Jovan Krkobabić, ko je ovaj čovek?

delirium tremens

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.285
Jovan Krkobabić

(zaljubljen u odela)

Početak - rođen je 1930. u blizini reke Krke, između Knina i Šibenika. U dostupnoj dokumentaciji biografija g. Krkobabića zastupljena je više nego skromno, pa nisu navedena imena i zanimanje njegovih roditelja. Nema podataka ni odakle potiču Krkobabići (postoji tumačenje da su nekad bili Babići, i da su vremenom zbog vezanosti za Krku dodali taj prefiks prezimenu).
krkobradic.JPG
Detinjstvo
- kao dečak učestvovao je u Drugom svetskom ratu. Ipak, njegovo detinjstvo je obeležila jedna druga priča. Postoji anegdota da je Jovana otac poslao u varoš da proda ovce. Uradio je sve kako mu je ćaća zapovedio, u njegovim rukama odjednom se našla gomila novca. Nije mogao da odoli, zaputio se u radnju i kupio svoje prvo odelo. Otad datira njegova ljubav prema tom delu garderobe, mnogo godina kasnije "priznao je": "Neko troši na kafane, neko na švalerke, ja, eto, na odela". Naravno, niko mu ne spori da je uvek lepo odeven.
Nacionalnost - Srbin.
Verska opredeljenost - pravoslavac.
Obrazovanje - osnovnu školu učio je u Kninu, potom je rat prekinuo školovanje. Završio je Ekonomski fakultet, diplomirao, zatim i doktorirao (tema je bila vezana za socijalno osiguranje).
Karijera - počeo je u Institutu Vinča, pedesetih godina. Ubrzo je postao član Skupštine Penzionog i invalidskog fonda. Svedoci se sećaju da je bio jedan od najžešćih kritičara rada tadašnjeg rukovodstva, nalazio je stotinu zamerki...
U međuvremenu, obavljao je i dužnost sekretara Republičke zajednice penzijskog i invalidskog osiguranja kad ga je Predsedništvo SFRJ odlikovalo Ordenom zasluga za narod sa srebrnom zvezdom (nagrađen je za "njegov višegodišnji rad i doprinos izgradnji našeg društva"). Onda je Rade Borisavljević, tadašnji direktor Fonda, kako tvrde bivši saradnici dr Krkobabića, odlučio da ga malo smiri. Ponudio mu je mesto direktora Fonda penzijskog i invalidskog osiguranja samostalnih zanatlija i samostalnih ugostitelja Srbije. Kad je došlo vreme da se penzioniše, žestoko se suprotstavio toj varijanti. Ipak, po sili zakona, pridružio se armiji penzionera.
Godine 1992. postao je predsednik Saveza penzionera Srbije, nedugo zatim i predsednik njegovog UO.
Stranački angažman - član je SPS-a. Na izborima 1997. bio je sedmi na Jedinstvenoj listi SPS-JUL-ND-Slobodan Milošević (iza sebe je ostavio i mlade i perspektivne : levičarku Natašu Gaćešu, i poznatijeg, glumca Tihomira Arsića). Tad je izabran za poslanika u srpskom parlamentu i poslanika u Veću građana u Saveznoj skupštini.
Zanimljivosti - godine 1988. dobio je Spomen-medalju od OUN za izuzetan doprinos razvoju kulture angažovao se u pripremi svetske izložbe umetničke fotografije na temu: "Mir i opstanak savremenog čoveka".
Kako ni penzioneri nisu odoleli podelama, deo članstva mu se otcepio i osnovali su Nezavisno udruženje penzionera (to su oni što, zbog jadnog i bednog stanja u koje ih je "neko gurnuo", ciklično protestuju na Trgu Nikole Pašića i šetajući gradom, uz zvuke pištaljki, traže od države da im vrati pravo na dostojanstvenu starost... O kontejnerima, kao i o narodnoj kuhinji, da i ne govorimo. Svom nekadašnjem drugu najviše zameraju što brani Vladu Srbije od njih).
Oženjen je i ima dva sina.

http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2000/07/01/srpski/P00063007.shtm

Nisam znao :eek:.
 
Слобине комуњаре отац и син, прво основали странку а ОНДА СЕ ГУРНУЛИ У ВРХ ВЛАСТИ - породични бизМис:



krkobabici.jpg




BEOGRAD, 19.08.2008
Tanjug
Biografija zamenika gradonačelnika Milana Krkobabića


Novoizabrani zamenik gradonačelnika Beograda Milan Krkobabić rođen je 1952. godine u Kačarevu, a gimnaziju i Ekonomski fakultet završio je u Beogradu
Član je i jedan od osnivača Partije ujedinjenih penzionera Srbije (PUPS).
Tridesetogodišnje stručno iskustvo stekao je radeći na bankarskim i finansijskim poslovima.
Posebna oblast njegovog interesovanja i rada je privredna oblast zanatstva, malih i srednjih preduzeća.
Sin je zamenika predsednika vlade i lidera PUPS-a Jovana Krkobabića.
Milan Krkobabić je oženjen i otac je dvoje dece.
 
Dinastija Krkobabić

Kurir 09.07.2008 09:46



Novi vicepremijer Jovan Krkobabić u vreme dok je bio direktor Penzijsko-invalidskog osiguranja zaposlio obe snajke u tom preduzeću, dok je sinu Milanu „završio“ invalidsku penziju






539175cea1c530d5c7090cf8a8cc943a.jpg


Porodica potpredsednika Vlade Srbije za socijalna pitanja i šefa PUPS Jovana Krkobabića nema nikakav problem s nepotizmom, tvrdi sagovornik Kurira iz Republičkog fonda za samostalne delatnosti PIO na Novom Beogradu!
Naime, Krkobabić stariji, koji je 20 godina vodio taj fond, zahvaljujući svom položaju, a kasnije i vezama, uspeo je da u to preduzeće udene obe snajke, Suzanu i Tanju! Revoltiran sukobom interesa, sagovornik Kurira ističe da je moć porodice penzionerskog lidera tolika da je suprugu starijeg sina Milana, koji je glavni pregovarač PUPS za gradsku koaliciju, Suzanu Krkobabić uspeo da vrati na posao, iako je 2005. dobrovoljno otišla iz PIO.
- Tada je uzela otpremninu od oko 6.000 evra, ali se posle nešto malo više od dve godine vratila i radi i dalje! Sukob interesa je teško iskoreniti, ali ovako očigledan slučaj nepotizma je čist bezobrazluk! Bore se za socijalnu pravdu, a ovamo guraju svoje gde god mogu - kategoričan je naš izvor.
Dokle to ide, najbolje pokazuje primer Milana Krkobabića, koji je bio direktor Štedno-kreditne zadruge samostalnih privrednika Srbije (ŠKZ), koga je otac Jovan uspeo da penzioniše mimo stečenih uslova, dodaje sagovornik Kurira.
- Jovan je odlično vodio Fond, ali mu svi zameraju to što je, kad je Milan ostao bez posla, uspeo da mu završi da ode u invalidsku penziju, i to bez ikakvih osnova - priča naš sagovornik, koji iz razumljivih razloga nije želeo da bude imenovan. Na tapetu našeg sagovornika našla se i druga snajka lidera penzionerske stranke Tanja Krkobabić, pošto je i ona zaposlena u PIO. Prema tvrdnjama izvora Kurira, Tanja u Fondu odlično prolazi uprkos tome što je završila samo srednju školu!
Milan Krkobabić, međutim, demantuje da je njegova supruga i dalje radnik u PIO fondu, ali ne želi da otkrije da li je sada zaposlena i gde.
- Moja supruga ne radi tamo, i to je sve! Ona se u PIO zaposlila i pre nego što je moj otac postao direktor, čak i pre nego što sam je ja poznavao. To nema nikakve veze s mojim ocem jer je on već 20 godina van tog posla. Čovek je od 1988. u penziji! - izričit je Krkobabić junior. On za sebe kaže da nije u penziji, a ponajmanje invalidskoj, dodajući da sve to može i da dokumentuje.
- Tačno je da sam bio direktor ŠKZ, koji je od 1. januara 2007, po Zakonu o bankama, prestao s radom posle 40 uspešnih godina. Ukupno osam podružnica ŠKZ od tada ne radi, dve štedno-kreditne organizacije i jedna štedionica. Nastavio sam samostalno da radim, jer još nemam uslove za penziju. Aktivan sam u stranci, koju ne čine samo penzioneri već je trećina članova partije u radnom odnosu. Član sam IO stranke i nosilac liste za Beograd, eto, to mi je trenutno zanimanje! Penzioner ću biti tek za deset godina, kad budem imao 65 godina - tvrdi Krkobabić.
Optužbe na račun druge vicepremijerske snajke Tanje on ne demantuje.
- Istina je da je ona tamo zaposlena, ali daleko od toga da je na nekom rukovodećem ili šefovskom mestu. Ona je regularnim putem primljena, mimo mog oca - kaže Milan Krkobabić.
Lider PUPS Jovan Krkobabić juče nije odgovarao na naše pozive.


BILI SA SLOBOM I ČOVIĆEM
Na političku scenu PUPS je ušao 2005, kad su Jovan i Milan osnovali stranku, koja je na parlamentarnim izborima prošle godine učestvovala u koaliciji sa SDP Nebojše Čovića. Za vreme vlasti Slobodana Miloševića Jovan Krkobabić je bio poslanik SPS, a pored Milana ima još jednog sina, koji nije aktivan u PUPS.
 
Mozda je licemerno, ali je licemerna i ova tvoja izjava...:cool:

Moja nije ni malo, ali mitketova jeste.
Taj bi se danas kleo u krkobabiće(i oca i sina..... možda i svetog duha), pisao eseje o zaštiti jadnih i ugroženih penzionera, pozdravljao svaki njegov postupak, samo da je Voljeni Premijer uzjahao po treći put:mrgreen:
Dok ja samo podyebavam, a materijala preko glave:lol:
 
Moja nije ni malo, ali mitketova jeste.
Taj bi se danas kleo u krkobabiće(i oca i sina..... možda i svetog duha), pisao eseje o zaštiti jadnih i ugroženih penzionera, pozdravljao svaki njegov postupak, samo da je Voljeni Premijer uzjahao po treći put:mrgreen:
Dok ja samo podyebavam, a materijala preko glave:lol:

:klap::klap:

Krkobabici bi bili extra, Ivica cool lik, Mrka najveci i najbolji graditelji slicno....
:mrgreen:
 

Back
Top