Muškarci koji su "izumrli"...

Novcic_u_fontani

Aktivan član
Poruka
1.468
Nadam se da nisam upotrebila grubu rech, ali ponekad imam utisak da je upravo tako.
Postojala su neka bolja vremena, o kojima se danas nazalost, samo govori.
A danasnji muskarci su romantični kao "nocne lampe"...ako je vama noćna lampa danas romantična onda ja i neznam šta je romantika... :roll:
 
Novcic_u_fontani:
Nadam se da nisam upotrebila grubu rech, ali ponekad imam utisak da je upravo tako.
Postojala su neka bolja vremena, o kojima se danas nazalost, samo govori.
A danasnji muskarci su romantični kao "nocne lampe"...ako je vama noćna lampa danas romantična onda ja i neznam šta je romantika... :roll:

A na koja ti to vremena mislis? Ono sto vidjamo u filmovima, citamo u literaturi deluje romanticno i pripada drugim vremenima? Ne zaboravi da je to, ipak, literatura...
"Sve sto prodje milo biva - sadasnjost je sva u seti" rece neko jednom u tim romanticnim vremenima...
"Romantika" ma sta da pod tim podrazumevamo, je u nama, nalazimo je ili je ne nalazimo... Nemojmo (opet) generalizovati kako su jedni romanticni - drugi nisu...
Ima nah svakakvih i medju jednima i medju drugima... pa ti sad biraj... ako znas da odaberes
 
A na koja ti to vremena mislis? Ono sto vidjamo u filmovima, citamo u literaturi deluje romanticno i pripada drugim vremenima? Ne zaboravi da je to, ipak, literatura...
"Sve sto prodje milo biva - sadasnjost je sva u seti" rece neko jednom u tim romanticnim vremenima...
"Romantika" ma sta da pod tim podrazumevamo, je u nama, nalazimo je ili je ne nalazimo... Nemojmo (opet) generalizovati kako su jedni romanticni - drugi nisu...
Ima nah svakakvih i medju jednima i medju drugima... pa ti sad biraj... ako znas da odaberes[/quote]

A sta je sa tobom?Jesi li ti romanticna dusa?Da li bi volela da sretnes nekoga ko bi ti donosio cvece i sa setom citao Jesenjina u parku da bi na kraju gledali zalazak sunca...?Da vidis da nije njemu do tvog tela vec do tebe,i da je sve ...tako romanticno!Uskratila si nas odgovorom.
 
sevalav:
A na koja ti to vremena mislis? Ono sto vidjamo u filmovima, citamo u literaturi deluje romanticno i pripada drugim vremenima? Ne zaboravi da je to, ipak, literatura...
"Sve sto prodje milo biva - sadasnjost je sva u seti" rece neko jednom u tim romanticnim vremenima...
"Romantika" ma sta da pod tim podrazumevamo, je u nama, nalazimo je ili je ne nalazimo... Nemojmo (opet) generalizovati kako su jedni romanticni - drugi nisu...
Ima nah svakakvih i medju jednima i medju drugima... pa ti sad biraj... ako znas da odaberes

A sta je sa tobom?Jesi li ti romanticna dusa?Da li bi volela da sretnes nekoga ko bi ti donosio cvece i sa setom citao Jesenjina u parku da bi na kraju gledali zalazak sunca...?Da vidis da nije njemu do tvog tela vec do tebe,i da je sve ...tako romanticno!Uskratila si nas odgovorom.[/quote]

Ništa ja negeneralizujem. Samo kažem da je oskudna. U deficitu. :wink: A što se lampa tiče, pa nisu mi lampe romantične, zato što rade na veštačku svetlost i imaju lažni sjaj.
A uvek mi je romantično ono što je iskreno, originalno i što dolazi od srca. :wink:
 
sevalav:
A na koja ti to vremena mislis? Ono sto vidjamo u filmovima, citamo u literaturi deluje romanticno i pripada drugim vremenima? Ne zaboravi da je to, ipak, literatura...
"Sve sto prodje milo biva - sadasnjost je sva u seti" rece neko jednom u tim romanticnim vremenima...
"Romantika" ma sta da pod tim podrazumevamo, je u nama, nalazimo je ili je ne nalazimo... Nemojmo (opet) generalizovati kako su jedni romanticni - drugi nisu...
Ima nah svakakvih i medju jednima i medju drugima... pa ti sad biraj... ako znas da odaberes

A sta je sa tobom?Jesi li ti romanticna dusa?Da li bi volela da sretnes nekoga ko bi ti donosio cvece i sa setom citao Jesenjina u parku da bi na kraju gledali zalazak sunca...?Da vidis da nije njemu do tvog tela vec do tebe,i da je sve ...tako romanticno!Uskratila si nas odgovorom.[/quote]

Sorry... Ne shvatam da li se ovde nesto odnosi i na mene?
 
Novcic_u_fontani:
Nadam se da nisam upotrebila grubu rech, ali ponekad imam utisak da je upravo tako.
Postojala su neka bolja vremena, o kojima se danas nazalost, samo govori.
A danasnji muskarci su romantični kao "nocne lampe"...ako je vama noćna lampa danas romantična onda ja i neznam šta je romantika... :roll:

Lepo je ovo izlaganje...., ali koliko se ja secam nekog svog poslednjeg (a bilo ih je...) romanticnog pristupa nekoj devojci bio sam zesce korpiran.....a da ne govorimo o pateticnoj frazi ....''sladak..bla,bla... i sve je to ok....bla,bla, ALI.....tako da prijatelji bivsi , prijatelji buduci , posle toga hoces-neces....''izumres'' :roll: ili se jednostavno vise ne trudis...... :(
 
smeh:
sevalav:
A na koja ti to vremena mislis? Ono sto vidjamo u filmovima, citamo u literaturi deluje romanticno i pripada drugim vremenima? Ne zaboravi da je to, ipak, literatura...
"Sve sto prodje milo biva - sadasnjost je sva u seti" rece neko jednom u tim romanticnim vremenima...
"Romantika" ma sta da pod tim podrazumevamo, je u nama, nalazimo je ili je ne nalazimo... Nemojmo (opet) generalizovati kako su jedni romanticni - drugi nisu...
Ima nah svakakvih i medju jednima i medju drugima... pa ti sad biraj... ako znas da odaberes

A sta je sa tobom?Jesi li ti romanticna dusa?Da li bi volela da sretnes nekoga ko bi ti donosio cvece i sa setom citao Jesenjina u parku da bi na kraju gledali zalazak sunca...?Da vidis da nije njemu do tvog tela vec do tebe,i da je sve ...tako romanticno!Uskratila si nas odgovorom.

Sorry... Ne shvatam da li se ovde nesto odnosi i na mene?[/quote]

Ma da,tebi je bilo upuceno pitanje.
 
sevalav:
smeh:
sevalav:
A na koja ti to vremena mislis? Ono sto vidjamo u filmovima, citamo u literaturi deluje romanticno i pripada drugim vremenima? Ne zaboravi da je to, ipak, literatura...
"Sve sto prodje milo biva - sadasnjost je sva u seti" rece neko jednom u tim romanticnim vremenima...
"Romantika" ma sta da pod tim podrazumevamo, je u nama, nalazimo je ili je ne nalazimo... Nemojmo (opet) generalizovati kako su jedni romanticni - drugi nisu...
Ima nah svakakvih i medju jednima i medju drugima... pa ti sad biraj... ako znas da odaberes

A sta je sa tobom?Jesi li ti romanticna dusa?Da li bi volela da sretnes nekoga ko bi ti donosio cvece i sa setom citao Jesenjina u parku da bi na kraju gledali zalazak sunca...?Da vidis da nije njemu do tvog tela vec do tebe,i da je sve ...tako romanticno!Uskratila si nas odgovorom.

Sorry... Ne shvatam da li se ovde nesto odnosi i na mene?

Ma da,tebi je bilo upuceno pitanje.[/quote]


Pa neznam...jedino ako si se tu negde prepoznao :D
He he he...

Kažu da čovek može da napiše dobar roman tek kada ga preživi. :D Ipak smatram da nije sve što je nekada bilo romantično i što piše u knjigama samo izmišljena fantazija patetičnih junaka i mrtvo slovo na papiru... Ipak se to dešavalo i sam život se smatrao nebitnim za čast, poštovanje i ljubav. Sve je nekako bilo lepše, čak i cveće koje se dobija,nekako je imalo drugu svežinu, i možda čak i drugačije mirisalo, jer su ga muškarci svojom rukom brali, a ne kupovali u cvećari za 3 sekunde :D
 
sevalav:
smeh:
sevalav:
A na koja ti to vremena mislis? Ono sto vidjamo u filmovima, citamo u literaturi deluje romanticno i pripada drugim vremenima? Ne zaboravi da je to, ipak, literatura...
"Sve sto prodje milo biva - sadasnjost je sva u seti" rece neko jednom u tim romanticnim vremenima...
"Romantika" ma sta da pod tim podrazumevamo, je u nama, nalazimo je ili je ne nalazimo... Nemojmo (opet) generalizovati kako su jedni romanticni - drugi nisu...
Ima nah svakakvih i medju jednima i medju drugima... pa ti sad biraj... ako znas da odaberes

A sta je sa tobom?Jesi li ti romanticna dusa?Da li bi volela da sretnes nekoga ko bi ti donosio cvece i sa setom citao Jesenjina u parku da bi na kraju gledali zalazak sunca...?Da vidis da nije njemu do tvog tela vec do tebe,i da je sve ...tako romanticno!Uskratila si nas odgovorom.

Sorry... Ne shvatam da li se ovde nesto odnosi i na mene?

Ma da,tebi je bilo upuceno pitanje.[/quote]

Bilo je malo nejasno pa nisam znala zanima li stvarno nekog moj odnos prema onome sto zovemo "romantika"...
Elem... Da, jesam romanticna, bar u onoj meri kako ja to dozivljavam...
Sto se cveca tice... i uopste poklona i poklanjanja... ne mislim da treba poklanjati samo sa povodom, naprotiv, ali mislim da ima smisla poklanjati samo ukoliko to radimo "od srca" i ukoliko sam poklon odgovara osobi kojoj je namenjen. Konkretno, bilo bi mi smesno da mi onaj koga volim precesto poklanja raskosne (i skupe) bukete, ali sam srecna kad dodje sa uz put kupljenim cvetom ili cokoladicom onda kad osetim da je to uradio upravo zato sto je i sam pozeleo...
Iako verujem da jesam romanticna, mnogo vise sam "prozni" tip, pa bas nesto ne ludujem za Jasenjinom i ljubavnom poezijom, ali se i tu ponavlja prica sa poklonom... Mora da ima smisla, ne sme se nesto raditi samo zato sto to tako treba ili smo procitali da to znaci "biti romantican".
I naravno da sustina jeste u ljubavi prema bicu, sto ukljucuje i telo, ali ne zato sto je ono savrseno, vec zato sto pripada bicu koje volimo...
 
Ja se jako slazem sa nasom spisatljicom koja detaljno opisuje musko-zenske odnose Jasminom Anom kada kaze;"Muska izjava ljubavi je kao neka mnogo mnogo kaloricna cokolada koju kada jednom pojedete, posle morate biti spremni da gladujete izvestan period u zavisnosti od toga koliko ste kalorija uneli ali DOKLE?"
A meni se bas jede nesto slatko moze i ona Pionirova "Pera Detlic" ma ne pitam ne biram dajte sta mozete ali samo sto pre ubi me ova dijeta.
 
Jao muskarci i romantika,pa to je smeh.
Svi su isti po tom pitanju,recimo ako kupi parfem on misli da je ne znam kako romantican!!Jednom je pokusao da spremi nesto lepo,kao da me iznenadi,ne zelim da se secam toga,onaj fazon vecera,svece,ludilo.Prosto me strah kad se setim,da sam naredni ceo dan trpala sudove u masinu da se peru,a da ne pricam o zagorelim serpama i flekama po parketu.Tragedija.Muskarac i romantika - hmmmm....
Ja ipak glasam da ako hocete romanticne momke,recite im da urade to,to i to i eto.Svi zadovoljni na kraju. :D
 
smeh:
Bilo je malo nejasno pa nisam znala zanima li stvarno nekog moj odnos prema onome sto zovemo "romantika"...
Elem... Da, jesam romanticna, bar u onoj meri kako ja to dozivljavam...
Sto se cveca tice... i uopste poklona i poklanjanja... ne mislim da treba poklanjati samo sa povodom, naprotiv, ali mislim da ima smisla poklanjati samo ukoliko to radimo "od srca" i ukoliko sam poklon odgovara osobi kojoj je namenjen. Konkretno, bilo bi mi smesno da mi onaj koga volim precesto poklanja raskosne (i skupe) bukete, ali sam srecna kad dodje sa uz put kupljenim cvetom ili cokoladicom onda kad osetim da je to uradio upravo zato sto je i sam pozeleo...
Iako verujem da jesam romanticna, mnogo vise sam "prozni" tip, pa bas nesto ne ludujem za Jasenjinom i ljubavnom poezijom, ali se i tu ponavlja prica sa poklonom... Mora da ima smisla, ne sme se nesto raditi samo zato sto to tako treba ili smo procitali da to znaci "biti romantican".
I naravno da sustina jeste u ljubavi prema bicu, sto ukljucuje i telo, ali ne zato sto je ono savrseno, vec zato sto pripada bicu koje volimo...

Da...Uvek sam se jezio od zenturaca koje nemaju ni malo osecaja za neznost,koje su operisane za ispoljavanje takvih vrsta osecanja...Sto se mene tice ja sam tu blago "starija skola" ali sa manom koja me je kostala jedne veze(dodouse to nije bio jedini razlog i stvar je bila kompleksnija):u jednom trenutku sam prestao da se trudim oko devojke.Ne zato sto sam je manje voleo.Naprotiv.Jednostavno se to desilo.Osecam da sada nema sanse da bih to ponovio!
Nema,dok se ne opeces,ne naucis...
 
tacno je da izumiru kao sto izumire i iskrena ljubav, jer romanticni muskarci nisu interesantni vec balkanci i mocnici koji vas tretiraju kao stoku, koji vam ne samo ne pokazuju da im znacite vec vam pokazuju da im ne znacite, zato ih volite, jer su musko-zenski odnosi postali surova interpolna borba, gde osvojeni vise nije interesantan, a ne nekakva ljubavna idila......
minut cutanja, ljubav je mrtva, zivela ljubav, romanticni muskarac je jos jedna zrtva
 
random_cloud_form:
tacno je da izumiru kao sto izumire i iskrena ljubav, jer romanticni muskarci nisu interesantni vec balkanci i mocnici koji vas tretiraju kao stoku, koji vam ne samo ne pokazuju da im znacite vec vam pokazuju da im ne znacite, zato ih volite, jer su musko-zenski odnosi postali surova interpolna borba, gde osvojeni vise nije interesantan, a ne nekakva ljubavna idila......
minut cutanja, ljubav je mrtva, zivela ljubav, romanticni muskarac je jos jedna zrtva

Romantični muškarac nije žrtva. Romantični muškarac je onaj koji ume da "doda svetu malo boje". 8) . Koji ume da sve kaže i uradi u životu nekako lepše u poređenju sa običnim muškarcem. Ali...neznam da li se oni možda danas stide da budu romantični...cinjenica je da iščezavaju...Romantik mora biti takav i uopšte u životu, emotivan...osećajan...a ne samo jedna forma pretvaranja pred drugima.... :roll:
 
Da bi neko bio romantican on mora biti osecajan i emotivan. A kada nam se takav prilizi mi bezimo od njega uz komentar - on je slabic. Cak se i bojimo takvih muskaraca jer ne zelimo da se previse vezu za nas pa sta onda sa njima da radimo. Uvek ludimo za nekim ko nas ignorise ,grubijanom koji zna sta hoce i koji to zna da ostvari.Ali to ima svoju cenu.
 
opetja:
Da bi neko bio romantican on mora biti osecajan i emotivan. A kada nam se takav prilizi mi bezimo od njega uz komentar - on je slabic. Cak se i bojimo takvih muskaraca jer ne zelimo da se previse vezu za nas pa sta onda sa njima da radimo. Uvek ludimo za nekim ko nas ignorise ,grubijanom koji zna sta hoce i koji to zna da ostvari.Ali to ima svoju cenu.

Kakav grubijan ??? Ko još za takvima “ludi” ? Ja lično ne volim ni da me neko popreko pogleda, jer onda tražim razlog “zašto me je ta osoba popreko pogledala?”, a tek da me ignoriše i maltretira .…. to verujem ne bi moglo žensko srce da preživi… :( (bar moje, a za ostale neznam).

Ne bih za romantične muškarce, pre svega iskreno romantične, prokomentarisala da su oni “slabići”. Na osnovu čega ta tvrdnja? . Stoga, što bi neko bežao od nekog ko je: “Lak za održavanje” ? 8)
 
opetja:
Da bi neko bio romantican on mora biti osecajan i emotivan. A kada nam se takav prilizi mi bezimo od njega uz komentar - on je slabic. Cak se i bojimo takvih muskaraca jer ne zelimo da se previse vezu za nas pa sta onda sa njima da radimo. Uvek ludimo za nekim ko nas ignorise ,grubijanom koji zna sta hoce i koji to zna da ostvari.Ali to ima svoju cenu.

Ko ludi za grubijanima koji nas ignorisu???!
 

Back
Top