Dmitrij Rogozin: Gavrilo Princip Terorista

~Petar~

Poznat
Poruka
8.643
Јесте Г. Принцип је био терориста..Са данашњег аспекта, његов акт се несумњиво може сматрати терористичким, јер је пре свега био инициран и злоупотребљен од стране великих сила које су хтеле почетак рата.
 
Јесте Г. Принцип је био терориста..Са данашњег аспекта, његов акт се несумњиво може сматрати терористичким

da zanemarim sta licno mislim o gavrilu, ali nije uobichajeno pojave koje su se desile u jednom drugachijem istorijskom kontextu karakterisati iz trenutnog i aktuelnog aspekta.
 
da zanemarim sta licno mislim o gavrilu, ali nije uobichajeno pojave koje su se desile u jednom drugachijem istorijskom kontextu karakterisati iz trenutnog i aktuelnog aspekta.

Ја сам то прокоментарисао са данашњег аспекта, јер тада тероризам није био актуелан, у науци. Тероризам је веома стара појава, која датира још из античког доба, само што је поново актуелизован захваљујући САД који се њиме данас обилати користе у реализацији својих спољнополитичких циљева.
 
pa verovatno je i milos obilic sa danasnjeg aspekta bio terorista jer je navodno mucki ubio cara murata praveci se da se predaje....

ajde bre petre iskuliraj nas sa ovim glupostima...

Шта је то убиство и почетак рата, добро донело Србији. Ништа..Колико мртвих много. Када ћемо престати да величамо људе који су нам својим поступцима нанели више зла него добра. Наравно сам Гаврило није крив, човек је злоупотребљен од стране много виших инстанци и сам онако неук је мислио да ради добру ствар.
 
Rezime: Terorizam je oduvek postojao i Princip je nesumljivo terorista po definiciji, samo shto se terorizam tada a i sada smatrao loshim delom samo ako si ti zhrtva. Ako je zhrtva neprijatelj, terorizam je junashtvo. Ukratko, kad bi neko ubio Borisa Tadica, ja bi mu rekao, Teroristo, svaka ti chast care. :mrgreen:
 
Rezime: Terorizam je oduvek postojao i Princip je nesumljivo terorista po definiciji, samo shto se terorizam tada a i sada smatrao loshim delom samo ako si ti zhrtva. Ako je zhrtva neprijatelj, terorizam je junashtvo. Ukratko, kad bi neko ubio Borisa Tadica, ja bi mu rekao, Teroristo, svaka ti chast care. :mrgreen:

Наравно, и убиство Ђинђића је тероризам, јер њиме је, остварен политички циљ одређене силе.
 
Rezime: Terorizam je oduvek postojao i Princip je nesumljivo terorista po definiciji, samo shto se terorizam tada a i sada smatrao loshim delom samo ako si ti zhrtva. Ako je zhrtva neprijatelj, terorizam je junashtvo. Ukratko, kad bi neko ubio Borisa Tadica, ja bi mu rekao, Teroristo, svaka ti chast care. :mrgreen:

terorizam kao terorizam je relativno nova pojava sa danasnjim znacenjem. to sa pojmovima ne ide bash retroaktivno.
nego, ovaj rus izgleda da i po tvojoj logici gavrila smatra 'loshim' teroristom
 
Ako ćemo pravo onda su i Hajduci bili teroristi. Sve zavisi iz kog ugla gledaš ...
c026.gif
 
Ako ćemo pravo onda su i Hajduci bili teroristi. Sve zavisi iz kog ugla gledaš ...
c026.gif

Наравно...Неки ће рећи да је тероризам оружје слабих, оружје они који се боре за слободу. С друге стране тероризам је и метод борбе, који користе велике силе и злоупотребљавају га, а то пре свега раде САД, Британија, али и Русија. Зато о тероризму постоје двоструки аршини и не постоји једна општеприхваћена дефиниција тероризма.
 
Poslednja izmena:
Sakasvili nije terorista, on je ratni zlochinac.

Pa Rusi su vukli paralele.......

''Mlada Bosna'' jeste politicko-revolucionarna organizacija...Osnovana je 1904.....
Austrija je izvrsila 1878 okupaciju Bosne, a 1908 ju je anektirala....

Oni se sa tom nisu slagali i zveknuli su njihovog nadvojvodu......

Po takvoj logici veci su teroristi, Karadjordje i srpski ustanici koji posle likvidacije dahija, krecu u borbu protiv sultana i njegove vojske, a on im je bio suveren-legalan po shvatanjima Osmanlijskog carstva...
 
Pa Rusi su vukli paralele.......

''Mlada Bosna'' jeste politicko-revolucionarna organizacija...Osnovana je 1904.....
Austrija je izvrsila 1878 okupaciju Bosne, a 1908 ju je anektirala....

Oni se sa tom nisu slagali i zveknuli su njihovog nadvojvodu......

Po takvoj logici veci su teroristi, Karadjordje i srpski ustanici koji posle likvidacije dahija, krecu u borbu protiv sultana i njegove vojske, a on im je bio suveren-legalan po shvatanjima Osmanlijskog carstva...


Поставља се питање, шта је Србије, донео атентат на престолонаследника. Ништа.Велики број убијених, Србија је највише страдала у првом рату , а потом је добила и накарадну творевину Југославију.
 
nasi udzbenici i dalje kazu drugacije. borac za slobodu protiv mrskih zlih habsburgovaca

То ти је по принципу разликовања појма добра и зла на апстрактном нивоу... па кад урођеник каже да је добро када узме жену свог саплеменика, а зло ако тај узме његову.

Разлика између терориста и герилских бораца за правду је само у томе да ли се моји интереси поклапају са њиховим. А сам појам "терориста" је тек у новије време добио то изразито негативно значење праћено снажним емоционалним набојем.
 
Поставља се питање, шта је Србије, донео атентат на престолонаследника. Ништа.Велики број убијених, Србија је највише страдала у првом рату , а потом је добила и накарадну творевину Југославију.

Тај атентат је био само повод, а не узрок. Припреме за рат су постојале и пре њега.
 

Back
Top