Cemu sluzi?

rnapp
save
cmesys
mmod
hpztsb05

Pa na to pitanje je tesko odgovoriti, ali siguran sam da ti "save" ne treba to si zakacio preko interneta, ostali mogu biti servisi ili pitaj bila gejtsa za savet.
 
Proveri koje programe imaš u StartUp folderu
(Start->Programs->StartUp)

i proveri šta se nalazi u registar bazi
(ideš na Start->Run ukucaš regedit)

u ključu

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

U desnom prozoru imaš tri kolone

Name

naziv koji se (uz neke izuzetke) pojavljuje u gore pomenutoj listi (ctrl+alt+del)

Type

nebitno u ovom slučaju


Data

Stvarni naziv programa i putanja do njega (ukoliko se ne nalazi u nekom od sistemskih foldera - \windows i njegovi podfolderi odnosno ako putanja nije upisana u autoexec.bat u linji SET PATH= )

i tu možeš da poisključuješ (pobrišeš) sve nepotrebno i sumnjivo, samo pazi neopreznim čačkanjem i brisanjem po registar bazi možeš da oboriš sistem )

Ukoliko budeš rešio da čačkaš po registrima pre toga uradi sledeće

1. iskopiraj u neki pomoćni folder iz windows (proveri da li su u \windows ili u windows\system) foldera sledeće fajlove:

- win.ini
- system.ini
- user.dat
- system.dat

2. kreiraj start up disketu

Ako oboriš sistem tj ako posle čačkanja po registrima ne budeš mogao da podigneš sistem, podigneš ga sa diskete, i dos promptu kucaš sledeće

CD \
CD WINDOWS
ATTRIB -R -H USER.DAT
ATTRIB -R -H SYSTEM.DAT

i iskopiraš prethodno napravljene kopije user.dat i system.dat iz pomoćnog foldera u \windows folder preko ovih postojećih.
 
E hvala.
Mislim da sam navukao neke crve.
Cesto pocne mis da "secka" i celokupna masina usporava (npr dok kucam tekst u mirc-u uspori reagovanje), a to 2GHz ipak ne bi smela da rade.
Ponekad i zakoci iz cista mira(zadnjih dana) ali samo dok sam na netu
Ovako ne...(bar ne pravi vece probleme)
 
Save ti je deo RadLight-a, ICQlite- jel treba objasnjavati?, Internat mozes slobodno da iskljucis ukoliko nemas neku privatnu mrezu(LAN), Rundl32 ti je deo windowsa, hpztsb05 ti je mozda za stampac...nemoj da me drzis za rec ali mislim da su sve ostalo nepotrebne aplikacije iz samog windowsa, koje mozes slobodno iskljuciti.
 
E al' si lupaio za Internat... Internat nema veze sa LAN-om vec se radi o programu koji ti u systray-u prikazuje meni za odabir kodne strane tasteture (tj. jezika u kome ces da pises).

Idemo po redu:

Rnapp - dialup luncher... dokle god si na netu preko dialup-a isti ce biti aktivan. Ubijes li ga, ubices konekciju

Explorer - sastavni deo GUI-a windowsa... ubijes li ga, ubio si i windows (s' tim sto ce se on sam restartovati, tj. windows ce ga restartovati kako bi mogao da nastavi da radi)

Za Internat sam vec rekao

ICQLite je systray launcher za ICQ Lite, aktivira se kad uspostavis konekciju. Nije ti potreban ako nisi non-stop na netu... Vise ti se isplati startovati ICQ rucno.

Save je spyware od 'SaveNow' - definitivno ti nije potreban

Gmt - Gator-ov manager. Cist spyware. Brisi!

Cmesys - drugi deo Gatora... ovaj deo je zaduzen za adware. Takodje brisi.

Mixer - moze biti mnogo toga, ali se najverovatnije radi o drajveru za tvoju integrisanu (softversku) zvucnu karticu

Rundll32 - Shell executor za DDL fajlove (recimo on poziva gore navedeni runapp). Sistemska aplikacija - nikako ne dirati.

Fsg_4104 - Jos jedan spyware (iMesh-ov). Brisi!

Systray - Aplikacija koja omogucava prikaz systray ikonica pored sata. Sistemska windows aplikacija.

Hpztsb05 - moguce da je od stampaca.

Sto se tice MMed i Agrssmd, to nisam siguran sta je, pa ces morati da pogledas gde se sta startuje, ko je 'potpisnik' isth fajlova

Gde naci i ukloniti ovu gamad - pogledaj na temi : http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=28780 ... Tu samo objasnjavao kako naci i unistiti sve sto nije potrebno.

Toliko...
 

Back
Top