98 или 98 друго издање?

витез

Početnik
Poruka
45
Видео сам овде да су неки писали да мисле да је виндовс 98СЕ бољи од прве 98-ице.Још пре неку годину сам у часопису "Свет компјутера" прочитао да је
друго издање 98-ице једна права компилација багова на једном месту, и да је велики микрософтов промашај.
И са мојим личним искуством утврдио сам да друго издање заиста има багова којих нема прво издање. И спорији је у неким случајевима од свога претходника.

Предност коју има друго издање је због драјвера,
јер неки "модеми" на пример неће да раде не првој 98-ици, јер уз њих не дају драјвере за овај систем. Неће да раде ни неке новије матичне плоче.

Али мислим да је прва 98-ица најбољи виндовс, а сви новији су све лошији, посебно је лош Виндовс ИксПе. Нисам испробао виндовс 2000, па о њему не могу да износим мишљење....
 
Ako cemo po problemima koje su mi zadavali OS-ovi, onda bih jos uvek koristio 95.
Imam obe verzije 98, i kod prvog izdanja ne mogu da instaliram drajver za zvucnu :shock: posle toga sam nabavio 98SE koji ima mnogo, mnogo dobru podrsku za stariji hardver (tj. drajvere), za novije naravno nema jer nisu ljudi mogli da predvide sta ce se praviti u buducnosti.
Ne znam zasto ti je XP toliko los.
Trenutno je najzastupljeniji kod nas, a i u svetu i za sve probleme koje imas najlakse ti je naci resenje ukoliko imas XP.
Zatim Xp radi mnogo brze sa programima od 98(provereno).
 
Blago onima koji se vode 'mudrostima' prosipanim u Svetu Kompjutera... stekli su odlicne preduslove za bavljenje poljoprivredom, a kako je nasa zemlja pretezno zemlja seljaka, na odlicnom su putu... Long live & prosper :lol:

98SE je tehnicki Windows koji je pravio najmanje problema, i definitivno ima najmanje uocenih bug-ova i sigurnosnih propusta od svih ostalih Windows-a...

Problem je sto '98-e (tacnije '99) niko nije mogao da predvidi sta ce od hardvera postojati 2004-te, kao ni sta ce isti traziti... Samim tim, Windows 98SE, i ako je 'bolji' u smislu manje bugova i vise kompatibilnosti, ne moze da se poredi sa XP-om koji zna za mnogo noviji hardver...

XP je po meni odvratan Windows (a koji nije?), ali jednostavno najbolje radi sa novim hardverom jer je najnoviji...
 
'98 SE i Millenium je najveci promasaj od Windowsa! '98 mi je dusu vadila sa crashovima i problemima kompatibilnosti i sl...
Ona prva je daleko stabilnija (jest da nema podrsku za drivere, al zar je bitno, skini s'neta).
Sto se XP-a tice sad imam Pro, a pre sam imao Home. I takodje sam primetio da je Home bolji za rad na solo desktop-home/office masini, posto kod njega nerade neke napredne rutine koje postoje u Pro.
Za mrezni i siguran rad je 2000 i dalje na prvom mestu.
Al sve to pada u vodu kad jednom probate Linux 8)
 
Tasa!

A kakve si to bagove primetio u tvom "koriscenju"? Zivo me zanima.



На пример, друго издање ми није препознало миша на серијском порту.
Пошто имам два миша, и на серијском и на пс/2. Не препозна га ни прво
издање одмах али пронађе га у опцији додавања новог хардвера.
А друго издање га ни тада не пронађе.


Кулиража

Ne znam zasto ti je XP toliko los.
Trenutno je najzastupljeniji kod nas, a i u svetu i za sve probleme koje imas najlakse ti je naci resenje ukoliko imas XP.
Zatim Xp radi mnogo brze sa programima od 98(provereno).



Тачно је да брже раде програми у икспеу, примети се разлика. Али није сада
да је баш много брже. :-)
Најзаступљенији је јер је прилагођен да га могу инсталирати тотални почетници.
А и добро подржава нови хардвер. Продавци хардвера га зато и најчешће постављају на своје конфигурације. Али то што је најзаступљенији не значи да
је најбољи, него значи

Ево један разлог што ми се не допада, а он ми је довољан да не користим овај
систем...
Инсталација на хард диску заузима преко 1 гигабајт. А 98-ица заузима 200-250 мегабајта. Значи да икспе тражи 4-5 пута више простора. А нуди ли толико
више, и да ли је бољи толико? Колико год да нуди више
то је далеко мање од 4 или 5 пута.
 
витез:
На пример, друго издање ми није препознало миша на серијском порту.
Пошто имам два миша, и на серијском и на пс/2. Не препозна га ни прво
издање одмах али пронађе га у опцији додавања новог хардвера.
А друго издање га ни тада не пронађе.

pa kad kupujete pentium 4-ke i "5-tice" :) za 300eura nove sa garancijom ili polovnjake ocuvane i to original iz uvoznog kontejnera za 100eur
 
витез:
Кулиража

Ne znam zasto ti je XP toliko los.
Trenutno je najzastupljeniji kod nas, a i u svetu i za sve probleme koje imas najlakse ti je naci resenje ukoliko imas XP.
Zatim Xp radi mnogo brze sa programima od 98(provereno).



Тачно је да брже раде програми у икспеу, примети се разлика. Али није сада
да је баш много брже. :-)
Најзаступљенији је јер је прилагођен да га могу инсталирати тотални почетници.
А и добро подржава нови хардвер. Продавци хардвера га зато и најчешће постављају на своје конфигурације. Али то што је најзаступљенији не значи да
је најбољи, него значи

Normalno je da podrzava novi hardver zato sto je i on nov, ali to ne gledam kao uzrok da ne koristim 98, zato sto je pravljena pre 5-6god. Medjutim kod XP-a je greska sto mnogo zaje*bava sa starijim hardverom (tacnije sa perifernim uredjajima).
Sto se tice drajvera isti se za windows veoma lako nalaze.
Ne znam za sta koristis racunar, ali ako ti 98 odradjuje posao ti koristi nju dok ti ne postane tesna, a onda predji na nesto bolje sto ce ti odgovarati.
Meni trenutno XP radi sve sto mi treba, mucim se ponekad sa crvenim sesiricem kad imam vremena, mada mi tesko ide, ali ima vremena i za to.

Витез:
Ево један разлог што ми се не допада, а он ми је довољан да не користим овај
систем...
Инсталација на хард диску заузима преко 1 гигабајт. А 98-ица заузима 200-250 мегабајта. Значи да икспе тражи 4-5 пута више простора. А нуди ли толико
више, и да ли је бољи толико? Колико год да нуди више
то је далеко мање од 4 или 5 пута.

To je tacno da je XP-u potrebna particija od najmanje 2-3GB (ne moze se sistem go instalirati na hard), ali ako tvoja konfiguracija moze da podrzis XP da on radi "lepo", onda verovatno nemas problema ni sa prostorom, moras priznati hardovi su danas veoma jeftini.
 

Back
Top