Podele medju Srbima koriste svi kako kome odgovara

john doe

Veoma poznat
Poruka
14.018
Pisao sam malopre da drugoj temi, ali mislim da ovo zahteva posebnu.

Mi smo kao narod prokleti i to ti je. Uvek su nas delili i koristili za svoje potrebe isto ako i sad, isto kao i za vreme WWII i posle rata..

Gledao sam skoro snimak Australijske televizije sa autenticnim snimcima vesanja Srba u Pancevu. Egzekuciju obavljaju Srbi sa hitlerovskim brkovima. Svi ko jedan su se udruzili u borbi protiv komunizma sa nacistima. Najvise me je pogodila cinjenica sto su oni tokom vesanja vikali okupljenom narodu 'ovako prolaze komunisti, priklonite se Rajhu itd...' Ali taj izraz lica, izraz odusevljenja, polet prilikom govora i ostalo dok ubijaju svoje sunarodnike Srbe je tragicno. Posle rata Srbi komunisti su u slast ubijali bracu Srbe cetnike.

Isto bi se desilo i danas, samo da nas dovoljno podele. Rusi i Ameri recimo to lako mogu da urade. I to se desavalo. Isto je bilo oduvek i to se ne menja. E to je tragedija Srbije. Tito je jedini znao da ujedini i odbrani interes svoga naroda, kao niko pre i posle njega.
 
Pisao sam malopre da drugoj temi, ali mislim da ovo zahteva posebnu.

Mi smo kao narod prokleti i to ti je. Uvek su nas delili i koristili za svoje potrebe isto ako i sad, isto kao i za vreme WWII i posle rata..

Gledao sam skoro snimak Australijske televizije sa autenticnim snimcima vesanja Srba u Pancevu. Egzekuciju obavljaju Srbi sa hitlerovskim brkovima. Svi ko jedan su se udruzili u borbi protiv komunizma sa nacistima. Najvise me je pogodila cinjenica sto su oni tokom vesanja vikali okupljenom narodu 'ovako prolaze komunisti, priklonite se Rajhu itd...' Ali taj izraz lica, izraz odusevljenja, polet prilikom govora i ostalo dok ubijaju svoje sunarodnike Srbe je tragicno. Posle rata Srbi komunisti su u slast ubijali bracu Srbe cetnike.

Isto bi se desilo i danas, samo da nas dovoljno podele. Rusi i Ameri recimo to lako mogu da urade. I to se desavalo. Isto je bilo oduvek i to se ne menja. E to je tragedija Srbije. Tito je jedini znao da ujedini i odbrani interes svoga naroda, kao niko pre i posle njega.

Tito je ujedninjavao narod tako shto je neistomishljenike slao na Goli otok. :evil:
Srbi treba da se ujedine oko Koshtunice.
 
Tito je ujedninjavao narod tako shto je neistomishljenike slao na Goli otok. :evil:
Srbi treba da se ujedine oko Koshtunice.

Tema je to sto nas je6e kako ko stigne, a mi slepci ni ne vidimo da nas non stop dele na pola. Svi odreda. I onda svako koristi. Je6ena fraza 'podeli pa vladaj' a mi ne vidimo dalje od nosa nego napadamo svoje.

Zato, odhebi sloboda sa tvojim glupostima. Sad ces ti da mi pricas price o golom otoku. I gow.njivom Mlohi, koji je i napravio sadasnje podele. Zbog njegove DSS, sad patriJote mrze pojam demokratija, a zbog njegovih nedela i izdaja i zlocina, ovi drugi su i izgubili poverenje u svoj narod.
 
Poslednja izmena:
Tito je ujedninjavao narod tako shto je neistomishljenike slao na Goli otok. :evil:
Srbi treba da se ujedine oko Koshtunice.
Tito jeste bio bitanga i Srbima je dosta zla naneo ali slanje staljinistickog olosa na Goli otok mu je bila jedna od pametnijih stvari u karijeri ,da su se oni pitali i njihova struja Jugoslavija b i prosla kao Causeskuova Rumunija ili Honekerova Nemacka ili SSSR , tj . zene bi nam se yebale za najlon carape i bocu najeftinijeg parfema.
A ovo oko ujedinjenja oko Kostunice je toliko smesno da ga ne treba komentarisati ,kao da si rekao da treba da se okupimo oko Cede ili Palme i Velje posto im je otprilike ista popularnost medju Srbima.
 
Tito jeste bio bitanga i Srbima je dosta zla naneo ali slanje staljinistickog olosa na Goli otok mu je bila jedna od pametnijih stvari u karijeri ,da su se oni pitali i njihova struja Jugoslavija b i prosla kao Causeskuova Rumunija ili Honekerova Nemacka ili SSSR , tj . zene bi nam se yebale za najlon carape i bocu najeftinijeg parfema.
A ovo oko ujedinjenja oko Kostunice je toliko smesno da ga ne treba komentarisati ,kao da si rekao da treba da se okupimo oko Cede ili Palme i Velje posto im je otprilike ista popularnost medju Srbima.

Koshtunica je jedina kakva takva spona izmedju radikala i demokrata.
 
Samo te pitam-oko chega da se ujedinimo?

Oko Majke Srbije. Oko toga. Oko nase matice, drzave, jedinog cega imamo sem suvoga zivota. Da inat zamenimo ponosom i prestanemo da svima budemo otirac.

Za pocetak!

Odgledaj disk Kapiraj-kopiraj i vidi gde je nestala nada i optimizam. Vidi za koji ponos trebamo da se borimo i shvati koliko smo veliki i sta trebamo da cuvamo.
 
Poslednja izmena:
Oko Majke Srbije. Oko toga. Oko nase matice, drzave, jedinog cega imamo sem suvoga zivota. Da inat zamenimo ponosom i prestanemo da svima budemo otirac.

Za pocetak!

Odgledaj disk Kapiraj-kopiraj i vidi gde je nestala nada i optimizam. Vidi za koji ponos trebamo da se borimo i shvati koliko smo veliki i sta trebamo da cuvamo.

Brate, ne vredi ti to, odmah ce doci do podela, jedni su za Zvezdu, drugi za Partizan, jedni za Rusiju, drugi za EU, jedni pishu cirilicom, drugi latinicom, jedni vole narodnjake, drugi rok, jedni seru a drugi kake...
 
Brate, ne vredi ti to, odmah ce doci do podela, jedni su za Zvezdu, drugi za Partizan, jedni za Rusiju, drugi za EU, jedni pishu cirilicom, drugi latinicom, jedni vole narodnjake, drugi rok, jedni seru a drugi kake...

Netacno.

Mene niko ne moze da natera da mrzim. Ja polazim od sebe. Medju mojim narodom nema onoga koga mogu da mrzim toliko da bih ga ubio zbog ideologije. To se uci u zdravoj porodici, dobroj skoli, na radnom mestu, TV-u svuda. Napravi te institucije i videces koliko ce manjih podela biti. Pokreni kapmanju, poput Hrvata, na nacionalnoj TV, oko ujedinjenja svih ideja oko Srpstva, pravi tribine i TV duele i nateraj ih da rade. nateraj poslanike da uvek rade ZA Srbiju, a ne za sebe i pola posla si obavio.

PS. Ja sam Partizanovac, i uvek sam isao sa ortacima Delijama na zvezdine utakmice. Gledao i navijao sa njima.
 
Netacno.

Mene niko ne moze da natera da mrzim. Ja polazim od sebe. Medju mojim narodom nema onoga koga mogu da mrzim toliko da bih ga ubio zbog ideologije. To se uci u zdravoj porodici, dobroj skoli, na radnom mestu, TV-u svuda. Napravi te institucije i videces koliko ce manjih podela biti. Pokreni kapmanju, poput Hrvata, na nacionalnoj TV, oko ujedinjenja svih ideja oko Srpstva, pravi tribine i TV duele i nateraj ih da rade. nateraj poslanike da uvek rade ZA Srbiju, a ne za sebe i pola posla si obavio.

PS. Ja sam Partizanovac, i uvek sam isao sa ortacima Delijama na zvezdine utakmice. Gledao i navijao sa njima.

Ne mrzish chak ni Sheshelja, ne bi ga ubio kad bi ti se ukazala prilika?
 
Tema je to sto nas je6e kako ko stigne, a mi slepci ni ne vidimo da nas non stop dele na pola. Svi odreda. I onda svako koristi. Je6ena fraza 'podeli pa vladaj' a mi ne vidimo dalje od nosa nego napadamo svoje.

Zato, odhebi sloboda sa tvojim glupostima. Sad ces ti da mi pricas price o golom otoku. I gow.njivom Mlohi, koji je i napravio sadasnje podele. Zbog njegove DSS, sad patriJote mrze pojam demokratija, a zbog njegovih nedela i izdaja i zlocina, ovi drugi su i izgubili poverenje u svoj narod.

Волела бих да чујем аргументе за написано, а посебно болдовано.;)
Мислим, ако није проблем.:)
 
Za ovo si prijavljen moderatorima, samo da znash.

Ti uvažavaš moderatore? :mrgreen:

Inače, onaj komentar da Srbi treba da se ujedine oko Koštunice je teška besmislica. On nije nikakva spona već smetnja pomeranju u bilo kom pravcu.

Jedina nada za građane Srbije je da prestanu da se vezuju za naše utripovane političke lidere i da shvate da su političari potrošna roba čije postojanje ima svrhe samo ako i dok služe ispunjenju njihovih interesa.
 
Ti uvažavaš moderatore? :mrgreen:

Inače, onaj komentar da Srbi treba da se ujedine oko Koštunice je teška besmislica. On nije nikakva spona već smetnja pomeranju u bilo kom pravcu.

Jedina nada za građane Srbije je da prestanu da se vezuju za naše utripovane političke lidere i da shvate da su političari potrošna roba čije postojanje ima svrhe samo ako i dok služe ispunjenju njihovih interesa.


Da li je moguće da se i mi složimo oko nečega !!!
 
Pisao sam malopre da drugoj temi, ali mislim da ovo zahteva posebnu.

Mi smo kao narod prokleti i to ti je. Uvek su nas delili i koristili za svoje potrebe isto ako i sad, isto kao i za vreme WWII i posle rata..

Gledao sam skoro snimak Australijske televizije sa autenticnim snimcima vesanja Srba u Pancevu. Egzekuciju obavljaju Srbi sa hitlerovskim brkovima. Svi ko jedan su se udruzili u borbi protiv komunizma sa nacistima. Najvise me je pogodila cinjenica sto su oni tokom vesanja vikali okupljenom narodu 'ovako prolaze komunisti, priklonite se Rajhu itd...' Ali taj izraz lica, izraz odusevljenja, polet prilikom govora i ostalo dok ubijaju svoje sunarodnike Srbe je tragicno. Posle rata Srbi komunisti su u slast ubijali bracu Srbe cetnike.

Isto bi se desilo i danas, samo da nas dovoljno podele. Rusi i Ameri recimo to lako mogu da urade. I to se desavalo. Isto je bilo oduvek i to se ne menja. E to je tragedija Srbije. Tito je jedini znao da ujedini i odbrani interes svoga naroda, kao niko pre i posle njega.
А сад да ти одговорим на тему: да, увек смо били подељени, али на фракцију која је анти-Српска и на про-Српску фракцију.
Тачније, тако је од доласка Тита на власт крађом избора '46. године.
А још од '44. године, ЦИА вршља по Српским тј. Југословенским тајним службама и држи кључне позиције.
Из овога је лако закључити ко нама Србима жели добро, а ко зло.

Народ је лако завсти или како ми Срби волимо да кажемо ''завади па владај''.

Прек смо народ, мало нас зна гдеје коме место...тако је то и данас.

Успут, обрати пажњу на то ко је чији потомак на данашњој политичкој сцени и све ће ти се само кас'ти.
 
Pisao sam malopre da drugoj temi, ali mislim da ovo zahteva posebnu.

Mi smo kao narod prokleti i to ti je. Uvek su nas delili i koristili za svoje potrebe isto ako i sad, isto kao i za vreme WWII i posle rata..

Gledao sam skoro snimak Australijske televizije sa autenticnim snimcima vesanja Srba u Pancevu. Egzekuciju obavljaju Srbi sa hitlerovskim brkovima. Svi ko jedan su se udruzili u borbi protiv komunizma sa nacistima. Najvise me je pogodila cinjenica sto su oni tokom vesanja vikali okupljenom narodu 'ovako prolaze komunisti, priklonite se Rajhu itd...' Ali taj izraz lica, izraz odusevljenja, polet prilikom govora i ostalo dok ubijaju svoje sunarodnike Srbe je tragicno. Posle rata Srbi komunisti su u slast ubijali bracu Srbe cetnike.

Isto bi se desilo i danas, samo da nas dovoljno podele. Rusi i Ameri recimo to lako mogu da urade. I to se desavalo. Isto je bilo oduvek i to se ne menja. E to je tragedija Srbije. Tito je jedini znao da ujedini i odbrani interes svoga naroda, kao niko pre i posle njega.

Malo sam pratio i znao kakvi ce komentari da budu, jel se secas sta sam ti na ovaj post napisao? Za sve nevolje ovog sveta osudjuje se Tito i "njegova" SFRJ, pa i kad bi za hiljadu godina stanje u nas i dalje bilo katastrofalno - opet bi Tito bio kriv, zanimljivo je da njega osudjuju zato jer je na Goli Otok slao pristalice Staljina a brane i opravdavaju se oni koji su se borili skupa sa ustasama i Nemcima i ubijali vlastiti narod. Reci ce kako su nacisticki dupelisci (cetnici) bili ti koji su pokrenuli prvi pokret otpora protiv Nemaca, ali kad im spomenes ta vesanja u Pancevu i streljanja u Kragujevcu - e - onda nisu, onda su bili Partizani, itd itd...

Nije onda nikakav problem, bilo kome, da nama vlada, tada Hitleru a danas svim ostalim. Sto kazes, 45 godina niko nam nije solio pamet jer smo imali Tita, ali danas...
 
Reci ce kako su nacisticki dupelisci (cetnici) bili ti koji su pokrenuli prvi pokret otpora protiv Nemaca, ali kad im spomenes ta vesanja u Pancevu i streljanja u Kragujevcu - e - onda nisu, onda su bili Partizani, itd itd...

...

Gospodine vi stvarno pojma nemate..kao i postavljac teme..
Pancevo je bilo grad pod kontrlom folksdojcera, kao i ceo Banat, gde su ziveli u ogromnom broju dok ih Tito nije oslobodio imovine...(Nek on nadje popis koliko je zivelo Nemaca u Pancevu (sa sve Hitlerovim brkovima), pre rata, zacudice se, koji su govorili srpski..)
Za streljanja u Kragujevcu su podjednako odgovorni i partizani i cetnici, kao plod njihovih zajednickih akcija i pobijenih nemackih vojnika gde je posle toga vrseno streljanje 100 za 1 jer se tada jos uvek nisu popichkali, vec su zajedno napali i Kragujevac i Kraljevo i Pozegu i Uzice..Rascep je usledio ubrzo posle toga..
Sa Nemcima u Srbiji su saradjivali Ljoticevci i Nediceva vlada...
 
Poslednja izmena:
Saradjivali su i Cetnici posle 43. pogotovo , kao da je Ravna Gora neki Kilimandzaro i kao da su Nemci pali sa kruske pa nisu znali sta se tamo desava , pa opet nisu izveli nijednu ozbiljnu ofanzivu u pokusaju da razbucaju ekipu koja je tamo sedela sve do pred kraj rata ,41. ajde da kazemo da nisu mogli jer su tada tek dosli i zestoku su ratovali i sa cetnicima i partizanima al vec krajem te godine u Srbiji nastaje pacifikacija i sigurno su se mogli resiti Ravne Gore da im je bila toliki trn u oko .
 
U Pancevu i Kragujevcu 1941:dash::dash:

Pa cetnici nisu mogli ni da prismrde Pancevu....
Ofanziva je izvrsena na Ravnu Goru kad su sve vodje pobegle za Crnu Goru, i istocnu Bosnu, a tek kasnije ce se vratiti ponovo...Misicevog sina su tada uhvatili i streljali, a bio je jedan od glavnih stabnih oficira Drazi

A to kasnije je vise bilo ne diram te, ne diraj me...komunisti su nasi, vi kulirajte...a to je Nedic zavrsio...
 
Poslednja izmena:

Back
Top