densa .
Danascnji narodnjaci , muzika a la zvezde Granda je jos finije izmiksovana , od elemenata rok/pop muzike , preko rnb/hip hopa , hausa i slicno , jednostavno sve sto ti producenti mogu da isempluju i nadju bice upakovano u aranzman .
Ono sto mene mnogo manje zabrinjava od te muzike , koja uzmi uzgred receno nije toliko agresivna kao nekad su tekstovi . E sad poslusajte ove primere pa recite koliko grama mozga treba da se smisle ovakvi biseri :






 
Turska muzika me previshe asocira na Grand prodakshn koji mrzim iz dna dushe(moro sam malo da dam odushka).Elem,chista Turska muzika bez kombinacije silikonki i tehna je ok sto se mene tiche(u kombinaciji sa trbushnim plesachicama:mrgreen: )
 
******, nije dosta što su nam tamburili petsto godina pa hoćemo još...
****** vas Turci!
Inače, mnogo njihove muzike ima elemente ukradene iz vizantijske muzike...


Bravo... potpuno tacno... ono sto mi danas zovemo turskom muzikom je zapravo muzika koju su oni skupljali pustoseci Evropu i istok. Drugim recima, moglo bi smo reci da oni cak i nemaju svoj muzicki izraz, vec da je isti stvaran po uticajem zemalja koje su osvajali.
U prilog ovome i tekstovi mnogih kulturologa i muzikologa koji su se ozbiljno bavili istrazivanjem muzickog nasledja sa ovih prostora.
 
meni je sve shto ti talibani i njima slichni naprave blagi uzhas, sve to sa haremima i slichnim govnima je krajnje odvratno...

Sta pricas covjece, ne bih da zvucim grubo pa cu pokusati na lijep nacin dda ti docaram.
Da li si slusao pjesmu predstavnika Pakistana na ovogodisnjem eurosongu, mislim da nisi.
Slusao sam pakistansku muziku, ali ne njihove ovogodisnje predstavnike , vec druge izvodjace, i mogu ti reci da je muzika vrlo avangardna, znaci ne ova kakav je primjer naveden i sa svim tim primitivnim instrumentima(kao pjesme iz Turske i Grcke) vec je to neka Rock muzika koja je vrlo , dobro odradjena od strane autora, cak ima i boljih izvodjaca od nekih evropskih toboze ekstra, ultla bendova pjevaca.
Dakle zvuk je prirodan, gitara prisutna, bez mnogo komjuterskih tehno prerada, ne bez mnogo nego uopste ih nema.
Ako si otvoren da cujes nesto novo - cuj, ne treba imati predrasude makar do te mjere, jer ljuljaju muziku vrhunsku
 
Sta pricas covjece, ne bih da zvucim grubo pa cu pokusati na lijep nacin dda ti docaram.
Da li si slusao pjesmu predstavnika Pakistana na ovogodisnjem eurosongu, mislim da nisi.
Slusao sam pakistansku muziku, ali ne njihove ovogodisnje predstavnike , vec druge izvodjace, i mogu ti reci da je muzika vrlo avangardna, znaci ne ova kakav je primjer naveden i sa svim tim primitivnim instrumentima(kao pjesme iz Turske i Grcke) vec je to neka Rock muzika koja je vrlo , dobro odradjena od strane autora, cak ima i boljih izvodjaca od nekih evropskih toboze ekstra, ultla bendova pjevaca.
Dakle zvuk je prirodan, gitara prisutna, bez mnogo komjuterskih tehno prerada, ne bez mnogo nego uopste ih nema.
Ako si otvoren da cujes nesto novo - cuj, ne treba imati predrasude makar do te mjere, jer ljuljaju muziku vrhunsku

Da li to znaci da ti se swidja turska muzika?
 
Da je turska muzika stvarno sranje ne bi se prvo, ona ni slusala ovde niti bi se prevodile ili samo note uzimale od njih.

Cekaj, sta je poenta ove recenice? Da se ovde slusa samo dobra muzika?? :lol:
@topic - Ne volim tu neku varijantu turske novokomponovane muzike, jer me mnogo asocira na Grand (koji mrzim)... Ni grcke pesme nisu nesto mnogo bolje... :thumbdown:
 

Back
Top